Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2014., 18:57   #2101
Također imam ovo sranje

Crvenim se kad mi je neugodno, najviše u situacijama kad mi netko da neki kompliment. Izgledam ko paradajz.

Brzo prođe i zaboli me kifla kako izgledam. Postoje puno gore stvari u životu.
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 22:55   #2102
Haha, nisam ni znao da postoji naziv za ovo... no evo da i sebe registriram ovdje... Već se borim jedno 5-6 godina s tim valjda ali ne smeta mi to toliko. Ali kad dođem u nekakvu neugodnu situaciju (provalim neku glupost namjerno i onda me pol ljudi u dvorani gleda) osjetim kako mi se lice počinje zagrijavati i onda naravno već znam da če me netko pitati: "Zašto se crveniš? ili Zašto si crven?". Stvar je u tome što nisam sramežljiv, zapravo sam dosta suprotan tome ali ipak se znam naći u neugodnim situacijama. Ta eritrofobija je baš čudna.
shaolin_fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 19:59   #2103
Pronašla sam free book A Life Less Anxious, govori o napadajima panike i anksioznosti. Autor knjige je 5,6 godina imao problema s tim, ali od simptoma napadaja panike ne spominje crvenilo jedino, sve ostalo da. No prema stručnoj literaturi eritrofobija nije odvojena od socijalne fobije niti anksioznosti niti od napadaja panike. Crvenilo se kod nekih zbog kože ne vidi toliko (znam i takve ljude, jedna osoba mi je rekla davno kad je odgovara za ispit da joj obrazi jako gore i da je sigurno crvena, međutim morala sam se jaaaako približiti da bih vidjela nekakvu rozu nijansu koju inače nema i da gorila je...takva koža..)
http://www.alifelessanxious.com/free...-nRWhQBy0big.1
tempiria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 23:00   #2104
kaj je ta osoba crnac?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:52   #2105
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Također imam ovo sranje

Crvenim se kad mi je neugodno, najviše u situacijama kad mi netko da neki kompliment. Izgledam ko paradajz.

Brzo prođe i zaboli me kifla kako izgledam. Postoje puno gore stvari u životu.
Eh kad svi bi tako mislili.

Ja se crvenim kad mi je ugodno i neugodno,crevnim se i pred zenom i djecama,pa cak i na internetu kad snekom govorim pred kamerom se zacrvenim
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 01:20   #2106
Cao,vidim da ste pisali o nekom Pstec-u,probala sam da skinem,ne znam da li sam uspela,imam 6 nerkih audio foldera. Ako moze neko da mi objasni kako se koristi. Nadam se da pomaze
Pozdrav
enigma111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:07   #2107
Cao, pogledaj par mojih postova od ranije. U sustini pomaze. Donekle je moguce razbiti sablon. Znas onaj osecaj kad znas da ce se dogoditi? Medjutim problem je kad i uspes "pobrisati" sva ta negativna iskustva, koja izazivaju strah od crvenjenja, uvek se jave neka nova. Neko te iznenadi i sve nanovo. Trka bez prestanka. Ima jos mnogo toga sto pomaze. Treba samo raditi na sebi. Poz.
mozes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 10:23   #2108
traba prestat piti alkoholna pića!!!!

antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 23:30   #2109
Ja se od alkohola zacrvenim al to bude nesto posebno. Obicno mi je jedna strana crvenija. Ali onda barem imam razlog zasto sam crven. Isto tako, ako sam pijan se ne crvenim pa cak mogu i pricat sa nekim curama ili se zajebavat pred puno ljudi al zato se onda drugi dan crvenim i ne mogu spavat. Fuck this shit
Anttok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 15:34   #2110
Imam 22 godine i od početka srednje škole sam počela primjećivati jače crvenilo, zapravo, obrazi su mi oduvijek rumeni, i kada sam u situaciji gdje nisam pod stresom, uvijek postoji ta bojica. Sve je to krenulo od moje najranije dobi, sva moja nesigurnost i nisko samopoštovanje, naime, živim u obitelji gdje stalno postoje neke svađe, trzavice svaki dan među ukućanima, s time da je brata i mene baka znala tući pred susjedima samo da bi pokazala kako nas odgaja, a nismo bili ništa krivi, govorila mi je da nisam sposobna položiti vozački, pred drugim ljudima me znala omalovažavati i stalno mi je ko maloj punila glavu glupostima o mami tako da sam tek prije par godina razvila neki prijateljskiji odnos s mamom, bilo je sto primjera psihičkog maltretiranja i ubijanja moje osobnosti..to je s psihičkog stajališta, naime prije nekoliko godina sam stradala u prometnoj nesreći, ne moram ni govoriti kakav je šok bio kad sam se primila za lice, a niz ruke krv, bila sam na šivanju i imam manji ožiljak ispod oka, uspjela sam gelom za ublažavanje ožiljaka smanjiti vidljivost ožiljka ali to je ostalo u meni negdje, kad god bih se pojavila u dućanu, na vlaku, bilo gdje, ljudi bi to primijetili i postajalo mi je sve neugodnije zbog toga jer sam znala da to ljudi primjećuju..a da ne govorim o crvenilu, tako da mislim da velik dio moje eritrofobije pripada ožiljku, jer mislim da me ljudi gledaju zbog njega i počnem se crveniti iz čistog mira. Najviše mi smeta to što ne mogu ići u dućan bez da stavim mali sloj pudera, zapravo nigdje u javnost, a ovo sa svjetlom i tamnijim prostorijama- pogodili ste me totalno, primi me panika kad je svjetlija prostorija jer mi u glavi odma klinke- sad ak se zacrvenim, jako će se vidjeti i eto ti crvenila. O alkolholu da ni ne pričam, napudram se dobro kad idem van htjela bih trčati i malo stesati liniju al velik problem mi je crvenilo- kod fizičke aktivnosti sam nenormalno crvena.

Malo sam se raspisala al toliko mi je lakše kad vidim da nisam jedina i da se ljudi suočavaju s tim problemom svaki dan i kao ja, trude se smanjiti to crvenilo. Jedino mi možemo razmjeti kroz što prolazimo, jer oni koji to nemaju nikad neće moći zamisliti stres kroz koji prolazimo svaki dan u situacijama koje su drugima bezazlene.
color07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 22:52   #2111
svi vi koji se stidite, sramite crvenite, evo nešto za utjehu:

Stid je boja vrline, ustvrdio je jedan mislilac.


pročitajte ovaj članak:

http://www.hrsvijet.net/index.php?op...rda&Itemid=352

i budite ponosni da imate osjećaj za stid.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 10:44   #2112
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
svi vi koji se stidite, sramite crvenite, evo nešto za utjehu:

Stid je boja vrline, ustvrdio je jedan mislilac.


pročitajte ovaj članak:

http://www.hrsvijet.net/index.php?op...rda&Itemid=352

i budite ponosni da imate osjećaj za stid.
Da,ali ako se stidis ,sramis,crvenis.... i tada kad nemas ni malo razloga za to ,onda je sranje.
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 00:24   #2113
a znaš onaj izraz OVAJ JE BEZ SRAMA!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 00:25   #2114
a kad si bez srama onda čovjek nema ni morala nema ni poštenja i gdje onda takvi završe? ko narcis sanader npr.?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 07:36   #2115
Antik, nemoj da stajes ljudima na zulj.
Zl999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 23:45   #2116
na žulj? pa i mene to muči. i kaj sad? ima ljudi koji su bez srama...takva osoba ne bih želio biti...a vi?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 09:17   #2117
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
na žulj? pa i mene to muči. i kaj sad? ima ljudi koji su bez srama...takva osoba ne bih želio biti...a vi?
Ja bi bome zelio, sram nije nikakav odraz toga da je neko dobar covjek, moralan ili sta ti ja znam. Sram je samo neki iracionalan osjecaj koji te sputava u nekim bitnim situacijama u zivotu (u nasem slucaju i nebitnim) i na taj nacin te ogranicava, sta ce mi to ?
štrumf92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 09:23   #2118
a što će ti npr osjećaj za moral?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:37   #2119
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
a što će ti npr osjećaj za moral?
Nisam siguran da postoji osjecaj za moral, neznam bas da mogu osjecati moral xD, tak da nisam bas skroz shvatio sta me pitas. Reko sam da sram nije stvar o kojoj ovisi nasa kvaliteta (karakterno gledano). Sta mislis da ljudi koji nisu sramezljivi uopce da idu okolo i rade nemoralne ili neznam kakve stvari samo zato sto ih nije sram?
štrumf92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 23:57   #2120
uzmimo ovako ...trenutak prije nego se zacrvenite O ČEMU MISLITE?
ili o čemu se priča u društvu prije nego što se zacrvenite?
Zamislite da ste živjeli prije...1000 života prije ovog...i radili ste naravno i neke nemoralne stvari u tim životima...

sada u ovom životu zacrvenite se kad vam na pamet padne neka (nemoralna) misao...npr...uvreda, laž, preljub, prevara, izdaja, pohota, krađa, mržnja, krvni delikt, psovka, neka gnjusoba, neko kriminalno djelo, silovanje, ponos, narcisoidnost....itd.....i vi zacrvenite....
NIje li to možda vama znak da ste nešto tako u prošlom životu učinili...a možda i niste bili kanjženi za to...prešli ste preko toga bez srama....e...sada se zbog toga sramite...u ovom životu....zbog kolektivnog nesvjesnog koje ima utjecaja na vaše subjektivno mišljenje sada?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.