Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2006., 01:29   #1
D.o.o. & j.d.o.o.- odgovornosti, otvaranje, zatvaranje i dr. Q&A

Molio bih savjet, ako netko zna sto napraviti u slijedecoj situaciji:
U sudskom registru sam uveden kao odgovorna osoba koja zastupa firmu, a iz firme sam otisao prije 10 mjeseci, ali u medjuvremenu me vlasnik nije odjavio/brisao. Da sam jos uveden u registru saznao sam kada me je prije par dana zvala Porezna uprava i trazila neke podatke, a na moj odgovor da nemam pojma, jer tamo vec dulje vrijeme ne radim, kazali su mi da se to njih ne tice, jer da sam uveden u sudskom registru kao jedina odgovorna osoba ! Nakon toga provjerio sam stanje u sudskom registru i stvarno: ja sam jedini uveden kao "bog i batina" !
Da li tko zna sto raditi u takvom slucaju ? Unaprijed hvala !
__________________
Došli su ljudi, kaj nisu već imali srca za Zagreb naš stari,
vse su razrušili, vse su razmetali, kak da su došli Tatari
.
(Dragutin Domjanić)
QUESTION is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 13:10   #2
Idi u bivšu firmu i traži da dostave nove podatke u sudski registar. Ako neće...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 21:12   #3
Quote:
Sascha123 kaže:
Idi u bivšu firmu i traži da dostave nove podatke u sudski registar. Ako neće...
Bio, ali se prave ludi...srediti cemo itd. Nije mi jasno tko onda potpisuje dokumente, posebno financijske ! Jednostavno ne znam sto poduzeti !
U svakom slucaju hvala !
__________________
Došli su ljudi, kaj nisu već imali srca za Zagreb naš stari,
vse su razrušili, vse su razmetali, kak da su došli Tatari
.
(Dragutin Domjanić)
QUESTION is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 21:13   #4
mislim da si u ovom slucaju i ti kao 'direktor' ovlasten na podnosenje prijave za brisanje iz registra.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 01:04   #5
Quote:
katrin kaže:
mislim da si u ovom slucaju i ti kao 'direktor' ovlasten na podnosenje prijave za brisanje iz registra.

Hvala !
I to sam probao, ali su mi kazali da moram uz podatke o novoj odgovornoj osobi priloziti i ovjerenu suglasnost te osobe ! A to ne mogu bez bivse firme, a oni se prave blesavi i tako skoro godinu dana !?
__________________
Došli su ljudi, kaj nisu već imali srca za Zagreb naš stari,
vse su razrušili, vse su razmetali, kak da su došli Tatari
.
(Dragutin Domjanić)
QUESTION is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 11:16   #6
e jbg, onda ih opeljesi
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 00:56   #7
Quote:
katrin kaže:
e jbg, onda ih opeljesi
Dobra ideja, ali ukinuli su racune na sifru, pa bi me brzo prokuzili (a i ukinuli su mi password za internet poslovanje !) ! Anyway - many tks !
__________________
Došli su ljudi, kaj nisu već imali srca za Zagreb naš stari,
vse su razrušili, vse su razmetali, kak da su došli Tatari
.
(Dragutin Domjanić)
QUESTION is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 21:38   #8
re

Quote:
QUESTION kaže:
Molio bih savjet, ako netko zna sto napraviti u slijedecoj situaciji:
U sudskom registru sam uveden kao odgovorna osoba koja zastupa firmu, a iz firme sam otisao prije 10 mjeseci, ali u medjuvremenu me vlasnik nije odjavio/brisao. Da sam jos uveden u registru saznao sam kada me je prije par dana zvala Porezna uprava i trazila neke podatke, a na moj odgovor da nemam pojma, jer tamo vec dulje vrijeme ne radim, kazali su mi da se to njih ne tice, jer da sam uveden u sudskom registru kao jedina odgovorna osoba ! Nakon toga provjerio sam stanje u sudskom registru i stvarno: ja sam jedini uveden kao "bog i batina" !
Da li tko zna sto raditi u takvom slucaju ? Unaprijed hvala !
e ne moreš vjerovat tko se kome ruga , tajnice
katty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 01:24   #9
Quote:
QUESTION kaže:
Molio bih savjet, ako netko zna sto napraviti u slijedecoj situaciji:
U sudskom registru sam uveden kao odgovorna osoba koja zastupa firmu, a iz firme sam otisao prije 10 mjeseci, ali u medjuvremenu me vlasnik nije odjavio/brisao. Da sam jos uveden u registru saznao sam kada me je prije par dana zvala Porezna uprava i trazila neke podatke, a na moj odgovor da nemam pojma, jer tamo vec dulje vrijeme ne radim, kazali su mi da se to njih ne tice, jer da sam uveden u sudskom registru kao jedina odgovorna osoba ! Nakon toga provjerio sam stanje u sudskom registru i stvarno: ja sam jedini uveden kao "bog i batina" !
Da li tko zna sto raditi u takvom slucaju ? Unaprijed hvala !
ovako,
nisi ti kao direktor ovlasten na izmjenu u sudskom registru vec firma u kojoj radis, ona te je upisala ona treba izvrsiti promjenu..
To se radi prijedlogom na trgovacki sud po mjestu sjedista suda gdje je izvrsen upis.
ako oni to ne zele (a ocito da ne zele) dobro sacuvaj svoj otkaz (koji si dao, sporazumni ili koji vec) radi eventualnog sudskog postupka oko moze bit nekakvih muljaz a i malverzacija koje su moze bit uslijedile.
Ti kao fizicka osoba nemozes nista nemas pecat tvrtke ona je upisana u sudskom registru.

Ili ako hoces tuzi firmu, da se utvrdi tvoj nepostojeci statius i kada dobijes deklaratornu(utvrdujucu), a ona ti je dokaz a i temelj za eventualnu naknadu stete koju mozes traziti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 14:52   #10
Puno hvala - pozdrav, Q.
__________________
Došli su ljudi, kaj nisu već imali srca za Zagreb naš stari,
vse su razrušili, vse su razmetali, kak da su došli Tatari
.
(Dragutin Domjanić)
QUESTION is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 17:42   #11
problemi...

uglavnom se slažem s Larom, ali predložila bih neke efikasnije mjere, obzirom da bi ti ova situacija mogla prouzročiti probleme.
iz tvog pitanja nije jasno jesu li za tvoj opoziv s funkcije donesene odgovarajuće odluke ili je "samo" došlo do prestanka tvog radnog odnosa.
obzirom da očito u međuvremenu nije imenovan novi član uprave jedino si ti ovlašten potpisati prijavu za upis promjene u sudskom registru. toj prijavi treba priložiti odluku o tvom opozivu koju donosi vlasnik firme.
"postupanje" prema vlasniku ovisi o tome je li takva odluka donesena ili nije. svakako bih pokušala to riješiti izvan suda.
Bina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 12:51   #12
odgovornost vlasnika d.o.o.

molim vas za savjet, naime zanima me za što odgovara vlasnik doo-a. situacija je ovakva: bivši muž i ja imali smo firmu, ja vlasnik, on direktor. e sad, s obzirom da je brak propao a mi nismo ostali u najboljim odnosima, imam veliki problem. svi papiri i žigovi su ostali kod njega, a on ne želi poduzeti ništa još od 2004. Naime, ni na poreznu nisu predani nikakvi izvještaji, banke uredno naplaćuju vođenja računa (samo on je na potpisnom kartonu - znam, moja velika greška, i sad ja ne mogu ni tamo ništa sama), a meni na moju adresu dolaze razno razne opomene, tužbe i sl.
Za što ja mogu eventualno, kao vlasnik, odgovarati? znam da je za sve neregularnosti vezane uz poslovanje odgovoran direktor. Da li, ako se uspijem dogovoriti s njim, i prebacim vlasništo na njega, odgovaram za period kad sam ja bila vlasnik?
Molim savjet, informaciju, bilo što..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:34   #13
Ako nisi clan uprave (direktor) ne odgovaras za nista.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 17:03   #14
Donesite odluku o promjeni uprave, prijavite u sudski registar i gotovo. Otprilike tako.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 01:06   #15
Ne kužim. Ti si vlasnik on direktor. Znači on nije vlasnik. Znači ima ugovor o radu.
Otakžeš ugovor o radu.

i zašto tikao vlasnik nebi imala pravo potpisa? Ok, ak nemaš, ali ak si vlasnik postavi s eu upravu i ok
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 01:08   #16
Vlasnik nije odgovoran ni za šta, ali zar direktora ne postavlja vlasnik? Opomene dolaze tebi vjerojatno zato jer je to adresa firme, a ne zato jer si ti vlasnik
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 11:52   #17
Quote:
Edgar kaže:
Ti si vlasnik on direktor. Znači on nije vlasnik. Znači ima ugovor o radu. Otakžeš ugovor o radu.
Biti direktor ne znači biti zaposlen u poduzeću!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 12:14   #18
ako je firma d.o.o.( a pretpostavljam da jest jer je jako malo u Hrvatskoj d.d. - nema svatko para za visok temeljni kapital) - ona ima drustveni ugovor. u drustvenom ugovoru sve je uneseno tko koga opoziva (da li jedan clan ili svi zajedno), u sudskom registru pise tko zastupa tvrtku i koje odgovornosti nosi zastupanje..

preglupo sroceno pitanje da bi se mogao dati konkretan odgovor
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 13:01   #19
Quote:
Putnik92 kaže:
Biti direktor ne znači biti zaposlen u poduzeću!

pa dobro, ne znači ali na temelju nečega je direktor, bilo društvenog ugovora kao što kaže lara, ugovora od djelu....i slićno. Kao vlasnik vljda imaš veće ovlasti od direktora što se tiće postavljanja na fukcije kojima se upravljapoduzećem.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:34   #20
Uvid u sud. registar putem interneta

trebao bih podatke u registru vezane uz određene firme.Pokušao sam se regisrirati kao korisnik stranica sudreg.pravosudje.hr ali ne uspijevam.Imam neke neprovjerene informac. da taj pristup imaju samo jav. biljež.Ako netko ima kakva saznanja molim za pomoć.
vježbenik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.