Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Sviđa li vam se novi IMdB dizajn?
da 17 32.69%
ne 26 50.00%
novi dizajn? 9 17.31%
Glasovatelji: 52. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2009., 00:20   #81
http://www.imdb.com/mymovies/list?l=42609416
s vremenom cu jos dodat kad mi se bude dalo
alpin3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 03:12   #82
bezveze je sto se mogu davati samo cjelobrojne ocjene sto ne daje pravi sud. nije isto dati 7,1 i 7,8 ali tako je kako je. na mojoj listi nisu mnogi stariji naslovi pogledani na TV-u jer im se mnogima ne sjecam imena (citaj: preglupi su da bi ih se i sjetio). evo i moje liste...


http://www.imdb.com/mymovies/list?l=32226150
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 04:08   #83
ja sam dobre ocijenjujemXD sve iz sw serijala i st sa 10 od 10 =)
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 04:27   #84
Kod IMDB ne sviđa mi se činjenica da je tu ipak najviše zastupljena mlađa populacija što se vidi i iz ocjena (recimo noviji filmovi imaju redovito po nekoliko desetaka hiljada glasova) dok ove starije filmove, pa i klasike, izgleda niko više ne gleda (pa imaju po 100-injak glasova) što je smiješno.

Apeliram na sve vas koji se sjećate (ili si date i truda i danas da pogledate filmove s ovih ex-YU prostora) da posjetite i ocijenite te filmove. Ima tu sjajnih filmova i drama koji nemaju nekada ni 20 glasova.

http://www.imdb.com/mymovies/list?l=34983153
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 04:56   #85
woow dalal imas preko 3000 komada! ja ih ni uz najbolju volju jos nemam 1000...
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 05:05   #86
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
woow dalal imas preko 3000 komada! ja ih ni uz najbolju volju jos nemam 1000...
...hmm tu je sve skupljeno, i dokumentarci i dugometražni crtići i TV drame i filmovi , naši i strani...plus sve serije koje sam odgledala...ja sam skromni svežder!
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 09:02   #87
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
bezveze je sto se mogu davati samo cjelobrojne ocjene sto ne daje pravi sud. nije isto dati 7,1 i 7,8 ali tako je kako je.
zato ja uvijek zaokružujem na višu ocjenu

Quote:
Kod IMDB ne sviđa mi se činjenica da je tu ipak najviše zastupljena mlađa populacija što se vidi i iz ocjena (recimo noviji filmovi imaju redovito po nekoliko desetaka hiljada glasova) dok ove starije filmove, pa i klasike, izgleda niko više ne gleda (pa imaju po 100-injak glasova) što je smiješno.
pa naravno da će noviji filmovi uvijek imat više glasova od novijih iz jednostavnog razloga-svi je taj film na pameti.ljudi su možda pogledali stariji film,znaju ga,ali jednostavno zaborave glasat za njega.sad što se smatra mlađa populacija je već pitanje.najviše glasova ipak daje grupa 18-29
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:07   #88
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
zato ja uvijek zaokružujem na višu ocjenu
ja zaokruzujem na nizu cjelobrojnu, a ak' mi je na 0.9 onda na visu.

1 - lose, sramotno, uvredljivo po gledatelja, negledljivo, trash klasik i masterpiece debilizma
2 - za nijansu bolje od 1 ali i dalje dovoljno lose da izazove opasne gangrene i mozdane udare
3 - tesko sranje, nista ne valja, nema tu glume, rezije, nicega ali uz par kilograma aspirina se moze pogledat
4 - kao cjelina zivi uzas, poneki element dobro izveden, i dalje dovoljno lose da se u gledatelja jave suicidalni nagoni
5 - ovu ocjenu uglavnom dajem rimejkovima, filmskim travestijama koje imaju dobru tehnicku stranu ali iznimno lose sve ostalo
6 - poluozbiljan film, glupa komedijica, jeftini akcic, blockbuster, zabavno ali povrsno i glupo
7 - dobar film, intelektualno izazovan, ima dosta kvaliteta, vrijedan gledanja ali najcesce s nekom zivcirajucom manom ili kiksom (los glumac, kamera, prica, ending, efekti, scenografija...)
8 - vrhunska filmcina, bez greske, tehnicki savrsen, vrijedan nekoliko gledanja i svake hvale/nagrade
9 - mali korak do apsolutnog perfekcionizma, umjetnicki snazan, lijep i nezaboravan, film kojemu se casto vracam
10 - remekdjelo nulte kategorije, svevremenski klasik
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:41   #89
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
bezveze je sto se mogu davati samo cjelobrojne ocjene sto ne daje pravi sud. nije isto dati 7,1 i 7,8 ali tako je kako je. na mojoj listi nisu mnogi stariji naslovi pogledani na TV-u jer im se mnogima ne sjecam imena (citaj: preglupi su da bi ih se i sjetio). evo i moje liste...


http://www.imdb.com/mymovies/list?l=32226150
Cemu to ?!
Zar je malo od 1 do 10 pa ti jos treba i to 7,1 ili 7,8 ?!
Ja u mom spisku filmove ocenjujem od 1 do 5 odnosno od jedne zvezdice do pet jer je nekada tako bilo znas ono kada neki film ima 5 zvezdica smatra se remek delom.
IMDB kada sve to sabere i izracuna ispadne to sa zarezom ali ti ili das 9 ako mislis da film nije savrsen ili das 10 ako mislis da jeste i nema potrebe komplikovati sa tim da hoces da mu das 9,5 mislim cemu to to je glupo.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:52   #90
Quote:
Jake Harper kaže: Pogledaj post
Cemu to ?!
Zar je malo od 1 do 10 pa ti jos treba i to 7,1 ili 7,8 ?!
Ja u mom spisku filmove ocenjujem od 1 do 5 odnosno od jedne zvezdice do pet jer je nekada tako bilo znas ono kada neki film ima 5 zvezdica smatra se remek delom.
IMDB kada sve to sabere i izracuna ispadne to sa zarezom ali ti ili das 9 ako mislis da film nije savrsen ili das 10 ako mislis da jeste i nema potrebe komplikovati sa tim da hoces da mu das 9,5 mislim cemu to to je glupo.
ah kad volimo bit precizni.istina ja volim 0.5.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 00:24   #91
Quote:
Jake Harper kaže: Pogledaj post
Cemu to ?!
Zar je malo od 1 do 10 pa ti jos treba i to 7,1 ili 7,8 ?!
Ja u mom spisku filmove ocenjujem od 1 do 5 odnosno od jedne zvezdice do pet jer je nekada tako bilo znas ono kada neki film ima 5 zvezdica smatra se remek delom.
IMDB kada sve to sabere i izracuna ispadne to sa zarezom ali ti ili das 9 ako mislis da film nije savrsen ili das 10 ako mislis da jeste i nema potrebe komplikovati sa tim da hoces da mu das 9,5 mislim cemu to to je glupo.
kao sto ti dr mladjo rece, volimo biti precizni... izmedju 7,1 i 7,8 je cijeli jedan svemir filmova. sto se desetke tice, nju osobno ne bih dao niti jednom filmu. ona je tu da bude nedostizna i vjecna motivacija u nastojanju da se kreira nesto bolje, ljepse, originalnije (savrsenstvo za mene ne postoji). zapravo mi je najveca moguca ocjena 9,5 ali nemam te opcije na imdb-u pa sam bio prisiljen umjesto toga davati desetke. evo ti jedna pricica i razlog zasto izmedju 7,1 i 7,2 postoji ogromna razlika.

-Čini li jedno zrno gomilu?
-Ne.
-A dva zrna?
-Ne.
-A tri zrna?...
Učitelj nastavlja s pitanjima sve dok upitani ne prizna da neki određeni broj zrna čini gomilu. Tada učitelj zaključuje:
-Prijašnji broj zrna ne čini gomilu ali ako dodaš jedno zrno – čini. Gomila, dakle, nastaje dodavanjem jednog zrna.
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 02:55   #92
Ok doktore i ti braticu sa zrnima kapiram ja vas ali da budem jasniji ja sam vise za jednostavnost kao na primer film sa jednom zvezdicom i film sa pet zvezdica eto meni tako najvise odgovara i bio bih srecan kada bi se tako ocenjivali fiomovi na IMDB

Kil Bill * (1 zvezdica)

Ben-Hur * * * * * (5 zvezdica)
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 04:13   #93
ma nema frke, drag mi roger ima sustav 4 zvijezde pa opet kaze sve pro et contra...
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:54   #94
hmm.a ako počnemo vodit sustav /100?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 10:59   #95
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
sto se desetke tice, nju osobno ne bih dao niti jednom filmu. ona je tu da bude nedostizna i vjecna motivacija u nastojanju da se kreira nesto bolje, ljepse, originalnije (savrsenstvo za mene ne postoji). zapravo mi je najveca moguca ocjena 9,5 ali nemam te opcije na imdb-u pa sam bio prisiljen umjesto toga davati desetke.
Slično razmišljamo po pitanju desetke, ali sam ja bio prisiljen umjesto desetke, davati devetke.
Međutim, vjerujem da ću promijeniti to mišljenje i nekim filmovima dati desetku, kad postoji kao mogućnost, zašto ne, a nedostižni ideal ću smatrati 11.

Iako, ja ne smatram da skala treba ići na 9.1, 9.2..., pošto broju uvijek možemo dodavati decimalna mjesta i od neke skale raditi finiju skalu. RT ima sustav postotaka, a Ebert do 4 i na obje strane se prenese poruka... Je li neki film 84% ili 86% meni malo znači, pogotovo što čovjek kao procjenjivač jednog umjetničkog djela nije dovoljno dobar instrument da bi razlika od nekoliko postotaka bila pouzdana...
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:27   #96
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Slično razmišljamo po pitanju desetke, ali sam ja bio prisiljen umjesto desetke, davati devetke.
Međutim, vjerujem da ću promijeniti to mišljenje i nekim filmovima dati desetku, kad postoji kao mogućnost, zašto ne, a nedostižni ideal ću smatrati 11.
a zašto bi bio problem davat 10?nitko se neče bunit.činjenica što ste dali nekom filmu 10 ne znači da je to jedini NAJBOLJI film koji ste ikad gledali..ako možete davat 1 filmovima koji su vas tako razočarali,bez problema davajte 10 filmovima koji su vas odušeili..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:32   #97
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Je li neki film 84% ili 86% meni malo znači, pogotovo što čovjek kao procjenjivač jednog umjetničkog djela nije dovoljno dobar instrument da bi razlika od nekoliko postotaka bila pouzdana...
slazem se, ocjena bi trebala biti tek orijentir i cisto subjektivna stvar onoga koji ju daje (s natruhama objektivnog). sedma umjetnost nije komad zeljeza kojemu mjerimo masu ili volumen pa tako i ne spada u domenu egzaktnih procjena i izracuna vec je cisto subjektivne prirode (ljepota u oku promatraca). malo je filmova doduse na imdb-u koji nose veliku ocjenu (s velikim uzorkom glasaca), a da su me eventualno razocarali.
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 14:19   #98
pa zato i jets najvažniji pročitat recenziju,bit upoznat s ukusom ocjenjivača,da se zna na čemu ste...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 14:50   #99
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
pa zato i jets najvažniji pročitat recenziju,bit upoznat s ukusom ocjenjivača,da se zna na čemu ste...
to prvo i onda pogledat okvirno ocjenu...zbog toga i ocjena na decimale nemaju smisla samo pokazuju neke, za film nepotrebne, osobine ocjenjivaca! nepotrebno izdrkavanje, jer zamisli koja sam ja faca da meni nijedan film ne zaslužuje najvišu ocjenu......pa sve ocjene postoje da bi se davale, a ne da bi se lijecili kompleksi ocjenjivaca!

ne bi ni IMDB imal ocjene na decimale ali jednostavno se mora dobiti neki prosjeka i zbog toga su ocjene tam takve! inače, svi ozbiljni kriticari koriste skalu (u rasponu od 1 do 4, 5 ili najviše10) ocjena i to je to!!!
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 16:24   #100
Quote:
dr.mabuse kaže: Pogledaj post
to prvo i onda pogledat okvirno ocjenu...zbog toga i ocjena na decimale nemaju smisla samo pokazuju neke, za film nepotrebne, osobine ocjenjivaca! nepotrebno izdrkavanje, jer zamisli koja sam ja faca da meni nijedan film ne zaslužuje najvišu ocjenu......pa sve ocjene postoje da bi se davale, a ne da bi se lijecili kompleksi ocjenjivaca!

ne bi ni IMDB imal ocjene na decimale ali jednostavno se mora dobiti neki prosjeka i zbog toga su ocjene tam takve! inače, svi ozbiljni kriticari koriste skalu (u rasponu od 1 do 4, 5 ili najviše10) ocjena i to je to!!!
iskreno ne vidim cemu ovako poviseni ton? ako se ljutis stvarno nemas razloga... nisam ja faca ako mi niti jedan film ne zasluzuje najvecu ocjenu, niti najmanje. majkumu pa ako je savrsenstvo nemoguce ostvarit ne bi li bas zato trebala postojati i ocjena koja je objektivno nedostizna? sto se decimala tice stvar je ipak malo kompleksnija jer covjek nakon mnogo odgledanih filmova razvije specificni, istancani ukus pa time i cisto subjektivni osjecaj za 7,1 ili 7,4. po meni je izdrkavanje i kompleks kada netko hvali 4 satni ''art'' film bez boje, zvuka, price o ''pishanju na vjetar'' samo zato da bi se bilo drugaciji od 99,99% populacije koja to dozivljava kao prepotentno smece i govno koje ni pas s maslom ne bi polizao.
red F is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.