Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2004., 19:07   #1
Radno pravo

Molio bih jednu informaciju. Trebam imena nekoliko najboljih odvjetnika iz radnog prava.

Unaprijed hvala!
Zond is offline  
Old 06.07.2004., 05:00   #2
Ides se s rogatima bosti? Good luck.
XeiX is offline  
Old 06.07.2004., 13:50   #3
Ako će netko trebati u budućnosti, najbolji ovdjetnik iz radnog prava u Hrvatskoj je Marijan Ružđak.

Idem laštiti rogove !
Zond is offline  
Old 06.07.2004., 17:23   #4
našao si negdje nekakvu Top listu "odvjetnika iz radnog prava" ? stavi link...
dr. Szmola is offline  
Old 06.07.2004., 21:48   #5
Quote:
Zond kaže:
Ako će netko trebati u budućnosti, najbolji ovdjetnik iz radnog prava u Hrvatskoj je Marijan Ružđak.

Idem laštiti rogove !

Ispravak: Marijan Ruždjak
Purger1984 is offline  
Old 15.07.2004., 14:52   #6
Pitanje: čemu se daje prednost pravilniku ili ugovoru?? Ugovor je sklopljen van pravilnika, a sad se gospoda poziva na pravilnik (jer im sad to više odgovara).... ima li to ikakve veze, uopce...
....ne znam... ko koga tu zaje....???
BY THE WAY, šta je pravilnik, a šta ugovor? Jel može kakva stručna definicija????

fak, mrzim ovaj svit!
__________________
*** SVE *** OKO *** MENE *** JE *** GRIJEH ***
mrkvica is offline  
Old 15.07.2004., 15:47   #7
Quote:
mrkvica kaže:
Pitanje: čemu se daje prednost pravilniku ili ugovoru?? Ugovor je sklopljen van pravilnika, a sad se gospoda poziva na pravilnik (jer im sad to više odgovara).... ima li to ikakve veze, uopce...
Primjenjuje se pravo koje je povoljnije za radnika, ukoliko Zakon o radu ne određuje drugačije:

Primjena za radnika najpovoljnijeg prava

Članak 7.a

Ako je neko pravo iz radnog odnosa različito uređeno ugovorom o radu, pravilnikom o radu, sporazumom sklopljenim između radničkog vijeća i poslodavca, kolektivnim ugovorom ili zakonom, primjenjuje se za radnika najpovoljnije pravo, ako ovim ili drugim zakonom nije drukčije određeno.


Pravilnik (ako je u pitanju pravilnik firme) je opći akt društva - propis koji postoji za konkretno trgovačko društvo, npr. Pravilnik o godišnjim odmorima, i primjenjuje se na sve radnike neke firme.

Ugovor - ono što ti i gazda ugovorite.
Vojky is offline  
Old 15.07.2004., 15:57   #8
jako lipo rečeno Čime se baviš kad si tako upućen? svaka čast Imam mali milijun pitanja za Tebe, al budući da je i meni kraj radnog dana... pozdravljam Te do sutra!
__________________
*** SVE *** OKO *** MENE *** JE *** GRIJEH ***
mrkvica is offline  
Old 15.07.2004., 16:01   #9
Quote:
mrkvica kaže:
jako lipo rečeno Čime se baviš kad si tako upućen?
Magistar pravnih znanosti. Ali, radim u IT-u, bolje plaćaju.

Inače, moj savjet ti je - najbolje je pričat direkt s gazdom i to na način da mu jasno kažeš koliko pridonosiš firmi. Ako je pametan - shvatiti će. Ako nije - vrijeme je da počneš tražiti novu firmu.
Vojky is offline  
Old 15.07.2004., 16:01   #10
Prijatelju moj...
__________________
*** SVE *** OKO *** MENE *** JE *** GRIJEH ***
mrkvica is offline  
Old 15.07.2004., 16:10   #11
Quote:
mrkvica kaže:
Prijatelju moj...
Iz mog iskustva - jednom bivšem gazdi sam uredno rekao da mi je plaća isuviše mala za moj rad i učinak - i najavio da ako nešto ne napravi po tom pitanju da ću otići. I nakon tri mjeseca - nađoh ja novi posao i odoh.

Godinu i pol kasnije - kada sam se javio gazdi (onako, sjeli na piće, popričali), kaže on da je kod mene malo pogriješio - saznah poslije tog razgovora da je mjesto mene dvojicu morao zaposlit. I, nakon još jednog susreta - reče mi da ako me ikad zanima, da mi je kod njega uvijek otvoreno radno mjesto!

S obzirom da sada živim 400 km dalje, nije mi aktualno, ali je lijepo znat...
Vojky is offline  
Old 16.07.2004., 10:50   #12


Prijatelju, od srca Ti HVALA!

Častim Te kavom čim se ova situacija sredi

Ili ugošćujem Tebe i Tvoju gospođu za vikend u Dubrovniku

... HVALA TI ...
__________________
*** SVE *** OKO *** MENE *** JE *** GRIJEH ***
mrkvica is offline  
Old 16.07.2004., 10:55   #13
Quote:
mrkvica kaže:
Prijatelju, od srca Ti HVALA!

Častim Te kavom čim se ova situacija sredi

Ili ugošćujem Tebe i Tvoju gospođu za vikend u Dubrovniku
Hvala će bit dosta - kako nemam pravosudni, ne mogu davat naplatne pravne savjete.
Vojky is offline  
Old 23.01.2009., 17:18   #14
Question ruždjak

u kojem roku vas je g.ruždjak primio?
jeste li morali dugo čekati?
matilda19 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.