Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2011., 21:24   #61
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Objasni ti prvo kako uspijevaš vidjeti bez svjetlosti.
Mi možemo vidjeti udaljene galaksije, iako njihova svjetlost nije stigla do zemlje.
Ali zbog toga što nije stigla do zemlje, ta svjetlost na osijava zemlju.

Opet kažem, pogledaj aberaciju svjetlosti, pa onda dokaži da sam u krivu.
CroatianWarrior is offline  
Old 26.06.2011., 21:25   #62
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Skice sam nabrzinu nacrtao, ali to ne znači da je to trollanje.

A možeš li ti meni objasniti kako svjetlost putuje od galaksije udaljene 5 milijardi svj. god. do zemlje. Koliko bi jaka trebala biti ta svjetlost. Znači da fotoni koje isijava galaksija mogu prekriti cijeli svemir samo treba dovoljno vremena. jel.

I tebi to ima puno više smisla, nego ovo o čem ja pričam, iako aberacija svjetlosti direktno dokazuje moju tvrdnju.
Postavio sam ti par pitanja.

Evo opet, ako su ti slučajno promakla:

Kako vidiš bez svjetlosti?
Što je to aberacija?

(Ono gore su tvrdnje, ne objašnjenja. )
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 26.06.2011., 21:28   #63
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
A možeš li ti meni objasniti kako svjetlost putuje od galaksije udaljene 5 milijardi svj. god. do zemlje. Koliko bi jaka trebala biti ta svjetlost. Znači da fotoni koje isijava galaksija mogu prekriti cijeli svemir samo treba dovoljno vremena
Pa ta svjetlost i je itekako jaka. Npr jel možeš gledat direktno u sunce bez zaštita, filtera itd? A u svakoj galaksiji ima na stotine milijardi takvih i jačih zvijezda... Naravno što je galaksija dalja i svjetlost je slabija (razrijeđenija)...
kkc is offline  
Old 26.06.2011., 21:31   #64
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Postavio sam ti par pitanja.

Evo opet, ako su ti slučajno promakla:

Kako vidiš bez svjetlosti?
Što je to aberacija?

(Ono gore su tvrdnje, ne objašnjenja. )
Dakle, mi vidimo galaksije jer isijavaju svjetlost.

Ono što ja tvrdim, je da svjetlost ne mora doći do nas da bi mi vidjeli određenu galaksiju.

Samo činjenica da ona isijava svjetlost u određeni prostor u kojem se nalazi nam omogućava da je mi kao promatrači vidimo.

A što se tiče drugog pitanja, pravi budalom nekog drugog.
CroatianWarrior is offline  
Old 26.06.2011., 21:33   #65
Oprosti na pitanju: jel ti pod pojmom sunčeve zrake podrazumijevaš one crtice koje djeca crtaju oko sunca, a pod pojmom sunce onaj krug u sredini između tih zraka?
Lem13 is offline  
Old 26.06.2011., 21:34   #66
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
...
A možeš li ti meni objasniti kako svjetlost putuje od galaksije udaljene 5 milijardi svj. god. do zemlje. Koliko bi jaka trebala biti ta svjetlost. Znači da fotoni koje isijava galaksija mogu prekriti cijeli svemir samo treba dovoljno vremena. jel.
...
... a jel ti šta govore ove stvari : brzina svjetlosti je konstanta, energija ne može iz ničega nastati niti nestati, svemir se širi, i za detekciju malih energija trebaju proporcionalno osjetljivi uređaji ? Naše oko vidi određene valne duljine, ali za detekciju onih udaljenijih trebaju i sve osjetljiviji uređaji, jer se sa daljinom mijenja i valna duljina (iliti energija čestice/fotona, po korpuskulativnom viđenju)... naše oko je dovoljno osjetljivo da detektira fotone sa bližih objekata (Sunce i odrazi)(fala evoluciji), ali sa svjetlošću zvijezda je već malo teže, o galaksijama da ne pričamo...

Quote:
Ono što ja tvrdim, je da svjetlost ne mora doći do nas da bi mi vidjeli određenu galaksiju.
... ha ? Šta onda tebi znači glagol "vidjeti" ?

Zadnje uređivanje haram : 26.06.2011. at 21:41.
haram is offline  
Old 26.06.2011., 21:35   #67
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Dakle, mi vidimo galaksije jer isijavaju svjetlost.

Ono što ja tvrdim, je da svjetlost ne mora doći do nas da bi mi vidjeli određenu galaksiju.

Samo činjenica da ona isijava svjetlost u određeni prostor u kojem se nalazi nam omogućava da je mi kao promatrači vidimo.
Hoćeš reći da postoji informacija koja putuje brže od svjetlosti? Što je ta informacija?

Quote:
A što se tiče drugog pitanja, pravi budalom nekog drugog.
Jedina osoba koja te može učiniti budalom jesi ti sam. Ide ti sasvim dobro.

Što je to aberacija?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 26.06.2011., 21:38   #68
Quote:
kkc kaže: Pogledaj post
Pa ta svjetlost i je itekako jaka. Npr jel možeš gledat direktno u sunce bez zaštita, filtera itd? A u svakoj galaksiji ima na stotine milijardi takvih i jačih zvijezda... Naravno što je galaksija dalja i svjetlost je slabija (razrijeđenija)...
Upravo tako. U današnjoj znanosti teorija kaže da mi ne vidimo određene galaksije i zvijezde jer njihova svjetlost nije došla do nas.

Ja kažem da zvijezde su onoliko jake koliko je velik sustav u kojem se nalaze (sunčev sustav). I one u tom sustavu svojom jačinom svjetlosti (koja ima gravitacijska svojstva) drže svu materiju u tom sustavu. Već izvan tog sustava, svjetlost je slaba i razrjeđena pa više ne može da pokupi materiju koja bi se okretala oko središnje zvijezde.

Pošto je svjetlost već izvan svog sustava razrjeđena, to onda znači da je već par stotina svj god. izvan tog sustava i nema.

Tako da tvrdnja da mi vidimo galaksije ili zvijezde zato što je njihova svjetlost putovala i došla do nas ne stoji.

Zadnje uređivanje CroatianWarrior : 26.06.2011. at 21:54.
CroatianWarrior is offline  
Old 26.06.2011., 21:40   #69
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da postoji informacija koja putuje brže od svjetlosti? Što je ta informacija?



Jedina osoba koja te može učiniti budalom jesi ti sam. Ide ti sasvim dobro.

Što je to aberacija?
Ne mora ništa putovati da bi mi to vidjeli, tako ni informacija. Ona ne putuje, ona nema brzinu koja se može izmjeriti kao svjetlost, ona je istantna.
CroatianWarrior is offline  
Old 26.06.2011., 21:43   #70
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Upravo tako. U današnjoj znanosti teroija kaže da mi ne vidimo određene galaksije i zvijezde jer njihova svjetlost nije doša do nas.

Ja kažem da zvijezde su onoliko jake koliko je velik sustav u kojem se nalaze (sunčev sustav). I one u tomsustavu svojom jačinom svjetlosti (koja ima gravitacijska svojstva) drže svu materiju u tom sustavu. Već izvan tog sustava, svjetlost je slaba i razrjeđena pa više ne može da pokupi materiju koja bi se okretala oko središnje zvijezde.

Pošto je svjetlost već izvan svog sustava razrjeđena, to onda znači da je već par stotina svj god. izvan tog sustava i nema.

Tako da tvrdnja da mi vidimo galaksije ili zvijezde zato što je njihovsvjetlost putovala i došla do nas ne stoji.
Znaci sad svjetlost skuplja i materiju i drzi je?

Jel ti zarulja skuplja materiju u sobi?

Da nisam procitao da je onaj idiot zadavio onu malu iz drnisa i bacio je u krku naglas bi se smijao.
Grizli_Medo is offline  
Old 26.06.2011., 21:43   #71
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Slika je instanta, dok zrake putuju brzinom od 300 000 km/s.
definiraj pojmove: slika, zraka, vidjeti
d._m. is offline  
Old 26.06.2011., 21:43   #72
Quote:
Lem13 kaže: Pogledaj post
Oprosti na pitanju: jel ti pod pojmom sunčeve zrake podrazumijevaš one crtice koje djeca crtaju oko sunca, a pod pojmom sunce onaj krug u sredini između tih zraka?
Da. A one dugačke crte predstavljaju jednu sunčevu zraku koja je izdvojena na slici da bi se vidio kut pod kojim pada.

A ako misliš da je to glupo, onda vidi original verziju te iste slike
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Abberation.svg
CroatianWarrior is offline  
Old 26.06.2011., 21:45   #73
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Ne mora ništa putovati da bi mi to vidjeli, tako ni informacija. Ona ne putuje, ona nema brzinu koja se može izmjeriti kao svjetlost, ona je istantna.


Molio bih da malko detaljnije objasniš to stajalište. Malčice je u neskladu s kompletnom fizikom.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 26.06.2011., 21:48   #74
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Znaci sad svjetlost skuplja i materiju i drzi je?

Jel ti zarulja skuplja materiju u sobi?
Znači, ti tvrdiš da sunce nije u centru sunčevog sustava i da sunce svojom gravitacijskom silom ne drži planete i ostalu materiju koja se nije formirala u planete unutar sustava.

Žarulja nije sunce, ona i njena energija su nekoliko milijuna puta manja od sunca i njegove energije.

Ti možeš misliti šta god hoćeš, ali vjeruj mi da će jednog dana i to relativno brzo ova teorija biti prihvaćena kao oficijalna znanstvena teorija.
CroatianWarrior is offline  
Old 26.06.2011., 21:53   #75
I sad ti, kad se toliko rugaš mojoj tvrdnji objasni ovo:

Zvijezde su onoliko jake koliko je velik sustav u kojem se nalaze (sunčev sustav). I one u tom sustavu svojom jačinom svjetlosti (koja ima gravitacijska svojstva) drže svu materiju u tom sustavu. Već izvan tog sustava, svjetlost je slaba i razrjeđena pa više ne može da pokupi materiju koja bi se okretala oko središnje zvijezde.
Pošto je svjetlost već izvan svog sustava razrjeđena, to onda znači da je već par stotina svj god. izvan tog sustava i nema.
Tako da tvrdnja da mi vidimo galaksije ili zvijezde zato što je njihova svjetlost putovala i došla do nas ne stoji.
CroatianWarrior is offline  
Old 26.06.2011., 21:55   #76
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Znači, ti tvrdiš da sunce nije u centru sunčevog sustava i da sunce svojom gravitacijskom silom ne drži planete i ostalu materiju koja se nije formirala u planete unutar sustava.
Ne, ja tvrdim da je ovo sto si napisao tocno.
Ali tvrdim da svjetlost nema nikakav uticaj na gravitaciju u suncevom sustavu.

Quote:
Ti možeš misliti šta god hoćeš, ali vjeruj mi da će jednog dana i to relativno brzo ova teorija biti prihvaćena kao oficijalna znanstvena teorija.
Ovo sto si napisao gore prihvacena znanstvena teorija.

I zemlja ima graitaciju. Da nije i to od svjetlosti koju isijava.
Grizli_Medo is offline  
Old 26.06.2011., 21:55   #77
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Upravo tako. U današnjoj znanosti teroija kaže da mi ne vidimo određene galaksije i zvijezde jer njihova svjetlost nije doša do nas.

Ja kažem da zvijezde su onoliko jake koliko je velik sustav u kojem se nalaze (sunčev sustav). I one u tomsustavu svojom jačinom svjetlosti (koja ima gravitacijska svojstva) drže svu materiju u tom sustavu. Već izvan tog sustava, svjetlost je slaba i razrjeđena pa više ne može da pokupi materiju koja bi se okretala oko središnje zvijezde.

Pošto je svjetlost već izvan svog sustava razrjeđena, to onda znači da je već par stotina svj god. izvan tog sustava i nema.

Tako da tvrdnja da mi vidimo galaksije ili zvijezde zato što je njihovsvjetlost putovala i došla do nas ne stoji.
... to si ti puno toga krivo pokopčao... kao prvo, poistovjećuješ gravitaciju i elektromagnetska zračenja, ne znam na temelju čega...

Pitanje za tebe: ako bi nekim čudom Sunce nestalo, da li bi Zemlja još cca 8 minuta išla po kružnoj putanji, ili bi se nastavila pravocrtno gibati ?
haram is offline  
Old 26.06.2011., 21:58   #78
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post

Zvijezde su onoliko jake koliko je velik sustav u kojem se nalaze (sunčev sustav).
Ne, nego je sustav onoliko velik koliko je zvijezda koja ga tvori "jaka", odnosno velika.

A ima stvarno velikih zvjezda...
Grizli_Medo is offline  
Old 26.06.2011., 22:03   #79
Quote:
Mi možemo vidjeti udaljene galaksije, iako njihova svjetlost nije stigla do zemlje.
Ali zbog toga što nije stigla do zemlje, ta svjetlost na osijava zemlju.
... ah, sad mi je sve jasno...
haram is offline  
Old 26.06.2011., 22:07   #80
Quote:
CroatianWarrior kaže: Pogledaj post
Hajdemo drukčije, ali dobro razmisli.
Sunce se upali i nakon 5 minuta netko ga ugasi, znači 3 minute prije nego što "sunčeve zrake" stignu do nas. Što bi se trebalo dogoditi u 13 minuta od trenutka paljenja sunca?
Po tvojoj "teoriji" 5 minuta bi vidjeli sunce u mraku, potom 3 minute potpunog mraka, a nakon 8 minuta (kad "sunčeve zrake" stignu) imali bi 5 minuta dan, iako nema nigdje sunca na nebu. Bio bi dan, objekti bi imali sjene, a nema vidljivog izvora svjetlosti, jer je sunce ugašeno prije 3 minute.
Ovo nije ni za Alternativu, prije je za neki dječiji kutak.
Ord Mantel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.