Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 11:48   #141
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Otkrila sam da je najbolje rješenje za to zapravo reći vrlo vague i neodređenu izliku, koja istovremeno zvuči vrlo ozbiljno.
Da. Kad netko smara, nema druge.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:08   #142
Znam izgovoriti da ne želim ništa i da me se ne krene nuditi sa svim redom jer sigurno neću ništa. S druge strane kad netko krene ručati dok sam u gostima, a ne ponudi - to ne znam šta reći. Prezir zadržavam u sebi, no nije da ne buja.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:17   #143
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
kad netko krene ručati dok sam u gostima, a ne ponudi - to ne znam šta reći. Prezir zadržavam u sebi, no nije da ne buja.
To još nisam doživjela a ni nitko od moje familije. Znam, pričalo bi se o tome godinama. Gdje ti se to dogodilo? Jel redovito?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:01   #144
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
a ja bi dobila još i svoje bližnje na grbači da mi svi redom održe prodiku. A ima njih.
Je li se njima kad netko ustao i samo otišao?

Meni to izgleda kao situacija za ili znat što te čeka, nazvat ujnu i reć joj da ti se jedu knedle, i doć gladan, ili ustat se i otić. Nakon dvaput vjerojatno više ne bi pilili.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:10   #145
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nakon dvaput vjerojatno više ne bi pilili.
Joj kuki. Blago tebi.
Samo jedna anegdota: lani smo muž i ja išli u posjet mojoj rodbini u drugi grad. Na 3 dana i obić ih sve redom, to smo znali i zato smo i išli. Minutu nakon što smo krenuli, a došli bi oko 9 navečer, SVI su znali da smo krenuli. SVI su pravili posebnu večeru. SVI su očekivali da dođemo na njihovu večeru. SVI su znali kod koga ćemo spavati prvu noć. SVI su se naljutili i spočitavali nam zašto nismo došli na njihovu večeru. A govorim o 9 obitelji.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:18   #146
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
To još nisam doživjela a ni nitko od moje familije. Znam, pričalo bi se o tome godinama. Gdje ti se to dogodilo? Jel redovito?
U nas . Kod frendica i poznanika.
Bezveze se pljuje po gostoprimstvu samo zato što je napadna varijanta očito najčešća, a uz to treba na nekog svaliti to da nisi sposoban kroz par riječi postići da te se ne nudi bez prestanka. Gostiljubivost govori malo više o osobi od toga da ima kavu, čaj, mineralnu, sok, pivo, vino i liker.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:26   #147
Gostoljubivost je i slušanje gosta. I ne provođenje cijele večeri u kuhinji i nanašanje novih tanjura punih svega, nego razgovaranje s tim gostom. Na žalost, u familiji sam usamljena u ovom razmišljanju. True story. Ja vam živim kao u My Big Fat Greek Wedding. 2. dio.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:36   #148
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Znam izgovoriti da ne želim ništa i da me se ne krene nuditi sa svim redom jer sigurno neću ništa. S druge strane kad netko krene ručati dok sam u gostima, a ne ponudi - to ne znam šta reći. Prezir zadržavam u sebi, no nije da ne buja.
Meni se dogodilo da smo navratili kod jednih koji su imali gotov ručak i čekali da mi odemo kako bi oni jeli nudeći nas usput nekakvom starom hranom. No, oni su znali da idemo na ručak kod drugih, a kod njih smo samo usput navratili. Svejedno mi nije baš sjelo, ali oni su ionako onaj tip ljudi koji nudi vodom Tamo se ni ne osjećam "kao doma".

A opet, postoji osoba koja uvijek nekako prolazi ili navraća baš onda kad ja finiširam ručak, kad bih je svaki put pozvala da se pridruži, ispalo bi da skoro svaki dan zajedno ručamo
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:38   #149
Srećom se ne seksaš svaki dan
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:39   #150
Pa da, a do toga da sjediš i pričaš dođeš na način da osoba ima osjećaj ugode, udobnosti i opuštenosti pa ti sjediš i slušaš i ne nudiš, a ona ti kaže da skuhaš kavu. Do tog se dođe tako kad ti prvih par puta dođe doma da joj ponudiš sve šta želiš dati i pitaš još koji put ako se radi o suzdržavanju s druge strane (vidite da svi redom ne govorite šta točno mislite), a ne tako da jedeš svoj ručak dok netko sjedi kraj tebe. Onda dođe vrijeme kad ti pozvone dolje, ti otvoriš ulazna vrata i odeš u kupaonicu pa vičeš sjedi i uzmi šta hoćeš.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:41   #151
Nekulturno je odbiti

Ja nisam do sad srela nikoga tko ne nudi ničim, obično je baš obrnuto. I ljudi se baš uvijek čude kad tražim običnu vodu, baš vidiš da im je nelagodno što samo vodu piješ. Al' zato kava spašava stvar, to rijetko odbijam...

I super mi je kad nude voće

A obično su "bake" (tu mislim na sve starije, ne samo one u krvnom srodstvu) te koje nutkaju, one jednostavno imaju misiju NAHRANITI


Ay Carmela tebi stvarno nije lako s tvojima.......
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:45   #152
Kažem ti da ne poznajem taj koncept u familiji. U mojih se više drži do formalnosti. Borba oko hrane, u suprotnom smislu od prve asocijacije, je središnja točka druženja.
S frendovima je ovako kako opisuješ. S tim da nema teoretske šanse da netko ima frendova koliko ja imam rodbine.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:53   #153
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Joj kuki. Blago tebi.
Samo jedna anegdota:
I nije vam palo na pamet da i vi možete biti ti koji će se naljutiti pa nek se oni loše osjećaju, i da vi možete biti ti koji će reći da, ne prestanu li, vi sad idete, pa nek se dure u večeru koju su pripremili.

Zanimljivo je što čovjek može trpjeti manipuliranje i emocionalne ucjene preko 30 godina i ne naučiti ništa o tome kako vratiti. Buhuhuhu mi smo se iskreno veselili što ćemo vas vidjeti a vama uopće nije do druženja s nama nego samo do toga da nas natjerate da ostanemo na večeri tu da nešto dokažete strini Kati kod koje imamo dogovoreno spavanje, buhuhuhuhu, kad je tako mi sad idemo, jako sam povrijeđena buhuhuhuhu, ako se ikad budete htjeli družiti iz ljubavi a ne natjecanja s drugom rodbinom javite, šmrc. I odeš.

Rekla bih da bi prije ili kasnije naučili. Ovako pristaješ na to da si ti krivac a oni su žrtvice, a njih boli kurac kako je tebi i koriste te za natjecanje s Katom. Da odeš Kati i kažeš da očito drugi nisu u stanju poštovati tebe i dogovor, pa ćete se vidjeti kad nauče, vjerojatno bi bio mir, prije ili kasnije, i ti bi dobila ulogu odraslog člana obitelji a ne male Karmele koju jebe tko stigne, a ona sve viče "nemoj" ali spremno širi nogice.

Ovo je kao da daješ keksiće psu kad ti se posere u krevet. Ili kupiš igračku djetetu svaki put kad se rasplače u dućanu, jer šta ćeš drugo, pa plakat će, žao ti je.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:04   #154
Znam ja to sve ali, iskreno, ne da mi se. Vodim neke druge bitke, više ili manje uspješno, hrana mi je tu najmanji problem. Iako znam da je to više od običaja i da se iskaljuju na slabiću kakva jesam. Ono što mi je stvarno važno je da mi se ne miješaju u brak a i to sam izborila lupajući šakom o stol. O sve stolove. S vremenom ova nadjebavanja sve više shvaćam kao povod za zajebanciju. Tu mi je najviše pomogao muž koji ih mota oko malog prsta a obožavaju ga. Trola ih ali bez zlobe tako da na kraju i sami kažu da su pretjerali. Samo što je svaki put ista priča, ne znaju drugačije.
Nije mi to vrijedno skandala.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:08   #155
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Gostoljubivost je i slušanje gosta. I ne provođenje cijele večeri u kuhinji i nanašanje novih tanjura punih svega, nego razgovaranje s tim gostom. Na žalost, u familiji sam usamljena u ovom razmišljanju. True story. Ja vam živim kao u My Big Fat Greek Wedding. 2. dio.
Joj ovo radi i moja stara. I vječito ju ljudi mole da sjedne i opusti se i popriča sa njima. Džabe sve, nepopravljiva je. Ne mogu joj nikako objasniti koliko je to bezveze i opterećujuće za goste. Šta ćeš, stara škola. Isto ne zna organizirati druženje bez hrane. I onda se ubije od posla, a ostarila je i ne može više provoditi cijele dane na nogama. I onda se žali. Stoput sam joj probala objasniti da se može družiti i bez nakuhavanja, ali neće ni da čuje. To je ta generacija koja nije u stanju izraziti nijednu emociju na normalan način. Sve kroz neko šopanje i nutkanje.

Ja sam otišla u drugu krajnost i zna se desiti da prođe i pola sata prije nego što ponudim gosta sa nečim. Zapričamo se i onda u jednom momentu skužim pa kažem "ajde da nam skuham kavu i da stučemo neki keks". Srećom pa mi doma dolaze samo pravi frendovi pa se nitko ne vrijeđa. Za razliku od stare kod koje čitav život defilira cijela bliža i daljnja rodbina. A ima nas.

Carmela trebala si raditi na tome da među rodbinom stvoriš reputaciju asocijalne čudakinje kao što sam ja. Mislim, fina sam ja sa svima, i nije da me ne vole, samo misle da sam distancirana štreberica. Meni paše. Tu i tamo me stara uvuče u neke svoje šeme sa rodbinom ali uglavnom se uspješno izmičem.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:09   #156
@ay
Di źiviś gladan sam neśto
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:16   #157
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
To je ta generacija koja nije u stanju izraziti nijednu emociju na normalan način. Sve kroz neko šopanje i nutkanje.
Ovo je prava definicija i razlog zašto mi ih je zapravo žao. I zašto se ne želim svađati.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:19   #158
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Nije mi to vrijedno skandala.
A dobro. Kao osoba koja te ne poznaje osim s foruma ne mogu ne primijetiti da se nisi prestala žaliti na obitelj i rodbinu koja te jebe kako stigne jer im ne smiješ reći ne da se ne bi osjećali loše, a kako se ti osjećaš nit je bitno tebi nit njima. Smiliš se čovjeku.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:28   #159
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ovo je prava definicija i razlog zašto mi ih je zapravo žao. I zašto se ne želim svađati.
Ma potpuno te kužim. Prestari su da ih se mijenja i ne želim im zagorčavati praktički zadnje dane. Ali po tvojim pričama mi se čini da su ovi tvoji debelo prećerali i da ti to puno utječe na kvalitetu života. Probaj minimizirati kontakt bez ulaženja u velike konflikte. Kažem, meni u prilog ide da sam prirodno unlikeable. Ti mi se činiš baš kao dobra dušica i onda to svi nanjuše i zajebavaju te.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:31   #160
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Smiliš se čovjeku.
Hvala ti.
Učim se smijati tome. A ima materijala i za to.

Mater kaže: "De jedi." A ja punih usta. Muž onda: "Jedi i na nos, prije ćeš."

Ili tetka: puni mi treći tanjur. Muž: "Jedi, jedi. Pa ćeš narast veeeelika." I napuše obraze.

Zarumene se instant. I prestanu za tu priliku.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.