Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2011., 14:47   #61
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Podnesite zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku na Vrhovni sud RH. To će dosta ubrzati stvar. Više nego bilo kakva požurnica.
Radi se o tome da se ja o tim stvarima ne razumjem dobro. Iz tog razloga imam odvjetnika. Ali se taj odvjetnik nalazi u malom mjestu i koliko se meni cini malo se boji predati uopce zahtjeve da nebi dobio neke probleme vec sa opcinskim sudom.

Tako bi bilo mozda bolje da uzmem jos nekog drugog odvjetnika koji bi mogao predati taj zahtjev i kao neutralna osoba predati zahtjeve ako bi bilo potrebno. Ta stvar je skoro gotova ali necu vise bez veze cekati dalje jeli nema razloga da se na tu jednostavnu stvar izgubi 10 godine.

Ima li neko jednoga odvjetnika u Splitu ili Zagrebu (mozda je bolje da je odvjetnik u Zagrebu, ne treba mi jos jedan odvjetnik koji se boji da preda neki zahtjev na sudu u Splitu).
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 15:18   #62
Preporuke o odvjetnicima idu na PM.

Možeš otkazati punomoć postojećem odvjetniku i uzeti nekog drugog, bezveze ti je plaćati dva odvjetnika. Zašto bi ti trpio takvo ponašanje odvjetnika koje nije uopće u tvojem interesu, a plaćaš ga?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 10:24   #63
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Preporuke o odvjetnicima idu na PM.

Možeš otkazati punomoć postojećem odvjetniku i uzeti nekog drugog, bezveze ti je plaćati dva odvjetnika. Zašto bi ti trpio takvo ponašanje odvjetnika koje nije uopće u tvojem interesu, a plaćaš ga?
Sto PM znaci?

Jos ga nisam platio, dogovorili smo se za platu posle postupka.

Mislio sam ostaviti trenutnog odvjetnika zato sto sve zna o postupku koji dosta dugo traje. Dobro, taj zahtjev mogu i sam predati ako je za njega problem. Ali treba se razgovarati sa odvjetnikom i pitati sta mu to znaci da ne predaje zahtjeve ili pozurnice.
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 10:50   #64
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Podnesite zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku na Vrhovni sud RH. To će dosta ubrzati stvar. Više nego bilo kakva požurnica.
Dobro, koliko sam ovdje provjerio https://www.forum.hr/showthread.php?t=456543 treba se samo napisati:


NADLEŽNI SUD BROJ SPISA
ADRESA NADLEŽNOG SUDA

ZAHTJEV NA ZAŠTITU PRAVA NA SUĐENJE U
RAZUMNOM ROKU

Temeljem članka 27. Zakona o sudovima (NN 150/2005) pozivam ovaj sud da donese presudu zbog povrede prava na donošenja odluke suda u razumnom roku utvrđenu člankom 29. Ustava Republike Hrvatske za predmet koji se vodi pred NADLEŽNIM SUDOM pod POSLOVNIM BROJEM te zbog povrede ustavnog prava dodijeli tužitelju primjerenu naknadu.

DATUM IME PREZIME
ADRESA


To znaci radi moju stvar nadlezni sud je Zupanijski u Splitu (tamo je zalba poslata) a ZAHTJEV NA ZAŠTITU PRAVA NA SUĐENJE U RAZUMNOM ROKU saljem na Vrhovni sud RH.

Na stranicu http://www.vsrh.hr/ sam pogledao. Ima tamo neka adresa na koju se taj zahtjev salje?


Koliko ima smjere zaliti kod suda u Strasbourgu sto je neki clan foruma pisao? (isto https://www.forum.hr/showthread.php?t=456543)

Daljnja mogućnost je da se na presudu ustavnog suda u kojoj ti se dodjeljuje naknada žališ sudu u Strasbourgu koji dodijeljuje dosta više naknade, no onda moraš i dosta duže čekat na lovu...
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 11:07   #65
PM= private message, privatna poruka; naime zabranjene su preporuke odvjetnika ovdje na javno, već samo preko privatnih poruka - piše u pravilima
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 12:43   #66
Dovoljno je napisati Vrhovni sud RH, 10000 Zagreb.
Ne treba ti adresa, samo je jadan vrhovni sud u državi.
Pošalji obavezno preporučeno i neće se izgubiti, ne brini.

I ne treba navoditi sve te članke i nazive zakona. Sud pozna pravo, ne treba ga tome učiti. Bolje bez svega toga.
Bitno je samo nasloviti kao :

"zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku "
u predmetu xxxx suda posl.br.xxxx
i da tražiš
1.da sud odredi rok za donošenje odluke u tvom predmetu
2.da tražiš primjerenu naknadu
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 13:42   #67
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Dovoljno je napisati Vrhovni sud RH, 10000 Zagreb.
Ne treba ti adresa, samo je jadan vrhovni sud u državi.
Pošalji obavezno preporučeno i neće se izgubiti, ne brini.

I ne treba navoditi sve te članke i nazive zakona. Sud pozna pravo, ne treba ga tome učiti. Bolje bez svega toga.
Bitno je samo nasloviti kao :

"zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku "
u predmetu xxxx suda posl.br.xxxx
i da tražiš
1.da sud odredi rok za donošenje odluke u tvom predmetu
2.da tražiš primjerenu naknadu

Na privi "xxxx" se pise u mom slucaju "Zupanijskog" posto se stvar/zalba trenutno nalazi kod Zupanijskog suda u Splitu. Tocno?
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:35   #68
Nije nuzno da znas broj spisa Zupanijskog suda, mozes napisat i broj spisa Opcinskog suda,ali je onda obavezno naglasiti koji je to Opcinski sud, pa ce oni to vec povezati.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 22:48   #69
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Dovoljno je napisati Vrhovni sud RH, 10000 Zagreb.
Ne treba ti adresa, samo je jadan vrhovni sud u državi.
Pošalji obavezno preporučeno i neće se izgubiti, ne brini.

I ne treba navoditi sve te članke i nazive zakona. Sud pozna pravo, ne treba ga tome učiti. Bolje bez svega toga.
Bitno je samo nasloviti kao :

"zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku "
u predmetu xxxx suda posl.br.xxxx
i da tražiš
1.da sud odredi rok za donošenje odluke u tvom predmetu
2.da tražiš primjerenu naknadu
Da li se na "zahtjev za zaštitu prava....." plaćaju sudske pristojbe, kao naprimjer na tužbu ili žalbu???
trajekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 23:46   #70
Ne
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 08:10   #71
Quote:
tajnaT kaže: Pogledaj post
Imam problem taj da mi odvjetnik stalno sprijecava u tome,kao nemoj zamjerit ces se sucima.... sto zna sto vec, a niti jedan kojeg sam pitala ne zele s tim imat posla ,mogu li sama to kako sastavit i predat .Dajte mi neke smjernice ak znate
promijeni odvjetnika odmah....
ja sam imala odvjetnika koji je zastupao 9god moj slučaj,alimentacija koja se ne može naplatiti(a on obrtnik,al ne radi preko računa i ništa nema na sebi,sve na drugoj suprugi....kuka kako nema...blabla....ima veze na sudu....)
promijenila sam ocvjetnika i pitala za tužbu suđenje u razumnom roku,pomogao mi je napisati ali sam sama predala tu tužbu jer oni to ne vole,kao što ne vole pisati požurnice(jer to sud ne voli,pa se oni zamjere sudu....tako nekako...a onda mi ispaštamo)...nakon par mj dobila sam presudu,i odštetu koja je 30%umanjena jer nisam češće pisala požurnice...halo!!!!šta je požurnica....ja sam možda polupismena i zato sam plaćala odvjetnika!!!!!!to je trebao biti njegov posao,zar ne???
Zanima me mogu li sad tražiti tog odvjetnika da mi naknadi štetu iz police od odgovornosti,jer ovdje je očito da je on krivac.....uostalom u 9god ništa nije napravio samo me zavlačio a uredno je ispostavio račun......ovaj novi mi je u kratkom roku već puno toga riješio,a mlad je i tek praksu otvorio
ekatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 10:57   #72
Institut požurnica i požurivanja rada suda ne postoji niti u jednom zakonu, pa nije krivnja odvjetnika "što nije požirivao".
Sud je dužan sam postupati po bilo kojem zahtjevu stranke, i ne treba ga požurivati. Bar je tako po zakonu.

To su se u zadnje vrijeme sudovi dosjetili, da smo trebali "požurivati", pa na tu foru smanjuju ljudima naknade, kako bi uštedjeli koju kunu državnom proračunu.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 19:09   #73
Quote:
File kaže: Pogledaj post
Institut požurnica i požurivanja rada suda ne postoji niti u jednom zakonu, pa nije krivnja odvjetnika "što nije požirivao".
Sud je dužan sam postupati po bilo kojem zahtjevu stranke, i ne treba ga požurivati. Bar je tako po zakonu.

To su se u zadnje vrijeme sudovi dosjetili, da smo trebali "požurivati", pa na tu foru smanjuju ljudima naknade, kako bi uštedjeli koju kunu državnom proračunu.
Ali ako sam imala odvjetnicu to je ona trebala,zar ne?Pogotovo što cijeli slučaj traje 9god a sud je neaktivan 6 god,čija je odgovornost?Samim tim što meni u rješenju jasno piše da je moja krivica 30% jer nisam češće(četiri požurnice su napisane,od toga sam sama poslala jednu)pisala požurnice.Zar odvjetnik nema odgovornost za to ako me zastupa?
ekatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 12:08   #74
Ne, sve je napisano.
Stranke, niti odvjetnici, nisu dužni požurivati rad suda. To nije ničija dužnost, obveza, odgovornosti...kako hoćeš. Može se, ali nije dužnost.

Trebala si se žaliti na to Gzp rješenje, kojim ti je radi tog glupog razloga, umanjena naknada za suđenje u razumnom roku za 30 %.
To bi već bila tvoja odgovornost, ako nisi iskoristila pravni lijek (žalbu) koji ti je bio na raspolaganju.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 22:06   #75
Zaštita prava na suđenje u razumnom roku

Radni spor traje već preko 20 godina.
Presude tijekom vremena uglavnom su u moju korist.
Protivna strana - bivši poslodavac, uvijek na sva Rješenja piše žalbe, te tada predmet miruje po 2 do 3 godine, to jest sa Općinskiog suda ide na Županijski, vraća se ponovno na Općinski i tako redom godinama u nedogled!

To traje od 1991. godine, a sada je opet nakon Rješenja u moju korist predmet ponovno u žalbenom postupku na Županijskom sudu od prije cca 2 mjeseca.

Izgubio sam živce, strpljenje i povjerenje u sudstvo, jer na ovakov način to još može trajati 10 i više godina!

Unuci mi sada imaju toliko godina, koliko su imala tada moja djeca kada je počelo sudovanje :tuzan

Troškovi sudovanja i plačanja odvjetnika kroz to vrijeme su toliko visoki da ih kao umirovljenik sada više ne mogu podmirivati!

Podnio bi zahtjev za zaštitu prava na sudjenje u razumnom roku.
Molio bi da me savjetujete, kome se u ovom mom slučaju isti upućuje?

Zahvaljujem na odgovoru.
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 11:48   #76
Vrhovnom sudu RH, ako se spis trenutno nalazi po žalbi na Županijskom sudu.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:05   #77
Quote:
File kaže: Pogledaj post
Vrhovnom sudu RH, ako se spis trenutno nalazi po žalbi na Županijskom sudu.
Štovani
Zahvaljujem na savjetu kojeg ste mi uputuili! Dozvolite pitanje. Koliko dugo vremenski to traje?
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:06   #78
Oko godinu-dvije.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 21:13   #79
Quote:
File kaže: Pogledaj post
Oko godinu-dvije.
Štovani, pripremio sam sve za Zahtjev...prema špranci, u kojoj piše da se treba označiti i visina odštetnog zahtjeva izražena u kunama.
Svjestan sam da sud sam odredi vrijednost obeštečenja, bez obzira što se napisalo, ali ja bi ipak za sve te godine napisao iznos.
Zanima me, koliki je sada taj iznos izražen u kunama po godini čekanja presude.
Zahvaljujem uz pozdrav
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:10   #80
Zadnjih par mjeseci su maximalno smanjili naknadu. Sad je cca 400 do 500 kn po godini. Ujednacili praksu, navodno imaju neki interni "naputak" o tome...
File is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.