Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 10:12   #5901
ja sam dosla 16 dana nakon kiretaze (sveti duh). nakon razgovora je gin zakljucio da nema potrebe za gledanjem (nemam bolove, krvarenja) ali ja sam ipak zamolila da me pogleda ako je ikako moguce, da vidim sto se zbiva.

i vidio da je bas zavrsila ovulacija. bas sam se iznenadila da se tijelo tako brzo oporavi.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:12   #5902
Nazalost evo i mene ovdje. Od početka trudnoce sam imala hematom i bila na mirovanju, u 11+2 lagano krvarenje- na hitnoj su ustanovili da je beba stala s razvojem oko 9tt i da srce ne kuca. Nisu mi ponudili drugu opciju osim kiretaze na koju sam narucena a u ponedjeljak. Koje pretrage se preporučuje sada napraviti? Briseve za ureoplazmu i... sam napravila i znam da imam Hashimoto. Sto jos se preporuča?
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:06   #5903
katija; danas je utorak pa vjerujem da je već sve iza tebe.

Pretrage; pa to ovisi o puno toga....

Koja ti je trudnća, koliko godina imaš.

Sve prema naputku ginekologa u biti.

Evo, ja sam i nešto starija 35+ ; pa me nitko nije nikuda posebno na pretrage slao. Pričala sam sa dva ginekologa i ni jedan ne vidi potrebe za time; jer mala sam samo dva spontana te nemam nikakvih dijagnoza niti genetskih problematika u užoj i široj obitelji. Nakon prvog sontanog su napravili pretragu tkiva i nije bilo ništa .

Napravila sam cervikalne briseve, koji su mi uredni. Ok, i općenito je sve u redu kod mene s ginekološke strane.

Pričala sam s ginekologom o onom kariogramu; nije mi ništa prepametno rekao, štoviše.....veli da nema potrebe za time.

Tri su spontana normalna......

A ti se posavjetuj sa svojim ginekologom.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:11   #5904
Thumbs down

Meni je iskreno grozan taj stav da su 3 spontana normalni, i da sebe poštedim psihoze da to prolazim triput, već nakon prvog sam se bacila u istraživanje što sve mogu napraviti. I napravila.

Mislim da je svakako uputno napraviti briseve, testirati štitnjaču, spolne hormone.

A ako je bilo više od jednog spontanog, i testove na trombofiliju.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:21   #5905
Ah, grozan ne grozan. Kajjaznam, ja sam podosta prizemljena po tim pitanjima. Nismo jedina živa bića kojima se događaju spontani prekidi trudnoće, samo majmunicu nitko, na žalost, ništa ne pita - a i svi smatraju da je čovjek uzvišeno biće pa kao - nama se to nebi trebalo ili smjelo događati ni jednom.


S druge strane, smatram da je poželjno voditi brigu o sebi bili trudni ili ne bili. Pa eto, tako ja znam da su mi spolni hormoni u redu , da mi je štitnjača u redu i hormoni štitnjače. To je nešto što me zanimalo neovisno o trudnoći/spontanima. Sve to je potrebno da nam tijelo uredno funkcionira pa zašto onda isto ne provjeriti; a ne krenuti kada se desi spontani. Hormoni štitnjače su itekako bitni za život, i bez trudnoće.

Ajd, jedino ta trombofilija; pitala sam za to pa su mi rekli da ako i kada zatrudnim ponovo da ćemo napraviti test.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:34   #5906
Mozda ne bi bilo lose da inzistiras na tim testovima za trombofiliju, obzirom da si vec 2 spontana imala.

Iz mog iskustva, i čekanje za pregled i uputnica i nalazi se ne dobivaju bas ekspresno, pa je bolje s tim početi prije. A kod kog se utvrdi anomalija, heparin se daje od samog početka. A ako će se čekati da žena prvo skuzi da je trudna, pa nakon 3 tjedna ode na prvi pregled, pa tek onda počne pribavljati uputnice, termin za vadjenje, čekanje nalaza, termin kod hematologa /ginekologa koji se kuzi u trombofiliju .... Može proći puno previše vremena.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:04   #5907
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Mozda ne bi bilo lose da inzistiras na tim testovima za trombofiliju, obzirom da si vec 2 spontana imala.
Da, tu se ne mogu ne složiti da nebi škodilo u naprijed odraditi i to testiranje.

Pogledati ću dali postoji opcija u privatnim poliklinikama; a možda i nazovem svog ginekologa da ga pitam oće li mi dat uputnicu......
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:09   #5908
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
Da, tu se ne mogu ne složiti da nebi škodilo u naprijed odraditi i to testiranje.

Pogledati ću dali postoji opcija u privatnim poliklinikama; a možda i nazovem svog ginekologa da ga pitam oće li mi dat uputnicu......
to su dosta skupe pretrage, pa bolje ako možeš preko uputnice.

mislim da ti Dr ne bi smio raditi probleme nakon 2 spontana. možeš probati i kod Dr opće medicine, da ti uputnicu za hematologa, a on ti onda da uputnice za sve te pretrage.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:18   #5909
Imamo jedno djete i s tom trudnocom je sve bilo ok. Sad smo se odlucili ici na test koagulacije, mm na spermiogram jer je nedavno imao neku upalu i mozda TORCH. Izvadit cu ponovno hormone stitnjace i mislim da ce mi raditi papa test. Trebao bi?
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:19   #5910
I da, 31 godinu imam.
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:59   #5911
traži i briseve.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:58   #5912
Zabrinuta

Drage moje gospođe, dame, djevojke...
Ne znam je li ovdje pravo mjesto da pišem o ovome, ali sam htjela nekoga pitati za mišljenje s obzirom da sam ne internetu svašta pročitala.
Naime, sa 6+6 TT mi je napravljen UZV kako bi mi potvrdili trudnoću i tada se vidjela samo gestacijska vrećica. Doktorica me naručila za tjedan dana što je bilo jučer i sada se gestacijska skoro udvostručila u veličini i vidljiv je maleni EO.
Sada sam 7+6 TT, međutim nema još otkucaja srca... Doktorica mi se ne čini baš pozitivnom, vadila sami i Bhcg i bila je 35794.0... Naručena sam ponovno na UZV u iduću srijedu... Mislim da možda nije bilo potrebe za silnim UZV i da me mogla odmah naručiti za 2 tjedna pa vidjeti je li sve ok... Moguće je da kasni sve zbog kasnije ovulacije, ali doktorica nije baš pozitivna jer su mi ciklusi inače redovni (28dana)... Molim vas ako je netko imao sličnu situaciju ako može komentirati, sva sam u panici iako znam da ne bih trebala još biti...
Hvala
milivanili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:08   #5913
Bok, evo i mene sa svojom strepnjom... jučer na pregledu (9 tj), doktorica kaže ne čuje se srce još... prije 10 dana sam bila i gestacijska i žumanjčano tijelo je bilo tu, srce ni tada ne. Rekla mi je tada da je mogu'e da je trudnoća manja, nisam sigurna kad sam ovulirala. Uglavnom, jučer kaže da se vidi napredak u rastu gestacijske i ploda ali bez srca. Uzv mjeri trudnoću od 6 tj. 5 mm plod.
Brine me toliko odstupanje. Ona bi za tjedan dana ponovila uzv i ako ne bude pomaka poslala bi me odmah na kiretažu (missed ab)
Ja naravno želim drugo mišljenje, čekam da mi se javi dr. sa hrpu iskustva i slovi za najbolju kod nas. Nadam se da je ova imala stariji uzv ili da nije dobro pogledala, te da će biti promjene privatno. Tješim se...
loveaddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:16   #5914
Draga loveaddict,
nadam se da će sve biti ok i držim ti palčeve na rukama i nogama... ja još moram čekati drugo vađenje krvi i taj UZV pa ću onda vidjeti ako ne bude porasta bete i otkucaja otići ću sigurno po drugo mišljenje prije nego idem dalje s procedurom. Ali koma je to čekanje, tješi me što ipak nešto raste, ali meni nije ni izmjerila EO
Nikada nisam imala nekih zdravstvenih problema iako znam da to nije pravilo...
pokušat ću se što manje živcirati do idućeg pregleda...
milivanili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:33   #5915
Quote:
milivanili1 kaže: Pogledaj post
Draga loveaddict,
nadam se da će sve biti ok i držim ti palčeve na rukama i nogama... ja još moram čekati drugo vađenje krvi i taj UZV pa ću onda vidjeti ako ne bude porasta bete i otkucaja otići ću sigurno po drugo mišljenje prije nego idem dalje s procedurom. Ali koma je to čekanje, tješi me što ipak nešto raste, ali meni nije ni izmjerila EO
Nikada nisam imala nekih zdravstvenih problema iako znam da to nije pravilo...
pokušat ću se što manje živcirati do idućeg pregleda...

Sretno i tebi draga... da, koma je čekanje.
Kod tebe je drugačija situacija, možda si baš ovulirala kasnije pa će ti se kasnije i čuti kuc kuc, imaš još vremena.
loveaddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:39   #5916
Quote:
milivanili1 kaže: Pogledaj post
Drage moje gospođe, dame, djevojke...
Ne znam je li ovdje pravo mjesto da pišem o ovome, ali sam htjela nekoga pitati za mišljenje s obzirom da sam ne internetu svašta pročitala.
Naime, sa 6+6 TT mi je napravljen UZV kako bi mi potvrdili trudnoću i tada se vidjela samo gestacijska vrećica. Doktorica me naručila za tjedan dana što je bilo jučer i sada se gestacijska skoro udvostručila u veličini i vidljiv je maleni EO.
Sada sam 7+6 TT, međutim nema još otkucaja srca... Doktorica mi se ne čini baš pozitivnom, vadila sami i Bhcg i bila je 35794.0... Naručena sam ponovno na UZV u iduću srijedu... Mislim da možda nije bilo potrebe za silnim UZV i da me mogla odmah naručiti za 2 tjedna pa vidjeti je li sve ok... Moguće je da kasni sve zbog kasnije ovulacije, ali doktorica nije baš pozitivna jer su mi ciklusi inače redovni (28dana)... Molim vas ako je netko imao sličnu situaciju ako može komentirati, sva sam u panici iako znam da ne bih trebala još biti...
Hvala
a jel znaš kad si imala ovulaciju?

i kad ti je kao trebala doći menga, kao i inače, 28.i dan? i jel ti tad već test bio pozitivan? jer ako da, onda nažalost nema mjesta sumnji da je ovulacija bila kasnije...

nemoj se brinuti što ti je radila uzv umjesto bete, beta nažalost ništa ne znači što se KČS tiče, to jedino uzv može utvrditi.

kad sam prvi put bila trudna, otkucaji su mi se čuli već sa 6tt iako je ovulacija bila tjedan dana kasnije od školske, ali bila sam baš na dobrom uzv. ovaj put mi se otkucaji čuli na 5+6, ovulacija 1-2 kasnije od školske.

kako sam i sama imala jedan spontani, pročitala sam ovu i slične teme uzduž i popreko i po nekoliko puta, i nažalost statistike su neumoljive.

današnji ultrazvuci mogu zbilja rano detektirani otkucaje srce, i većina priča gdje to nije detektirano sa 7+ tjedana, obično ne završi dobro. naravno uvijek ima iznimaka ako je ovulacije bila dosta kasnije od one očekivane školske. ali to obično žena zna, i ako je plus na testu bio nakon 4 tjedna, onda nema šanse da je ovulacija bila toliko kasnije da bi duljina trudnoće toliko odskakala da se s 8, 9, 10 tjedana i dalje ne vide otkucaji...jer i od ovulacije do kašnjenja menge mora proći bar 12 dana (prosjek je 14) tako da se jednostavno matematički može i mora izračunati kako stvari stoje.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:29   #5917
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
a jel znaš kad si imala ovulaciju?

i kad ti je kao trebala doći menga, kao i inače, 28.i dan? i jel ti tad već test bio pozitivan? jer ako da, onda nažalost nema mjesta sumnji da je ovulacija bila kasnije...

nemoj se brinuti što ti je radila uzv umjesto bete, beta nažalost ništa ne znači što se KČS tiče, to jedino uzv može utvrditi.

kad sam prvi put bila trudna, otkucaji su mi se čuli već sa 6tt iako je ovulacija bila tjedan dana kasnije od školske, ali bila sam baš na dobrom uzv. ovaj put mi se otkucaji čuli na 5+6, ovulacija 1-2 kasnije od školske.

kako sam i sama imala jedan spontani, pročitala sam ovu i slične teme uzduž i popreko i po nekoliko puta, i nažalost statistike su neumoljive.

današnji ultrazvuci mogu zbilja rano detektirani otkucaje srce, i većina priča gdje to nije detektirano sa 7+ tjedana, obično ne završi dobro. naravno uvijek ima iznimaka ako je ovulacije bila dosta kasnije od one očekivane školske. ali to obično žena zna, i ako je plus na testu bio nakon 4 tjedna, onda nema šanse da je ovulacija bila toliko kasnije da bi duljina trudnoće toliko odskakala da se s 8, 9, 10 tjedana i dalje ne vide otkucaji...jer i od ovulacije do kašnjenja menge mora proći bar 12 dana (prosjek je 14) tako da se jednostavno matematički može i mora izračunati kako stvari stoje.

Nisam sigurna za ovulaciju... Ciklus je u pravilu 28. dana, ali sam primijetila zadnjih par mjeseci zbog većeg stresa da mi je bila malo kasnije (po simptomima koje inače imam)... Ali ne mogu ništa tvrditi 100%. Prvi sam test napravila 1. dana izostanka mjesečnice i bio je negativan, ponovila ga za 5 dana i tada je bio pozitivan. Prvi UZV s 6+6 tt i samo gestacijska, drugi uzv 7+6 gestacijska i EO i sada čekam dalje... Već sam sve oplakala iako je možda rano, spremna jesam na najgore iako nastojim ne biti negativna, no svakako nije lako... tješi me da mi je ovo 1. trudnoća i da je od prve "se uhvatilo", a sad ako ne bude išlo naravno da ćemo pokušati ponovno...
milivanili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:32   #5918
Ako ti je tek 5ti dan izostanka test bio pozitivan, znači da je bila kasnije ovulacija i da si sigurno par dana manje trudna nego po zm. Znači da onda možda i ima dosta velike šanse da sve bude ok, tim više što je na svakom sljed pregledu sve lijepo napredovalo....
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:50   #5919
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
Ako ti je tek 5ti dan izostanka test bio pozitivan, znači da je bila kasnije ovulacija i da si sigurno par dana manje trudna nego po zm. Znači da onda možda i ima dosta velike šanse da sve bude ok, tim više što je na svakom sljed pregledu sve lijepo napredovalo....

Hvala na riječima ohrabrenja. I ja se nadam da će ipak biti sve ok, možda sam se i previše uspaničila što znam da nije dobro, ali opet si čovjek ne može pomoći u takvoj situaciji...
milivanili1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:51   #5920
Javljam samo kako se ni u 8. tjednu plod nije razvio.
Na uputnici stoji blighted ovum i sutra idem na kiretažu.
Držite mi fige da idući put kad pokušam bude sve ok.
milivanili1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.