Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2009., 09:32   #61
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
da schlecker ili dm, ili bilo koja drogerija, imas sigurno i u obicnom ducanu, neznam koji ima kod tebe, mislima na mimimal, penny, plus i tako te......

pa poneses sebi iz bolnice par

btw, ja sam ponila iz bolnice prvu kosuljicu sto su bebi obukli, za uspomenu, meni su super one kosuljice sto oblace bebicame po bolnicama, budu lagane kao heklane, ima ih kupit i u c&a, u hrvatskoj to nisam nasla
Hehe, i ja sam pokrala pola bolnice! Prvu majcicu, rucnik, na izlasku van i dekicu sa kojom je bio pokriven (sram me), te sve to stavila doma u box. Ma uzela sam ja i uloske njihove i bilo mi je dosta do kraja.

Meni je bilo super u bolnici, cak sam bila malo tuzna na izlasku, svi su skakali oko mene, soba (appartment w/daddy-in option) mi je bila zakon, unutra flat screen (iako bio stalno upaljen, nisam imala vremena za tv uz stalno buljenje u moju slatku bebicu ), hrana svaka 2 sata, svedski stol, internet itd itd itd. Platili to ko sveti petar kajganu, ali isplatilo se! Bila sam 6 dana tamo.

Mah, samo da malo pohvalim St. Elisabeth Klinik!

Edit: e da, i sredstvo za dezinfekciju pupka sam si uzela
__________________
10.06.09 LEO Naše malo zlato Mala zabica: 37+
Ana80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 13:52   #62
eto, to su ti naši ljudi. njemcu takvo nešto teško da će pasti na pamet.

osim toga takvo ponašanje je ovdje, u njihovoj kulturi tabu, bilo u bolnici ili u firmi gdje se radi.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 13:54   #63
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
tesko
ovo gore opisano je npr. standard u DE. u bolnici gdje sam ja rodila cak i nije sistem radjaona-predradjaona. kad dodjes u bolnicu, dodijele ti sobu u kojoj ces i roditi i koja je jako lijepo uredjena. u slucaju hitnog carskog imaju opremu kako bi ga mogli obaviti, u suprotnom seza carski ide u op
potpisujem. ja sam inače u Bavarskoj.

inače sam tek 16 tjedan trudnoće, i bez obzira što sam već bila ovdje po bolnicama, pretragama, čak i operaciju imala, i tada sam još ostala paf jer su me u Zagrebu tretirali ko stoku, a imala sam tek 23 kada su mi se svi silno problemi nanizali sa zdravljem (njemačka me tu spasila), ponovno sam ostala zatečena sada kada sam vidjela odjel u bolnici gdje ću roditi i sobu gdje ću biti sama i što ću sve imati na raspolaganju i to sve preko uobičajenog zdravstvenog kojeg plača svaki radni čovjek. nama do sada nije trebalo nikakvo dodatno privatno.

uglavnom po x-ti puta sam ostala bez teksta.

Zadnje uređivanje KuiperBelt : 05.08.2009. at 13:59.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 14:14   #64
i inače su kriteriji ljudi u Hrvatskoj u banani, pa tako i što se tiče brige oko trudnica i samog poroda i poslije poroda.

to me strašno žalosti.

svaki put se zapravo iznenadim kada čujem da ima naših žena koje čak smatraju da je takvo ophođenje i (ne)briga savim OK jer kao nisi princeza ako si trudna ili ako rađaš..tako da šta reći.

ono što naše žene moraju proživljavati kao trudnice i u rađaonama je naprosto nezamislivo. a ono još uvijek poznato naslagivanje beba na bebe je doista ispod svakog nivoa - ali ima žena kojima je i to sasvim ok, kao pa nisu bebe od porcualana i tako to sličnih komentara ima. tako da u konačnici doktori i babice očito imju i u masama podršku za takvo ponašanje i takve niske kriterije.

a jednako vrijedi i za sve ostale odjele i medicinsku skrb, kao i to naše uobičajeno tretiranje pacijenata od strane doktora kao zadnjih idiota - čast iznimkama.

naprosto nezamislivo.

kukolja uvijek ima naravno, ali oni su u DE iznimka, a ne pravilo.

i ja sam također rođena u Njemačkoj i jednako tako je bilo i prije 30 i više godina ovdje.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 15:51   #65
Quote:
KuiperBelt kaže: Pogledaj post
eto, to su ti naši ljudi. njemcu takvo nešto teško da će pasti na pamet.

osim toga takvo ponašanje je ovdje, u njihovoj kulturi tabu, bilo u bolnici ili u firmi gdje se radi.

ma ne, ma kakvi.
zmaj_azdaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 16:05   #66
aha, da, da... pardon, hoće.

imamo jednu našu poznanicu koja je udana za Njemca, pa ga je uspijela pokvariti

morao je jadan krasti iz firme printpapir, kao šta će ga kupovati kad ga on u firmi ima na tone.

i funkcioniralo je to dok ga jednom kolega nije uhvatio i rekao da će ga prijaviti ako ne prestane.

i eto prepričava ona to sada kao super simpa zgodu, dok je ekipi Njemaca u društvu neugodno i to radi nje.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 21:41   #67
ma daj, to je generaliziranje. tak bi isto čovjek mogo reć, gle kak su austrijanci fini, kluturni, ne bi ni oni nikad ni pomislila na to. a evo ja bila s jednom u sobi pa joj ni najmanje nije bio bed uzet sve što se uzet dalo.

može jedno pitanje, osobno? jel živiš cijeli život u njemačkoj ili?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 21:50   #68
ko je govorio išta za Austrijance

pa dosta, skoro pola života sveukupno, a nisam više baš tak mlada.
danas živim uglavnom na relaciji pol-pol.

i nije generaliziranje već čisto empirijski i iskustveno. kao što sam rekla - kukolja ima svugdje, samo negdje su oni iznimke, a negdje pravilo - to je bila poanta.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:32   #69
Evo napokon i mene s odmora.
Hvala svima na osobnim iskustvima, drago mi je vidjeti da tema nije zamrla, ali mislim da ovo nije mjesto za prepucavanje i da bi bilo lijepo da tema ostane vezana za iskustva u trudnoci i porodu, a moze i za period poslije njega, a ne tko je sto i koliko uzeo ili zasto je uzeo.. ja osobno ne mogu uzeti nigdje nista, sto bi rekli u narodu "pa ni zvaku" iako mi iz iskustva nije strano da to ljudi rade bili oni Hrvati, Nijemci ili netko drugi..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:57   #70
cure - hilfe

posto mi je ostalo podosta skembe u visecem stanju, moze li mi tko reci gdje u DE mogu kupiti steznik i kako se oni zovu na njemacki? nisu mi poznate te stvarcice pa ne bih znala gdje ih potraziti ni u HR, a kamoli tu uzmite u obzir da zivim na selu pa nemam dostup hrpama fensi ducana, zanima me samo u kakvim tipovima ducana se to obicno nalazi? u onima di ima svega od kruha do televizora tipa real ili u specijaliziranim trgovinama?
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 21:19   #71
zove se korsett
nisam ga kupovala nego dobila i nisam ga nosila jer mi je oduzimao dah..hehe
gdje ga nabaviti? ne znam koje trgovine imas u blizini, no vjerujem da ga mozes nabaviti svugdje gdje imas opremu za mame i bebe.
stomak se povukao u rekordnom vremenu zbog dojenja..
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:11   #72
evo ja sam posjetila bolnicu u kojoj se zelim poroditi od svih silnih izabrala sam tu zbog najbolje "relacije"...bolnica nije nista ekstra nova, ali mi se svida i ugodna je.. 2 puta mjesecno je organizirano predavanje i obilazak radaone, predavanje drze doktor i doktorica, sve o trudnoci i porodu i mozes pitati u vezi toga sto god te zanima..radaona je soba sa krevetom, ljuljackom,loptom,kadom i slicnim rekvizitima, vagom, kadicom i svime za bebu tako da je odmah srede pred tobom i ne odvajaju vas...mozes birati u kojem polozaju zelis i gdje roditi te mjenjati misljenje dok ne nades najbolji nacin,mozes piti i jesti dok god zelis, za razliku od hr(bar nekih gradova) gdje ne dobijes za vrijeme trudova nista osim mokre gaze na ustima..uzas...pa jos akupunktura i ostalo....za prijavu za porod sam se upisala sad i dobila termin 4tj. prije termina poroda da se sa babicom sve dogovorim i ispunim formulare i ostalo sto ide...eto to je ukratko to... ugodno i udobno, mislim da za nekakav luksuz necu imati i volje sobe su po 1, 2 ili 3 kreveta, moze se uzeti soba za mamu, mm-a i bebu, ali se to placa....
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 18:07   #73
eberlin svidja mi se opis bolnice.. kako tek izgleda komfort ako je ovo prosjek ;-) nakon hrv. rodilista gdje sam bila ovo sve zvuci ultra fensi
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 17:15   #74
pronasla sam jednu pdf knjizicu sa savjetima za migrantice s podrucja bivse jugoslavije pa ako koga zanima moze si skinuti file i procitati
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 22:45   #75
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
pa imaš geburtsurkunde odnosno, sa svog jezika prevedeš na njemački ili imaš internacionalni, već je netko spomenuo. pogledaj post od zorro, pa ćeš vidjet koje državljanstvo ti dobiva dijete
mi smo recimo, sve hrvatske dokumente radili u Hr jer nam je u ambasadi u Beču bilo ultra skupo ( putovnica 100 eura, ma daj) . izvadili smo putni list i s tim prešli granicu a u Zg napravili domovnicu, rodni list, putovnicu etc.(samo ne znam jel ovisi gdje je dijete prijavljeno) gore smo napravili internacionalni geburtsurkunde, meldezettel i te austrijske stvari.


prijedlog za moderatore : jel može ovo bit tema za cure koje će rodit van RH? vidim da ih ima dosta, a i nas koje smo već rodile.

ja sam konkretno rodila u Austriji, al vidim da se ne razlikuje bitno od Njemačke, samo što su nazivi različiti za pojedine stvari. princip je isti.
evo da malo dignem temu:

pitanje vezano za ovo boldano: gdje se vadi taj putni list? u konzulatu ili u njemackoj (u tvom slucaju austrijskoj) nekoj instituciji?

pala ova tema u zaborav, izgleda da ste odmah svima sve detaljno odgovorile

ja sam rodila prije nepunih mjesec dana, iskustvo za pamcenje, porod za pozeljeti.. iskustvo uskoro nadam se u pisanom obliku
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 23:02   #76
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
evo da malo dignem temu:

pitanje vezano za ovo boldano: gdje se vadi taj putni list? u konzulatu ili u njemackoj (u tvom slucaju austrijskoj) nekoj instituciji?

pala ova tema u zaborav, izgleda da ste odmah svima sve detaljno odgovorile

ja sam rodila prije nepunih mjesec dana, iskustvo za pamcenje, porod za pozeljeti.. iskustvo uskoro nadam se u pisanom obliku
da, u hrvatskoj ambasadi vadiš putni list, vrijedi mjesec dana, znači u tom roku moraš preć preko granice. mislim da ti trebaju rodni listovi djeteta, tebe i tm, putovnice vaše i meldezettel (prijava boravka,adrese, ne znam kak to u njemačkoj zovu). mi smo platili 40 eura + dvije bebine fotke.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 00:14   #77
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
da, u hrvatskoj ambasadi vadiš putni list, vrijedi mjesec dana, znači u tom roku moraš preć preko granice. mislim da ti trebaju rodni listovi djeteta, tebe i tm, putovnice vaše i meldezettel (prijava boravka,adrese, ne znam kak to u njemačkoj zovu). mi smo platili 40 eura + dvije bebine fotke.
hvala na brzom odgovoru.. jedina mana mu je sto mi je najblizi konzulat 120 km, ali i to se da rijesiti
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 00:24   #78
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
hvala na brzom odgovoru.. jedina mana mu je sto mi je najblizi konzulat 120 km, ali i to se da rijesiti
da naručite da vam naprave kad idete doma (jer se čeka 1 dan ja mislim) ili tak nekaj?
ma , najbolje pitat telefonski
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:28   #79
Postavit cu pitanje i ovdje.
Zanima me, one koje su rodile u inozemstvu, da li ste se odmah vracale u Hr? I ako jeste, kako ste rijesile dolumente za dijete. Procitala sam nesto o putnom listu, ako sam dobro razumijela, naprije se izvadi rodni list, slika dijete (jel mora kod fotografa?, da li uopce treba slika?) i u konzulatu se dobije putni list. To traje koliko, 2-3 radna dana? Ispravite me ako sam nesto krivo razumijela, hvala!
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 19:28   #80
Quote:
protelos kaže: Pogledaj post
Postavit cu pitanje i ovdje.
Zanima me, one koje su rodile u inozemstvu, da li ste se odmah vracale u Hr? I ako jeste, kako ste rijesile dolumente za dijete. Procitala sam nesto o putnom listu, ako sam dobro razumijela, naprije se izvadi rodni list, slika dijete (jel mora kod fotografa?, da li uopce treba slika?) i u konzulatu se dobije putni list. To traje koliko, 2-3 radna dana? Ispravite me ako sam nesto krivo razumijela, hvala!
evo ja pisala na putovnicama za djecu

za putni list trebaju 2 slike
domovnica
internacionalni rodni list
putovnica roditelja
cca55eura
gotovo isti dan
ali najbolje nazvati nadlezni konzulat i provjeriti tamo

mi smo prvo morali vaditi punomoc da nam netko izvadi domovnicu u hr, to se isto u konzulatu vadi, 12 eura

e da i kad se izvadi domovnica i hrv.rodni list bebu treba prijaviti u mup-u prebivaliste u hrvatskoj i maticni broj prije nego li se ide raditi putovnica
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.

Zadnje uređivanje EllaH : 22.05.2010. at 19:37.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.