Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2004., 21:25   #1
Vrijeme u magici

Zanimljiva stvar, neću u detalju al' pametnom je dosta.

Nakon uspješnog priziva iz Goetie išao sam u analizu (na koju me potaknuo kolega sa IMF-a) događaja koji su uzrokovali ispunjenje priziva.

S obzirom na tijek događaja ne mogu se oteti dojmu da sam utjecao na događaje iz prošlosti koji su doveli do sadašnjeg događaja, tj. da je priziv počeo djelovati prije nego što sam ga napravio i prije nego što sam išta konkretno sa Goetiom radio.

Nadasve zbunjujuće


Jel' ima ko sličnih iskustava?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 21:49   #2
Jest da nemam blage veze o cemu pricas, ali se poklapa s nekim mojim razmisljanjima, samo su prilicno blasfemicna.
Glase otprilike da rituali uopce nisu nuzno potrebni za nesto postici...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 21:52   #3
Quote:
Gospon Pes kaže:
Jest da nemam blage veze o cemu pricas, ali se poklapa s nekim mojim razmisljanjima...
Zgodno...pojma nemaš o čemu pričam a to se opet poklapa sa nečime o čemu imaš pojma.

I naravno, po ko zna koji put nisi ništa napisala...bla bla...to se poklapa sa nečim mojim...bla bla..ali je blasfemično...pa ne treba magija...bla bla....pa je gore...pa je dole...la la la
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 21:59   #4
Poklapa se nekim razmisljanjima. Gdje si ti iscitao tvrdnju o "imati pojma"?

Takodjer mi se nekako cinilo da je iz napisanog jasno na sto se tocno primjedba odnosi...
Mozda netko shvati i ovako, ne da mi se pojasnjavati.

Ali OK, pobijedio si. Odustajem od iole ozbiljnih primjedaba, samo mi se ubuduce nemoj buniti na neozbiljnost i zajebanciju.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 22:00   #5
Re: Vrijeme u magici

Quote:
Baphomet kaže:
Zanimljiva stvar, neću u detalju al' pametnom je dosta.


Vrijeme postoji neovisno o našem poimanju vremena.

Kažu in toto.

Zbunjujuće dok se ne uvjeriš da je moguće.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 22:09   #6
Re: Vrijeme u magici

Quote:
Baphomet kaže:
Zanimljiva stvar, neću u detalju al' pametnom je dosta.

Nakon uspješnog priziva iz Goetie išao sam u analizu (na koju me potaknuo kolega sa IMF-a) događaja koji su uzrokovali ispunjenje priziva.

S obzirom na tijek događaja ne mogu se oteti dojmu da sam utjecao na događaje iz prošlosti koji su doveli do sadašnjeg događaja, tj. da je priziv počeo djelovati prije nego što sam ga napravio i prije nego što sam išta konkretno sa Goetiom radio.

Nadasve zbunjujuće


Jel' ima ko sličnih iskustava?
Pa kako ti to radiš, a ne znaš točno što radiš?

Nemoj samo utjecati na događaj koji je uzrokovao da si se uopće rodio, da ne bi bilo... puf!
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 23:46   #7
Re: Vrijeme u magici

Quote:
Baphomet kaže:
, tj. da je priziv počeo djelovati prije nego što sam ga napravio i prije nego što sam išta konkretno sa Goetiom radio.

Nadasve zbunjujuće


Jel' ima ko sličnih iskustava?
MENI nije zbunjujuce i potpunu se uklapa u moju sliku svijeta.
tu mi je tajnu razjasnio alan w. wats u svom najboljem djelu

THE BOOK (on taboo against knowing who you really are)srbi su preveli ovo malo remek djelo (ja ga kupio u ljubljani -naravno u chopovoj di si ti naletio na toth-ov tarot)


(watts ti je onaj sto je 1970 uputio robert anton wilsona da je najbolja knjiga te godine regardieova biografija o crowleyu - OKO U TROKUTU )
(to je RAW- promijenilo zivot -na bolje )







stvar je u sljedecem - (moram kratko i povrsno ali meni je jasno a ti pitaj za nadopune)

ti si upao u zamku redosljeda poteza i linearnosti vremena i toga kako se stvari odvijaju

tj otprilike si mislio ovako-
klasicno

URADITI CU NESTO (jer ti si subjekt od koga sve pocinje -mislis)
i dogoditi ce se to i to (recimo ispunjenje zelje)

klasika,dakle...

ali wats genijalno i elegatnno objasnjava i upozorava da ni ti ni mi nismo izdvojeni iz svemira nego smo cjelina s njim ..

odnosno molitelju nikada ne pada na pamet da je njegova molba vec ispunjena i prije nego sto je poceo moliti...tj impuls za molitvu je dosao od univerzuma koji zeli da se nesto dogodi

-tj redosljed poteze vise nije

1) prvo cu ja moliti
2) pa ce se nesto dogoditi

nego je univerzum U SOFTWARE BAPHOMET poslao impuls da pocne pripremati ritual xy ..

on misli da je on gazda i magicar a ustvari se SAMO PTREKO NJEGA ZELI dogoditi ono sto je vec neizbjezno da se dogodi
tj

a) ispunjenje priziva
b) baphometovo pisanje na forumu o tome
c) parsifalova reakcija
d) grizlijevo citanje koji zeli to isto ciniti i imati
e) ....
f)...
ma to je paradox a pokusati cu ga ovako objasniti

nema deve bez pustinje i pustinje bez deve...

ili ovako...

zeli ti se pokazati da ne moras 2 mjeseca nesto moliti i pripremati da bis e nesto dogodilo...

mozda je doovoljno da samo mislis na to ..da se pocne dogadajati

TJ DA POSTAJES SVE VISE I VISE JEDNO sa voljom univerzuma

tj sve je manji razmak vremena izmedju tvoje zelje i njegove zelje

(grizli -ovo ne vrijedi za tebe kao sto si se ponadao

tj

NIJE ZRAK U BALONU nego je balon u zraku..



link na posljednje poglavlje iz knjige alana wattsa

alan w watts
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 14.03.2004. at 00:46.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 23:53   #8
one koji dosta toga zele stoga pitam-

a sto ce te uciniti sa ZELJENJEM samim????????????????







(kada vam se sve ili 139 zelja ispuni)

aha !

mozes li se zaustaviti?

mozes li zaustaviti zeljenje?
jer nije li zeljenje priznanje da smo manjkoviti ?

TKO TO ZELI?

tko je poslao impuls da se radi ritual i vec ga izvrsavao

tko je magicar koji cini da je trava zelena?

NIJE LI USTVARI KRAJNJI RITUAL I KRANJA MOLITVA

RITUAL KOJIM SE OSLOBADJAMO SVIH RITUALA(molitvi)

nece li taj ritual dovesti do konacnog ispunjenja tj

POSTIZANJA ''SVEGA''

NAKON CEGA NAM VISE NISTA NECE BITI POTREBNO

NIJE li TO dakle samo onaj jedan ritual koji magicar ili vjernik ili BILO TKO ...
mora ciniti i ne kazE li mudrac da su svi rituali crni osim ako se ne radi o onom najvaznijem ritualu (molitvi)

COnVERSATION WITH HGA....
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 14.03.2004. at 00:30.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 08:18   #9
Quote:
odnosno molitelju nikada ne pada na pamet da je njegova molba vec ispunjena i prije nego sto je poceo moliti...tj impuls za molitvu je dosao od univerzuma koji zeli da se nesto dogodi

-tj redosljed poteze vise nije

1) prvo cu ja moliti
2) pa ce se nesto dogoditi

Vidiš da smo kontrolirani "odozgo" ko u matrixu , he he


Quote:
a) ispunjenje priziva
b) baphometovo pisanje na forumu o tome
c) parsifalova reakcija
d) grizlijevo citanje koji zeli to isto ciniti i imati
e) ....
f)...
ma to je paradox a pokusati cu ga ovako objasniti
Možda krajni ciljevi vašeg puta jesu pravi, ali mislim da magika i wicca nisu pravi put... , zapravo da bih mogao suditi ukratko mi opiši matode koje se koriste za krajnjic cilj za povezivanje s Bogom(univerzumom, kako god) ovo povezivanje svati pod " "
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 08:20   #10
Quote:
nece li taj ritual dovesti do konacnog ispunjenja tj

POSTIZANJA ''SVEGA''

NAKON CEGA NAM VISE NISTA NECE BITI POTREBNO
S ovim bih se složio

Paradox-- naša logika nam samo smeta trebamo ju odbaciti, tj. nadzići, tj. u ovm smjeru razvoja na nije potrebna
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 21:33   #11
baphomet-

nisi mi odgovorio na moje vidjenje onog sto ti se dogodilo
da li se slazes, djelomicno slazes...??

s cim se slazes -s cim mozda ne

btw- da li je tvoja analiza ucinjenog i materijaliziranog dala neke nove uvide?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 22:03   #12
Quote:
parsifal kaže:
baphomet-

nisi mi odgovorio na moje vidjenje onog sto ti se dogodilo
da li se slazes, djelomicno slazes...??

s cim se slazes -s cim mozda ne

btw- da li je tvoja analiza ucinjenog i materijaliziranog dala neke nove uvide?
Sviđa mi se tvoje objašnjenje. Ali mene nešto drugo kopka, i nikako da se othrvam toj ideji.

Recimo to ovako, utjecaj magije nije usmjeren samo prema budućnosti već utječe i na prošlost. Tj. da ja nisam napravio taj priziv onda se taj događaj ne bi niti desio u prošlosti...nda, malo zbunjujuće.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 00:52   #13
Quote:
Baphomet kaže:
Sviđa mi se tvoje objašnjenje. Ali mene nešto drugo kopka, i nikako da se othrvam toj ideji.

Recimo to ovako, utjecaj magije nije usmjeren samo prema budućnosti već utječe i na prošlost. Tj. da ja nisam napravio taj priziv onda se taj događaj ne bi niti desio u prošlosti...nda, malo zbunjujuće.
e vidis ,mene ne kopka to nego nesto drugo.
TJ TEBE kopka vrijeme a mene ne

mene kopka da shvatim,- dozivim -TKO SAM JA

jer kako god se okrenes dupe je pozadi!

hocu ti reci da sve vise i vise uvidjam da mi nista nije potrebno,nikakovi rituali,postignuca na bilo kojem planu (uvjetno receno)

JER ME NISTA VISE NE MOZE ZADOVOLJITI OSIM JEDNOG


hocu reci da SAM SA ZAPREPASTENJEM USTANOVIO DA SE SVA PITANJA SVODE NA ONO JEDINO I TO JE USTVARI GLAVNI RITUAL tj to je po mom shvacanju -ritual of conversation with HGA'"

CIJI JE CILJ TJ CILJ SVIH CILJEVA- DOZIVJETI TKO SAM JA - tj ako hoces to u romanticnom jeziku- ''razgovarati sa HGA''

-zato na jednom mjestu AC UPOZORAVAJUCE kaze da je svaki otklon od jedinog vrijednog cilja (a to je dakle K and C with HGA)
crna magija

zato sam ja u fazi zivota kada mi je svaki ritual kojim toboze nesto postizem beznacajan kao sto je kamen beznacajan u odnosu na dijamant .
hocu reci da iako sam svjestan da sve mogu imati (ako pozelim -jer znam kako )

nijedan cilj mi vise nije toliko vrijedan osim onog cilja svih ciljeva
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 02:17   #14
Quote:
Baphomet kaže:
Sviđa mi se tvoje objašnjenje. Ali mene nešto drugo kopka, i nikako da se othrvam toj ideji.

Recimo to ovako, utjecaj magije nije usmjeren samo prema budućnosti već utječe i na prošlost. Tj. da ja nisam napravio taj priziv onda se taj događaj ne bi niti desio u prošlosti...nda, malo zbunjujuće.
Pazi vamo. Postoji samo sadasnjost
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 08:16   #15
Quote:
parsifal kaže:
zato sam ja u fazi zivota kada mi je svaki ritual kojim toboze nesto postizem beznacajan kao sto je kamen beznacajan u odnosu na dijamant .
hocu reci da iako sam svjestan da sve mogu imati (ako pozelim -jer znam kako )

nijedan cilj mi vise nije toliko vrijedan osim onog cilja svih ciljeva
Ja ti volim eksperimentirati. Upoznavajući tako taj čudan svijet uzroka i posljedica možda shvatim i svoje mjesto u svemu tome.

Nije mi bitna sama želja već princip rada prirode koji dovodi do ispunjenja želje.

Kada bih išao raditi neki priziv gdje bi mi jedini cilj bio ispunjenje želje onda bih se našao pred jednim problemom. A to je da nemam nekih određenih želja, imam sve što mi treba a ono što mi ne treba mogu lako ostvariti uz malo truda.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 08:18   #16
Quote:
illegale kaže:
Pazi vamo. Postoji samo sadasnjost
Lijepa i istinita Zen rečenica koja je, za mene, neupotrebljiva u ovoj zapadnoj civilizacijaciji.

Još uvijek nisam svetac da bih mogao tako živjeti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 12:02   #17
Quote:
hocu ti reci da sve vise i vise uvidjam da mi nista nije potrebno,nikakovi rituali,postignuca na bilo kojem planu (uvjetno receno)

JER ME NISTA VISE NE MOZE ZADOVOLJITI OSIM JEDNOG

To konačno si shvatio, ma nemoj se uvrijediti, tj. konaćno si to napisao na forumu

Sve te rituale i ritualčiće možeš paciti u vodu , i yoge i yogice i asane i asanice, ako te ne vode do krajnjeg cilja....

No , ne kazem da ritualcici i razlicite yoga vjezbe nisu korisne, jesu, ali treba naći najbolje stvari za krajnji cilj, a yoga, takodjer ima te stvari, ali nisu sve za krajnji cilj.....

A sumnjam da se kundalini vjezbama moze doci do tog cilja.....

Ajde reci mi nekoga, tj . spomeni koji je koristio kundalini vjezbe i dosao do krajnjeg cilja, svi se nesto hvale naokolo da su prosvjetljani ,ali ...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 12:11   #18
Quote:
grizli kaže:
Sve te rituale i ritualčiće možeš paciti u vodu , i yoge i yogice i asane i asanice, ako te ne vode do krajnjeg cilja....
E grizliću..samo se ti tješi, a zaboravio si pitati koliko je godina rada potrebno da se čovjek uopće približi takvom stanju. Jer samo razmišljanje o tome te neće nigdje dovesti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 12:26   #19
Quote:
Baphomet kaže:
Jer samo razmišljanje o tome te neće nigdje dovesti.
Kaze onaj tko nema cime mislit.

Pricala ja jednom s Velmom o matematici. Meni je slaba strana i za izracunati 2+2 trebaju mi tri arka papira, dvije olovke, siljilo, gumica, rucnik i 4 sata vremena. Naradim i preznojim se i mozda je rezultat na kraju 5.
Ona pogleda neki komplicirani zadatak pun stvari koje ni imenovati ne znam i jednostavno "vidi" rjesenje ili veliku vecinu istog.
I sad bih je ja trebala napasti da to ne moze biti tocno jer se nije naradila ko ja?
Pa tko mi je kriv da sam slabo obdarena talentom za matematiku?

Nego...pricate o "krajnjem cilju". A on bi bio?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 12:31   #20
Quote:
E grizliću..samo se ti tješi, a zaboravio si pitati koliko je godina rada potrebno da se čovjek uopće približi takvom stanju. Jer samo razmišljanje o tome te neće nigdje dovesti.
Baš zato hoću reći da postoje kraće metode, tj. to nisu metode, ne trebaju ti nikakve tehnike ni rituali..., ja u Bibliji, tj. Isusovim rijecima ne vidim rituale, ali ni Biblija nije način za nas ovdje, to je staro....
Ma neću ti preporućivati nikakve knjige...

Tj. proćitaj ST Germainea, ak ga uspiješ nabavit, he he
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.