Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2011., 11:13   #141
jer ima tih deka negdje jeftinije za kupit , mislim mora bit meni se to čini ko neki multi level marketing..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 18:15   #142
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
znam da je vec sto puta prozvakana tema ali nije me zanimalo do sada pa nisam ni pratila narocito.
ovako, radi se o tome da zivim u malom stanu u kojem je jedina soba "soba za sve".znaci tu je tv,dvd,video,linija,kompjutor,bezicni telefon, mobitel....sigurno sam nesto i zaboravila. naravno, u toj sobi i spavam.
jucer su mi bili neki ljudi sa nakim sipkicama i aparaticem koji pronalaze nekakve cvorove i vodene tokove (tako nesto). ljudi ugodni, nimalo agresivni u pokusaju da nesto prodaju.
kazu da na mjestu gdje su mi noge imam nekakvu podzemnu vodu a na podrucju glave cvor, e sad ne znam jel hartmanov ili kerijev....jedan od tih je.
trebala bih premjestiti krevet sto i nije problem....
konkretno me zanima (cak i u slucaju da su ta zracenja i cvorovi puke price) kako se zastititi od zracenja te silne tehnike koja mi se, silom prilika, nalazi u sobi.
p.s. zdravstveno stanje mi je katastrofalno, nista konkretno ali osjecam se premoreno, iscrpljeno, vrti mi se u glavi....lose spavam a pospana sam stalno...
vasi savjeti, misljenja i prijedlozi molim!

Jucer su dolazili i kod mene, negdje oko 17 sati, ja dosao umoran sa posla a oni meni o podzemnim vodama.
Pa rekoh mu da ja zivim na devetom spratu idite dole kod komsija oni su nize vise su ozraceni (pokusao sam salom da se rijesim neugodnog gosta)

eeee kaze on zracenje ide kilometrima gore
jos kaze da ce me to kostati samo 600 KM (300 eura)

Tu je naravno konverzacija prestala

Ljudi su spremni na razne nacine da uzmu novac, svako ima pravo naravno na svoje misljenje, po meni to je bacanje novca.

Sto se tice nesanice, mislim da bih je imao sigurno da sam onom delegatu poklonio 6-stoja
dinozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 18:18   #143
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
karcinoma jajnika, karcinoma mjehura i karcinoma debelog crijeva. Pitanje je trebalo biti ozbiljno, zarez je na krivom mjestu. Zdravstvene sam struke i znam što je karcinom, što je jajnik i što je debelo crijevo
S obzirom da ste zdravstveni radnik ocekivao bih da vise trazite medicinsko rjesavanje problema a ne "nadnaravno" sa podzemnim vodama.
dinozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:26   #144
ja ne kužim kak netko ne shvača da je formalno na forumu TI a ne VI sa druge strane ozbiljnost večine naših doktora je mizerna jer prevladava ego i bahatost pogotovo u onih koji su si kupili diplome i koju k.. nemaju pojma o ničen , ne možete odbijat ideje samo zato jer mislite da ste najpametniji u svemu nego provjerit pa ako nema dokaza onda to tvrditi ..

samo budala misli da je pametan.

btw oni ne tvrde da podzemne vode zrače nego njihov tok .sve se to da izmjerit i statistički potvrdit ugl treba biti oprezan isto kao i kad idete kod doktora de na naiđete na neku budalu koja nema pojma pa vas nakljuka tabletama i pošalje doma.

onaj ko radi kao zdrastveni radnik shvatit će o čemu pričam
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 22:02   #145
Quote:
dinozi kaže: Pogledaj post
S obzirom da ste zdravstveni radnik ocekivao bih da vise trazite medicinsko rjesavanje problema a ne "nadnaravno" sa podzemnim vodama.
Mene recimo zanima jako jedna stvar, trebao bih to sada nacrtat, ali dobro. Kako to da ovi koji objašnjavaju da postoji "zračenje": recimo da postoji, prihvaćam, nekakav negativan utjecaj na prostoru od nekoliko centimetara ili decimetra, a ne postoji nekoliko centimetara dalje, pa onda HOP opet "izvor", pa onda opet ništa. Kako je to moguće ako je izvor toga nečega (navodno podzemni tok) udaljen, u dubini od cca 10, 15 pa možda do 100 i više metara (o višim katovima nebodera da ne pričamo)??? Očigledno da bi tada kutno rasipanje bilo veliko, nevjerojatno da ne bi bilo ama baš nikakve interferencije niti refleksije niti ogiba nego tako kao laser, DUM ima-nema-ima-nema. Kada bi to bilo stvarno neko zračenje s tako udaljenog izvora i tako koncentrirano, onda bi pokokalo sve živo u puno kraćem roku od onoga što ljudi konstatiraju kao dugotrajan malo-po-malo negativan utjecaj. U protivnom zahvaćalo bi puuno šire područje i iz te daljine bi onda npr. cijeli stan bio pod relativno homogenim utjecajem.
Tko kaže da tu ima išta nadnaravno, evo vidiš ja mislim da se uopće ne radi o podzemnim vodama jer imam jako dobra pitanja za one koji u tako nešto vjeruju. Ali, pošto je evidentno da puno ljudi nešto otkrivaju na uvijek istim mjestima i da se razbolijevaju, vjerojatno se radi o nečemu što je sigurno prirodno, ali mi to još jednostavno nismo adekvatno objasnili. A možda niti nećemo jer se službena znanost s tim ne želi uopće baviti. Opet trebamo riješiti uzrok (koji se nalazi u topologiji prostora) a ne samo posljedicu (krkat čovjeka medikamentima) iako i to moramo da bi izliječili tu, opet, posljedicu.
__________________
Wokot šprica vodicu
Wokot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 11:07   #146
Zračenje podzemne vode,Hartman,Curry rađena su naučna istraživanja.Štetnost ovih prirdnih zračenja je frekvencija i pojačan magnetizam,na svakom Hartmanovom čvoru,Curryjevom čvoru ili žili podzemne vode mjeri se odrđena frekvencija i pojačan magnetizam.Možemo kupiti uređaje(naučne uređaje) koji mjere frekvenciju i magnetizam i lagano proći prostorom i doći do zaključka da se upravo događa svakih 2-2.5m(Hartman) i 3.5-4m(Curry).Onda neko kaže nije naučno i medicinski dokazano da ova jačina frekvencije i magnetizma stvaraju nama zdrastvene probleme.Pruža se prilika tko želi da čita između redaka,osobe koje rade na radarima mogu raditi 6mj i onda je obavezena pauza 6mj(radi neke druge poslove nije na radaru) , za taj posao ima benificriani radni staž.Piše u zakonu (pravilniku) i zaštiti na radu iz kojeg razloga mora na ovaj način raditi a to je doza izloženosti elektro magnetnog zračenja i frekvenciji.Pitanje je kako navedeno zračenje štetno je za osobu koja radi na radaru a nije za osobe koje žive u kućama i zgradama pored radara?!Strojovođe imaju pravo na staž sa povećanim trajanjem(beneficirani radni staž) tako da 12 mjeseci povedenih na poslu računa se kao 18 mjeseci uplaćenog radnog staža.Opet se pitanje nameće samo po sebi,kako naponska mreža štetna je strojovođi a nije osobama u kućama i zgradama pored te iste naponske mreže(pruga) ?! Radnici koji rade na održavanju na dalekovodima, štetno je tih par sati koji rade na dalekovodu a osobama koji žive pored godinama nije?! Ima puno ovakih primjera koji su nama ostavljeni da ih jednostavno čitamo između redaka.Hartmanov čvor,Curry,podzemna voda i druga prirodna zračenja imaju slabiju frekvenciju i magnetizam ali izloženi smo konstantno i godinama.

http://stetnazracenja.blogspot.com/
gavrict is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 11:29   #147
Quote:
gavrict kaže: Pogledaj post
Zračenje podzemne vode,Hartman,Curry rađena su naučna istraživanja.Štetnost ovih prirdnih zračenja je frekvencija i pojačan magnetizam,na svakom Hartmanovom čvoru,Curryjevom čvoru ili žili podzemne vode mjeri se odrđena frekvencija i pojačan magnetizam.Možemo kupiti uređaje(naučne uređaje) koji mjere frekvenciju i magnetizam i lagano proći prostorom i doći do zaključka da se upravo događa svakih 2-2.5m(Hartman) i 3.5-4m(Curry).Onda neko kaže nije naučno i medicinski dokazano da ova jačina frekvencije i magnetizma stvaraju nama zdrastvene probleme.
frekvencija kojeg reda ?

Quote:
gavrict kaže: Pogledaj post
Strojovođe imaju pravo na staž sa povećanim trajanjem(beneficirani radni staž) tako da 12 mjeseci povedenih na poslu računa se kao 18 mjeseci uplaćenog radnog staža.Opet se pitanje nameće samo po sebi,kako naponska mreža štetna je strojovođi a nije osobama u kućama i zgradama pored te iste naponske mreže(pruga) ?!
strojovođama se daje benificirani zbog stresa (kao i pilotima)

Zadnje uređivanje ćumez : 06.10.2013. at 11:36.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 14:18   #148
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
strojovođama se daje benificirani zbog stresa (kao i pilotima)
‘’Stres’’ se u zakonu (vezano za beneficirani staz) nigdje ne spominje…no navodi se kao prva kategorija ‘’ osobito teškim i za zdravlje i radnu sposobnost štetnim radnim mjestima’’, a druga ‘’osiguranici kojima nakon određenih godina života, zbog naravi i težine posla, fiziološke funkcije organizma opadaju u toj mjeri da onemogućavaju daljnje uspješno obavljanje toga posla’’, …

Takoder vezano za beneficije i zeljeznicu, imas zakonski navedena 10 radnih mjesta zaposlenih u zeljeznickom prometu od kojih je ‘’strojovoda’’ samo jedna.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 01:02   #149
ma zna se dobro da je na tim željezničkm radnim mjestima glavni uzrok stres, bez obzira što se poimenice to ne spominje. za usporedbu, npr. rudari imaju i štetnu okolinu i stres.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 15:42   #150
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
ma zna se dobro da je na tim željezničkm radnim mjestima glavni uzrok stres, bez obzira što se poimenice to ne spominje. za usporedbu, npr. rudari imaju i štetnu okolinu i stres.
Ako se neki drze ko pijan plota cinjenice oko koje se dogovorio odredeni broj znanstvenika, ne vidim u cemu je problem ako se isto tako inzistira i u pravilnoj terminologiji oko koje se dogovorio odredeni broj onih koji se bave zakonom.

Ako nije primijeceno i dokazano od znanstvenika= t.j. ako nije primjeceno i napisano u zakonu = ne postoji.

Bar se tako ponasa velika vecina na forumu, a ja se samo povodim za masom.



Cek, jel to Gordon Freeman?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 15:56   #151
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Ako nije primijeceno i dokazano od znanstvenika= t.j. ako nije primjeceno i napisano u zakonu = ne postoji.
ne kužim što hoćeš reći. kakve to ima veze s benificiranim radnim stažom određenih kategorija zaposlenika na željeznici? pa benificirani se i daje zbog stvari koje su znanstveno primjećene i dokazane.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 00:08   #152
Thumbs up

“Čovjek je vrtlog elektrona, biće koje se sastoji iz suptilnih vibrirajućih čestica, uronjen je, kao takav u ocean mikroenergije koja potiče iz različitih sredina i iz različitih predmeta”. Usljed uticaja takvih energija on poručuje: “Umjesto sistematskih pregleda ljudi, potrebno je vršiti sistematske preglede njihovih obitavališta”
U ovoj sveobuhvatnoj knjizi izdanoj prije 25 godina, poznati neuropsihijatar Dr. Nikola Videv u predgovoru je napisao: “Na osnovu četvorogodišnjih ispitivanja u nekoliko tisuća domova bolesnika, ma kako to čudno zvučalo, odgovorno kao liječnik tvrdim da od geopatoloških i tehničkih zračenja oboljeva više ljudi nego od svih infekcija i virusa”. Zabrinjavajuće je da se nakon tolikih godina do danas ništa nije promijenilo, makar i u pokušaju da se stanovništvo upozori na moguće posljedice. Kao da je općti interes da ima što više bolesnih!
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:45   #153
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
“Čovjek je vrtlog elektrona, biće koje se sastoji iz suptilnih vibrirajućih čestica, uronjen je, kao takav u ocean mikroenergije koja potiče iz različitih sredina i iz različitih predmeta”. Usljed uticaja takvih energija on poručuje: “Umjesto sistematskih pregleda ljudi, potrebno je vršiti sistematske preglede njihovih obitavališta”
Vjerovao ti ili ne, u čovjeku ima ponešto protona, a i poneki neutron. U stvari, ima protona koliko i elektrona, dok se broj neutrona razlikuje. Da si bar rekao da je čovjek vrtlog atoma... Ali nije ni to, možda veliki broj povezanih kompleksnih sistema, a po najmanje elektronski Maelstrom.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 09:23   #154
Thumbs up

Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Vjerovao ti ili ne, u čovjeku ima ponešto protona, a i poneki neutron. U stvari, ima protona koliko i elektrona, dok se broj neutrona razlikuje. Da si bar rekao da je čovjek vrtlog atoma... Ali nije ni to, možda veliki broj povezanih kompleksnih sistema, a po najmanje elektronski Maelstrom.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Vidim da ti uopće visi vidio poantu tog teksta !

To pokazuje svijest onoga koji čita i percepciju o nekom pojmu !

Ova energija se ne može prikazati brojevima ! još smo daleko od toga !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 20:59   #155
Thumbs up

"Ptice i mravi otkrivaju mjesta dobrih vibracija
Narodna izreka kaže da su sretne kuće na kojima rode i lastavice grade svoja gnijezda. Možda ova izreka ima i neke veze s činjenicom da ptice u širokom luku izbjegavaju energetski nepovoljna mjesta, pa ukoliko na krovu svoje kuće primijetite gnijezdo, možete spavati mirno jer se vaš dom nalazi na mjestu dobrih vibracija.

Osim ptica, veliku osjetljivost na štetna zračenja pokazuju i mravi, a to najbolje pokazuje eksperiment s tzv. "Faradayjevim kavezom". Naime, ako oko mravinjaka zabodete 4 štapa tako da tvore piramidu i ako na njih stavite metalnu rešetku koja je spojena sa zemljom, napravit ćete "Faradayjev kavez", tzv. "zonu smrti" iz koje će mravi pobjeći brzinom munje. Nažalost, za razliku od mrava, većina ljudi ne osjeća te negativne energije pa čitav svoj život provode u vlastitim Faradayjevim kavezima – urbanim građevinama sazdanim od betona i čelika."
http://www.zazivot.com/index.php?stranica=140
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 20:40   #156
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Osim ptica, veliku osjetljivost na štetna zračenja pokazuju i mravi, a to najbolje pokazuje eksperiment s tzv. "Faradayjevim kavezom". Naime, ako oko mravinjaka zabodete 4 štapa tako da tvore piramidu i ako na njih stavite metalnu rešetku koja je spojena sa zemljom, napravit ćete "Faradayjev kavez",
to nije faradayev kavez.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:35   #157
Thumbs up

jos jedna bitna zanemarena nuz pojava podzemnih voda a i prostora u kojim se boravi !
Razlog zasto treba provjetravati prostor u kojem se obitava !

http://www.nemis.hr/radioaktivnost/radon.html
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 21:07   #158
Thumbs up

Svrha ovakvih objava nije da izaziva paniku medu ljudima nego informiranje o stetnosti doticnih naprava sa kojima se sve vise nepotrebno okruzujemo !

http://www.gradimo.hr/clanak/utjecaj...ih-polja/25853
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 21:07   #159
Nastavimo niz:

azbest, cigaretni dim, olovo...............................wireless tehnologije.


http://2012-transformacijasvijesti.c...-kojem-plivaju
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 23:53   #160
Thumbs up

Bitn je pozvati radiestezistu koji ce pomocu specijalnih instrumenata provjeriti eventualno zračenje iz tla ili podzemnih vodotokova."Većina oboljelih od raka i drugih teških bolesti imaju krevet na području utjecaja geobioloških zračenja" (Brojs).Možete vjerovati ili ne, ali ako pozovete pet stručnih osoba i svi odreda otkriju zračenje na istom mjestu, onda je mnogo pametnije pomaknuti krevet nego voditi polemike o tome je li ili nije radiestezija znanost!
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.