Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2004., 21:50   #41
Nisam stigla sve proletjeti..

Gaudrath, zanima te tarot? Želiš učiti? Ili samo imaš dara?

Imam loših iskustva s šatro-kartašima, falabogu ne osobno ali dosta potresno.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 22:56   #42
Mene zanima divinacija općenito, uključujući Tarot. Inače se mnogo više bavim I-Chingom, runama i lithomancijom, no Tarot me se dojmio kao potencijalno ekspresivan sistem pa sam poželio naučiti nešto više o tome, i usporediti sličnosti i razlike sa drugim metodama divinacije.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 23:15   #43
Znanstveni pristup?

Ajde dobro, tj. super.

Općenito, ne znam što bih mislila o tome osim da postoji previše ljudi koji furaju da imaju talenta za tarot... a ustvari nemaju. I ne samo te već.. mogu i naškoditi.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 07:29   #44
Quote:
Tinchi kaže:
mogu i naškoditi.
kako?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 11:25   #45
Koliko sam razgovarala sa ženama koje se bave tarotom bitno je odabrati pristup. Čak i ako su karte loše treba vješto izbjeći isključivo negativne interpretacije. Dovoljno je poznavati osnove psihologije i that's it

Suprotno ima negativan učinak na ljude..

Uostalom, isto je to kao i kod interpretacije bilo koje duhovne filozofije, bilo kojeg nauka, bilo koje vještine, s ljudima treba oprezno, taktički. Ne možeš im ravno u glavu prosuti "brutalnu istinu"

E sad - imaš tarot gatača-šarlatana plus lošu interpretaciju pa si zamisli posljedice. Razgovarala sam s čovjekom kojeg je pokušaj zastrašivanja od strane gatare poprilično uzdrmao što, jelte, automatski otvara vrata i drugim negativnostima, ponajprije u njegovoj glavi.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 11:41   #46
Ej, G.! vidim da ima na netu sajtova tipa "baba darinka - gatanje iz graha... " bla bla,... kužiš kaj hoću reći? jesi li provjerio? ziher sam da baba zna kaj je posao, al jebiga, radi samo na eure.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 11:49   #47
svoje arkane?

dali se racuna ako jenetko napravio svoj taro system i svoje karte(arkane?)
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 11:50   #48
da li se računa za kaj? ili u čemu?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 11:53   #49
Angry misljenje!

!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 11:54   #50
Pa čuj, danas možeš ukeširat i do 8000 eura po seansi za malo miješanja karata. Ljudi su spremni svašta platit, jer se stvorila fama da je divinacija nešto izuzetno "mistično". Ustvari bilo tko može naučiti divinirati. Potrebna je jedna dobra knjiga, mirno mjesto i strpljenje, koje ne košta ništa.

Moja osobna preporuka svima koji me pitaju da im gatam: naučite divinirat sami. Za ona pitanja koja ljudi najviše pitaju, nije potrebno biti neki majstor u tome. Štoviše, potrebno je samo imati petlje se suočiti sam sa sobom.
Da ne pričamo kako divinacija uglavnom šljaka najbolje za divinatora. Čim pokušaš tumačit za nekog drugog, već se tu stvara gluhi telefon. Zato bi ja babi gatari vjerovao samo ako ima jaaako izraženu empatiju, ili ako me osobno poznaje. No većina tih gatara radi po statističkim uzorcima...

P.S. A ovo s grahom nisam još vidio... pretpostavljam da je nekaj slično lithomanciji ili možda onom bacanju košćica...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 11:57   #51
Apop, živac ha? Ako si napravio vlastitu simboliku uzimajući ozbiljno introspektivni pogled na samog sebe, takav Tarot je najbolji. To je onda preslika tvoje unutarnje simbolike i kao takva, jedan od najpogodnijih ključeva za divinaciju.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 11:58   #52
sto se tice divinacije, nije taro-t za sve(za pse).
taro sam zasebe predstavljasvoj magijski kanal.
kanal ne-svijesti svoga autora.
pitam, jer ja imam svoj
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 12:11   #53
korespodencija

inace ne-nalazim zadovoljstva u KREIRANJU! simbola, that is..
ionako se svi simboli svode na zemlju,vodu,vatru,vjetar.
ne-postoji simbol koji nije nacrtan pomocu njih,
odnosno, nema njih u sebi:
zemlja=tupi kutevi
voda=polukruzni lukovi
vatra=oštri kutevi
vjetar=kružni simboli
ja nisam kreirao simboliku, simbolika je kreirala mene,
ja sam autor samo KORESPODENCIJA, kao i svaki autor
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 13:10   #54
Quote:
Gaudrath kaže:
Pa čuj, danas možeš ukeširat i do 8000 eura po seansi za malo miješanja karata. Ljudi su spremni svašta platit, jer se stvorila fama da je divinacija nešto izuzetno "mistično". Ustvari bilo tko može naučiti divinirati. Potrebna je jedna dobra knjiga, mirno mjesto i strpljenje, koje ne košta ništa.

Moja osobna preporuka svima koji me pitaju da im gatam: naučite divinirat sami. Za ona pitanja koja ljudi najviše pitaju, nije potrebno biti neki majstor u tome. Štoviše, potrebno je samo imati petlje se suočiti sam sa sobom.
Da ne pričamo kako divinacija uglavnom šljaka najbolje za divinatora. Čim pokušaš tumačit za nekog drugog, već se tu stvara gluhi telefon. Zato bi ja babi gatari vjerovao samo ako ima jaaako izraženu empatiju, ili ako me osobno poznaje. No većina tih gatara radi po statističkim uzorcima...

P.S. A ovo s grahom nisam još vidio... pretpostavljam da je nekaj slično lithomanciji ili možda onom bacanju košćica...
8000 eura ???? molim te, reci mi kako.

ok, ja ću to zvati gatanjem, jer me gatati učila jedna gatalica, a i ne snalazim se u tom vašem stručnom žargonu, i odmah ću izraziti neslaganje sa tvojom tvrdnjom da svatko može pročitati knjigu i čitati karte. meni karte (u rijetkim trenutcima, jako rijetkim, kad "gatam") predstavljaju samo nekakav filter tako da ono što ću ti reći kad otvorim karte je isto što ti mogu reći nakon pola sata razgovora s tobom. zato su me učili da je puno važnije razvijati intuiciju, i opuštati sebe, nego učiti na pamet značenje karata.
osim toga, ne slažem se niti s tvojom tvrdnjom da je lakše "gatati" sebi nego drugima. za to je tek potrebno biti opušten i izbaciti nepotrebne misli iz glave. u suprotnom se događa da karte protumačiš onako kako ti paše...
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:37   #55
A nisam rekao da je lakše gatati sebi, samo da bolje šljaka, tj. da ako odbaciš sve želje i težnje, da daje puno bolji uvid nego kad gataš nekom drugome.
Inače sve što si napisala o razvijanju intuicije stoji, naravno. Treba samo razlikovati proricanje koje je vrlo rijetki dar, od divinacije, što je vještina poput chi kunga. Ne može bilo tko proricati. Ali svatko može naučiti gatati, tj. divinirati.

Sistemi koje koristimo su samo mostovi između našeg dubokog uma, koji funkcionira na nivou simbola a ne kognitivnog procesa, i naše svijesti. Naš duboki um ima puno jasniju viziju svijeta nego što to ima naša svijest - jer je neograničen raznim tlapnjama, predrasudama, saznanjima itd. Kaže se da djeca često vide stvari onakvima kakve jesu - naš duboki um funkcionira na sličan način kao um djeteta, oslanjajući se više na simboliku nego na apstraktnu misao. Zato nam služe karte, heksagrami (yin-yang simbolika), kamenje, grah, rune itd. Kao sistem simbola kojima prevodimo signale našeg dubokog uma u nešto što možemo pojmiti kao strukturu sa prenesenim značenjem razumljivu našem svjesnom "ja".

Zato, ako unesemo taj sistem u našu svijest na dovoljno dubok način, sami objekti (karte, rune) postaju nepotrebni, i mi možemo vršiti divinaciju na čisto intuitivnom nivou, kao što majstor Chi Kunga može koristiti vlastiti Chi bez pokreta i formi, iako ih je koristio da bi došao do tog stupnja.

A lova? Nađi bogataša koji ne zna kaj bi s lovom, to je najlakše.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 14:47   #56
Quote:
Gaudrath kaže:
A lova? Nađi bogataša koji ne zna kaj bi s lovom, to je najlakše.
stari moj, ja oko sebe skupljam samo nekakve duhovnjake ili agresivce. nema tu kruva... ispričavam se, morala sam se izjadati...
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 01:36   #57
Quote:
Gaudrath kaže:
Pa čuj, danas možeš ukeširat i do 8000 eura po seansi za malo miješanja karata. Ljudi su spremni svašta platit, jer se stvorila fama da je divinacija nešto izuzetno "mistično". Ustvari bilo tko može naučiti divinirati. Potrebna je jedna dobra knjiga, mirno mjesto i strpljenje, koje ne košta ništa.

Moja osobna preporuka svima koji me pitaju da im gatam: naučite divinirat sami. Za ona pitanja koja ljudi najviše pitaju, nije potrebno biti neki majstor u tome. Štoviše, potrebno je samo imati petlje se suočiti sam sa sobom.
Da ne pričamo kako divinacija uglavnom šljaka najbolje za divinatora. Čim pokušaš tumačit za nekog drugog, već se tu stvara gluhi telefon. Zato bi ja babi gatari vjerovao samo ako ima jaaako izraženu empatiju, ili ako me osobno poznaje. No većina tih gatara radi po statističkim uzorcima...

P.S. A ovo s grahom nisam još vidio... pretpostavljam da je nekaj slično lithomanciji ili možda onom bacanju košćica...
Al čekaj malo, koja onda korist od cijele priče ako to zbilja svatko može naučiti? Mislim, zbilja NAUČITI?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 01:38   #58
Quote:
Gaudrath kaže:

Inače sve što si napisala o razvijanju intuicije stoji, naravno. Treba samo razlikovati proricanje koje je vrlo rijetki dar, od divinacije, što je vještina poput chi kunga. Ne može bilo tko proricati. Ali svatko može naučiti gatati, tj. divinirati.

Sistemi koje koristimo su samo mostovi između našeg dubokog uma, koji funkcionira na nivou simbola a ne kognitivnog procesa, i naše svijesti. Naš duboki um ima puno jasniju viziju svijeta nego što to ima naša svijest - jer je neograničen raznim tlapnjama, predrasudama, saznanjima itd. Kaže se da djeca često vide stvari onakvima kakve jesu - naš duboki um funkcionira na sličan način kao um djeteta, oslanjajući se više na simboliku nego na apstraktnu misao. Zato nam služe karte, heksagrami (yin-yang simbolika), kamenje, grah, rune itd. Kao sistem simbola kojima prevodimo signale našeg dubokog uma u nešto što možemo pojmiti kao strukturu sa prenesenim značenjem razumljivu našem svjesnom "ja".

Zato, ako unesemo taj sistem u našu svijest na dovoljno dubok način, sami objekti (karte, rune) postaju nepotrebni, i mi možemo vršiti divinaciju na čisto intuitivnom nivou, kao što majstor Chi Kunga može koristiti vlastiti Chi bez pokreta i formi, iako ih je koristio da bi došao do tog stupnja.

A lova? Nađi bogataša koji ne zna kaj bi s lovom, to je najlakše.
Ups, sorry Eto ti kad trčim pred rudo
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 13:00   #59
Re: Online Tarot materijali?

Quote:
Gaudrath kaže:
Jel netko zna neki website gdje bi se mogli nać dobri (pouzdani, informativni itd.) tekstovi u vezi s Tarotom? Htio bi proučavat stvar, a do sada sam samo uspio naletit na fragmente raznih tekstova, pa ako netko ima kakvu preporuku, bio bih zahvalan. Thanks!
kako napredujes?
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 13:12   #60
Question Link.

http://www.osho.com/Main.cfm?Area=Ma...nguage=English
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.