Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2008., 21:06   #61
Samo pregled srednjim prstom otklanja sve sumnje prostata ili nešto drugo "digitskrining". Ima li ko kakva iskustva sa čajem "Prostavit čaj" od firme SUBAN.Za one dugogodišnje pišonje bez razloga? Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 04:05   #62
Najvjerojatnije se radi o upali prostate, mozda bi trebalo napraviti test na klamidiju. infekcija klamidijom strasno je cesta u toj dobnoj skupini.
Da li ima rizicnih faktora za dijabetes? Najcesce se dijabetes (i granicni dijabetes) javlja prvo sa znakovima pretjerane zedji, cestog mokrenja...


Digitorektalni pregled radi se kaziprstom, ne srednjakom.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 19:58   #63
Povecana prostata

Mislim sorry, sigurno vec ima tema no kada upisem "prostata", tu izbacuje postove o sexu i psima ... meni je bitno ...

Prvi put sam imao pregled prostate. Ultrazvuk pregled mjehura i prostate. Doktor je nesto govorio, saptao "povecana" i zapisao 3x4 cm i pustio me da odem. Da ga nisam pitao ne bi mi nista niti rekao. Kaze da je malo povecana i da ne mora znaciti nista.
Dodjem kod internistice i ocekivao sam nesto vise, no ona kaze da nema pojima i da sam to trebao sa doktorom. I sada sam ustvari zabrinut jer ne znam nista. Mene nista ne smeta, no povecana je.

Moze mi netko tu reci nesto vise? Ok da je nesto ozbiljno vec bi znao, ali nije normalno ako je povecano.

30 godina imam.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 02:30   #64
Povecanje prostate cesto se nadje kod muskarace, pogotovo starijih od 40 godina. Ako je prostata malopovecana, a nema diskretnih cvorova, sto bi ti urolog spomenuo, samo treba pratiti PSA i povremeno ici na preglede. Ako ultrazvuk nije problematican, ne treba se brinuti.

S kojim simptomima si dosao urologu? U tvojoj dobi problemi prostate obicno se svode na upalu klamidijom, sto je seksualno prenosivo i lijeci se antibioticima.

Da je urolog bio zabrinut nalazom na tvojoj prostati, sigurno bi ti to i rekao. Ovako ti je spomenuo da je malo povecana, sto se moze pratiti, ali nije uopce zabrinjavajce.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:09   #65
Sistematski pregled. Nisam imao nikada problema, pa me i zabrinulo zasto.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:34   #66
prostata - biopsija

valjda se to tako zove, biopsija..

ima li itko iskustva? jel to boli? jako?
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:43   #67
prostata, ginekomastija

Da li zna netko ako upalne bolesti prostate ( prostatitis ) i ginekomastija mogu biti povezane?!
crohunk24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:45   #68
mogu al neizravno...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:32   #69
hello

Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
mogu al neizravno...
Hello! Thanks na odgovoru al nisam bas skuzio, kako to neizravno? Ima li to neke veze sa hormonima? Npr upala prostate i ginekomastija u kombinaciji=
crohunk24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:48   #70
Biopsija prostate je intervencija koja se primenjuje kada se sumnja na postojanje karcinoma prostate.
Karcinom prostate je postao najčešći karcinom prostate kod muškaraca. Izuzetno retko se javlja kod muškaraca ispod 50 godina starosti, da bi zatim učestalost rasla sa svakom sledećom decenijom.
Smatra se da se jednim delom povećanje učestalost karcinoma prostate može objasniti i boljim mogućnostima dijagnostike. Drugi razlog za povećan broj pacijenata sa ovim oboljenjem se vezuje za promenjen način života, posebno ishranu koja je bogata životinskim mastima i proteinima.
Najčešći razlog za postavljanje indikacije za biopsiju prostate je povišena vrednost PSA. PSA se tretira kao marker koji ukazuje na oboljenje prostate. Nije strogo vezan samo za karcinom prostate s obzirom da se povišene vrednosti mogu naći i kod pacijenata sa benignim uvećanjem prostate ali i kod pacijenata sa prostatisom (upala prostate). Do skoro se kao granična, normalna vrednost PSA koristio raspon od 0- 4 ng/ml, da bi sada granična vrednost bila smanjena na 2.5 ng/ml, za pacijente mlađe od 60 godina. Drugi razlog za biopsiju, čak i u slučajevima da PSA nije povišen, mogu biti neravnine i tvrdine u predelu prostate.

Sama procedura biopsije prostate po pravilu se izvodi uz korišćenje transrektalne ultrazvučne sonde koja omogućava da se jasno vidi cela prostata kao i eventualne sumnjive promene u njoj.
Samo uzimanje isečaka se vrši uz koriščenje takozvanog „pištolja“ i specijalne igle kojom se velikom brzinom uzimaju uzorci tkiva koji su debljine nekoliko mm i dužine do 2.5 cm. Velika brzina okidanja igle utiče na manju bolnost tokom procedure, ali se radi komfora pacijenata često biopsija radi uz primenu lokalne anestezije koja podrazumeva ubrizgavanje lokalnog anestetika uz prostatu, uz kontrolu transrektalne ultrazvučne sonde. Ceo tok procedura se prati na ekranu.
Tokom biopsije se uzima više isečaka, najmanje po 3 iz svakog lobusa prostate, mada je sada preporuka da se uzima po 5 ili 6 isečaka iz svakog lobusa. Sa većim brojem isečaka se smanjuje mogućnost da se „promaši“ postojeći karcinom. I pored većeg broja isečaka koji se uzimaju, procenat pozitivnih biopsija t.j. onih u kojima je otkriven karcinom se kreće oko 25 %.
Pacijenti kojima u biopsiji nije otkriven karcinom se i dalje prate i u nekim slučajevima je neophodno ponoviti biopsiju.
zoranmla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:52   #71
hej,ja sam ovdje nova i imam jedno pitanje jer sam vec ocajna,nikako da skuzim sta i kako treba
ovako---molim vas da mi netko kaze,da se razumijemo ja znam sta je psa i sve i da je u muskaraca preko 50 godina normalno do 4 nunograma onih da imaju i tata je u redu nalaz ali sto to znaci mom tati je ustanovljeno da ima 1640,to nigdje ne mogu nac ni nikako kako da sad znam sta to je..da li je to normalno ili poviseno i da li to mora znaciti rak prostate ili ne??molim brzi odgovor
vlatka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:52   #72
brzo odgovor plsss

hej,ja sam ovdje nova i imam jedno pitanje jer sam vec ocajna,nikako da skuzim sta i kako treba
ovako---molim vas da mi netko kaze,da se razumijemo ja znam sta je psa i sve i da je u muskaraca preko 50 godina normalno do 4 nunograma onih da imaju i tata je u redu nalaz ali sto to znaci mom tati je ustanovljeno da ima 1640,to nigdje ne mogu nac ni nikako kako da sad znam sta to je..da li je to normalno ili poviseno i da li to mora znaciti rak prostate ili ne??molim brzi odgovor
vlatka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:49   #73
Moj je tata imao povećanu prostatu, PSA i problema sa učestalim mokrenjem. Dobio je savjet da pije čaj od kadulje tj slavuje, pio je par mjeseci a sve kontrole je radio normalno.
Prostata mu se vratila na normalu i urolog mu je rekao da više ne mora dolaziti.
Probajte, ne može škoditi
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:36   #74
Dobročudno povećanje prostate - BHP

Molim za pomoć!

Već duže vrijeme (9 mjeseci!!) nosim urinarni kateter zbog smetnji (zastoja) mokrenja zbog BHP-a...

Koristim terapiju Avodart-om (1x1) i Tanyz-om (1x1). Uz to pijem čaj od korjena koprive i vrbovicu te homeopatske kapsule Saw Palmeto.

Zanima me ima li netko iskustva s tom terapijom te da li netko zna razliku u djelovanju između Avodart-a (dutasterida) i Proscar-a (finasterida)?

Isto tako, ima li netko iskustva s dugotrajnom USPJEŠNOM terapijom bez operacije? Koliko je trajala, tj. koliko je trebalo vremena da se prostata smanji (moja je trenutno volumena oko 100 ccm).

Svi savjeti su dobrodošli!

Zahvaljujem
Wolfie Indiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 09:25   #75
prostata problem molim pomoc!

ovako muci me jedan problem..naime prije tjedan dana mi je dijagnosticirana upala prostate (lagano povecanje -ultrazvukom) znaci nema nikakvih tumora i sl.hvala bogu .. i pocetna varikokela-zadeblanje zila 3mm -)..znaci nista strasno.. urolog preporucio cajeve(vrbovica-nakon 2 dana zaustavila bol u donjem dijelu ledja i trbuha) doktorica pripisala klavocin i koji pijem vec 3 dana(terpija traje 7 dana) u meduvremenu su dosli nalazi od ejakulata i ovako pise prisutne bakterije , patogene bakterije nisu izolirane 5000bkt/ml..
e sad prije 2 dana sam shvatio da mi ejakulacija ne stima ..(na netu sam nasao da upala prostate moze donijeti i bolnu ejakulaciju ali meni nije bas tako)erekcija je normalna cak i vise nego treba jedino imam neki cudan osjecaj prilikom ejakulacije kao da sporo izlazi neznam kao da je negdje poluzacepljeno..traje puno duze nego mi je to bilo prije..imam osjecaj da uopce nece izaci i onda naglo izleti..sad to nije neka bol mozda vise preosjetljivost ..neznam kako bi to bolje opisao valjda me netko razumio..
sad neznam dali je to normalno kod prostatitisa ili da opet posjetim urologa sto prije??
hvala

Zadnje uređivanje marinho25 : 12.05.2010. at 09:34.
marinho25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 20:30   #76
Thumbs up

ja sam negdje naletio na bučino ulje-navodno pomaže kod problema sa prostatom...probaj svaki dan malo uzimat možda bude bolje!!!
albatros81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:44   #77
Quote:
albatros81 kaže: Pogledaj post
ja sam negdje naletio na bučino ulje-navodno pomaže kod problema sa prostatom...probaj svaki dan malo uzimat možda bude bolje!!!
evo procitao sam malo o tom ulju bas cu probat..hvala na preporuci..
opet osjecam bol u donjem dijelu trbuha i ledja -ovi cajevi nista ne pomazu valjda treba vremena ..
marinho25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 12:54   #78
Quote:
marinho25 kaže: Pogledaj post
evo procitao sam malo o tom ulju bas cu probat..hvala na preporuci..
opet osjecam bol u donjem dijelu trbuha i ledja -ovi cajevi nista ne pomazu valjda treba vremena ..
Nov sam ovdje i želio bih pitati dali još netko ima problem kao ja ( problem sa prostatom).

Prvi problemi su počeli prije tri godine otprilike mukla bol između nogu, pečenje ali ne i smetnje pri mokrenju iako bi se osjećao malo bolje kad ispraznim mjehur.

Išao sam na dosta pretraga krv, urin, ultrazvuk mjehura prostate i testisa i svi su nalazi bili u redu i ti bolovi su trajali oko mjesec dana i nestali su.
E ovo moram naglasiti čitavo to vrijeme sam imao osjećaj kao da mi je donja roba tijesna(gaće) ili mudante kako ja kažem.

Nakon mjesec dana ti problemi si nestali i u zadnjih tri godine rijetko su se znali vratiti nakratko, na sat ili dva svakih par mjeseci i skoro da sam zaboravio na te smetnje.
Međutim prije nekoliko dana opet isti problemi i traju već 5-6 dana s tim da me peče kad mokrim a te smetnje ranije nisam imao.

Molio bih da mi netko objasni o čemu se radi i dali je to stvarno prostata i koje korake treba poduzeti za riješiti se tih tegoba?

Unaprijed hvala na korisnim odgovorima!
__________________
Redneck is back
Last.Rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:32   #79
Bio sam na testu za prostatu. Bio mi je povišen PSA (5,77). Bio sam sa antibioticima i napravio ponovni pregled.
Rezultati su:
t-PSA 4,31
fPSA 0,732
f/t PSA 16,98
Molim nekog da mi prokomentira ovaj nalaz. Nakon uzimanja antibiotika koliko treba proći za ponovno testiranje? Imam 49 godina. Do sada nisam imao nikakve probleme odnosno simptome. Jedino sada nakon testa osjećam nelagodu u predjelu između čmara i testisa. To povezujem sa psihom nakon rezultata.
Hvala
Acountant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 19:18   #80
Moj suprug ima problem sa prostatom ,i već mi to počelo smetati ,pije sve moguće čajeve,tablete,ide na ultrazvuke,ali često kaže da ga boli kod mokrenja ,i neznam dali ga tolko boli ili je jednostavno izgubio volju za sexom,A sada mu i otac ima problem sa prostatom našli mu tumorske stanice ,pa je i suprug zabrinut,dali je i to nasljedno ,molim odgovor,bilo koje novo saznanje mi je dobro došlo.

Zadnje uređivanje strijelčica : 29.04.2011. at 19:35.
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.