Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 17:29   #301
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Da. Kad udjes u tu ulicu gdje je znak za pješačku zonu na taj mali "trg" ispred samog ulaza u crkvu pa gore u kutu uza zid
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:32   #302
pješačka zona ? pa normalno da su ti odnijeli auto.

pošto radim tu u blizini obala i lucice 300 kn za 2 mjeseca parkiranja se jako isplati. (inace je sat 10 kn od 8-22)
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:45   #303
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
pješačka zona ? pa normalno da su ti odnijeli auto.

pošto radim tu u blizini obala i lucice 300 kn za 2 mjeseca parkiranja se jako isplati. (inace je sat 10 kn od 8-22)
to je neformalno parking bio tamo uza zid ali su se sjetili tek odnedavno kazne stavljati odnedavno. A podsvjesno sam znala da ce ga dignut meni kukavici s autom od manje 50 konja
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:51   #304
parkirala si u pjesackoj zoni kraj price.

dogodine u obalu i lucice(kod stare hitne pomoci) plati parkirnu kartu za 7 i 8 mjesec kad se parkiranje naplacuje do 22 cak i nedjeljom i praznikom i normalno parkiras.
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:54   #305
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
parkirala si u pjesackoj zoni kraj price.

dogodine u obalu i lucice(kod stare hitne pomoci) plati parkirnu kartu za 7 i 8 mjesec kad se parkiranje naplacuje do 22 cak i nedjeljom i praznikom i normalno parkiras.
Da. Definitivno kraj price za mene jer sad idem biciklom. A kad se raščisti od turista parkiram ga di je bivša tvornica madraca na ravnicama.
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 18:28   #306
kad budes isla biciklom na posao nemoj voziti kroz pjesacku zonu platices opet 300 kn
ove godine ih se masa naplacala eto imaju specijalan pik i na bisikliste
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 19:00   #307
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
kad budes isla biciklom na posao nemoj voziti kroz pjesacku zonu platices opet 300 kn
ove godine ih se masa naplacala eto imaju specijalan pik i na bisikliste
Da. Sjev Koreja je nula prema hr. Cak sam bila pametna sjasiti s bicikle prije prelaska mosta da me ne bi i tu oglobili
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 11:44   #308
Jefitinije ti je proučit http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama pa neće bit sj.koreje a bit će love u novčaniku.

Imaš znak na početku mosta a i pješaci imaju valjda neka prava
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 08:42   #309
Ovako jutros kad sam se probudio zatekao sam neki Random auto parkiran na privatnom parkingu moje kuce. Sigurno je da nema dozvolu da tu parkira. Jedino da nisu mozda neki turisti sa rent a carom ili netko zabunom tko je išao kod susjeda.

Uglavnom ako je ovo početak nečega ozbiljnijeg kako treba reagirati i koje su mi opcije u ovoj situaciji.
kako_dalje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 20:12   #310
Stavi znak "privatan posjed,zabranjeno parkiranje".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 16:48   #311
Quote:
dzgd kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Parkirao sam veceras u 19 45 na gornjm gradu(trg fr. markovica) i misleci da je to 1. zona platio u 19 50 sms-om parking. Kada sam se vratio nasao sam kaznu (napisana u 20 05) od 500kn. To je sad novi zakon za gornji grad, stanari imaju povlastenu mjesecnu parkirnu kartu. Postoje 2 table na kojima to pise na gornjem gradu s tim da je jedna na mesnickoj. Tu gdje sam parkirao te table nema. Da li je to dovoljan argument za zalbu? I da li se kazna smanjuje na 250kn ako platim u roku 3 dana?

Ovo je jos jedan urnebesan zakon u ovom ludom gradu, jer ipak "presveti" stanari gornjeg grada moraju imati parking iskljucivo za sebe i placaju ga samo 110kn mjesecno, s tim da im ta mjesecna karta vrijedi za sve zone. Presmijesno. Nadam se da nece puno ljudi pokupit ovu kaznu iako ih je 145 u 20 dana dobilo.

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/u-...kiranja-980021

Ako mi netko moze pomoci bio bih mu zahvalan. Pozdrav
Dali je netko pisao žalbu za parking na Gornjem gradu?
I dali se može uhvatiti za ovo boldano, kak mi auto nema zg registraciju mogao bi probati na neznanje i nepostojanje tabli?
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 12:54   #312
Da li mogu nazvati Pauk da majstore s cackalicom u ustima koji sjede u obliznjim birtijama kraj kladionice ukloni s ovog nogostupa https://www.dropbox.com/s/l7chvxmq2w...52.07.png?dl=0 ? Na slici je tu samo jedan Mercedes, sad ih je nastancano 4 ili 5 komada i rado bih da ta praksa prestane jer je svugdje oko tog nogostupa iscrtan besplatan parking.
anitafej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 11:11   #313
Što ako se ne plati kazna. Zatezne kamate, Zg holding ili ti masa polupismenih rođaka s plaćama od 7000kn ide u sudski spor zbog 100kn ili su si to riješili automatikom da se ljudima skida s računa?
dabibilodobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 11:18   #314
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Jefitinije ti je proučit http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama pa neće bit sj.koreje a bit će love u novčaniku.

Imaš znak na početku mosta a i pješaci imaju valjda neka prava
U Zg Holdingu se drže zakona ?
dabibilodobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 14:14   #315
Ne radi se o njima nego Zadru.Ako se ne drže problemi riješeni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 23:45   #316
Zaradio sam 60 kn kazne od Zagrebparkinga.
Vec par puta je stigla uplatnica od 60 kn...
Zanima me moze li ta svota,ukoliko ne bude podmirena biti povisena?
Moze li biti ovrha?
Koejev Helkert is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 23:12   #317
pozdrav,

imam kratko pitanje ,dobila sam kaznu danas u 18:56 a parking mi je vrijedio do 18:53, nisam produzila jer se placa do 19 h... jel vrijedi kakvih 10 minuta od isteka jos ili ne? nisam nasla nista na njihovim stranicama... ili kakve su sankcije u slucaju ne placanja? ulazi li i ta kazna u ono za registraciju? jel se moze platit 50%? najgore je sto sam 2 x za redom platila, i sad za tih 7 minuta nisam... ah... unaprijed hvala!
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 11:16   #318
Zagrebparking kazna
Pauk mi je digao auto i troškovi premještanja iznose 500,00 kn, no nisam dobio kazno za pogrešno parkiranje. Kako je to bilo prije 2 mjeseca bojao sam se ovrhe i nazovem komunalno redarstvo koje mi je trebalo poslati kaznu i dobijem informaciju da je postupak obustavljen ali osoba na liniji mi naravno nije rekla zbog čega. Da li sam obavezan platiti troškove premještanja vozila odnosno tih 500,00 kn ako je postupak obustavljen.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 09:06   #319
Da se nadovežem na prethodni post iako nitko nije odgovorio. Još jednom sam provjerio parkiranje. Dakle parkirao sam ispred znaka za zabranu parkiranja ali u toj ulici je zabranjen promet. Znakovi su čudno postavljeni. Prvo ide znak za zabranu prometa (odnosno zabranu smjera) a nakon 30 m znak za zabranu parkiranja i zaustavljanja. Sa druge strane nema pristupa u ulicu zatvorena je stupićima. U tom razmaku od 30 m parkiraju se vozila. I sada je tako. No taj dan su dizali sva vozila u tom prostoru a jučer sam vidio da se ljudi i dalje parkiraju tamo. Tu je neki trik, Dakle zabrana prometa odnosno ulaska u tu ulicu a nakon 30 m zabrana parkiranja....Naravno nitko ljude ne zaustavlja kada uđu u ulicu. Znam da zvuči glupo ali kako će dokazati da sam ja ušao u tu ulicu. Možda mi je šlep služba dovezla auto ...:klap:
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 16:49   #320
Quote:
dabibilodobro kaže: Pogledaj post
Što ako se ne plati kazna. Zatezne kamate, Zg holding ili ti masa polupismenih rođaka s plaćama od 7000kn ide u sudski spor zbog 100kn ili su si to riješili automatikom da se ljudima skida s računa?
Čeka te ovrha...
__________________
Kao što obilje izaziva dosadu,tako nedostatak pojačava žudnju..-E.Neos IPSG ARGO
Nedvigkonvej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.