Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2011., 10:05   #21
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Pa tuži ga. Ako je on prvi vlasnik znači da je samo on imao kontrolu nad autom. Volio bih vidjeti što će pred sucem reći. Da su mu gremlini preko noći jednom ukrali auto i skinuli 60 000 km, a on je odmah nakon toga odlučio s autom u prodaju. Imao je namjeru.
reci će da je skinuo, ja sad odem do svog auta i skinem to je moja stvar i moj auto, viđeno kupljeno, ti moraš dokazat da ti to nisi znao tj da si ga baš to pitao a on je rekao da nije skidao. U biti nije stvar u skidanju kilometara već u dokazivanju da te on namjerno doveo u zabludu, a on to tebi nije rekao kad si ga pitao. U biti dosta jebade iako je jedan odvjetnik tu sugerirao da se ta tužba dobiva bez jebiga al isto i znamo cjenu odvjetničkih usluga a njega pokušaj ništa ne košta dapače....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 10:51   #22
kako si točno našaotaj auto? u oglasu, u salonu rabljenih vozila...jel bila napisana kilometraža u oglasu?? jel ti možda on naglasio da je to original kilometraža, jel bio još netko s tobom da posvjedoči u tvoju korist??

ovo su sve bitne stvari kod donošenja odluke da li podnositi tužbu...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 11:38   #23
Samo naprijed. U normalnim zemljama se skidanje kilometraže smatra prijevarom, i ukoliko postoji sumnja (a kod tebe zapravo nema sumnje, sve se vidi crno na bijelo) dužan si prijaviti policiji. Roštiljaj samo, neka se znoji, ili znoje, ovisi gdje si kupio.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 14:05   #24
O tome odlučuje sud.

Isto je kao da netko stavi oglas (tu na forum ili na njuškalo) u kojem prodaje Iphone 4 32Gb za 2500kn, novi. Ti platiš pouzećem, a u kutiji dobiješ kinesku kopiju koja se inače prodaje za 800kn, a ti je ne bi kupio ni za 500kn jer je smeće.

Tužiš lika, a on na sudu kaže da ti je na telefon rekao da je kineska kopija i da doneseš dokaz da nije.

Sudac ili sutkinja nisu sisali veslo, stvar u tom slučaju, kao i u slučaju skidanja kilometraže - je jasna. Ako prodavatelj ne uspije uvjerit suca da mu je jasno i nedovjbeno napomenuo kako je promjenio instrument sat (a ne znam kako će to napravit), čisto sumnjam da će sudac, na temelju svog razuma, presudit njemu u korist.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 16:45   #25
nije baš to tako lako, a polovni auto se kupuje na viđeno kupljeno, kužiš? nije to novi auto da ti imaš neka prava, šta da ti turbo otkaže nakon mjesec dana hočeš me tužit da sam ti prodao potrgan? kod polovne robe teško je utvrdit pravo stanje stvari, a sudac ne ocjenjuje na temlju razuma već dokaza. I onaj tko se malo kuži vješto će znati kako se izvući iz takve situacije, ali može se uvijek ić na app da se tip usere pa pristane da plati - vrati robu...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.

Zadnje uređivanje Katrin : 01.05.2011. at 17:40.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:21   #26
pa nije baš tako teško dokazati skidanje kilometraže ako je ovaj bio prvi vlasnik...vještak to riješi bez problema...
ako uz to ima i nekog svjedoka koji je bio s njim, pa možda negdje iskopat i oglas za taj automobil...
po meni tužba ima temelja...jasno svi mi ovdje govorimo napamet kad ne znamo cijelu situaciju...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:34   #27
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
nije baš to tako lako, a polovni auto se kupuje na viđeno kupljeno, kužiš? nije to novi auto da ti imaš neka prava, šta da ti turbo otkaže nakon mjesec dana hočeš me tužit da sam ti prodao potrgan? kod polovne robe teško je utvrdit pravo stanje stvari, a sudac ne ocjenjuje na temlju razuma već dokaza. I onaj tko se malo kuži vješto će znati kako se izvući iz takve situacije, ali može se uvijek ić na app da se tip usere pa pristane da plati - vrati robu...
točno, viđeno-kupljeno; viđeno toliko i toliko kilometara na satu za koje se ispostavilo da su prevara.
ne, nije isto kao da ti turbina rikne za mjesec dana jer kilometraža automobila je ključni faktor kod kupovine rabljenog i ključni faktor kod formiranja cijene, a u ovom slučaju je skinuta s jedinom namjerom da se kupca prevari. Za turbinu nitko ne može garantirati koliko dugo će raditi, bitno bi bilo samo radi li ili ne radi u trenutku prodaje vozila.
Sudac sudi na temelju dokaza,a dokaz je tu - ispis kilometara sa zadnjeg tehničkog dok je prodavatelj bio vlasnik i trenutno stanje kilometara na satu koje je manje od stanja sa tehničkog. To je prevara jasna ko dan, ako sudac ne presudi za manje od 2 sekunde razmišljanja možemo se zapitati da li drugi puta uzdati se u pravnu državu ili u bejzbol palicu.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:01   #28
OK, da rezimiramo


ja tuzim, dobijem i sta dobijam? novce nadoknadu stete ili sta?
i sam sam kupio auto sa skinutim kilometrima
2010 349000km
2011 184000km


pa pitam

Zadnje uređivanje _slatk_i : 01.05.2011. at 21:13.
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:16   #29
A, ovo je dobro!

Mislim, ipak je pretjerao, i samim time zaslužio tužbu. Prepoloviti kilometražu osim što je prijevara, je glupost i bezobrazluk.

Zadnje uređivanje JohnDoe-25 : 01.05.2011. at 21:21.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:21   #30
isuse, ispada relikvija auto kojemu nije skidana kilometraža.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:22   #31
O, da, ili je novi ili je relikvija, nešto gao sveti gral ili NLO, svi tvrde da postoji, ali ga nitko nije vidio.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:39   #32
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
točno, viđeno-kupljeno; viđeno toliko i toliko kilometara na satu za koje se ispostavilo da su prevara.
ne, nije isto kao da ti turbina rikne za mjesec dana jer kilometraža automobila je ključni faktor kod kupovine rabljenog i ključni faktor kod formiranja cijene, a u ovom slučaju je skinuta s jedinom namjerom da se kupca prevari. Za turbinu nitko ne može garantirati koliko dugo će raditi, bitno bi bilo samo radi li ili ne radi u trenutku prodaje vozila.
Sudac sudi na temelju dokaza,a dokaz je tu - ispis kilometara sa zadnjeg tehničkog dok je prodavatelj bio vlasnik i trenutno stanje kilometara na satu koje je manje od stanja sa tehničkog. To je prevara jasna ko dan, ako sudac ne presudi za manje od 2 sekunde razmišljanja možemo se zapitati da li drugi puta uzdati se u pravnu državu ili u bejzbol palicu.
joj da se ne ponavljam više jer očito nekužite poantu to što sam ja npr. skinuo kilometre sa svoga auta nije nikakvo kažnjivo djelo, moj auto moja stvar, vama je da dokažete da vi za to niste znali. A mene ništa ne spriječava da lažem i da na sudu tvrdim da sam VAS upoznao sa time zbog nekakve greške recimo na satu... nije bitno da dokažem bitno da učinim neku svoju tvrdnju vjerovatnom.

ps. ne branim ove što skidaju kilometre ali uzimat neke stvari zdravo za gotovo je pogrešno u ovom slučaju kao i večini stvari u pravu
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:40   #33
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
nije baš to tako lako, a polovni auto se kupuje na viđeno kupljeno, kužiš? nije to novi auto da ti imaš neka prava, šta da ti turbo otkaže nakon mjesec dana hočeš me tužit da sam ti prodao potrgan? kod polovne robe teško je utvrdit pravo stanje stvari, a sudac ne ocjenjuje na temlju razuma već dokaza. I onaj tko se malo kuži vješto će znati kako se izvući iz takve situacije, ali može se uvijek ić na app da se tip usere pa pristane da plati - vrati robu...
Bulj je dobio 27 godina zatvora, NE na temelju dokaza, već na temelju zatvorenog kruga indicija. Ako indicije ukazuju da si podvalio pokvaren auto ili s skinutim km, sud će tako i odlučit.

Najveći problem je kupoprodajni ugovor jer prodavatelj može tvrdit da je dobio iznos naveden na kupoprodajnom ugovoru, a što je kupac i potpisao. Iako, uz pomoć svjedoka i drugih dokaza kupac može dokazat da je namjerno sastavio lažni kupoprodajni kako bi platio manje poreza, ali većina radije prihvati dogovor s prodavateljem.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:37   #34
imam svjedoke da je na vjetrobranu bio istaknut oglas sa cijenom i tom manjom kilometražom...najmanje 5

pitanje je sljedeće, što dobijam tužbom?

Košta me novčano, košta me živaca, energije i psovanja..

dobijem tužbu, da li mi prodavač vrati novce, plati naknadu, ili na koji način se određuje visina odštete?
arsenall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:38   #35
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
joj da se ne ponavljam više jer očito nekužite poantu to što sam ja npr. skinuo kilometre sa svoga auta nije nikakvo kažnjivo djelo, moj auto moja stvar, vama je da dokažete da vi za to niste znali. A mene ništa ne spriječava da lažem i da na sudu tvrdim da sam VAS upoznao sa time zbog nekakve greške recimo na satu... nije bitno da dokažem bitno da učinim neku svoju tvrdnju vjerovatnom.

ps. ne branim ove što skidaju kilometre ali uzimat neke stvari zdravo za gotovo je pogrešno u ovom slučaju kao i večini stvari u pravu
misliš da je sudac toliko glup da ti vjeruje kako si skidao kilometražu zbog sebe,a ne zbog prodaje i misliš li da je toliko glup da ti vjeruje da te kupac nije pitao koliko km auto ima?
navedi mi jedan (1) razlog zbog kojeg bi ti recimo skinuo kilometre zbog sebe (za sebe).
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:45   #36
Quote:
arsenall kaže: Pogledaj post
imam svjedoke da je na vjetrobranu bio istaknut oglas sa cijenom i tom manjom kilometražom...najmanje 5

pitanje je sljedeće, što dobijam tužbom?

Košta me novčano, košta me živaca, energije i psovanja..

dobijem tužbu, da li mi prodavač vrati novce, plati naknadu, ili na koji način se određuje visina odštete?
To određuje sud na temelju štete koja ti je nanesena. Mislim da nećeš dobit mnogo, odnosno osim zadovoljstva da se prodavatelj znoji očekujući presudu druge koristi nećeš imati.

Koji iznos ste stavili u kupoprodajni ugovor, realnu cijenu ili nižu?
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:06   #37
Quote:
arsenall kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši, molio bi pravnu pomoć...naime otkrio sam da je na autu koje sam kupio prije 1,5g vraćena kilometraža za jedno 60.000km.

iako je auto u super stanju, smeta me jer ovo smatram bezočnom prevarom.

Da li imam osnove za tužbu, budući me prodavač doveo u zabludu i lažno prikazao stanje predmeta koji se prodaje?

cijenio bi svaku pomoć
Sigurno da imaš osnova da ga tužiš za prevaru po Kaznenom zakonu jer te je doveo u zabludu prikrivanjem činjenica ali sumnjam da bi od toga imao neke koristi. I sam kažeš da je auto bio u super stanju i teško da bi mogao dokazati da te je s tim materijalno oštetio. Ti bi morao platiti vještačenje, odvjetnika, ovo ono, tip bi možda i ako dobio kakvu novčanu kaznu za prevaru i stajalo bi te samo novaca i živaca. Nisi ni prvi ni zadnji, znam da te to ne tješi ali danas rijetko koji auto nema skidanu kilometražu jer se sa manjom bolje prodaju. Na žalost, to je naša stvarnost.

Zato ja stalno tupim na podforumu Automobili da se kilometraža provjerava prije kupnje, a ne poslije
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:11   #38
osim nekog obestecenja , zalosno je sto prijevara kao takva ne nosi neku kaznu i naravno - sudske troskove
pa neka netko kaze kako se kriminal ne isplati

s druge strane , ako netko prevaren napravi kucnu posjetu nekom takvom prevarantskom smecu , onda ce se naci netko i komentirati kako je taj primitivac i kako je mogao i trebao utuziti, a i zakon ce se sjetiti da postoji i instant postati djelotvoran
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:19   #39
Drugi put daj 200kn pravom majstoru da pogleda auto. Ili ga vozi u servis pa neka oni gledaju.
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
isuse, ispada relikvija auto kojemu nije skidana kilometraža.
90% auta ima skidanu kilometražu.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:39   #40
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
A, ovo je dobro!

Mislim, ipak je pretjerao, i samim time zaslužio tužbu. Prepoloviti kilometražu osim što je prijevara, je glupost i bezobrazluk.
Ne tuzbu, nego svasta puno toga. Jel mi vjerujes da mi je 10 puta doslo da platim nekom par sto eura da ga natambura ko vola samo zato sto je doticni slagao sve sto je rekao o autu.

Ali jebiga, pod prvo kriv sam si sam zbog brzopletosti pri kupnji(nesto kao da ti se pojavi gola jenifer lopez a ti ju ides prije testirat na bolest) , onda svakim sljedecim potezom si kompliciram zivot jos vise pa sam odustao.

Pogotovo sto me auto na kraju ispao cca 10 000 eura.

al eto, kad se nesto covjeku svidi, masta o tome i kad dodje do tog sto je oduvijek zelio jednostavno ne vidi mane taj tren.

Ja njega kad sam kupovao nisam vidio ni crtice ni tockice a sad vidim sve duplo.

Ustvari neznam sta da kazem, osim da ode popit jednu za smirenje
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.