Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 18:55   #261
Quote:
Shannaya kaže: Pogledaj post
juj, supač daj mi reci kakvo je to od holyplanta ulje? je li čisto bademovo ulje? Alopex je dala super link gdje se može naručiti čisto bademovo hladno prešano ulje za cca 39 kn od 100 ml. takvo isto sam gledala u ljekarni i košta 56 kn odo se još malo trackat, a vas lijepe moje trudnice i mamice ljubim za sve savjete koji su svima nama dobrodošli
ulje ko ulje ja se nisam zamarala puno time kakvo je, tj nisam se htjela mazati skupim kremicama koje su pune razno-raznih sastojaka pa sam uzela što jednostavnije, a i frendica mi je preporučila jer se ona time mazala i isto nije popucala...iako ja iz puberteta imam strija po bedrima, nadam se da do kraja neću po trbuhu dobit ni jednu
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:25   #262
Smile

Ja sam bila kod doktorice i rekla mi je da to nikad nece nestat da mazem sa uljima....i da se suncam pa ce izbljedit....posto meni koza puca i to se siri po nogama rukama.....eto mogu vam reci babylove losion je odlican....vise mi ne puca koliko je pucalo..i rekla mi je da imam jako suhu kozu i da mi trebaju kreme sa vitaminima....Gospina krema je isto super...
Rose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 10:38   #263
Quote:
Shannaya kaže: Pogledaj post
hvala ti, alopex baš ću pogledati, jer ovo što sam kupila u ljekarni od 50 ml košta 26 kn a potrošim ga za par dana, velike su to površine za trackanje, pogotovo ...
nema problema , usput kad si tamo pitaj da ti malo "ojačaju" to ulje s još nekim. sigurno je jednostavnije kad ti stručna osoba to malo posloži. samo pazi na mirise

Quote:
Rose22 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod doktorice i rekla mi je da to nikad nece nestat da mazem sa uljima....i da se suncam pa ce izbljedit....posto meni koza puca i to se siri po nogama rukama.....eto mogu vam reci babylove losion je odlican....vise mi ne puca koliko je pucalo..i rekla mi je da imam jako suhu kozu i da mi trebaju kreme sa vitaminima....Gospina krema je isto super...
nisam dobro shvatila, rekla ti je da ulja pomažu ili ne pomažu?
za sunce kažu da mogu malo ujednačiti boju već gotovih (bijelih) strija, a liječe se dok su crvene. kad ih dodatno zapečeš na suncu, onda su ti tu forever and ever pogotovo ako imaš suhu kožu, izlaganje suncu bi trebala smanjiti koliko je moguće
ja ih imam od 13 godine i evo u ovih preko 20 nisu nestale niti se smanjile na suncu. a mršava sam ko štap, ali je jednostavno koža nakon što je popucala takva i ostala.

ovo kažu na kemig stranicama:

Strije

Kod strija je vrlo bitna dobra masaža, koja dinamizira oštećeno područje i potpomaže apsorpciju eteričnih i biljnih ulja. Eterična ulja koja se primjenjuju kod strija moraju imati sposobnost toniziranja kože, regeneracije vezivnih vlakana, hidratacije, zacjeljivanja, poticanja potkožne mikrocirkulacije, te protuupalni učinak. Najbolje je primjenjivati tretmane dok su strije ružičasto-crvene boje (“mlade”, novonastale), jer je njihova redukcija tada najbolja, te nakon kupke ili tuširanja, dok je koža omekšana i bolje upija aktivne sastojke. Treba znati razliku primjene preventivne njege protiv nastanka strija (eterična ulja koja se mogu koristiti tijekom trudnoće), i tretiranja postojećih strija (eterična ulja za ovu namjenu je najbolje primjenjivati nakon poroda i dojenja!). Najdjelotvornija preventivna kombinacija jest sinergija bademovog ulja, vitamina E i eteričnih ulja vrsta Citrus aurantium ssp aurantium, Cananga odorata (Ylang-ylang), Melaleuca quinquenervia( Niaouli), mandarine, … Postojeće strije tretiraju se učinkovito tek nakon poroda i dojenja kombinacijom eteričnih ulja Melaleuca quinquenervia CT cineole, Cistus ladaniferus, Thymus vulgaris CT linalol, Melaleuca alternifolia, Helichrysum italicum,Lavandula stoechas, Rosmarinus off. CT verbénone, Myrtus communis CT cinéole, Rosa damascena, Santalum album,…) u biljnom ulju kao bazi.
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 12:05   #264
a rekla je da se mazem uljima da mi ne popuca vise toliko....i da se sto vise suncam pa ce one izbljedit...eh sad....kazem babylove losion je super...vise mi ne puca koza toliko....sve mi je pucalo po nogama rukama stomaku...ali ko da su se povukle..al znam da ce mi to ostat al et...sta da radim heehhehe
Rose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 01:00   #265
Nisam dobila niti jednu striju ni prije ni poslije poroda , preporucam elancyl u ljekarnama, nije masan i brzo se upija....
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 14:14   #266
Koliko dođe?
Rose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 16:13   #267
Oko 120kn.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 10:48   #268
Cure!

S čime mažete trbuh?
Ja trenutno sa Biobaza Mama kremom i odlična mi je. Mažem cijelo tijelo s njom jer mi je koža postala dosta suha u trudnoći. Strah me, da to nije dovoljno jaka borba protiv strija, te tražim preporuku za neko ulje, kremu...cijena nije toliko bitna, samo da je ok!
Razmišljala sam o hvaljenoj Musteli, ali na 2. mjestu ima petrolatum. Iskreno očekivala sam bolji sastav. Imaju i ulje protiv strija, probao netko?

Hvala
PetiteFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 11:47   #269
Ja mazem sa mustelom protiv strija i tu i tamo sa bademovim uljem obicno navecer,a mustela preko dana... u pubertetu sam vev bila ispucala po bedrima i po prsima i tu su sad one lagane bijele crtice ostale,tako da sam se pocela mazat sa mistelom odma cim san zatrudnila i za sada nema niti jedne tockice nigdi..32tj i prezadovoljna san sa mustelom jer mi je koza tako lipo nahranjena i mekana na dodir a nema mirisa. I dugo traje,ja sam na pocetku trhdnoce kupila 2kreme jer sam uvatila 40%popusta i tek sam nedavno 1potrosila...

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
jabucica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 15:58   #270
Quote:
PetiteFleur kaže: Pogledaj post
Cure!

S čime mažete trbuh?
Ja trenutno sa Biobaza Mama kremom i odlična mi je. Mažem cijelo tijelo s njom jer mi je koža postala dosta suha u trudnoći. Strah me, da to nije dovoljno jaka borba protiv strija, te tražim preporuku za neko ulje, kremu...cijena nije toliko bitna, samo da je ok!
Razmišljala sam o hvaljenoj Musteli, ali na 2. mjestu ima petrolatum. Iskreno očekivala sam bolji sastav. Imaju i ulje protiv strija, probao netko?

Hvala
Ja sam se cijelu trudnocu mazala sa Biobazom (plus sam znala dodat bademovo ulje i domace maslinovo), i imala jednu striju koja je nestala nakon poroda. Istina, nisam dobila puno kilograma (13kg ukupno), ali sam bila jako mrsava pa sam svasta ocekivala. E da, i pila sam puuuno tekucine. U drugoj trudnoci cemo vidjet koliko ce me sreca pratit
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 20:13   #271
Ja se cijeli trudnocu mazem s Mustelom i evo danas u 33 tt prva strija a nadala sam se ni jednoj vise jer sam u prve dvije trudnoce skroz popucala. Meni nema spasa s cime god se mazala al nema veze ja se njima ponosim, neka ih..
Katija33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 22:20   #272
Ja se mazem takoder Biobazom, sad sam 31+5 i strija nema... vidjeti cemo da li ce se jos pojaviti.
Iako nekako nisam sigurna da je to bas do krema...
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 09:49   #273
Quote:
jabucica3 kaže: Pogledaj post
Ja mazem sa mustelom protiv strija i tu i tamo sa bademovim uljem obicno navecer,a mustela preko dana... u pubertetu sam vev bila ispucala po bedrima i po prsima i tu su sad one lagane bijele crtice ostale,tako da sam se pocela mazat sa mistelom odma cim san zatrudnila i za sada nema niti jedne tockice nigdi..32tj i prezadovoljna san sa mustelom jer mi je koza tako lipo nahranjena i mekana na dodir a nema mirisa. I dugo traje,ja sam na pocetku trhdnoce kupila 2kreme jer sam uvatila 40%popusta i tek sam nedavno 1potrosila...

Hvala ti jabučica! Znači Mustela nije nimalo ljepljiva, lijepo se upije u kožu?

Quote:
mia.principessa kaže: Pogledaj post
Ja sam se cijelu trudnocu mazala sa Biobazom (plus sam znala dodat bademovo ulje i domace maslinovo), i imala jednu striju koja je nestala nakon poroda. Istina, nisam dobila puno kilograma (13kg ukupno), ali sam bila jako mrsava pa sam svasta ocekivala. E da, i pila sam puuuno tekucine. U drugoj trudnoci cemo vidjet koliko ce me sreca pratit
Huh, pijem i ja jako puno vode, mada nekako sam žedna stalno, pa da baš i želim ne mogu pit malo. Bademovo imaš nerafinirano iz ljekarne?

Quote:
Katija33 kaže: Pogledaj post
Ja se cijeli trudnocu mazem s Mustelom i evo danas u 33 tt prva strija a nadala sam se ni jednoj vise jer sam u prve dvije trudnoce skroz popucala. Meni nema spasa s cime god se mazala al nema veze ja se njima ponosim, neka ih..
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Ja se mazem takoder Biobazom, sad sam 31+5 i strija nema... vidjeti cemo da li ce se jos pojaviti.
Iako nekako nisam sigurna da je to bas do krema...
Vjerojatno je do toga što kaže Female Toxic, popucaš ili ne....ali ipak želim sve isprobati i nadati se najboljem.

Bio-Oil ste probale? Makar i njegov sastav je loš
PetiteFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 10:39   #274
Ovisi koliko stavis mustele hehe, ja je stavim bas poprilicno pa bidem cijela bijela pa pricekam koju sekundu i omda lagano to umasiram a ostatak se sam upije,neostavlja mi nista ljepljivo i masno,nego bas lipo mekano sve bude,a mazem sa njom grudi,trbuh i bedra do koljena..

jabucica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 13:28   #275
ja koristim od hippa neku kremu i zadovoljna sam...u prvoj trudnoći sam koristila alverde maslac kojeg nigdje ne mogu sad pronaći ali nemam ni jednu striju za sada...u 1.trudnoći samo jedna na grudima
Old 03.04.2016., 17:52   #276
Quote:
jabucica3 kaže: Pogledaj post
Ovisi koliko stavis mustele hehe, ja je stavim bas poprilicno pa bidem cijela bijela pa pricekam koju sekundu i omda lagano to umasiram a ostatak se sam upije,neostavlja mi nista ljepljivo i masno,nego bas lipo mekano sve bude,a mazem sa njom grudi,trbuh i bedra do koljena..

Isprobam pa javim. Hvala ti!

btw jel i vama pucaju kapilare po grudima? Zasad tri, valjda neće više.
PetiteFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:37   #277
Ja sam se mazala sa Biobazom. U trudnoci sam dobila preko 20 kg i nemam ni jedne strije.
A tak mi je bilo zlo od tog mirisa... ajme,kad se samo sjetim...

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:02   #278
Cure nemojte si razbijat glavu sa strijama. Ako je vaša koža odlučila imat strije onda tu nema pomoći. Ja sam se cijelu trudnoću toćala u bademovom, kokosovom ulju i biobazinoj kremi za mame, i doslovce par dana prije poroda su se pojavile , ono preko noći. Plakala sam ko kišna godina jer sam stvarno bila dosljedna s mazanjem ujutro i navečer. I nije da sam se tek u trudnoći počela mackat, imam staža u tome već ohoho. U pubertetu sam se postrijala po cicama i bokovima, leđima i unutrašnjoj strani bedara pa sam mogla i pretpostaviti da neću proć lišo. Koma, al šta je tu je. Glavu gore sad tražim jednodjelni bapski kupaći za ljeto
Noshtromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 14:20   #279
Kad se trbuh počeo širiti mazala sam se običnim Dove mlijekom za tijelo, pa dobila gratis Biobaza Mama kremu (dm za trudnice poklon paket), nakon toga iz dma neko ulje za mame u trudnoći na bazi maslinovog. Muz tvrdi da nemam strija, ja ne vidim cijeli tako da ne znam. Imala sam strije prije trudnoće i one su bijele pa vjerujem da to nisu nove. Nisam nikada tražila baš kremu za strije, već mi je bilo važno da se koža hidratizira te nisam bacala novce na skupe stvari.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 20:32   #280
Na preporuku mnogih prijateljica/poznanica, oduševljeno sam kupila Mustelinu kremu protiv strija. Fantastično se razmazuje, nenametljivog je mirisa i nije masna te samim time ne fleka odjeću.....

No, jutro nakon prvog mazanja mi je izbio tako grozan osip. Crvene, stine točkice, svugdje gdje sam nanijela kremu: dakle trbuh, grudi, guza, bokovi....čak mi je izbio na unutrašnjoj strani podlaktica (jer sam tako držala ruke na bušici). Nanijela sam si malo kreme na nogu, čisto da isključim kako je nešto drugo u pitanju. U roku par sati mi je i tamo izbilo crvenilo.

Odmah sam kremicu reklamirala, dobila novce natrag, a kansije mi je prijateljica farmaceutkinja rekla da su imali dosta slučajeva poput mog s Mustelom....

A ja inače stvarno nisam neki osjetljivi tip, ali eto....

Tak da sada nastavljam pičit s običnim, nerafiniranim, hladno prešanim uljem badema, od Kemiga, te vitamin E uljem.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.