Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2006., 14:53   #1
Uređenje dvorišta - betonski opločnici...

Namjeravam renovirati nogostupe oko kuće tako da bacim stare betonske ploče i stavim rubnjake i betonske opločnike. Teoriju sam proučio i sad bih trebao malo iskustava iz prakse. Stavio bih kombinaciju veći osmerokut-mali kvadrat (u Beton Lučko to zovu oktavo sistem). Molim iskustva s nabavom, postavljanjem i uporabom - bilo da znalci s tog područja, bilo da samo imate opločnike oko kuće.
Zahvaljujem na svakom komentaru.
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:48   #2
Ja sam prije nekoliko godina opločavao dosta veliku površinu.. S obzirom da je trebalo iskopat i odvest nekoliko kamiona zemlje, dovest krupni šljunak i pijesak, sve to nabit i poravnat, postavit rubnike i tlakovce, angažirao sam majstora- firmu koji se time bavi. Tražio sam najpovoljnije ponude.
Zadovoljan sam rezultatima, sve je išlo prilično brzo i 8-kutni tlakovci odlično izgledaju.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 15:43   #3
Betonski opločnici 2. dio

Vraćam temu iz mrtvih. Bit će drugi opločnici: Semmelrock-ovi Castello Antico ili Vindobona.
Molim iskustva u postavljanju, korištenju, komentare ...
Zahvaljujem
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 19:13   #4
i jesi ih postavio..ja planiram upravo kupit SEMMELROCK Pastella opločnik pa me zanimaju tvoja iskustva ako si ih već postavio
DarkoZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 19:14   #5
dobre su mi te antico, ali ja imam 130 kvadrata, pa mi se ne svidjuaju prevelike rupe izmedju njih...tu kad počne rast mahovina, nece ju vise nitko ocistit...di si uzimao i koliko si plato m2?
DarkoZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:33   #6
Uređivanje dvorišta

ZANIMA ME DALI IMA NEKI PROGRAM ILI NEKAKVE SHEME ZA UREĐIVANJE DVORIŠTA
MIRO LEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:05   #7
Quote:
MIRO LEGA kaže: Pogledaj post
ZANIMA ME DALI IMA NEKI PROGRAM ILI NEKAKVE SHEME ZA UREĐIVANJE DVORIŠTA
Uzmeš dva šabana i polako...
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:24   #8
3D Home Designer
putnik57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:28   #9
vidi mozda tu nesto nadjes http://www.kotaci.com/rjesenja.php
PS. znam da po nazivu zvuci kao da se radi o prijevoznim sredstvima ali ipak se radi o uredjenju okolisa
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 10:31   #10
Kaj si zel šabane ili crtaš?
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:55   #11
Popločavanje dvorišta....

Može mi netko savjetovati koji materijal i koliko se otprilike kreću cijene postavljanja? Mislio sam staviti betonske ploče, koliko sam shvatio one se stavljaju na neki pijesak, moja podloga je tvrda betonska, malo neravna, ne bih je kopao već bi na nju stavio ploče. Što mislite, je li izvedivo?
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 22:36   #12
Ovisi o više stvari: hoće li preko toga prolaziti auti ili neki drugi teret, ili će se samo hodati po tim pločama? Neće li te smetati porast nivoa od skoro 10 cm, ili više?

Ako je betonska podloga dovoljno "kompaktna", i ne radi puno kod smrzavice (ne nadiže se puno), možeš uzeti Samoborka kvadratne ploče, i postaviti ih na nekoliko cm smjese - mješavine pijeska i cementa, poravnane i uz dodatak malo vode. Ja imam dvorište popločeno tlakovcima, ali to je puno posla: treba iskopati i odstraniti kompletan humusni sloj, zatim nasuti prvo sa šoderom bez pijeska, i slojem pijeska na kraju. Prvo se nabija šoder, pa pijesak, pa na kraju i tlakovci nakon postavljanja.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 22:39   #13
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ovisi o više stvari: hoće li preko toga prolaziti auti ili neki drugi teret, ili će se samo hodati po tim pločama? Neće li te smetati porast nivoa od skoro 10 cm, ili više?

Ako je betonska podloga dovoljno "kompaktna", i ne radi puno kod smrzavice (ne nadiže se puno), možeš uzeti Samoborka kvadratne ploče, i postaviti ih na nekoliko cm smjese - mješavine pijeska i cementa, poravnane i uz dodatak malo vode. Ja imam dvorište popločeno tlakovcima, ali to je puno posla: treba iskopati i odstraniti kompletan humusni sloj, zatim nasuti prvo sa šoderom bez pijeska, i slojem pijeska na kraju. Prvo se nabija šoder, pa pijesak, pa na kraju i tlakovci nakon postavljanja.
Podloga je ok, ali 10 cm bi mi bilo definitivno previše. I da dio dvorišta je parking. Iz ovoga slijedi da bi trebao sve razbiti pa tek onda stavljati ploče. Što su to tlakovci i šoder? Mislim, vidim na netu kako izgleda, ali koja je razlika od betonskih ploča?
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 23:54   #14
Nažalost da. Ako hočeš popločiti s betonskim pločama a da sve skupa ne digneš za 8-10 cm,morat češ sve razbijat i tu onda sljeduje puno više posla.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 07:58   #15
Quote:
mariotto kaže: Pogledaj post
Mislim, vidim na netu kako izgleda, ali koja je razlika od betonskih ploča?
Tlakovci su dosta deblji, a manje su površine. Stoga podnose puno veća opterečenja, u smislu da ne pucaju. Preko njih može prolaziti i natovareni šleper, puknuti neće, ali će se pri tome vjerojatno zabiti dublje u podlogu (potonut će)
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 14:26   #16
Betonska staza oko kuće

Čim dođe toplije vrijeme prihvatit ću se betoniranja staze oko kuće.Oko cijelog opsega kuće sam iskopao zemlju širine cca 1 m,dubine 30 cm.Navozio sam to batudom (kamen) te gornji sloj nasipao mrvljeni kamen i frezani asfalt da se sve to poveže.I sada planiram zabetonirati stazu pa me zanima koje debljine beton staviti.Još jedno pitanje je vezano uz taj problem ona fuga u betonu.Da li svakih 1m stavljati drvenu letvicu (čuo sam da je dobro te kanaliće napraviti sa stiroporom debljine 1 cm jer se poslije lagano izvadi za razliku od drvenih letvica).I zašto uopće raditi te kanaliće.Da li bi ipak beton ispucao da se zabetonira sve u komadu ?
tutenstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 19:57   #17
Vidim, drenažu oko kuće si napravio, ali da li si stavio drenažnu cijev t.j. odvod vode koja bi se zadržavala u drenaži.
Debljina betona ovisi o teretu koji mora podnjeti. Ako samo za hodanje i slično onda 5-6 cm i neka tanka armatura zadovoljava. Za veće terete do 10 cm sa debljom armaturom.
Bilo bi dobro staviti i 1cm stiropora do temelja kuće, tako da ljeti bar malo manje grije temelj, i radi zvučne barijere.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 22:55   #18
Drenažu nisam stavljao.Ipak ću onda napraviti 10 cm debljine beton i naravno mrežu.Jedino sam razmišljao način na koji izvesti diletacije.Ako stavim letvice na svakih 1 m onda ih neću moći izvaditi pa će to biti ružno za vidjeti.Baš jučer sam čuo da se može izbetonirati ne svaka već svaka druga kocka , pa se onda drugi dan povade letvice i zaliju se dan prije nezalivene kocke s tim da se do ruba prethodno izbetoniranih kocki stavi stiropor od 1 cm koji se poslije lagano izvadi , a između kocki ostaje razmak od 1 cm tako da beton može raditi
tutenstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 02:28   #19
Koliko bi koštala stazica od onih betonskih kockica ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:44   #20
Beton Lučko kocke od 88 do 160 kn kvadrat, kvaliteta kocke odlična ali završna obrada osrednja. Semmelrock Ogulin cijena kocke nešto povoljnija, imaju akciju proljetnu i jesensku, kvalitet kocke dobar, završna obrada odlična. Potrebni su i rubnjaci cijena od 25-30kn/m. Postava 50-60kn/m2. Ako kocke koristite isključivo kao pješačku stazu dovoljna je debljina od 6cm dok se za ulaze koriste kocke od 8cm.
Papa Strumpf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.