Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2004., 19:40   #61
Ja sam nedavno razmišljao i došao do zaključka da ja uopće nisam magičar. Jednostavno probleme volim rješavati vlastitim silama. A znanje, e to je druga priča. Razlog zašto sam se toliko fokusirao baš na divinaciju je upravo to što me znanje privlači, a moć opterećuje.

I došao sam do zaključka da sam na najboljem putu da postanem mistik. Nešto poput onog kako Yoda kaže... "...uses the Force for knowledge and defense. *Never* for attack."

Smatram da čovjek rješenje svojih problema i odgovore na svoja pitanja teba tražiti u sebi, i putem svoje snage i znanja, ne se oslanjati na duhove i vragove. Jer kao što kažeš, nedajbože da nešto pođe krivo... no tko priziva takva stvorenja je kao kockar. A kako ono kažu... "whomever gambles will eventually lose".
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 21:57   #62
Quote:
Gaudrath kaže:
Što se tiče duhova i vragova... možda su tebi (Baph) roditelji bili ko vragovi , al ja ne bi baš išao tako daleko da ih izjednačavam po tome koliko mogu pomoći u životu. Vragovi, na kraju krajeva, uvijek misle samo na sebe. Roditelji ne. Keep that in mind.
Funkcija je ista. Nisam mislio na osjećaje onih koji pomažu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 22:01   #63
Quote:
Gaudrath kaže:
Ja sam nedavno razmišljao i došao do zaključka da ja uopće nisam magičar. Jednostavno probleme volim rješavati vlastitim silama. A znanje, e to je druga priča. Razlog zašto sam se toliko fokusirao baš na divinaciju je upravo to što me znanje privlači, a moć opterećuje.
Po meni, ti si ovdje u dosta velikom raskoraku.

Ljudi divinacijom žele saznati što će im se desiti u budućnosti i kako da postupe zato jer sami nisu sposobni nositi se ili prilagoditi se promjenama što nam budućnost donosi.

Ali kao što rekoh, ako se nastaviš time baviti vidjeti ćeš jednog dana da ti ta divinatorna sredstva nisu uopće potrebna. Ja ih sada koristim iznimno rijetko i to samo Yi Ying jer je jednostavno najbolji za konkretne situacije.

Znanje jest moć.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 22:10   #64
Istina. Znanje jest moć. Ali pasivna moć ne opterećuje, za razliku od aktivne moći. Znaš na što mislim, ne?

Također je istina da većina ljudi koristi divinaciju u svrhe koje si naveo... mene više zanima dublji uvid u situaciju nego nekakva rješenja. Zato mi je I-Ching najdraži od svih metoda.

I na kraju, također je istina da s vremenom razvijemo taj osjećaj, nazovimo to "šestim čulom", i da nam alati postanu bespotrebni. No to se dešava i sa ritualima.

Sve imam feeling da bi neki legendarni magus prije ličio na Jedija iz Ratova Zvijezda nego na Elminstera iz D&D Forgotten Realmsa...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 12:41   #65
Evo da preporučim nešto za čitanje proučavateljima Cthulhu mitova.

Ponovno je izdan "Pseudonomicon", zgodna knjižica sa jako zanimljivim pristupom Lovecraftovom panteonu bogova.

I, već je duže u opticaju, Starfire Vol. II, num. 2 sa par tekstova gdje se navode iskustva u radu sa istim bogovima. Jako zanimljiv tekst sa prizivima svakog od bogova i primljenim tekstovima od strane istih.

Proučavajući te tekstove i sa ono malo iskustva što imam, izgleda da ti entiteti nemaju baš preveliku želju da kontaktiraju sa ljudskom vrstom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 21:59   #66
Quote:
Baphomet kaže:
Evo da preporučim nešto za čitanje proučavateljima Cthulhu mitova.

Ponovno je izdan "Pseudonomicon", zgodna knjižica sa jako zanimljivim pristupom Lovecraftovom panteonu bogova.

I, već je duže u opticaju, Starfire Vol. II, num. 2 sa par tekstova gdje se navode iskustva u radu sa istim bogovima. Jako zanimljiv tekst sa prizivima svakog od bogova i primljenim tekstovima od strane istih.

Proučavajući te tekstove i sa ono malo iskustva što imam, izgleda da ti entiteti nemaju baš preveliku želju da kontaktiraju sa ljudskom vrstom.

Jel moze sad jedno cinicno pitanje ?

Po cemu su te paradigme puno drugacije od onih o wicci iz pretproslog ledenoga doba ili onih tecajevima reikija koje je Isus pohadjao kao djete na putovanju kroz Tibet ?
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 22:02   #67
Quote:
chagljev hihot kaže:
Jel moze sad jedno cinicno pitanje ?

Po cemu su te paradigme puno drugacije od onih o wicci iz pretproslog ledenoga doba ili onih tecajevima reikija koje je Isus pohadjao kao djete na putovanju kroz Tibet ?
Možda zato jer kažu da im je osnova Lovecraftov panteon bogova?

Ili možda jer nitko nije rekao da postoji nacrtani Cthulhu na nekom starom japanskom hramu?

Ili možda jer nitko ne tvrdi da je Isus u biti bio Nyarlathotepov svećenik?

Ili možda zato jer im osnova nije učenje Zlatne Zore?

Jel' dovoljno?

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 08:55   #68
Zaboravih i da nema inicijacije za par sto EURića.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 09:15   #69
Pa valjda sve te formalnosti Necronomicari mogu regulirati i na druge nacine ? Shala....



Ma imam ja i ozbiljnija pitanja, samo mi treba malo vremena da si ih formuliram.

Nije da se planiram ozbiljnije baciti u proucavanje i prakticiranje toga jer me ne zanima *tako jako*.... pa bih radje pitao ovako ....
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 09:46   #70
Quote:
Baphomet kaže:

Netko imam tatu i mamu, netko prijatelje, netko veze u ministarstvu a netko duhove i vragove.

Funkcija je ista.
NAzovi me naivnom,ali sto je s andjelima?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 11:30   #71
DON'T say that word! Oh no, look, he is melting, he is meeeeltiiiiing!!!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 11:34   #72
Quote:
Noemi kaže:
NAzovi me naivnom,ali sto je s andjelima?
Pa i anđeli spadaju u duhove
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 11:35   #73
Nije mi bila namjera izazivati.

Cesto citam topice na duhovnosti ali moja razina znanja je daleko ispod nivoa koji bi mi omogucio sudjelovanje u diskusijama.

Tek tu i tamo nesto priupitam,ali obicno se visoko upucenima ne da objasnjavati i rasipati vrijeme na laike.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 11:36   #74
Quote:
Oleander kaže:
Pa i anđeli spadaju u duhove
Ispricavam se, uvijek sam pretpostavljala da andjeli spadaju u posebnu kategoriju. Valjda je to od katolickog odgoja.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 11:49   #75
Quote:
Noemi kaže:
NAzovi me naivnom,ali sto je s andjelima?
I anđeli...iako sumnjam da se oni bave materijalnim stvarima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 11:52   #76
Wink ma ne boj se

Noemi, wake up, wake up , nemaš se za što ispričavati, ni misliti da tvoje mišljenje ovdje manje vrijedi.
Ako te nešto zanima, ili ako nešto ne razumiješ, normalno da ćeš pitati. tako se i dolazi do znanja.
Ništa se ne ustručavaj.
A što se anđela tiče ima jedna tema o tome na Religiji
a i još nešto detaljnije što se tiče same magije-duhovnosti.
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 12:01   #77
Thx
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 12:36   #78
Da Noemi, slobodno se uključi u diskusije. Dapače, ako imaš pitanja, to ti jedan od najboljih načina da se pokrene topic. Svakako bolji od par pijetlova koji, jel, filozofiraju o "pšenici" a na kraju uvijek završe na tome kako "kokoši" imaju dobre "noge".
What the hell did I just say.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:30   #79
Quote:
Gaudrath kaže:
Dapače, ako imaš pitanja, to ti jedan od najboljih načina da se pokrene topic. Svakako bolji od par pijetlova koji, jel, filozofiraju o "pšenici" a na kraju uvijek završe na tome kako "kokoši" imaju dobre "noge".
Tako je, otvaraj, bas nam treba novih flafi kokica za cherupanje
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:52   #80
Ne znam zasto bi me neznanje stavilo u kategoriju flafi kokica

KAzu da nema glupih pitanja... A svi oni koji su se rodili upuceni nek me rascerupaju slobodno
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.