Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2009., 01:12   #2001
Robi svi jedva čekamo tu detaljnu analizu...
felga is offline  
Old 07.04.2009., 01:18   #2002
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Robi svi jedva čekamo tu detaljnu analizu...
Naložio vas Robbie i otišao na spavanje.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 07.04.2009., 01:21   #2003
Mogu da razumem politicare, statisticare, cek i istoricare kad su im ove teme zanimljive, ali kad obicni ljudi kojima ovo nije profesija vide dublji smisao u ovoj temi...to mi je problematicno...

Nije lose znati etnicki sastav maticnih drzava radi opste informisanosti, ali ulaziti u "sitna crevca", nabrajati razna sela za koje osim lokalaca niko nije cuo, i izvlaciti iz toga neke sire zakljucke je totalno nepotrebno...

Posmatrate ljude kao drvca sibica, palite ih, premestate iz kutije u kutiju, samim tim sto je neko Srbin, Hrvat ili Bosnjak ga odmah svrstava u neki copor, a onda ajde da se prebrojimo da vidimo koga gde ima vise, koja se vrsta slabije razmnozava...

Posebno je osetljivo to u Bosni, vekovima podela izmedju 3 naroda i religije je gorivo za krvave sukobe, a ovom pricom "ko je ko" samo pojacavate parcelisanje te njive... ko je da je, covek je pre svega, ima mnogo problema koji veze nemaju sa imenom koji nosi i crkvom u koju ide...

Ne bi vam vise kvario ovaj hobi, forumske rasprave su relativno bezazlene, ali kad to postane dominantna tema u realnom zivotu onda dobijemo haos...
NikolaBGD is offline  
Old 07.04.2009., 19:49   #2004
U Imotskom više birača i kućnih pomoćnica nego stanovnika


Vječiti problem prijavljenih Hrvata iz BiH u pograničnim mjestima Imotske krajine i samom gradu Imotskom, ovih je dana, ako je suditi prema neslužbenim informacijama, kulminirao. Već godinama je poznato kako je više tisuća Hrvata iz BiH prijavljeno na ovim prostorima te, što im je hrvatska država...

...zakonom omogućila, koriste razne povlastice, od mirovinskog, zdravstvenog osiguranja do dječjeg doplatka za djecu.

Naši sugovornici iz Imotskog potvrđuju da su, listajući popis birača, na svojoj kućnoj adresi pronašli imena osoba za koje nikada nisu čuli.

U mnogim imotskim obiteljima, upravo iz tih ili sličnih razloga, zna biti prijavljeno i do desetak osoba iz BiH.

- U nekim obiteljima ih ima, vjerujte, i po 30. Zašto bismo mi o tomu svojim imenima svjedočili, kada to sve institucije naše države itekako dobro znaju – rekli su nam u razgovoru Imoćani, koji su željeli ostati anonimni.

Jedan od naših sugovornika potvrdio nam je kako je slučajno, listajući popis birača, na svojoj kućnoj adresi pronašao imena osoba za koje nikada nije čuo.

Saznali smo i kako su nekim osobama ovih dana stigle na kućne adrese zdravstvene iskaznice, također za njima nepoznate ljude, ali i rješenja iz Porezne uprave o naplati poreza za iznajmljivanje stanova, u kojima su, opet, boravila neka “čudna” imena.

Zavirili smo u brojke popisa birača. U Imotskoj krajini, prema popisu stanovništva iz 2001. godine, ima ukupno 33.253 stanovnika, a na izborima 2005. godine bilo je 31.108 birača.

Slična situacija ponovila se i na prošlim parlamentarnim izborima. Gdje su nestali stanovnici do 18 godina starosti, koji nemaju pravo glasa, a kojih je u Imotskoj krajini, prema statističkim podacima, oko 9000? Oduzmu li se od ukupnog broja stanovnika osobe do 18 godina, ispada da u popisima ne može biti više od oko 24.000 upisanih.

Još jedan podatak iz popisa stanovništva prema prisutnosti, odnosno odsutnosti, znači o pravom stanju na terenu, govori o ukupno 27.202 stanovnika. Kada bi se tek od te brojke oduzelo one do 18 godina, u popisima birača ne bi moglo biti više od 19 tisuća građana s pravom glasa.

Svakom je jasno da se nešto čudno s “brojkama i slovima” događa te da se sve to manifestira na pomalo čudan način, gotovo kao da se netko poigrava s aktima i propisima.

Zanimljiv podatak je da sam grad Imotski ima ukupno 10.111 stanovnika, a čak ih je 9730 s pravom glasa. Razlika je tek od 400-tinjak onih od 8 do 18 godina starosti, što, nažalost, nije točno, jer samo OŠ Stjepana Radića u Imotskom pohađa tisuću osnovaca. Gdje se njima zameo trag?!

Evo još jednog podatka. U gradu Imotskom ima gotovo 400 kućnih pomoćnica! Dakako, gotovo sve su žene iz BiH, koje prijavom zaposlenja ostvaruju brojna prava u Hrvatskoj.

I sve je to bilo podnošljivo dok se baratalo činjenicama kako prijavljeni stanovnici BiH imaju tek pravo glasa na izborima, što je bilo aktualno posebno u vrijeme izbora.

Građani koji stalno žive na ovim prostorima, u nevjerici tek pretpostavljaju kakva sve prava imaju ljudi koji su tek formalno prijavljeni u RH, a žive preko granice.

U svemu ovom krivca treba tražiti ponajprije u institucijama hrvatske države, koja je omogućila ovakve situacije, a tek onda u postupcima onih koji ih koriste.

Vedrana BEKAVAC ŠUVAR/EPEHA

www.slobodnadalmacija.hr
dudu is offline  
Old 07.04.2009., 21:27   #2005
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Mogu da razumem politicare, statisticare, cek i istoricare kad su im ove teme zanimljive, ali kad obicni ljudi kojima ovo nije profesija vide dublji smisao u ovoj temi...to mi je problematicno...

Nije lose znati etnicki sastav maticnih drzava radi opste informisanosti, ali ulaziti u "sitna crevca", nabrajati razna sela za koje osim lokalaca niko nije cuo, i izvlaciti iz toga neke sire zakljucke je totalno nepotrebno...

Posmatrate ljude kao drvca sibica, palite ih, premestate iz kutije u kutiju, samim tim sto je neko Srbin, Hrvat ili Bosnjak ga odmah svrstava u neki copor, a onda ajde da se prebrojimo da vidimo koga gde ima vise, koja se vrsta slabije razmnozava...

Posebno je osetljivo to u Bosni, vekovima podela izmedju 3 naroda i religije je gorivo za krvave sukobe, a ovom pricom "ko je ko" samo pojacavate parcelisanje te njive... ko je da je, covek je pre svega, ima mnogo problema koji veze nemaju sa imenom koji nosi i crkvom u koju ide...

Ne bi vam vise kvario ovaj hobi, forumske rasprave su relativno bezazlene, ali kad to postane dominantna tema u realnom zivotu onda dobijemo haos...
Lako je biti multi-kulti 2009. u Beogradu,pogotovo tebi koji si Srbin,ili nekom Hrvatu u Zagrebu...

Ja živim u Vukovaru,pa mi ne smetaju ljudi druge narodnosti,ali volio bih viditi neke od vas u istoj ulozi...
Michael Collins is offline  
Old 08.04.2009., 01:23   #2006
Evo onoga što sam obećao.

Izradio sam dvije mape koje prikazuju etničku izmješanost/homogenost u BiH, za godine 1991. i 2009.

Etnička homogenost 1991.
http://img23.imageshack.us/img23/728...sanost1991.png
Etnička homogenost 2009.
http://img17.imageshack.us/img17/529...sanost2009.png


Visoka etnička homogenost nastala tijekom zadnjih 20 godina, bit će ključni činitelj u budućnosti BiH. Rat će se zaboraviti, a stanje na terenu ostati.
Sada se može reći da je BiH vrlo homogena država - narodi su odvojeni ko ulje i voda.


Ne da mi se zbrajati po općinama, ali sam promotrio ove 2 karte i otprilike je ovakva procjena:

1991. godine gotovo 40% stanovnika u BiH je bilo manjina u vlastitoj općini. (tome su najviše doprinosili veliki gradovi).
2009. godine tek 10% od ukupnog stanovništva BiH živi kao manjina.
Preko 90% stanovništva danas živi kao većina (živi u općini u kojoj je njegov narod većinski).
Kako se homogenizacija samo nastavlja, taj postotak se približava 95%.
Robbie MO is offline  
Old 08.04.2009., 01:50   #2007
Čak i ove naizgled "mješane općine" su, kad se pogleda pod povećalom, vrlo podijeljene.
Zapravo, one su simboli podijeljenosti, a ne "multietnićarstva".

Mostar je podijeljen.
Novi Travnik ima hrvatski i bošnjački dio, i svaki od ta dva naroda živi "sa svojima".
U Žepču isto, bošnjaci se tamo ne osjećaju kao manjina jer žive u svojem dijelu općine, isto kao i Hrvati u južnom dijelu G. Vakufa.
Isto tako i Vitez, Busovača, Kiseljak, Travnik. Nova Bila praktički funkcionira ko posebna općina.
Brčko je podijeljeno na etničke kvartove.
U Odžaku bošnjaci žive samo u gradu, kao i u Orašju.

Prave izmješanosti (u smislu da različiti narodi žive u istoj ulici, zgradi...) zapravo uopće nema.
Tako da onaj postotak od 10% manjinskog stanovništva, možemo spustiti na 3%. To su malobrojni Hrvati Sarajeva, Tuzle i Vareša, šaka Bošnjaka Čapljine, Zvornika i Srebrenice, Srbi Glamoča, @Brankovac () itd...

97% stanovništva zapravo živi u etnički čistoj sredini.
Robbie MO is offline  
Old 08.04.2009., 02:51   #2008
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Evo onoga što sam obećao.

Izradio sam dvije mape koje prikazuju etničku izmješanost/homogenost u BiH, za godine 1991. i 2009.

Etnička homogenost 1991.
http://img23.imageshack.us/img23/728...sanost1991.png
Etnička homogenost 2009.
http://img17.imageshack.us/img17/529...sanost2009.png


Visoka etnička homogenost nastala tijekom zadnjih 20 godina, bit će ključni činitelj u budućnosti BiH. Rat će se zaboraviti, a stanje na terenu ostati.
Sada se može reći da je BiH vrlo homogena država - narodi su odvojeni ko ulje i voda.


Ne da mi se zbrajati po općinama, ali sam promotrio ove 2 karte i otprilike je ovakva procjena:

1991. godine gotovo 40% stanovnika u BiH je bilo manjina u vlastitoj općini. (tome su najviše doprinosili veliki gradovi).
2009. godine tek 10% od ukupnog stanovništva BiH živi kao manjina.
Preko 90% stanovništva danas živi kao većina (živi u općini u kojoj je njegov narod većinski).
Kako se homogenizacija samo nastavlja, taj postotak se približava 95%.
Svaka ti dala za ove podatke slika bolje sve objasni od tisucu rjeci...
mene jedino zanima da neko navede gradove koji su ipak manje vise stvarno izmjesani tako da je i zgrada pola-pola.Ja ipak misim da takvih mjesta ima i da nisu sva ko Uskoplje,ili Vitez...zar Jajce nije takva vrsta grada?Orasje?nije valjda da u cjeloj Bih nema vise pravog multi-kulti grada sem Sarajeva na papiru
istocnifront is offline  
Old 08.04.2009., 07:51   #2009
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Evo onoga što sam obećao.

Izradio sam dvije mape koje prikazuju etničku izmješanost/homogenost u BiH, za godine 1991. i 2009.

Etnička homogenost 1991.
http://img23.imageshack.us/img23/728...sanost1991.png
Etnička homogenost 2009.
http://img17.imageshack.us/img17/529...sanost2009.png
Stvarno znakovito. Proces odvajanja i dalje ide. Jasna je i budućnost BIH po ovome.
Marco.hr is offline  
Old 08.04.2009., 09:34   #2010
Nije loše Robi.Mislim da je i Busovača prilično izmješana.Izmješano je i Livno(grad),Orašje(grad),Goražde RS,Osmaci,Vukosavlje,Glamoč,B.Petrovac...Ima mješanja i u Prijedoru,Doboju...
U Sarajevu je multikulti naselja Stup,Doglodi,Butila kao i dio općine Centar(recimo kvart Ciglane).
Postoje li naselja ili ulice u Mostaru i Stocu koja su multikulti?????
SISOLIZAC is offline  
Old 08.04.2009., 09:38   #2011
Quote:
SISOLIZAC kaže: Pogledaj post
Postoje li naselja ili ulice u Mostaru i Stocu koja su multikulti?????
Zapadni Mostar ima 10-tak % Bošnjaka i Srba, koji normalno žive i rade.

Istočni Mostar je etnički najočišćenije područje u BiH.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 08.04.2009., 10:17   #2012
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Čak i ove naizgled "mješane općine" su, kad se pogleda pod povećalom, vrlo podijeljene.
Zapravo, one su simboli podijeljenosti, a ne "multietnićarstva".

Mostar je podijeljen.
Novi Travnik ima hrvatski i bošnjački dio, i svaki od ta dva naroda živi "sa svojima".
U Žepču isto, bošnjaci se tamo ne osjećaju kao manjina jer žive u svojem dijelu općine, isto kao i Hrvati u južnom dijelu G. Vakufa.
Isto tako i Vitez, Busovača, Kiseljak, Travnik. Nova Bila praktički funkcionira ko posebna općina.
Brčko je podijeljeno na etničke kvartove.
U Odžaku bošnjaci žive samo u gradu, kao i u Orašju.

Prave izmješanosti (u smislu da različiti narodi žive u istoj ulici, zgradi...) zapravo uopće nema.
Tako da onaj postotak od 10% manjinskog stanovništva, možemo spustiti na 3%. To su malobrojni Hrvati Sarajeva, Tuzle i Vareša, šaka Bošnjaka Čapljine, Zvornika i Srebrenice, Srbi Glamoča, @Brankovac () itd...

97% stanovništva zapravo živi u etnički čistoj sredini.

Jel mi može itko reći ima li danas Hrvata u samome mjestu Odžaku?
El Cid is offline  
Old 08.04.2009., 11:52   #2013
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Evo onoga što sam obećao.

Izradio sam dvije mape koje prikazuju etničku izmješanost/homogenost u BiH, za godine 1991. i 2009.

Etnička homogenost 1991.
http://img23.imageshack.us/img23/728...sanost1991.png
Etnička homogenost 2009.
http://img17.imageshack.us/img17/529...sanost2009.png


Visoka etnička homogenost nastala tijekom zadnjih 20 godina, bit će ključni činitelj u budućnosti BiH. Rat će se zaboraviti, a stanje na terenu ostati.
Sada se može reći da je BiH vrlo homogena država - narodi su odvojeni ko ulje i voda.


Ne da mi se zbrajati po općinama, ali sam promotrio ove 2 karte i otprilike je ovakva procjena:

1991. godine gotovo 40% stanovnika u BiH je bilo manjina u vlastitoj općini. (tome su najviše doprinosili veliki gradovi).
2009. godine tek 10% od ukupnog stanovništva BiH živi kao manjina.
Preko 90% stanovništva danas živi kao većina (živi u općini u kojoj je njegov narod većinski).
Kako se homogenizacija samo nastavlja, taj postotak se približava 95%.
Odlicna inicijativa Robbie, samo nekoliko ispravki (pod uvjetom da sam ovako na brzinu dobro procitao)

1991 god:
Bileca, preko 80% Srba
Kresevo, preko 70% Hrvata
Kupres, nije bilo sluzbenog verificiranog popisa, ali po nesluzbenom je bilo oko 50% Srba
Ljubinje, oko 89% Srba
Zivinice, iznad 80% Muslimana

2009 god:
Hrvata je u Zepcu inad 60% (zbog promjene opcinskih granica)
Bugojno, nisam sigu ali ako me sjecanje ne vara izborni pokazatelji su bili da je bilo vise od 20% nemuslimana u Bugojno
Tomba17 is offline  
Old 08.04.2009., 12:31   #2014
Quote:
Tomba17 kaže: Pogledaj post
Odlicna inicijativa Robbie, samo nekoliko ispravki (pod uvjetom da sam ovako na brzinu dobro procitao)

1991 god:
Bileca, preko 80% Srba
Kresevo, preko 70% Hrvata
Kupres, nije bilo sluzbenog verificiranog popisa, ali po nesluzbenom je bilo oko 50% Srba
Ljubinje, oko 89% Srba
Zivinice, iznad 80% Muslimana

2009 god:
Hrvata je u Zepcu inad 60% (zbog promjene opcinskih granica)
Bugojno, nisam sigu ali ako me sjecanje ne vara izborni pokazatelji su bili da je bilo vise od 20% nemuslimana u Bugojno
E, hvala na ispravkama. Za Kreševo 91. sam sam skužio da sam slučajno kliknuo na neku petnaestu nijansu koja ni ne bi trebala biti na mapi.
Bileća je bila točno 80.00% tako da je na granici, al nije problem ni da malo potamnimo nijansu.
Kupres, Ljubinje i Živinice su mi lapsusi.

Evo sad ću napravit te ispravke.
A za Bugojno ne znam, vjerojatno ima 0-1% Srba, a koalicija svih mogućih hrvatskih stranaka je osvojila 17% na lokalnim izborima.
Robbie MO is offline  
Old 08.04.2009., 12:36   #2015
Evo verzije 2.0.


Etnička homogenost 1991.
http://img17.imageshack.us/img17/728...sanost1991.png
Etnička homogenost 2009.
http://img17.imageshack.us/img17/388...anost2009c.png
Robbie MO is offline  
Old 08.04.2009., 14:16   #2016
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
A za Bugojno ne znam, vjerojatno ima 0-1% Srba, a koalicija svih mogućih hrvatskih stranaka je osvojila 17% na lokalnim izborima.
Bugojno:Tocno. Ali je SDP dobio 23% i NSRZB 2 %. Valjda je i tu neki zalutao glas otisao. Ali u pravu si u smislu da se ne moze tocno znati

isto vazi i za Travnik: Pored Hrvatske Koalicije sa blizu 26% treba nadodati 1 % HSP i HKDU, kao i SDP 6,5% i NSRZB sa 2,5
Glamoc: Sudeci po izbornim pokazateljima, daleko je od sigurnog da ima Srba iznad 50%.
Brod: Hrvatska koalicija i SDA skupa 18%. Onda NSRZB i SDP skupa 8%

A kada svi znamo da nema toliko povratnika ni u Brodu, kao ni u Glamocu...
Tomba17 is offline  
Old 08.04.2009., 14:24   #2017
Je li ima netko ideju na osnovu čega Bošnjaci sa oko 18000 rođenih godišnje planiraju demografski osvojiti BiH?

Sasvim pojednostavljeno, 18000 rođenih znači maksimalno 18000 dvadesetogodišnjaka za 20 godina, i to bez iseljavanja, nesreća itd.

S malo (ipak pojednostavljene) matematike, i uz pretpostavku prosječne duljine života 75 godina, i hrabru pretpostavku da je Bošnjaka trenutno u BiH 1 800 000 (mada sam ja čuo da ih ima tek 1,5 milijuna čime bi demografski izgledali zdraviji ali dobro pokušavamo sagledati stvari iz njihovog kuta gledanja i shvatiti foru), dolazim do rezultata od svega 1,3 milijuna Bošnjaka za 30tak godina, ne računajući iseljavanje.

Ako dodamo iseljavanje vani, i unutarnje migracije prema Sarajevu i Tuzli, oslabjelu ekonomiju itd. onda je priča još više besmislena.

Je li netko pretpostavlja o čemu se radi? Je li razlog samo što pojedini posjetitelj iz dijaspore nema drugog posla nego junački ratovati za tipkovnicom?
Mislim, ako sam ja ovo izračunao, bošnjački demografi su sigurno još više svjesni situacije. Možda je na tom tragu najnovija kooperativnost Tihića?
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 08.04.2009., 15:10   #2018
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Je li ima netko ideju na osnovu čega Bošnjaci sa oko 18000 rođenih godišnje planiraju demografski osvojiti BiH?

Sasvim pojednostavljeno, 18000 rođenih znači maksimalno 18000 dvadesetogodišnjaka za 20 godina, i to bez iseljavanja, nesreća itd.

S malo (ipak pojednostavljene) matematike, i uz pretpostavku prosječne duljine života 75 godina, i hrabru pretpostavku da je Bošnjaka trenutno u BiH 1 800 000 (mada sam ja čuo da ih ima tek 1,5 milijuna čime bi demografski izgledali zdraviji ali dobro pokušavamo sagledati stvari iz njihovog kuta gledanja i shvatiti foru), dolazim do rezultata od svega 1,3 milijuna Bošnjaka za 30tak godina, ne računajući iseljavanje.

Ako dodamo iseljavanje vani, i unutarnje migracije prema Sarajevu i Tuzli, oslabjelu ekonomiju itd. onda je priča još više besmislena.

Je li netko pretpostavlja o čemu se radi? Je li razlog samo što pojedini posjetitelj iz dijaspore nema drugog posla nego junački ratovati za tipkovnicom?
Mislim, ako sam ja ovo izračunao, bošnjački demografi su sigurno još više svjesni situacije. Možda je na tom tragu najnovija kooperativnost Tihića?
Donekle tačno.Istina je da se djeca slabo rađaju.Ipak,rađaju se za nijansu bolje nego kod Srba ili Hrvata.
Naša je prednost što je iseljavanje relativno minimizirano.Kod vas nije.Iseljavate se više nego mi.
Povratak u BiH je bolji kod nas.Bošnjak dijasporac nema gdje se vratiti osim u BiH.Hrvat s parama često ako ne uvijek bira Hrvatsku za starost.
Kroz ženidbe i razne karafeke useli se i nešto Bošnjaka iz Srbije,Crne Gore,Kosova,Turske...
Mi nemamo rezervnu domovinu,vi imate.
Dugoročno,poklopićemo vas u Busovači,N. travniku,Jajcu,Žepču.Biće vas manje od 40%.
Uz malo bolje vjetrove i duže vremena na karti će pozeleniti i Stolac,Vitez,Kiseljak.
To je činjenica.
SISOLIZAC is offline  
Old 08.04.2009., 15:17   #2019
Quote:
SISOLIZAC kaže: Pogledaj post
Donekle tačno.Istina je da se djeca slabo rađaju.Ipak,rađaju se za nijansu bolje nego kod Srba ili Hrvata.
Naša je prednost što je iseljavanje relativno minimizirano.Kod vas nije.Iseljavate se više nego mi.
Povratak u BiH je bolji kod nas.Bošnjak dijasporac nema gdje se vratiti osim u BiH.Hrvat s parama često ako ne uvijek bira Hrvatsku za starost.
Kroz ženidbe i razne karafeke useli se i nešto Bošnjaka iz Srbije,Crne Gore,Kosova,Turske...
Mi nemamo rezervnu domovinu,vi imate.
Dugoročno,poklopićemo vas u Busovači,N. travniku,Jajcu,Žepču.Biće vas manje od 40%.
Uz malo bolje vjetrove i duže vremena na karti će pozeleniti i Stolac,Vitez,Kiseljak.
To je činjenica.

Ma generalna glupost. Muslimani odlaze za prekomorske zemlje non-stop.


I imate rezrervnu domovinu, kako da ne ?!

To je ona ciju zastavu svi skupa imate kod kuce.
pjosip is offline  
Old 08.04.2009., 15:46   #2020
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Ma generalna glupost. Muslimani odlaze za prekomorske zemlje non-stop.


I imate rezrervnu domovinu, kako da ne ?!

To je ona ciju zastavu svi skupa imate kod kuce.
Na tvoju žalost Pjole Pišolinče,jako malo ljudi odlazi za prekookeanske zemlje.To je išlo do 2002 godine.Danas i da hoćeš,extremno teško je dobiti papire.To mogu samo oni super snalažljivi,a takvima je i u Bosni dobro.Veliki broj ljudi se i vraća.Zaradili par stotina hiljada i bjež kući.
A što se tiče rezervne domovine,mi se samo volimo na daljinu.
Nego Pjole,jel šta naraslo?Il je još uvjek pionirska piša???
SISOLIZAC is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.