Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 18:49   #21
Quote:
RenaultSport kaže: Pogledaj post
Kako ovo riješiti?
Imam dužnika, imam i ovjerenu bjanko zadužnica ali obzirom da dotična firma nije platila niti jedan dospjeli račun nemam njihov broj žiro računa.
Pri potpisivanju ugovora nismo se sjetili tražiti broj računa .

Ima netko ideju? Nažalost kontaktiranje firme i traženje broja računa nije opcija.
A zašto ti treba broj žiro računa? Nije te briga, to nek si fina traži, ti samo daj zadužnicu na naplatu.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 21:34   #22
Je li se nešto promjenilo po pitanju naplate zadužnica? Pitam jer kroz medije ispada da je ta naplata FINA-in posao, a ne bančin? Znači kome se zadužnica(e) i popratni dopis nosi (da se izbjegne pošta i otezanje postupka)? Direkt na neki urudžbeni u FINA-u?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 22:26   #23
tako je, u finu
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 23:22   #24
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Je li se nešto promjenilo po pitanju naplate zadužnica? Pitam jer kroz medije ispada da je ta naplata FINA-in posao, a ne bančin? Znači kome se zadužnica(e) i popratni dopis nosi (da se izbjegne pošta i otezanje postupka)? Direkt na neki urudžbeni u FINA-u?
Ako nosiš sam onda....

neposrednom dostavom, od ponedjeljka do petka u vremenu od 9 do 15 sati, u sljedeće Finine poslovne jedinice: Zagreb (Šoštarićeva 2), Rijeka (F. Kurelca 3), Osijek (L. Jaegera 1-3), Split (Mažuranićevo šetalište 24b), Kutina, Zabok, Bjelovar, Koprivnica, Čakovec, Varaždin, Karlovac, Sisak, Požega, Slavonski Brod, Vinkovci, Našice, Vukovar, Pula, Gospiću, Zadar, Šibenik i Dubrovnik.

S tim da ako imaš staru zadužnicu (ovjerena prije 26.10.2012.) moraš je prvo poslati ili odnijeti bilježniku (kopiju, ne original) koji ju je ovjerio da je uvede u registar zadužnica i tek onda možeš nositi na Finu uz dopis (obavezno navedeš broj sa zadužnice, npr.OV-1005/11).
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 21:08   #25
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ako nosiš sam onda....

neposrednom dostavom, od ponedjeljka do petka u vremenu od 9 do 15 sati, u sljedeće Finine poslovne jedinice: Zagreb (Šoštarićeva 2), Rijeka (F. Kurelca 3), Osijek (L. Jaegera 1-3), Split (Mažuranićevo šetalište 24b), Kutina, Zabok, Bjelovar, Koprivnica, Čakovec, Varaždin, Karlovac, Sisak, Požega, Slavonski Brod, Vinkovci, Našice, Vukovar, Pula, Gospiću, Zadar, Šibenik i Dubrovnik.

S tim da ako imaš staru zadužnicu (ovjerena prije 26.10.2012.) moraš je prvo poslati ili odnijeti bilježniku (kopiju, ne original) koji ju je ovjerio da je uvede u registar zadužnica i tek onda možeš nositi na Finu uz dopis (obavezno navedeš broj sa zadužnice, npr.OV-1005/11).
Mene neki bilježnici zadužnice starije od par godina (ne znam koliko točno) traže da im se dostavi orginal jer oni kao nemaju evidenciju pa im ta kopija šta im ja pošaljem baš ništa ne znači.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 23:09   #26
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Mene neki bilježnici zadužnice starije od par godina (ne znam koliko točno) traže da im se dostavi orginal jer oni kao nemaju evidenciju pa im ta kopija šta im ja pošaljem baš ništa ne znači.
Nisam imala takvih iskustava ali moguće,

Onda kopiju sebi ostaviti, a od njih tražiti povrat originala ako su u drugom gradu...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:36   #27
Pozdrav!

Da li netko zna od kojeg datuma da napišem da se računaju zatezne kamate ako se radi o dospjeću više računa? Npr. dužnik je primio 3 računa s različitim valutama dospjeća...da li se za svaki taj račun mora posebno označiti od kad teče zatezna kamata ili jednostavno napišem od najstarijeg ili najranijeg datuma?
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:28   #28
Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Da li netko zna od kojeg datuma da napišem da se računaju zatezne kamate ako se radi o dospjeću više računa? Npr. dužnik je primio 3 računa s različitim valutama dospjeća...da li se za svaki taj račun mora posebno označiti od kad teče zatezna kamata ili jednostavno napišem od najstarijeg ili najranijeg datuma?
evo ti primjer


Na temelju Računa 00021 od 20.06.2008 godine na iznos 385444,36 ovršenik je dužan platiti dio računa u iznosu od 45444,36 kn Na temelju računa 00024 od 06.07.2008 godine na iznos 27450,00 kn i na temelju Računa broj 00035 od 01.11.2008 na iznos 22783,50 kn.Ovršenik duguje ovrhovoditelju iznos od 95677,86 kn skupa sa zakonskim zateznom kamatom koja teče od dana.

-21.07.2008 godine na iznos od 45444,36 kn
-08.07.2008 godine na iznos od 27450,00 kn
-02.12.2008 godine na iznos od 22783,50 kn

objašnjenje
Računa 00021 od 20.06.2008 datum izdavanja računa
dospječe računa je bilo 20.07.2008
kamate teču sljedeči dan od dospječa 21.07.2008 godine
znači pišeš samo istinu i ništa drugo osim istine a dokaz istine ti je račun na kojem sve to piše
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:54   #29
Ja to ništa ne pišem.
Najčešće naplaćujem manji iznos nego je zadužnica, napišem dopis i u njemu iznos koji hoću (glavnice i kamate) i priložim zadužnicu.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:02   #30
Hvala! Napisala sam ovako za svaki racun posebno!
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Eneida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 13:20   #31
Pozdrav, prijavljujem se na jedan natjecaj u kojem treba navesti iznos solemnizacije bjanko zadužnice.
Da li neko zna o kojem se iznosu radi, ako ovisi o novcanoj sumi koliko bi to bilo za iznos od 3000-4000 € ?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.