Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2015., 19:56   #661
Točno.Čuvaj ugovor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 09:45   #662
Kupio sam auto, ugovor kod javnog bilježnik uredan, imam prometnu i knjižicu vozila, rezervni ključ, uglavnom sve.
Ali.. po dolasku u policijsku postaju na prijepis auta saznajem da prodavatelj ima zabranu(kredit) za koji nisam znao.
Kontaktirao sam prodavača, tvrdi da će kredit zatvoriti do kraja mjeseca.
Što mogu poduzeti ukoliko to ne učini?
Hvala
__________________
bez panike
apić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 12:48   #663
Neka vrati lovu ili ćeš ga tužit za prevaru.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 12:50   #664
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Neka vrati lovu ili ćeš ga tužit za prevaru.
Hvala.
__________________
bez panike
apić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 17:25   #665
Pozdrav, prije manje od mjesec dana kupila sam rabljen auto, star samo dvije godine. Prije kupnje sam s vlasnikom otisla kod mehanicara da ga pregleda, rekao je da je sve u redu, auto je uredno servisiran itd. 15 dana nakon kupnje upalila se lampica za rashladnu tekucinu. Odvezla sam ga u ovlasteniservis gdje su mi rekli da je auto bio udaren, što su vidjeli tek nakon sto su skinuli prednji branik. Meni je vlasnik sam rekao da auto nikad nije udaran i da ga prodaje jer je narucio novi.
Postoji li mogucnost da mi barem plati popravak auta s obzirom da je proslo manje od 2 mj od kupovine, ako ne i povrat novca za automobil, ako je rijec o prevari , jer ja pregledom vozila nisam mogla znati da je bio udaren, a nije ni mehanicar?
faith11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 00:58   #666
Quote:
faith11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prije manje od mjesec dana kupila sam rabljen auto, star samo dvije godine. Prije kupnje sam s vlasnikom otisla kod mehanicara da ga pregleda, rekao je da je sve u redu, auto je uredno servisiran itd. 15 dana nakon kupnje upalila se lampica za rashladnu tekucinu. Odvezla sam ga u ovlasteniservis gdje su mi rekli da je auto bio udaren, što su vidjeli tek nakon sto su skinuli prednji branik. Meni je vlasnik sam rekao da auto nikad nije udaran i da ga prodaje jer je narucio novi.
Postoji li mogucnost da mi barem plati popravak auta s obzirom da je proslo manje od 2 mj od kupovine, ako ne i povrat novca za automobil, ako je rijec o prevari , jer ja pregledom vozila nisam mogla znati da je bio udaren, a nije ni mehanicar?
ne.
pozdravi i mehaničara koji je pregledao auto i nije skužio da je udaren.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 10:31   #667
Kupoprodajni ugovor gotov, auto postaje moj, još trebam platiti porez 5%, međutim čuo sam od prodavača da se može na drugi način preko procjenitelja motornih vozila dobiti u pola manju cijenu, ali to meni nije jasno, je sam mislio da se sve ide preko šaltera Porezne uprave, a sada čujem da se može preko procjenitelja koji procjenjuju i onda šalje Poreznoj i tako u pola jeftinije. Znate li o tome šta više?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 10:59   #668
http://www.trcz.hr/procjene-vrjednosti-vozila.aspx
http://www.brzaprocjena.hr/usluge?gc...FcvpwgodPfQBNw
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:53   #669
Hvala
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 12:32   #670
To treba i platit a kolika će ušteda bit vrijedi i izračunat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 12:43   #671
Svakako. Čim sve izvidim, pa ću javit vamo kolika je ušteda i isplati li se uopće.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 10:47   #672
Prodao sam auto jučer i u ugovoru piše da tablice ostaju kupcu. Otišao sam u PU i pitam čovjeka jel ja moram poništavati prometnu i knjižicu sa sebe i čovjek kaže da ako piše u ugovoru da tablice ostaju kupcu onda ja dajem prometnu i knjižicu kupcu i onda on sa ugovorom i dokumentima mene odjavljuje i sebe upisuje kao novog vlasnika. Negdje na internetu sam pročitao da prodavatelj ima rok 15 dana da se odjavi kao vlasnik, a kupac 15 dana da prepiše na sebe. Jel ja onda mogu bez straha dati prometnu i knjižicu novom vlasniku da odjavljuje i prepisuje na sebe. I zanima me koliko dugo moram čuvati kupoprodajni ugovor.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:06   #673
Drugi puta ovdje čitaj http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama

Vrijedi čl.250 st.3

Daj mu dokumente pa neka odjavi i prebaci na sebe ako to ne učini postupak ti je objašnjen u st.3.Nitko ne može znat hoće li to napravit po zakonu (15 dana) ili neće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 14:34   #674
Ovako.Uzet ću rabljenu Opel Corsu 1.2 iz 1996. godine od osobe iz grada.Nisam baš pri novcu i sve sam nekako izračunao da imam točno za auto i prijepis.Za auto ću dati 6000kn.I rekao mi je da će me ostali troškovi izaći manje od 200kn.Rekao je da će me porez izać 50kn,ugovor će on riješit,a i još ću nekih 150-ak,možda malo manje,kuna platiti u poreznoj isto ili policiji,ne znam točno.Sad me zanima da li to stoji.Ja sam mu dao kaparu jer sam rekao da pričeka do subote za ostatak.Čovjek je stvarno u redu i ne vjerujem da bi me u vezi toga prevario.Uglavnom rekao je oko 250kn je prijepis sve skupa.I da,tablice mi ostavlja.Hvala
Buxman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 11:10   #675
Pitanje je kolika je kataloška vrijednost Corse.Ako je 6000 onda na poreznoj platiš 300 kn + izdavanje nove prometne u policiji.35 kn + 35 kn bijega.
http://www.mup.hr/main.aspx?id=45#PROMJENA_VLASNIKA
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 21:10   #676
Ha ne znam..on je meni rekao da će mi u ugovor stavit 1000kn vrijednost automobila..pitao sam el ne ide po katalogu,rekao je da to ne vrijedi za toliko stariji auto.
Buxman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 21:22   #677
Pitao sam par puta jer sam mu rekao da neću imati dovoljno novca,jer imam točno koliko je rekao da će koštat.Rekao je da ne brinem,da moram platit samo kupoprodajni,taj porez što je reko da će me 50kn doć samo i nekih 120-130kn prometna ili nešto.
Buxman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 23:48   #678
I da,čitam po netu da ne vrijedi to za starije aute od 10-12 godina,to mi je i on rekao,jer ih nema u katalogu kolko čitam po netu od ostalih ljudi.I da se onda gleda cijena upisana u ugovor.Hvala
Buxman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:27   #679
Stavi vrijednost 500 kn pa ćeš vidjet.
Ima i yugića u katalogu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 13:41   #680
I tako.Uzeo sam auto danas,a porez će riješiti čovjek od kojeg sam kupio auto.Zna čovjeka iz porezne.Ovo u ovoj državi je čisti idiotizam.Auta kojeg sam kupio (Opel Corsa 1.2 1997.) ima u njihovom katalogu.ALI - nema vrijednosti.Tako da mi je idiot iz porezne izabrao Corsu iz 2006. godine i htio po njoj naplatiti 5% poreza.Zatim je spuštao cijenu za 10% sve do 2001. godine.Ispalo je da je vrijednost auta 8500.Rekao je ako mi ne paše,da auto ide na procjenu.Koliko bezobrazno i odurno mora bit da se ide naplatit 5% poreza za auto kojeg takoreć nema u katalogu,auto za kojeg ne postoji vrijednost? I onda pokušati naplatiti porez na auto 5-10 godina stariji? Ne želim psovat na forumu,ali svašta bi bome napisao.Razgovarao sam i sa kolegom koji je radio u poreznoj do prošle godine i rekao je da ako je auto stariji od 10 godina ili ako nema vrijednosti u katalogu,da se naplaćuje po iznosu navedenom u ugovoru.Ne mogu vjerovat da će se svašta napravit samo da se i zadnja lipa od građana izvuče.A i ti idioti dotični kod kojih sam bio (a vjerujem nisu jedini u ovoj državi) ,samo sjede tamo,piju čajeke i zaboli ih kurac hoće li se nekome učiniti nepravda (idiotizam koji nema logike ni smisla) .Glavno da plaća sjeda,a vi ljudi,ak vam ne paše ko vas jebe.Bljuje mi se od ove države.
Buxman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.