Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2004., 19:07   #1
Talking Komentari i osvrt na "Sanjin show" o "Vješticama"

No da vas čujem lipi moji - je li netko imao čast gledati taj dugo najavljivani show o praznovjerju i vješticama gđe. Sanje?

Moram priznati da sam uspjela virnuti cijelih 10 min. (na žalost čak i "duhovnjaci" kruh svoj svagdašnji zarađivat moraju) i zaključila slijedeće:

- onaj teolog je fino potkovan u propagiranju kršćanskog vjerovanja i duhovnosti tako da oni kvaziduhovnjaci tamo nisu imali šanse(pogotovo s onakovim glupim i plitkim argumentima)

- totalno nepoznavanje tematike i miješanje krušaka i jabuka tipa: sve je to njuejđ, njuejđ je terapija, okrenite se istinskoj vjeri i t d

- uistinu praznovjerja i povijesti paganizma, a kamo li terminologijem, nitko se nije ni dotakao

- najsmješnije je ponavljanje onog pokusa sa vodom i utjecajem misli na strukturu molekula vode kao relevantnog dokaza da "postoji i ono nešto" (mislim stvarno, čak je i na Znanosti bila bolja diskusija na tu temu)

-eh, da, i kršćani su opet ispali "manjina koja pati i koju svekoliki njuejđ pokret proganja kao onomad i prijeti da ih proguta svojim čiribučiriba mambodžambo pizdarijama"

Uglavnom, totalno bezveze

A najbolja je voditeljica: priča o praznovjerju i vješticama sa dekolteom i velikim zlatnim razapetim Isusom oko vrata kimajući glavom na svaku iz usta "teologa", branitelja kršćanskog bedema.

To sam uspjela uhvatiti u deset minuta - onda sam se morala vratiti natrag poslu.

Vaši komentari?

Naime, ja sam znala da će to tako ispasti. Dobih poziv za sudjelovanje u emisiji kao i sijaset drugih forumaša, na koji se, naravno, nisam odazvala. Previše posla s medijima imam da bih se hvatala u koštac s tom isprogramiranom mašinerijom.
Ali, ruku na srce, uistinu sam mislila da će biti ipak malo zanimljivije, a ne tako suhoparno i predvidljivo.

Vi?

P.S. voljela bih da se javi novinarka koja nas je PM zamolila da sudjelujemo u emisiji i prokomentira sa svog novinarskog stajališta Sanjin talk show na temu praznovjerja i vještica.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 19:21   #2
Re: Komentari i osvrt na "Sanjin show" o "Vješticama"

Quote:
Dragonfly kaže:
-Vaši komentari?

To uopće ne zaslužuje komentar.
Rađeno je za široke /narodne/ mase, površno i sasvim predvidljivo.

Sanji svaka čast.....jedina dobra stvar je ta da kamera "voli" tu ženu tj. ona se ponaša prirodno što se vide gorine provedene na stejđu.
Obrada teme, izbor gostiju i iskoristljivost gostiju, samo vođenje govori o prirodi takvih grah-zelje-sarma emisija prije ručka
Kao da to rade priučeni novinari sa tri tjedna staža u "Podravskom glasniku".
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 19:54   #3
Talking

A sto im ti nisi isla pojasnit, Dragonfly ?

Za mene je emisija bila OK, koliko takve emisije mogu biti.
Nemozes tu ni ocekivati niti neku dublju reportazu, a niti raspravu.


Ona gatara je bila zanimljiva, pogotovo njen slucaj iz iskustva kako je obicnom psihologijom razbila fiksnu ideju o uroku koju su neki njezini klijenti imali.

Etnolog Zoran Chicha je uspio reci dvije-tri interesantne recenice. (Njegova knjiga "Vilenica i vilenjak" je dosta dobra i zanimljiva - takvih knjiga bas i nema kod nas )


Odahnuo sam i kada sam cuo da one klinke u siljastim crnim sesirima stvarno nisu prave vjestice.


Cak je i pop bio pristojan.
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 20:13   #4
o vješticama opet ništa

Slažem se, totalno bezveze i površno. ma čak i smiješno, pogotovo Sanja i njeni komentari :" Buuu, Vještice "
Jako površno, ali to je i bilo za očekivati. jedino je Osman bio OK .
Ajde i onaj Etnolog, koji je pokušao reći nešto o Wicci, ali to je palo u vodu i izgubilo se u forsiranju negativne/praznovjerne slike o vješticama i magičarima, i svima onima koji nisu 'uzorni katolički građani'.

Quote:
Dragonfly kaže:

- onaj teolog je fino potkovan u propagiranju kršćanskog vjerovanja i duhovnosti tako da oni kvaziduhovnjaci tamo nisu imali šanse(pogotovo s onakovim glupim i plitkim argumentima)

- totalno nepoznavanje tematike i miješanje krušaka i jabuka tipa: sve je to njuejđ, njuejđ je terapija, okrenite se istinskoj vjeri i t d

Meni je Ivica Šola jedan od dražih teologa i ljudi od Crkve. Govori realno, i najnepristranije od svih 'kršćanskih igrača'. Mislim da je rekao prave stvari, da se RKC više bavi politikanstvom i socijalnom politikom, a ne duhovnošću kao što bi trebala. I da je time izgubila na kvaliteti. I to da su kršćani (pravi) manjina. Istina. Ovi ostali su samo tradicionalisti (pozeri) ili ateisti i agnostici koji se kršćanima nazivaju samo zbog nacionalne tradicije. Nisam imala dojam da je provodio propagandu, a koliko ga pratim dobila sam dojam da je openminded. naravno, on je morao zastupati RKC, pa prema tome nije mogao biti 'blaži'. Iako, ne shvaćam onaj njegov dio o sadašnjim progonima kršćana
I dobro je opisao fluiffy new age , - (ništa se ne treba raditi za to, sve je dozvoljeno, malo ovo, malo ono, uzmeš šta želiš od raznih new age pravaca - a ništa konkretno). Nisam čula da je pozivao da se ljudi okrenu istinskoj vjeri (osim kad je rekao za jedinog pravog Boga, ali to je za očekivati ). Ali je rekao da svatko ima pravo na svoje vjerovanje. Šola je blag pa je zato bio u emisiji, da je doveden netko drugi, kao npr. onaj vjeroučitelj koji_pojma_o_pojmu_nema, dobili bi emisiju 'Progonite vještice'
Vjeruj mi Šola je kamilica naspram nekih freakova


Quote:
eh, da, i kršćani su opet ispali "manjina koja pati i koju svekoliki njuejđ pokret proganja kao onomad i prijeti da ih proguta svojim čiribučiriba mambodžambo pizdarijama" A najbolja je voditeljica: priča o praznovjerju i vješticama sa dekolteom i velikim zlatnim razapetim Isusom oko vrata kimajući glavom na svaku iz usta "teologa", branitelja kršćanskog bedema.
da mi je među njima vidjet pravog kršćana :-)))) Šteta što nije spomenuta i duga magijska tradicija u katolicizmu :
Kako god blag Šola bio, moram se složiti određena pristranost je postojala ali ne toliko od strane gostiju koliko od publike. Smiješna mi je bila ona cura koja je pitala gataru vjeruje li u Boga kao da je ona crni vrag
A za Sanju mi se čini da uvijek forsira i brani crkvu i religiju. I to se jako vidjelo na njoj nekoliko puta. (ne samo u ovoj emisiji).

Dio o urocima je bio zanimljiv, ali naravno samo je površno dotaknuto. Vjerovatno Sanja show nije tip emisije u kojoj bi se moglo malo ozbiljnije porazgovarati.

Dobre stvari su bile to što je ljudima dano na znanje da se u 90% slučajeva vjerovatno ne radi o urocima, da ne padaju na neprovjerene gatare i tarot i sl. linije jer im bez veze izvlače novac, i da (pa naravno) postoje energije oku nevidljive. Jedino su još trebali naglasiti da ne moraju biti sotonske. :


Ali je, bilo je površno a o Vješticama ni v.


P.S. A nismo ni mogli očekivati znanstvene rasprave
P.P.S. Emisija se zvala "Uroci", pa nije ni čudo zašto nije bilo vještica

Zadnje uređivanje Oleander : 13.10.2004. at 21:31.
 
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 20:57   #5
Vjesticama nije mjesto na televiziji, a pogotovo ne u takvom showu.

Emisiju nisam gledao, ali sto su Vjestice u njoj netocnije i povrsnije prikazane, to bolje.

Nije potrebno pokusavati drustveno legalizirati Vjestice; one su outsideri, s druge strane drustvenih zakona, i u tome je dio njihove snage.



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 21:14   #6
Odgledala od početka do kraja. Pravo čudo za mene.

Stalno sam se pitala je li tko od "naših" u prvom planu.


Udrobljeno sve i svašta u malo vremena. Kao i sve Sanjine emisije. Najmanje o vješticama.

A Osman nije propustio priliku, pardon, kameru.

Meni je najbolja bila Lidija Bajuk!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 22:35   #7
bravo, bravo

vrlo ste konstruktivni u svojim komentarima.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 23:12   #8
E ja neću biti

Ukratko....iznenađujuće loše, poput bosanskog lonca u bivšoj jna.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 15:40   #9
Re: bravo, bravo

Quote:
Dragonfly kaže:
vrlo ste konstruktivni u svojim komentarima.
Jel' to bila ironija?
Uz najbolju volju, ne znam prepričati.

Čak nisam ni shvatila da bi to trebala bit emisija za koju su se tražili sudionici i od ovdašnjih forumaša.

Uletila sam slučajno na početak i ostala prvi put do kraja na Sanjinoj emisiji. Ali ok, možda ima koji prvi put o nečem takvom gledaju na TV.

O svačem pomalo, ni čemu temeljito. Za takvo nešto treba drukčija vrst emisija.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 22:29   #10
Re: Re: bravo, bravo

Quote:
Simona kaže:
Jel' to bila ironija?
Ne.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.