Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 21:11   #361
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
E jest mu link - pola povjesne ukrajinske teritorije nedostaje.
Majdanasi ne pristaju nista menje nego da im se vrate teritorije koje su pod okupacijom Rusije i Kazahstana.
A da ne govorim o drugim granicama koje nisu dobro ucrtane.

Vidi se da su NWO planirali likovi koji ne razlikuju Austriju od Australije.
Manje nebuloza mozes naci na sajtovima samozvanih proroka. Pa i Vidoviti Milan bi bolje karte nacrtao.
bio je to sarkazm .... (ovaj 'zvrko' je )

(sajtovi kao ovaj sto je doticni diskutant postavio asociraju na onog deretica - i to je - mora se priznati :klap: )...
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:47   #362
Uzbekistan je od Rusije kupio 12 borbenih helikoptera Mi-35, iako Uzbekistan nije član CSTO, Rusija je omogućila Uzbekistanu kupnju helikoptera po CSTO popustu, Ruski analitičari to vide kao dio politike Kremlja prema Uzbekistanu, koja bi dovela do ponovnog ulaska Uzbekistana u CSTO čiji je član bio od 2005 do 2012, i konačnom pristupanju Eurazijskoj Uniji.

Quote:
Uzbekistan has agreed to buy Russian attack helicopters, purchase of the 12 Mi-35 helicopters wasn't formally announced, but reported by Russian news agency TASS, citing a “diplomatic source".

Viktor Murakhovskiy, editor of the Russian military magazine Arsenal Otechestva, said Uzbekistan has a large shopping list from Moscow, from small arms to Su-30SM fighter aircraft. “They have out-of-date armored vehicles, out-of-date air defense systems, out-of-date aviation, strike aircraft,” Murakhovskiy said in an interview with Pravda. In the interview, published before the Mi-35 deal became public, he also called attention to their out-of-date helicopters: “In terms of quantity they have quite a few helicopters, but we have to remember that a large part of them are not flightworthy.”

Uzbekistan's right to buy Russian weapons at the discounted rates that Russia generally reserves for its partners in the Collective Security Treaty Organization.

These gestures may in fact be aimed at getting Uzbekistan to rejoin the CSTO, as well as its sister economic organization, the Eurasian Economic Union, argued analyst Fozil Mashrab. Uzbekistan dropped out of the CSTO in 2012 and Russia, understanding that any serious integration project in Central Asia has to include Uzbekistan, has barely hidden its desire to lure Tashkent back.

“Russia is undoubtedly facilitating trade, investment, and military relations with Uzbekistan in this way in order to demonstrate to the new leadership in Tashkent the practical benefits of close cooperation with Moscow,” Mashrab wrote.

L i n k
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 19:02   #363
Od Siječnja 2018 na snagu stupa ugovor o slobodnoj trgovini između EEU i Irana.

Quote:
Iran’s media quoted a trade official as saying that the agreement with the EEU would be signed by the presidents of all member countries.

link(iako ovaj link daje zaključak da će Iran pristupiti EEU, ipak se tu radi o slabom znanju engleskog sa strane autora teksta, jer iran je pregovarao samo i isključivo o slobodnoj trgovini a ne pristupu u blok.
Evo pravi link sa točnim informacijama, dakle samo se radi o ugovoru o slobodnoj trgovini između EEU i Irana.

Quote:
A preferential trade agreement under negotiation between Iran and the Eurasian Economic Union will be signed by the presidents of the countries involved and is expected to come into effect as of January 21.

Between 200 and 250 categories of products are to be included in PTA, which will be in effect for three years, Behrouz Hassan Olfat was also quoted as saying by IRNA.

Olfat noted that negotiations on the PTA started two years ago and agreements on trade of mineral and industrial goods as well as agricultural products were reached this summer and autumn respectively.
Putin želi sporazum o slobodnoj trgovini između EEU i Srbije (a možda i članstvo?)

Quote:
This could open new opportunities for development of business links, Putin said, and added that discussions were underway.

The article about Serbia's possible membership in the EEU also quoted Putin as saying that "the sides also want to improve banking cooperation."

link (još jedan koji krivo navodi, dali Putin želi samo ugovor o solobodnoj trgovini između EEU i Srbije ili je želi za članicu, je jako teško za razumjeti jer opet se radi o autoru koji jako slabo razumije engleski, isto tako Vijetnam nije član EEU, nego prva država koja je potpisala ugovor o slobodnoj trgovini sa EEU.
Zamjenik premijera Rusije Arkady Dvorkovich: "uvođenje zajedničke EEU valute je moguće"

Quote:
The single currency of the EEU is possible. The introduction of a single currency within the framework of the Eurasian Economic Union is being discussed at an expert level, Deputy Prime Minister of Russia, Arkady Dvorkovich said in Bishkek.

We will come to a single currency, while its early to talk about it, we will continue the expert discussion," Dvorkovich said.

link
__________________
Ja sam disleksičan!

Zadnje uređivanje darkwood : 23.12.2017. at 19:13.
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 12:29   #364
Tađikistan je napravio prvi korak prema ulasku u Eurazijsku Uniju, nakon što je uklonio carine na uvoz iz EAU.

Quote:
Tajikistan takes first step towards EAEU

Tajikistan abolished customs duties for the goods imported from Russia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan and other CIS countries that signed the Free Trade Zone Agreement. This might be Dushanbe’s first step on its way to joining the Eurasian Economic Union.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 19:04   #365
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Od Siječnja 2018 na snagu stupa ugovor o slobodnoj trgovini između EEU i Irana.



Evo pravi link sa točnim informacijama, dakle samo se radi o ugovoru o slobodnoj trgovini između EEU i Irana.



Putin želi sporazum o slobodnoj trgovini između EEU i Srbije (a možda i članstvo?)



Zamjenik premijera Rusije Arkady Dvorkovich: "uvođenje zajedničke EEU valute je moguće"
citiranje b92 -

kada e-unija/brisel gazde 'procitaju' da srbija mozda 'udje' u eeu mozda se 'ubrza' 'proces' ulazka srbije u e-uniju....

mora se priznati 'ostroumnost'....
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2019., 14:24   #366
Eurazijska Unija ukida Roming, godinu i po nakon što je EU ukinula roming, EAU je odlucila i to kopirati.

Eurazijska Unija privremeno suspendira planove za uvođenjem jedinstvene valute, te trenutno daje primat vecem korištenje valuta članica u trgovinskoj razmjeni, umjesto Dolara i Eura.

A tek nakon što se kreira regulatorno tijelo oko 2025 sa sjedištem u Kazakhstanu, će se krenuti u stvaranje jedinstvene valute.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2019., 15:19   #367
:O a mislim da je Euroazijska unija u prednosti jer većina članica su zemlje koje demografski rastu a to znači više potencijalnih kupaca
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2019., 19:00   #368
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Eurazijska Unija ukida Roming, godinu i po nakon što je EU ukinula roming, EAU je odlucila i to kopirati.

Eurazijska Unija privremeno suspendira planove za uvođenjem jedinstvene valute, te trenutno daje primat vecem korištenje valuta članica u trgovinskoj razmjeni, umjesto Dolara i Eura.

A tek nakon što se kreira regulatorno tijelo oko 2025 sa sjedištem u Kazakhstanu, će se krenuti u stvaranje jedinstvene valute.
Dotle će globalno tržište koje se bori da postane slobodno tržište mnoge svoje transakcije vršiti globalnim kriptovalutama.

Trgovinski blokovi su stvar prošlosti i oni koji najzadnji uđu u takav sustav imati će od toga najmanje koristi.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 11:54   #369
Evo da ne otvaram posebnu temu o Turkmenistanu, iako nije clanica EAU, dio je te zemljopisne regije, pa ću staviti ovdje.

Izgleda da je umro Predsjednik Turkmenistana Gurbanguly Berdimuhamedov, po napisima, umro je u Subotu 20.07.2019, ali kako to inace biva u centralnoj aziji, potvrda o smrti bi mogla doci tek za par dana, kada se odluci tko ce biti novi predsjednik, ista situacija je bila kada je umro Predsjednik Uzbekistana.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 19:19   #370
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Evo da ne otvaram posebnu temu o Turkmenistanu, iako nije clanica EAU, dio je te zemljopisne regije, pa ću staviti ovdje.

Izgleda da je umro Predsjednik Turkmenistana Gurbanguly Berdimuhamedov, po napisima, umro je u Subotu 20.07.2019, ali kako to inace biva u centralnoj aziji, potvrda o smrti bi mogla doci tek za par dana, kada se odluci tko ce biti novi predsjednik, ista situacija je bila kada je umro Predsjednik Uzbekistana.

link
to ko u komunizmu nije umro dok nepotvrdi CK SK
Irmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 22:01   #371
Quote:
Irmel kaže: Pogledaj post
to ko u komunizmu nije umro dok nepotvrdi CK SK
To je ko sa merkelovom.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 11:19   #372
Opet se puca između Kirgistana (EAU, CSTO) i Tađikistana (CSTO, EAEC), jedna osoba je ubijena, sukob je izbio blizu graničnog prijelaza, gdje još nisu razriješena granična pitanja iz doba Sovjetskog Saveza.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 18:59   #373
Uzbekistan lagano puže u EAU

Quote:
President Shavkat Mirziyaev expressed fears that the country’s manufacturers could face increasing difficulties accessing their traditional export markets. His suggested solution, to join the Eurasian Economic Union

Mirziyaev noted that, whether one likes it or not, Russia and the other EEU member countries—Kazakhstan, Belarus, Kyrgyzstan and Armenia—account for 70 percent of Uzbekistan’s external trade.

Despite growing ties with the Eurasian Economic Union, Uzbekistan faces increasing restrictions while it remains outside the bloc. As such, Tashkent’s current policy of avoiding EEU membership and relying solely on bilateral arrangements looks increasingly unreliable and disadvantageous—especially when one also factors in the current legal and financial difficulties faced by the 2.5 million Uzbekistani migrant laborers in Russia who sent home $4.2 billion in remittances in 2018 alone.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2019., 01:44   #374
EAU bi trebala predvoditi Njemačka.
Geopolitički inicijativa je presudna.
Enejin sin Jul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2019., 03:36   #375
Pa kad Makron predvodi EU trebalo bi i Njemackoj nesto dati da vodi.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2019., 10:03   #376
Još jedna pucnjava između Kirgistana i Tađikistana, četiri osobe su ubijene, tri iz Tađikistana i jedna iz Kirgistana, obe dvije države su članice CSTO-a, i obe dvije države su povezane sa Eurazijskom Unijom , Kirgistan kao punopravna članica, a Tađikistan kroz Eurazijsku Ekonomsku Zonu, od 2015 otežu ulazak u EAU, radi teritorijalnih sporova sa Kirkistanom, za koje je izravno odgovorna Moskva, koja se "igrala" sa njihovim granicama, i sada su ostali veliki granični sporovi koji i dan dnas uzrokuju sukobe sa smrtnim posljedicama.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2019., 10:21   #377
Kreteni, koda nemaju već dosta problema. Kako bi Trump rekao, shithole country. Šta lijepo ne sjednu za stol i riješe to.
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2019., 19:55   #378
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da su lideri zemalja Evroazijskog ekonomskog saveza (EAEU) na sastanku Vrhovnog Evroazijskog ekonomskog saveta odobrili koncept zajedničkog finansijskog tržišta.

„Danas smo odobrili koncept formiranja zajedničkog finansijskog tržišta EAEU, položivši temelje za obezbeđivanje slobodnog kretanja kapitala i usluga“, rekao je Lukašenko tokom sastanka.

Ruski predsednik Vladimir Putin je saopštio na sednici Saveta da Evroazijski ekonomski savez širi svoju geografiju saradnje i vodi pregovore sa 13 država. On je saopštio da će uskoro stupiti na snagu sporazum o formiranju Jedinstvenog energetskog tržišta zajednice.

Singapur je potpisao danas sporazum o zoni slobodne trgovine sa EAEU.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2019., 09:41   #379
Uzbekistan has decided to join EEU says Russian official

Quote:
Uzbek President Shavkat Mirziyoyev is looking to take his country into the Moscow-led Eurasian Economic Union (EEU), Russian Senate speaker Valentina Matviyenko said on October 2.

"The Uzbek president has made a decision and is currently working on Uzbekistan joining the EEU," Matviyenko said during a meeting with the head of the Uzbek lower chamber of parliament, Nuriddinjon Ismailov.

Proponents of joining the EEU and the CSTO [Collective Security Treaty Organisation, an intergovernmental military alliance of Russia and other post-Soviet states] claim that Uzbekistan’s membership in these organizations would institutionalize the current favorable trade regime as well as close economic and military cooperation with Russia, thus stabilizing bilateral relations.

Moreover, it would help the 2 million–3 million Uzbekistani migrant workers in Russia who continue to face hardships there, despite various recently signed bilateral agreements meant to ease their access to the Russian labor market.
Rusi tvrde da je Uzbekistan odlucio uci u Eurazijsku Uniju, a možda i u CSTO.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2019., 11:48   #380
Maa koja "eurazijska unija" BEZ Europe?!

Briti idu van, a Njemačka se tiho priprema uči u "Klub pet očiju" i tada vratiti svoju DM (deutche mark) u opticaj.

Izgleda da nema večih i povodljivijih naivčina od Slavena.


("Klub pet očiju" = USA, UK, Canada, Australia and New Zeland)
kavala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.