Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 26.11.2003., 15:05   #1
Post Bolesti muskarca... karcinoma prostate!

Pitajte muskarca ,sta je kod zenske jedan od prvih znakova raka na prsima!
Skoro svaki ce odgovoriti izraslina u prsima!

Pitajte muskarca koliko znade o prostate?
Vecina ne znade niti gdje je smjesten i kolika je velicina prostate ,a da ne govorimo od koliko godina se treba paziti i kakove testove napraviti i koliko cesto i od kada treba test.

U Australiji svaka tri sata umre jedan muskarac od prostate raka.
Populacija Australije je 20 miliona.
Svakog dana dijagnozirano je 32 muskarca sa prostate rakom!
U 2000 godini ,umrlo je 2,700 od prostate raka, i 12,000 je bilo dijagnozirano sa rakom.

Prostate rak je veoma polagano razvijen rak obicno se razvije krajem srednjih godina.
Vecina muskarca nisu dijagnozirana ranije /prije kasnih 50 ili 60 godina/, ali je najvise prisutna u starosti poslije 70/80 godina.
I ti stariji ljudi umru obicno od neke druge bolesti ,a ne od prostate.

Rak prostate prouzrokuje isto toliko smrti kao i prsni rak, ……I pretraga prostate raka je 60% laksa za naci nego mammograms!

Zasto samo jedan od deset muskarca je testan!?


Jedan od problema je DRE(direktni anal egzaminacija), procedura je jednostavna i brza, lijecnik ugura prst (u rukavici) i opipa prostatnu gland /koja je velicine kao ORAH,
i pretrazi velicinu kao i oblik i tvrdocu.

I to je sve, iz mojega iskustva nije bolno nego malo neugodno, ja imam svake godine od 48 do danas 62 ,jednom godisnji pregled isto kao i krvnu sliku , koja isto pokazuje PSA,prostate specifican antrogen, koji poraste u krvi ako je rak prisutan.

Ja licno bi preporucio svakome muskarcu preko 45 godisnji krvnu sliku i da pita doktora za pregled…….i da to preporuci prijateljima koje znade ….a posebno ako je netko u familiji umro od prostate!

To je mala cijena za platiti da Vam se mozda spasi zivot.!

nastavak!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.