Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 18:40   #121
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
Pljuc, probaj od neke bakice (samouke, samoukog travara ili nekog tko se razumije u bilje) nabaviti kantarion. Nije on samo za strije, već je za opekline i sve vezano uz kožu. Ja imam nekoh 2 dcl već dvije godine, a živim na moru i stalno se na plaži mazuckam s njime. I sada kad se mažem brzo se upije, miris se ne osjeti, a grudi i bradavice koje su strašno osjetljive i bole/ peku se tako opuste da mogu i na trbuhu spavati.
meni ti to smrdi...od uvijek imam osjetljiv njuh, aliii od kad sam trudna to je prestrašno, namirišim čokoladu kad ju netko na drugom kraju prostorije žvače, baš sve sve i najmanje mirise osjetim. A kantarionovo ulje si mogu i sama napravit, ali rađe kad mi već mora smrdit, nek po čistom maslinovom smrdi..ubacit ću limuna unutra i nakapat još eteričnog ulja mandarine, pa možda sakrije malo.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 18:42   #122
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
meni ti to smrdi...od uvijek imam osjetljiv njuh, aliii od kad sam trudna to je prestrašno, namirišim čokoladu kad ju netko na drugom kraju prostorije žvače, baš sve sve i najmanje mirise osjetim. A kantarionovo ulje si mogu i sama napravit, ali rađe kad mi već mora smrdit, nek po čistom maslinovom smrdi..ubacit ću limuna unutra i nakapat još eteričnog ulja mandarine, pa možda sakrije malo.
samo nemoj uzet ono iz dm-a.
kupi pravo et. ulje, da si ne spržiš kožu
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 18:52   #123
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
samo nemoj uzet ono iz dm-a.
kupi pravo et. ulje, da si ne spržiš kožu
Of corse...
ot-šta ti nisi na tečaju?
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 18:56   #124
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Of corse...
ot-šta ti nisi na tečaju?
nisam večeras, nije mi napeta tema.. sutra idemo
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:45   #125
meni je ulje super za kad se istusiram i to koristim od primavere jojobino bazno ulje sa par kapi lavandinog ulja isto njihovo,i to kooristim i za lice odlicno je a imam i ulje divlje ruze....
__________________
Album
marela23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:48   #126
budem tako, ja koristim od ljekarne, njihov proizvod, bez nekih dodataka, prirodno, ne znam sta bi drugo, probati cu sad na polumokru kozu, valjda ce imati efekta. dolazi ljeto, pa su i tu mackanja, prek ljeta mi koza uvijek bude bolja!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:52   #127
curke utrljavanjem ulja na mokru kožu radite kremu na svojoj koži direktno. Svaka krema se sastoji od masne i vodene faze koja se onda spaja nekim emulgatorom. Na ovaj način radite to direktno na koži bez emulgatora. Bilo bi super umjesto vode kožu navlažiti hidrolatom al mislim da je to preskupa opcija za kožu. Ja to radim sa licem al za kožu si ipak smućkam mlijeko za tijelo ( veliko postotak vodene faze)

I da nadodam za primaveru i njihova eterična ... nisu kemotipizirana ...šteta je bi bila super da nemaju taj nedostatak.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:38   #128
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
meni ti to smrdi...od uvijek imam osjetljiv njuh, aliii od kad sam trudna to je prestrašno, namirišim čokoladu kad ju netko na drugom kraju prostorije žvače, baš sve sve i najmanje mirise osjetim. A kantarionovo ulje si mogu i sama napravit, ali rađe kad mi već mora smrdit, nek po čistom maslinovom smrdi..ubacit ću limuna unutra i nakapat još eteričnog ulja mandarine, pa možda sakrije malo.
Nemoj mandarinu...eterična ulja agruma ti zatežu kožu. Ja ti u običnu niveu za lice ukapam eteično ulje naranče i lijepa, i glatka kože i imam manje bora (smijalica, naravno). Probaj ulje zelenog čaja ili lavande.
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:47   #129
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
Nemoj mandarinu...eterična ulja agruma ti zatežu kožu. Ja ti u običnu niveu za lice ukapam eteično ulje naranče i lijepa, i glatka kože i imam manje bora (smijalica, naravno). Probaj ulje zelenog čaja ili lavande.
ne, ulje lavande trudnice ne smiju koristit. Za eterično ulje mandarine piše da je baš za strije u trudnoći (između ostalog)
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:39   #130
Grozno kada sam vidjela na plaži kako je frendici popucala koža na trbuhu,baš jako..ali ona je niska pa se trbuh nije gdje imao širiti
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:47   #131
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Grozno kada sam vidjela na plaži kako je frendici popucala koža na trbuhu,baš jako..ali ona je niska pa se trbuh nije gdje imao širiti
koliko niska?
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:50   #132
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
koliko niska?
Oko 150 cm a stvarno je imala ogroman trbuh
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:52   #133
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Grozno kada sam vidjela na plaži kako je frendici popucala koža na trbuhu,baš jako..ali ona je niska pa se trbuh nije gdje imao širiti
zar je to povezano s visinom?

ja sam visoka 180 pa nemam strije po trbuhu od trudnoće, ni sa čim se nisam mazala jer se mrzim trackati kremama.
moja mama je 175cm također niti jedne strije nema nakon 4 poroda.
moja sestra je 180cm pa ni ona nakon dvije trudnoće nema niti jedne strije.

al moja frendica je 180cm i ima strija ko u priči
maltene ko ožiljci izgledaju.

mislim da nema veze s visinom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:58   #134
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zar je to povezano s visinom?
.
Ma nije baš, ali je osim sa strukturom potkožja povezano i sa time što ta koža mora podnjet, koliko se mora rastegnut zbog rasta trnuha i kilaže. Na nižoj ženici će prije nastat strije nego na onoj većoj ako dobije podjednako velik trbuh ili kilažu
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 17:09   #135
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ma nije baš, ali je osim sa strukturom potkožja povezano i sa time što ta koža mora podnjet, koliko se mora rastegnut zbog rasta trnuha i kilaže. Na nižoj ženici će prije nastat strije nego na onoj većoj ako dobije podjednako velik trbuh ili kilažu


Slažem se
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:46   #136
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
bademovo, koliko sam ja skužila ima u svakoj apoteci, 50ml 21kn.
Ja sam ga potrošila jako brzo, u niti 7dana, mazala se ujutro i navečer i nije da sam se zaljevala s njima, tako da moram odustat od bademovog, preskupo ...ali mi je bilo savršeno, odmah se upije, ne masti robu. Sad sam prešla na kokosovo, masnije je, pa sam odmah prvi put zaflekala i tajice i majcu :/
Pljuc, ja sam kupila najobičnije bademovo ulje u onoj ljekarni ispod bolnice u Cambierievoj ulici, 100ml dođe 14kn. To je ulje koje oni pretaču u bočice zapremine koja tebi odgovara.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:04   #137
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Pljuc, ja sam kupila najobičnije bademovo ulje u onoj ljekarni ispod bolnice u Cambierievoj ulici, 100ml dođe 14kn. To je ulje koje oni pretaču u bočice zapremine koja tebi odgovara.
tako su 2 ljekarne, ja sam kupila u onoj na samom uglu, blizu vatrogasaca...gdje si ti, u onoj pored pik-a?
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:59   #138
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
tako su 2 ljekarne, ja sam kupila u onoj na samom uglu, blizu vatrogasaca...gdje si ti, u onoj pored pik-a?
Da, on pored PIK-a, meni kuma tamo radi, ona mi je i rekla da ne kupujem ova industrijski pakirana jer su skuplja od ovog kojeg oni tamo pretoče u manje bočice
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:19   #139
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Da, on pored PIK-a, meni kuma tamo radi, ona mi je i rekla da ne kupujem ova industrijski pakirana jer su skuplja od ovog kojeg oni tamo pretoče u manje bočice
A ja tamo uvijek najskuplje platila bilo što da sam kupovala pa mi nije padalo na pamet da idem...hvala
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 17:13   #140
Ja sam cijelu trudnoću koristila dm-mama kremu i nemam niti jednu striju...stomak isti kao prije poroda...meni je ginekolog rekao da ako imaš kožu koja će popucati neće ti pomoći ni najskuplja krema (legica koristila neku skupu i sva je u strijama...javile joj se zadnji mjesec)
XTI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.