Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2012., 23:24   #81
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Bilo je puno, jako puno ljudi i zar stvarno mislite da je važno je li ih bilo 60.000 ili 120.000 ili pak 75.439??? Ta igranje brojkama u nas ima neku valjda duboku važnost nečega.
Izgleda da jeste važno ako mediji, koji i inače bjesomučno lažu i manipuliraju podacimam zaista iz nekog razloga umanjuju brojku nazočnih. Treba se zapitati zašto to rade.
Stup društva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 00:54   #82
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Jedna od najdupečatljivijih kolona bijaše prva.
Tek nešto ljudi.
Časne u koloni i Zdravo Djevo.

Godinama,začuđen, pratim medijsko manipuliranje brojem sudionika.
Jedna kamera na codotornju sve riješi -sam ću to probati učiniti slijedeće godine.
Do brojke koju spominjem došao sam jednostavnom matematikom.
Kolona je krenula u 10 i30 ,bili smo negdje u sredini,došli na groblje,položili svijeću,poslušali dio protokola i krenuli nazad (zbog mojih bolova nismo ostali na misi).
Kraj kolone i policijsko vozilo pratnje smo zatekli duboko na Mitnici.

Izmjerili vrijeme -14 i 30.
Kolona se kretala 4 sata, dionica je oko 5 kilometara,u prosjeku je bilo 5-7 ljudi u jednom nizu,razmaci ponekad različiti,no u većini slučajeva oko metar.

Eto otkuda 120 000 ljudi,a novinari neka mi kažu svoju metodu procjene.
Zanimljivo. I ja sam bio otprilike gdje i ti i računao sam kao i ti i definitivno mogu potvrditi tvoju računicu, jer sam ja i gledao kolonu kad smo stigli na groblje, pa sam isto malo računao.

Nema teoretske šanse da je tamo bilo ispod 100 000, 120 000 ljudi. Nema.

Pogledajte koliko je ljudi došlo samo na motorima ( snimka iz Osijeka, zadnje odredište prije Vukovara ), sa karavanom Prevlaka - Vukovar:

http://www.youtube.com/watch?v=YNlfUKh_eVI

Zašto mediji lažu, treba njih pitati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 13:17   #83
Zašto imaju krive brojke??? A ko će ga znat jer je moguće kako su netalentirani ili naprosto nemaju pojma o percepciji prostora i koliko osoba uoće na tom prostoru može biti ili uživaju u vlastitim bedastoćama i manipulaciji.

Za to vam imam najbolji mogući primjer splitske Rive i lupetanje sa brojkama od 100.000 do 200.000 ljudi na nekim skupovima ili ćemu već. A na toj našoj Rivi da se na glavu postaviš ne može stat više od 60 000 i to uključivo i parking na početku Rive jer je to bruto površina od 19.350 m2.

Kome to treba i zašto meni će ostat vjećna misterija.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 11:56   #84
Prezalosno je koliko je ljudi dalo svoje zivote da omoguci huskacima najvecu pljacku u povijesti balkana.
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 12:45   #85
Ne znam hoću li biti off, ali ako bude, neka modovi pobrišu.

Ali moram to reći.

Što sam primijetila u zadnje vrijeme kad se radi o Vukovaru:


ja sam prva koja podržava činjenicu i da se treba obilježavati godišnjica, i da se ne treba zaboraviti, što kroz medije, što kući kroz podučavanje djece... Ali imam dojam da mlade generacije nekako ne shvaćaju najbolje tu poruku koja bi se trebala vezivati uz Vukovar.

Gledam nedavno na FB, cura, 20 godina, otišla s dečkom i prijateljem do Vukovara ovih dana. I onda na FB osvane album njih dvoje gdje se naslikavaju i poziraju na groblju. Ono, sjeli na neku grobnicu, osmijeh od uha do uha i poziraju. I sad je ona objavila te slike, i sad su oni kao IN jer su bili u Vukovaru i naslikali se tu gdje su se naslikali.

Meni osobno, to mi je uistinu previše. Da ne kažem neki gori termin.
Imam dojam da mlade generacije uopće ne shvaćaju.

I to mi smeta.

Šta vi mislite o ovome?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 13:54   #86
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Zašto imaju krive brojke??? A ko će ga znat jer je moguće kako su netalentirani ili naprosto nemaju pojma o percepciji prostora i koliko osoba uoće na tom prostoru može biti ili uživaju u vlastitim bedastoćama i manipulaciji.

Za to vam imam najbolji mogući primjer splitske Rive i lupetanje sa brojkama od 100.000 do 200.000 ljudi na nekim skupovima ili ćemu već. A na toj našoj Rivi da se na glavu postaviš ne može stat više od 60 000 i to uključivo i parking na početku Rive jer je to bruto površina od 19.350 m2.

Kome to treba i zašto meni će ostat vjećna misterija.
Po toj istoj logici, na Jelačić trgu neki dan, na dočeku generala, je bilo maksimum maksimuma 50.000 - 60.000 ljudi. Evo tko ne vjeruje neka sam izračuna površinu trga:

http://www.daftlogic.com/projects-go...lator-tool.htm Google Maps Area Calculator Tool
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 15:41   #87
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
Prezalosno je koliko je ljudi dalo svoje zivote da omoguci huskacima najvecu pljacku u povijesti balkana.
Ma i mene to izjeda,šta li su ti ljudi propatili,bio sam sve vrijeme u Osijeku,to se mora samo dijelić doživjeti,da bi si mogao predočiti.Užasno.Nema tu puno upisa,da što je najgore,osim zadojenih četničkih idiota,pljačkaša i strvinara,dobar dio njihovih postrojbi su činili nasilno mobilizirani Hrvati i srpska sirotinja,koja se nije znala,ili mogla maknuti.Ima jedan post,da je u Osijeku,poslije pada Vukovara,ostalo 15 000 ljudi.Recimo da je bilo 30 000,to je podatak,s kojim ja baratam.Znači,cca 70 000 je zgiljalo.Da gospodo,pretvorbenjaci i uspješni gospodarstvenici,intelektualci,sinovi,bili su tada pobjegulje..Nije im cijela situacija baš pogodovala,ali u zemljama okruženja su polako se konsolidirali.U mojoj bojni,bio je jedan magistar i nas 4 je imalo VSS.Da,ogorčen sam,tukla se među sobom sirotinja,a ostali,koji su si mogli ili znali kupiti budučnost,polako je usavršavala engleski,njemački,razmišljala,certificirala se,sklapala nove poveznice sa ljudima iz branše.Pamtim događaj,kada sam na nekom stručnom skupu,sreo kolegicu iz Vukovara,kojoj su poginuli otac i stric u Vu,mi ono ....pa jebote ti si živ(živa)..a dr majmun iz Zg kaže šutite,ne mogu se uživiti u koncert dobrodošlice.Nisam s tom ženskom nikada ništa imao,ali kako smo ga uglas,poslali u tri pičke materine ,pred svima,neću nikada zaboraviti.Bilo je to 1999.

Zadnje uređivanje polki : 22.11.2012. at 16:21.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 15:49   #88
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Po toj istoj logici, na Jelačić trgu neki dan, na dočeku generala, je bilo maksimum maksimuma 50.000 - 60.000 ljudi. Evo tko ne vjeruje neka sam izračuna površinu trga:

http://www.daftlogic.com/projects-go...lator-tool.htm Google Maps Area Calculator Tool
Onda ni na stojedinici nije bilo 100 000 ljudi jer se onda po trgu sa južne strane moglo normalno hodati, a na generalima nisi mogao pomaknuti prst apsolutno nigdje na trgu.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 15:50   #89
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post

Meni osobno, to mi je uistinu previše. Da ne kažem neki gori termin.
Imam dojam da mlade generacije uopće ne shvaćaju.

I to mi smeta.

Šta vi mislite o ovome?
to je zato što im se u školama ne smije reći istina da se ne naruši politička korektnost i da učitelji ne dobiju otkaze, a u medijima ne mogu pročitati.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 16:13   #90
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne znam hoću li biti off, ali ako bude, neka modovi pobrišu.

Ali moram to reći.

Što sam primijetila u zadnje vrijeme kad se radi o Vukovaru:


ja sam prva koja podržava činjenicu i da se treba obilježavati godišnjica, i da se ne treba zaboraviti, što kroz medije, što kući kroz podučavanje djece... Ali imam dojam da mlade generacije nekako ne shvaćaju najbolje tu poruku koja bi se trebala vezivati uz Vukovar.

Gledam nedavno na FB, cura, 20 godina, otišla s dečkom i prijateljem do Vukovara ovih dana. I onda na FB osvane album njih dvoje gdje se naslikavaju i poziraju na groblju. Ono, sjeli na neku grobnicu, osmijeh od uha do uha i poziraju. I sad je ona objavila te slike, i sad su oni kao IN jer su bili u Vukovaru i naslikali se tu gdje su se naslikali.

Meni osobno, to mi je uistinu previše. Da ne kažem neki gori termin.
Imam dojam da mlade generacije uopće ne shvaćaju.

I to mi smeta.

Šta vi mislite o ovome?
Mislim da si ,na žalost, u pravu.Red Vukovara,red Justina Bibera.To je današnja civilizacija i dobar dio naših sunarodnjaka.Moj sin je sa školom bio u Vukovaru,zna da je nastao u braku između baranjske prognanice i osječkog branitelja,na njega je to ostavilo puno dublji dojam,pa,pomalo se i nadam da je razumio.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 18:24   #91
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne znam hoću li biti off, ali ako bude, neka modovi pobrišu.

Ali moram to reći.

Što sam primijetila u zadnje vrijeme kad se radi o Vukovaru:


ja sam prva koja podržava činjenicu i da se treba obilježavati godišnjica, i da se ne treba zaboraviti, što kroz medije, što kući kroz podučavanje djece... Ali imam dojam da mlade generacije nekako ne shvaćaju najbolje tu poruku koja bi se trebala vezivati uz Vukovar.

Gledam nedavno na FB, cura, 20 godina, otišla s dečkom i prijateljem do Vukovara ovih dana. I onda na FB osvane album njih dvoje gdje se naslikavaju i poziraju na groblju. Ono, sjeli na neku grobnicu, osmijeh od uha do uha i poziraju. I sad je ona objavila te slike, i sad su oni kao IN jer su bili u Vukovaru i naslikali se tu gdje su se naslikali.

Meni osobno, to mi je uistinu previše. Da ne kažem neki gori termin.
Imam dojam da mlade generacije uopće ne shvaćaju.

I to mi smeta.

Šta vi mislite o ovome?
Imam suprotan osjecaj. Pozitivno me iznenadilo kako mlade generacije shvacaju poruku koja je vezana uz Vukovar. U koloni sam vidio puno mladih iz svih krajeva Hrvatske. Ponsali su se dostojanstveno.
Sto se tice ovih koji su se uz osmjehe fotografirali na groblju i to objavili na FB, ne vidim u tome nista lose. Mladi su ljudi trebaju smijati, sto trebamo od njih zahtijevati, da placu?
Uvjeren sam da mlade generacije izuzetno dobro razumiju situaciju, mozda bolje od dijela stare generacije.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 18:27   #92
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Imam suprotan osjecaj. Pozitivno me iznenadilo kako mlade generacije shvacaju poruku koja je vezana uz Vukovar. U koloni sam vidio puno mladih iz svih krajeva Hrvatske. Ponsali su se dostojanstveno.
Sto se tice ovih koji su se uz osmjehe fotografirali na groblju i to objavili na FB, ne vidim u tome nista lose. Mladi su ljudi trebaju smijati, sto trebamo od njih zahtijevati, da placu?
Uvjeren sam da mlade generacije izuzetno dobro razumiju situaciju, mozda bolje od dijela stare generacije.
Točno.
Dolazili su i ranijih godina kad to nije bilo tako "in" kako to citirana pokušava složiti.
Pamtim mnoga draga mlada lica iz svih krajeva Hrvatske-svih ovih godina.
Nikada incidenta.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 18:54   #93
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Imam suprotan osjecaj. Pozitivno me iznenadilo kako mlade generacije shvacaju poruku koja je vezana uz Vukovar. U koloni sam vidio puno mladih iz svih krajeva Hrvatske. Ponsali su se dostojanstveno.
Sto se tice ovih koji su se uz osmjehe fotografirali na groblju i to objavili na FB, ne vidim u tome nista lose. Mladi su ljudi trebaju smijati, sto trebamo od njih zahtijevati, da placu?
Uvjeren sam da mlade generacije izuzetno dobro razumiju situaciju, mozda bolje od dijela stare generacije.
to sam i ja zapazio,a već sam o tome pisa.Bilo je jako puno mladih ljudi,roditelji su prinili na njih sve šta tribaju znati o onome šta se dešavalo u Vukovaru.Na njima je da to prinesu na svoje nasljednike tako da se Vukovar i sva ostala zla koja su nam napravljena od strane naših susjeda nikada ne zaborave!
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:01   #94
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
to sam i ja zapazio,a već sam o tome pisa.Bilo je jako puno mladih ljudi,roditelji su prinili na njih sve šta tribaju znati o onome šta se dešavalo u Vukovaru.Na njima je da to prinesu na svoje nasljednike tako da se Vukovar i sva ostala zla koja su nam napravljena od strane naših susjeda nikada ne zaborave!
Zaboraviti se ne triba nikada.Večina koji sada imaju nešto reči,nisu bili tamo.Oni koji su bili tamo,ili su mrtvi ili su toliko sjebani,da više nemaju što reči.Sreća naša,da likovi poput Josipovića,Milanovića ili Freda,uvijek mogu nešto reči.Ovo što se sada događa,jebena je farsa.Ljudi,mrtvi ili poludjeli ili silovani ili nesretni ili prevareni ili anđeli,kako god ih nazvali,mogu birati između dvije krajnosti...zaborava ili oda onih koje grize savjest.Morbidno.Ja,osobno,znam o čemu se radillo.Zna i moja poznanica,kojoj su poginuli otac i stric,mlađe kolege,u firmi,pričaju,da nije skroz kod kuće..Ma odite u tri pičke materine,menađerske,balave,izopačene.Taj za koga prodajete silnu pamet,obnoviti će,možda vodotoranj,možda Đergaj,ali,vjerujte,s time će samo pljunuti u lice običnim ljudima,pokojnim,silovanim ili prevarenima ili anđelima,kako god ih nazvali.

Zadnje uređivanje polki : 22.11.2012. at 19:28.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:30   #95
nisam te najbolje razumio,post ti je nedorečen
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:43   #96
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
nisam te najbolje razumio,post ti je nedorečen
Bogami niti ja, a polki nije niti mjesto da se tako izražavaš. Imaš druge teme o Vukovaru za ovakve komentare.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:55   #97
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
nisam te najbolje razumio,post ti je nedorečen
Mislim da se ti ljudi nisu borili za neki imaginarni Sabor ,ni za instituciju predsjednika, ni za Vesnu Pusić ni za Linića,ni za Sanadera,ni za Todorića,ni za Inu,ni za Mol,ni za Milanovića,ni za Puhovskog,ni za Antu Pavelića....iako je možda kontekst bio zbrkan,oni su se borili za svoje kuće,obitelj,radna mjesta,golu egzistenciju,neku Hrvatsku,koju nisu sigurno vidjeli,kao što je danas.Nisam ja u Osijeku,svojim tijelom,ležao preko dvogodišnje kćerke u kadi,jel je kupatilo bilo,malo postrani od Tenje i Baranje,od kuda se se gruvalo,da bi netko u Zg rekao,pa da rat je,nemreš ni cucka šetat po Maksimiru,od tih izbeglica,ne..Meni je to bila zadnja linija obrane,što se generacijama stjecalo,da se živi.Možda griješim,ali mislim da se probalo svoje čuvati,pa i neka želja za državom nije isključena,ali sigurno je nije nitko,tada zamišljao,kakvu imamo sada.Što se tiče Vukovara,ta žrtva mi nije usporediva sa ničim,što sam spoznao u prvih 50 godina života.A,kada bi ono najbanalnije pitanje,bilo postavljeno,gdje ste bili 18.11.91.,bez sekunde razmišljana,rekao bih ti u Osijeku,uplašen,zbunjen,razjeban i bez ikakvih primisli da ga napustim.I danas sam u Osijeku.Na istoj adresi kao i 1991.Večina mojih prijatelja,pa i ja,tada,nije zamišljala hrvatsku državu kao neke likove što paradiraju pred Saborom,već kao okvir u kojem se može pristojno živjeti,raditi,stvarati,imati djecu i biti sretan.Ondašnja raspadajuća Yu to svakako nije bila,a i divljaci preko Dunava nisu obečavali ništa dobro.Dakle,borili smo se za našu Hrvatsku.Ovo danas,pa eto,u moje ime ću reči,nije okvir u kojem je meni,ženi,djeci i prijateljima,lijepo.Večina je bez posla,živi loše i bori se sa prehranom i režijama.Znači,nazivno smo rat dobili,sadržajno nismo.Zato ,koliko god,je apsolutno neupitna žrtva Vukovara,apsolutno legalna Oluja,apsolutno neupitno moje veselje haškom presudom,ova država,kakva je sada,nije bila vrijedna da se neko poreže po palcu za nju.

Zadnje uređivanje polki : 22.11.2012. at 20:56.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 21:55   #98
Veliki je problem razdvojiti termin DRŽAVE i vlasti -nekima jako veliki
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 22:14   #99
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Veliki je problem razdvojiti termin DRŽAVE i vlasti -nekima jako veliki
Je,priznajem.Evo,u istoj DRŽAVI,već pet vlasti,a meni,je konačno,život od lošeg,prešao u borbu za golu egzistenciju.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 22:14   #100
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Zato ,koliko god,je apsolutno neupitna žrtva Vukovara,apsolutno legalna Oluja,apsolutno neupitno moje veselje haškom presudom,ova država,kakva je sada,nije bila vrijedna da se neko poreže po palcu za nju.
nebi se složio,svi smo na svoj način prošli period osamostaljivanja naše države,za državu se isplatilo boriti,nikome nije bilo lako.sad smo svoji na svome. Vlast tribaš odvojit od države,nije vlast država,država smo svi mi!
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.