Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2006., 23:56   #21
Sa mnom je jedno vrijeme radila zenska koja je sa 33 godine vec bila baka 3-godisnje curice! Naime, ona je rodila kad je imala 15 i onda je njena kcer isto zatrudnila i rodila kad je imala 15!
Sto je najbolje, zenska je sa 33 godine izgledala kao da ima 18, pa je sok time bio veci kad smo saznali da je vec baka!
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:04   #22
Maloljetna sam i trudna, trazim savjet

Evo iskreno neznam odakle bih zapravo počela..Sve je bilo idealno,voljeli se..nismo se ni trena željeli rastati!!!!Drago mi je što je tako i sada..evo dogurali smo polako i do 2. godine...S njim sam izgubila i svoju nevinost i iskreno mi nije žao jer sam dosad imala samo njega što se tiće mog sexualnog života,ali vjerujte mi..nije u tome problem!!!!Doduše,stariji je 6 godina od mene!Oduvjek sanjam o raskošnom vjenčanju,ali čini se da ipak neće biti ništa od toga..Ostala sam trudna!!Iskreno neznam šta da radim.Da imam malo više godina nebi to bio problem jer mi je stvarno lijepo s njim biti i uživam u svakom trenutku provedenim s njim..Najveći problem mi stvaraju moje godine..Nisam još ni punoljetna!!A ustvari nemam vam šta lagati..imam još dosta do punoljetnosti!!Roditelji mi nisu konzervativni tako da nisu oni največi problem..ali ipak si mislim,pa kako da upadnem u stan i kažem im:"Mama,tata,ja sam trudna!!"BOže sveti pa kako ću ja?Pa,i ja sam još samo dijete!Znam,znam što sad mislite.Vjerojatno da sam na to trebala prije misliti,ali jbg..Znam da sam trebala!!Kako ću ja tom djetetu objasnit da sam starija par godina od njega..Pa prije mu mogu biti starija sekica,nego mama!!Na pobačaj ne želim ići jer ne želim ubiti to dijete..Jednostavno nisam taj tip cure!Iskreno,obožavam malu dijecu ali ovo mi je došlo nekako prerano!Da je samo godinu dana kasnije došlo,veselila bih se.Nekažem da sad ja mrzim to djete,pa Bože nije ono krivo!Zašto bi ono trpjelo moje pogreške?Vjerujem da mu uz mene neće ništa faliti,ali...Molim vas ljudi,nabacite svoje komentare..Važno mi je vaše mišljenje pa makar bilo i okrutno..(Što vjerujem da neće)Unaprijed zahvalna!!!!
tyna:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:10   #23
pa kolko ti to imaš godina ak nije tajna
yosip16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:12   #24
Draga moja, slusaj sebe, ono sto si zapravo sama govoris iznutra i onda ce se sve polako posloziti... vjeruj biti ce sve ok...nikad nije prerano za ljubav, pa i majcinsku...drzi se, biti ce sve ok
__________________
Ako želiš biti ću ja program tvog kompjutera...
Maa-Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:12   #25
Ako se otac djeteta slaže udaj se za njega,rodi to dijete,ljuljajte ga zajedno a kad ga uspavaš,odi se igrati van.
Ne znam samo što je u naslovu.Hej ljudi -brzo!
Polako...
Dijete stiže obično za devet mjeseci.(gdje je smajl ikona za rodu)
Seeceru! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:13   #26
joj.. a nista potrudi se da ima i oca ali i dovoljno ljubavi i nedopusti da mu ista zafali..
kraljica:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:13   #27
ako te decko voli, podrzat ce te sto god ti odlucila a isto tako i tvoji roditelji, ali iskreno razgovaraj s njima koliko ti god to izgledalo neizvedivo, ali jedni je nacin sretno!
Deja Vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:14   #28
jeli on zna da si trudna?
rodi to dijete, zenite se, sta sad, ako se volite nema problema... starcima objasni sve i moraju ti biti samo podrska
Hikage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:15   #29
jeste zajebana situacija, roditelji ce ti sigurno izaci u susret a i ako budes abortirala,toga ces se sjecat cijeli zivot i bice ti krivo jednog dana,sto je posebno slucaj sa zenama...vidim da i pametna cura i svjesna svega tako da si manje vise dala odgovor na sve...moja rodjaka je rodila sa 16(isto slucajno)i sada je presrecna, u stvari cela porodica je presrecna(i sira i uza)..tako da ako je decko uz tebe i ako te podrzava u svemu,posve ako te voli,rodi djete! pak ako dragi zeli da abortiras,porazgovaraj sa roditeljima o svemu i sa njima rjesi to, sve u svemu roditelji ce kad tad saznati,a mnogo je bollje prije nego kasnije,i pazi da ne povuces neki pogresan potez,da budes nepromisljena...

Zadnje uređivanje putnica : 12.07.2007. at 08:26.
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:17   #30
Delikatna situacija...problem za tebe, a još i veći za tvoje roditelje!
Ništa sama nećeš riješit, pa stoga što prije upoznaj sa tim roditelje i učini kako ti savjetuju
__________________
Šta je bolje od Red bula?
Red pršuta, red sira...
protective is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:18   #31
ako nista bar ćete djelit zajedničke igračke :P

(moro sam) haha
yosip16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:20   #32
Malecka, hitno obavi razgovor s roditeljima!!!! Oni ti samo mogu pomoći!!!!
ksenccy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:31   #33
Ionako te zakon ograničava, za bilo koju odluku ti je potrebna suglasnost roditelja...Trbuščić raste, pa prema tome upoznaj roditelje što prije sa situacijom.
__________________
Šta je bolje od Red bula?
Red pršuta, red sira...
protective is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:38   #34
Prvo razgovaraj sa njim....ne znam jeste li prekinuli ili što...ali...razgovaraj, i napomeni mu što ti želiš, i reci mu da bi i on trebao sudjelovati u svemu tome, jer nije da je on ležao sa strane, dok si se ti sama dovela u ovu situaciju.

Nakon toga, porazgovaraj sa starcima, ali polako, i sve do detalja, i također, napomeni što ti želiš...

A ti dobro razmisli o svojim odlukama, jer svaka odluka koju doneseš ima i prednosti i mane...

Moj savjet je da se ne ženite, ostanite zajedno, (ako se on ne bude debil), i odgajajte zajedno to dijete...ako to bude tvoja konačna odluka.

Doduše, pomoglo bi da znamo koliko godina imaš?

Ajd, samo polako, i držim fige da sve ispadne kako ti želiš, jer po tih nekoliko prijašnjih postova, djeluješ mi jako inteligentno. (i nije to ironija)

Javi u svakom slučaju, što si odlučila...
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 01:55   #35
pa eto,napravila si sranje,nećeš na abortus,ok,bit ćeš mama,moći ćete skupa u disko kad dijete poraste

nekako nemam sažaljenja za takve poput tebe koje se nimalo ne brinu za sebe,sad snosi posljedice

ne znači odma ak si žensko da bi se trebala i jebat,kužiš? Takva neozbiljna sigurno ne,nego kad porasteš i postaneš odgovorno(i punoljetno) žensko.
__________________
oka tvoja dva suzama ne daju da teku,noć je prokleta,nedjeljna...
fever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 02:40   #36
Koliko imaš godina? Kontracepcija je zakazala ili ju niste koristili?

Vidim da si odlučila roditi. Ja osobno se ne bi udavala radi djeteta. Ne volim priče Mi bi se ionako vjenčali, ovako smo samo požurili jer mi se to čini kao zavaravanje sebe samog.

Nadam se da ćeš se pokazati zrelom i odgovornom i učiniti sve što je u tvojoj moći da odgojiš kvalitetnu osobu.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 02:50   #37
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Nadam se da ćeš se pokazati zrelom i odgovornom i učiniti sve što je u tvojoj moći da odgojiš kvalitetnu osobu.
Mislim da preko 50% odgovornih i "zrelih" osoba to ne uspije, tako da ce njoj trebati puno srece
Anonimnost_ftw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 02:53   #38
Quote:
Anonimnost_ftw kaže: Pogledaj post
Mislim da preko 50% odgovornih i "zrelih" osoba to ne uspije, tako da ce njoj trebati puno srece
Iako je mlada, ne želim joj reći Ti samo možeš upropastiti to dijete jer i drugi su to pretpostavljali za moju majku koja me rodila na kraju srednje škole pa nisam ispala tako loša

Zadnje što joj treba u ovoj situaciji su predrasude ili tipični ishodi. Može ona bolje.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 07:47   #39
Quote:
tyna:-) kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi da meni trenutno nije do razmaka između točke i zareza. Trenutno je to najmanji problem!! Ali ako sam trudna,ne znaći da sam i nepismene!!Uživaj
Gadan problem...a još si i maloljetna...

Prvo, zbilja trebaš reći starcima...ionako to nećeš moći sakrit, samo ćeš odgoditi neminovno...

Drugo, mislim da još nisi spremna imati dijete...u ovo doba imati dijete je ponekad previše i za osobe koje su ne samo punoljetne, već i zrele i "situirane"...Uostalom, nisi ti vidjela ništa od života, ne bi se trebala upuštati u nešto što nosi mnogo odricanja, odgovornosti itd....

Ne kažem da jednoga dana nećeš biti excellent mama, no mislim da je sad malo prerano za to...

Mislim da bi ipak trebala napraviti abortus....imho, anyway....

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 07:49   #40
Quote:
fever kaže: Pogledaj post
pa eto,napravila si sranje,nećeš na abortus,ok,bit ćeš mama,moći ćete skupa u disko kad dijete poraste

nekako nemam sažaljenja za takve poput tebe koje se nimalo ne brinu za sebe,sad snosi posljedice

ne znači odma ak si žensko da bi se trebala i jebat,kužiš? Takva neozbiljna sigurno ne,nego kad porasteš i postaneš odgovorno(i punoljetno) žensko.
Bez brige..znala sam ja da će biti i osoba koji neće imati sažaljenja jer iskreno i ja neznam kak bi reagirala da se to nekom drugom dogodi..Najlakše je sada reći:"Nisam ili nisi trebala!!",ali trenutno je kasno za takvo razmišljanje jer več se dogodilo.Smatram da nebi trebala sad gledat unazad,nego naprijed!!!!Ali svejedno,cijenim tvoje mišljenje,važno mi je koliko i mišljenje osoba koji su odgovorili u suprotnom smislu od tvoga!!Uživaj!
tyna:-) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.