Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2008., 16:09   #1
Thumbs down Porez na cestovna motorna vozila

POREZ NA CESTOVNA MOTORNA VOZILA 2 U 1
Ima li netko komentar na moj slučaj s plaćanjem ovog poreza???
Naime, u jednom sam mjesecu dobila uplatnice i za 2007. i za 2008. godinu. Tako da sad moram pljunut 700 kuna u roku 15 dana...a ti Miki ako nemaš, obračunat će ti i zatezne kamate. Da li se porezna uprava tako može sjetiti svojih propusta i u jednom mjesecu mi naplatiti porez za deset godina unazad??? Oni nemaju nikakve rokove?
Ne znam. Iživciralo me to. A znam da ne mogu ništa nego platiti. Mogu nazvati na njihov kontakt telefon i izvrijeđati nekoga. To ću i napraviti. Neću si pomoći, ali će mi biti lakše.
I onda se ljudi pitaju zašto je netko negdje iz čista mira uletio i počeo pucati po ljudima...
LADYCAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:44   #2
to se i meni dogodilo prije par godina, dobila 2 uplatnice u razmaku od 7 dana.
Zvala ja poreznu ljuta ko ris i kaze meni covjek tamo. da oni iz policije dobivaju podatke o novo registriranim autima u nekom mjescu, pa kako nisu dobili na vrijeme u 2003 godini, oni meni 2004 posalju uplatnicu i za 2003 i za 2004. kaze morate platiti i to je to. isto se radilo o 700 kn...
to je takozvana sporost naseg sustava, a oni zbog toga ne ppitaju jel imas za 15 dana te novce za platiti

mislim da tu ni danas nemres nista uciniti...
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 20:14   #3
Bah, ja sam također dobio dvije čestitke.
Katastrofa, plaćam porez malo manji nego što plaćaju oni što imaju pile.
A da ne kažem da je debilno plaćati porez zato jer si kupio novi auto. Manje zagađuješ, manje brujiš, manje problema možeš napraviti na cesti i oni te nagrade porezom.... super
A opet, platiš porez pri kupnji, platiš registraciju, osiguranje, i opet platiš porez i voziš se po usrano lošim cestama.
Mrzim hrvatsku...
 
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.10.2008., 20:25   #4
Upravo se i meni to dogodilo. Prvo sam mislio da je greska, ali nije
Nabijem ih ...
Freak1000 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.10.2008., 21:02   #5
Ne znam o cemu se ovdje radi ali meni je tako doslo za komunalno i za vodu. tko cuva odreske od prije 3 godine? Umjesto da na kraju godine storniraju tu godinu jednom za sva vremena i posalju uplatnicu oni koji nisu platili i amen..idemo u novu godinu? zaboraviti proslu

sad vam je jasno kako im izgleda bilanca i ukupan prihod i sto s njime? a smijesne li drzave...

a ovo mi je daleko top nasmijesnije. ja dobivam uplatnice za komunlanu naknadu smece plus kanalizacija...sto vec je... ne da mi citat... na ime moje mame glasi uplatnica, a meni to mater darovala tu kvadraturu ima 10 godina i od tad se ta cestica etazirala vec 2 puta? jako napredan progam?

a susjed zivi i koristi kanalizaciju i komunalno a jos se nije uknjizio, vlasnistvo stoji jos na vlasniku iz prve jugoslavije...

postenje? samo za glupane
supher mali is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.10.2008., 21:19   #6
e, ne vjerujem.... meni je godinama normalno svaku jesen dolazio porez na auto (jos od 2003), i sad stigne odjednom 2007 i 2008 na jednoj uplatnici a prosle godine nis
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 21:28   #7
Quote:
zbuzanic kaže: Pogledaj post
Bah, ja sam također dobio dvije čestitke.
Katastrofa, plaćam porez malo manji nego što plaćaju oni što imaju pile.
A da ne kažem da je debilno plaćati porez zato jer si kupio novi auto. Manje zagađuješ, manje brujiš, manje problema možeš napraviti na cesti i oni te nagrade porezom.... super
A opet, platiš porez pri kupnji, platiš registraciju, osiguranje, i opet platiš porez i voziš se po usrano lošim cestama.
Mrzim hrvatsku...
a šta, nemaš službeni auto???
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 23:36   #8
A nitko se nije sjetio otići u poreznu i reći da mu nedostaje porez CMV za 2007 godinu, već ste se nadali propustu porezne. To su vaše obveze, mogli ste pretpostaviti da će doći na naplatu kasnije.

- a račune za kuću i ostalo dužni smo arhivirati i čuvati 4 godine
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 07:46   #9
Jedan apsurd, koji moža legalno, ali u svakom slučaju drp sistemom amoralno, puni naš državni proračun.
Pa možda netko ima bolje iskustvo od mene.
U svibnju 2007.smo prodali auto. Staro za novo. U studenom iste godine smo dobili rješenje s uplatnicom za godišnji porez na CMV za 2007, za stari auto. Platili odmah i odmah poslali svu potrebnu dokumentaciju iz koje je razvidno da od svibnja nismo više vlasnici tog vozila.
Ove godine u rujnu, dobili rješenje s uplatnicom za 2007. za novi auto razdoblje od svibnja 2007. do konca godine 355 kn. I nekoliko dana kasnije ista priča, ali za cijelu godinu 600 kn.
Svakom je i sa osnovnom školom jasno da je onih 355 kn za određeni broj mjeseci koliko smo bili vlasnici novog auta u 2007.
E, al' sad nastupa "pravna" država. Ja, naivac, nazovem Poresku ispostavu i pitam: imamo li pravo povrata dijela poreza koji smo platili za stari auto, a koji više nije bio u našem posjedu. Odgovor: nemate. To se zato zove godišnji porez!
I tako smo zapravo platili fantomski porez na stari auto V-XII/2007. za koji je period isto tako uredno terećen i novi vlasnik.
Izračunati koliko na taj način država naprosto pokrade svoje poreske obveznike, već ne bi mogao netko s osnovnom školom. Jer to je viša matematika!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 07:54   #10
Mene zanima zakonitost obračuna kamata "unaprijed". Naime, dobio sam porezno rješenje (za auto) u kojem je naveden iznos poreza i kamate. Valjda znaju već unaprijed koliko ću kasniti sa uplatom, pa su obračunali kamatu.

Mogu li ja odgovarati za neko dugovanje prije nego što sam za njega saznao?
Smiju li se naplatiti kamate unaprijed?
Što se događa s tom istom kamatom ako platim porez u zakonskom roku?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 08:49   #11
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Mene zanima zakonitost obračuna kamata "unaprijed". Naime, dobio sam porezno rješenje (za auto) u kojem je naveden iznos poreza i kamate. Valjda znaju već unaprijed koliko ću kasniti sa uplatom, pa su obračunali kamatu.

Mogu li ja odgovarati za neko dugovanje prije nego što sam za njega saznao?
Smiju li se naplatiti kamate unaprijed?
Što se događa s tom istom kamatom ako platim porez u zakonskom roku?
Kamete su ti sigurno od lanjske godine, jer si vjerojatno zakasnio koji dan s uplatom i ne mogu se nikako obračunavati unaprijed, već za proteklo razdoblje.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 09:05   #12
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
A nitko se nije sjetio otići u poreznu i reći da mu nedostaje porez CMV za 2007 godinu, već ste se nadali propustu porezne. To su vaše obveze, mogli ste pretpostaviti da će doći na naplatu kasnije.

- a račune za kuću i ostalo dužni smo arhivirati i čuvati 4 godine
Imaš pravo I meni su stigla dva komada, prvo sam mislio da su nešto zeznuli, a onda sam vidio da se radi o prošloj i ovoj godini. Nikakve kamate nisu bile obračunate. Platio to i adio mare, to je cijena voženja auta u Hrvatskoj, ljutit se na to je kao ljutit se što kiša pada.

Gdje piše ovo za račune i čuvanje 4 godine? Šta ne idu računi za režije u zastaru nakon godinu dana od dospijeća? Ili se nešto tu promijenilo?
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 09:44   #13
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Kamete su ti sigurno od lanjske godine, jer si vjerojatno zakasnio koji dan s uplatom i ne mogu se nikako obračunavati unaprijed, već za proteklo razdoblje.
Da, to ima smisla. Provjeriti ću na Rješenju.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:23   #14
slicno kod mene..... u 2 mjesecu 2006 sam prodala auto odjavila ga a u 3 kupila novi auto, da bi mi u 2007 dosao porez za 2006 900kn poreza za 2 automobila!!! otisla u poreznu zaliti se i nista..... zena slijeze ramenima kao to je tako....
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:04   #15
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post

Gdje piše ovo za račune i čuvanje 4 godine? Šta ne idu računi za režije u zastaru nakon godinu dana od dospijeća? Ili se nešto tu promijenilo?
Imaš i ti pravo, godina je ipak u pitanju. Ma gledao neki dan potrošački kod pa sam očito krivo čuo odnosno zapamtio, a nisam provjeravao. Sorry.

- no meni su svi u registratoru zadnjih nekoliko godina, bolesno ali opreza nikad dosta
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 17:12   #16
Angry Porez na CMV (vozilo) - još jedna varijanta

Dakle vido sam ovdje nekoliko varijanti no nisam naišao na moju situaciju...

dakle već mi nekoliko godina uredno na naplatu stiže uplatnica iz dvije županije. Naime, auto je (a i ja uostalom) iz Istre - dakle Pulska registracija i sa te strane dobivam jednu uplatnicu. No izgleda da se Zagrebačka PU polakomila i nakon što sam jednom registrirao auto u AMD Siget (naravno ponovo PU registracija) - i ona se pridružila ovoj igri tako da ja već tri godine dobivam uplatnice iz oba pravca. Radim u ZG no prebivalište mi je i dalje na Istru a bome i boravište je isteklo više od godinu dana dakle zašto?

Prve godine sam uplatio redovito jer mi se nije dalo zezati sa žalbom. Druge sam godine se žalio no nisam priložio 50 kuna biljega pa mi nisu htjeli uzeti u razmatranje a onda su fino sjeli na povrat poreza i bez pardona uzeli dugovanje (sa kamatama - a rješenje i neprihvaćanju žalbe je stiglo mjesec dana ranije) - i eto treće godine da mi, nakon što je već prošlo dva mjeseca što sam platio porez za Istarsku županiju - stiže i uplatnica za Zagreb.

Osim što smatram da je to užasno bezobrazna krađa jer su vidljivo umreženi obzirom da mi mogu leći na povrat poreza i naplatiti si Zagrebu porez - moram priznati i da ne znam što dalje.

Idem upravo napisati žalbu i ovaj put ću dati i 50 kuna lopovima no da li je pravno ikako moguće zatražiti da mi vrate sve što sam platio? Da li pravno gledano uopće imaju pravo činiti takvo nešto?

Kakva su vaša iskustva? Što preporučujete?
lamermaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 17:42   #17
Ovo bi i mene zanimalo

Pa zar se porez ne plaća SAMO za županiju u kojoj imaš registriran auto, samim time za financiranje županijskih cesata?

Jel to uopće zakonski moguće da 2 županije šibaju porez na isto vozilo?


Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 16:20   #18
Arrow nastavak slijedi...

eh eto još vijesti...

naime danas si nisam dao mira pa sam sjeo za telefon i gnjavio poreznu upravu za objašnjenje i eto što sam dobio...

dakle riječ je o tome što sam ja barem jednom prijavio boravište u Zagrebu i sada oni ovdje uzimaju od policije popis onih koji imaju prebivalište i boravište za naplatu. Naravno, Istra me vodi po prebivalištu i - po tvrdnji osobe koja mi je to sve lijepo objasnila - NISU umreženi sa njima u ZG (a koliko čujem od drugih, glavni je problem u Zagrebu jer su svi umreženi sa svima osim sa Zagrebom kako u tome tako i u drugim stvarima tipa katastar) i zato me oni NISU vidjeli da sam prijavljen sa prebivalištem u Puli - šatro, jer mi je sve tri godine auto registriran sa pulskom registracijom što je teoretski nemoguće napraviti (barem koliko ja znam) ako imam prebivalište igdje drugdje (a da ne spominjem činjenicu da im policija sigurno da i podatak da u ZG imam boravište a ne prebivalište - živjeli Zagrebački poreznici).

Ono što bi se trebalo učiniti je sljedeće - napisati PRIGOVOR (dakle naslov dopisa je PRIGOVOR a ne ŽALBA). Moja je pogreška što sam prošli put naslovio to kao ŽALBA (jer naravno na rješenju piše da je moguća žalba) te su ga zato škartirali jer nije bilo 50 kn u prilogu.

Dakle sve u svemu, odličan način "grada svih gradova" da popuni proračun gdje i kako god može - čak sam pogledao i u zakonsku referencu na oba rješenja i naravno jedni se pozivaju na jedan zakon i propis a drugi na drugi. Idem ja napisati sada PRIGOVOR pa se nadam da će to oni lijepo uvažiti - javim se sa rezultatom ako mi ikada stigne (a ne dignu ponovo sa povrata poreza)
lamermaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 16:37   #19
Zamisli oni tebe tjeraju da ti pišeš prigovor kako bi se oni mogli opravdati od svojih brljava, ma to je za poluditi. Trebao si ih pitati kada ćeš dobiti ISPRIKU od njih za gubljenje vremena i živaca, no odgovor znamo svi. Gade mi se.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 12:08   #20
Imam auto 2 godine, i kad sam ga kupila platila sam neki porez čak 1700kn u zg... i onda mi je došla neka uplatnica od 400 kn za još neki porez,to sam bacila u smeće. I sad nakon 2 g i više, dođe mi 871kn porez opet... tu je uračunato onih 400kn od prije... zašto to moram platiti??
to se tak inače plaća pa ja nisam znala ili???
piše da mi budu ovrhu napravili, a kaj će mi uzet kad ništ nemam.... jel mi uzmu auto onda?

edit: zvala upravu, rekla mi je da mogu u 3 rate...ajd bar nešto ...
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!

Zadnje uređivanje female : 04.12.2009. at 12:45.
female is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.