Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2015., 16:10   #21
Quote:
saptacguskama kaže: Pogledaj post
Za zgradu ne treba pečat, no pošto je upravitelj pravna osoba, on ima pečat i taj pečat upravitelj koristi za potrebe zgrade.
jesmo onda došli do zaključka da fizička osoba, tj. suvlasnik u stambenoj zgradi može biti upravitelj iste bez registriranja ikakvog obrta ili d.o.o.?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 10:21   #22
Po mom razumijevanju ne.

Fizičke osobe ne mogu imati pečat koji je potreban za upravljanje računom. Jedino ako je fizička osoba - obrtnik, onda može imati pečat, no to je onda pravna osoba, tj jedan oblik tvrtke.
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 17:33   #23
evo sam danas dobio konačno potvrdu u pbz banci, suvlasnik u stambenoj zgradi kao fizička osoba može otvoriti račun u korist stambene zgrade, samo se treba donijeti međuvlasnički ugovor ovjeren u javnog bilježnika i donijeti u banku te se otvara poseban žiro račun za namjenu uplate pričuve za navedenu stambenu zgradu, djelatnik mi je pročitao njihov pravilnik i zakon prema kojemu je to moguće bez ikakvog problema, sada je jedino drugi problem što kao takvi nas ne mogu kreditirati, ha
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 12:44   #24
To se može, i o tome smo pisali. Bilo tko može biti predstavnik stanara.

Tebe zanima može li ista osoba ako nije pravna osoba biti i upravitelj. Vjerujem da upravitelj ne može biti ako nije pravna osoba.

Upravitelj ima drugačije obveze nego predstavnik stanara.
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 12:47   #25
Quote:
saptacguskama kaže: Pogledaj post
To se može, i o tome smo pisali. Bilo tko može biti predstavnik stanara.

Tebe zanima može li ista osoba ako nije pravna osoba biti i upravitelj. Vjerujem da upravitelj ne može biti ako nije pravna osoba.

Upravitelj ima drugačije obveze nego predstavnik stanara.
pročitaj ponovo moj post iznad, upravitelj zgrade može biti bilo tko od suvlasnika tako da svi suvlasnici naprave međuvlasnički ugovor i odrede tko će biti među njima upravitelj, i s tim ovjerenim ugovorom u bilježnika dolaziš u banku i možeš otvoriti žiro račun stambene zgrade. bio sam u pbz banci i djelatnik mi je pročitao njihov pravilnik i zakon glede toga i nema nikakvih prepreka i problema za to
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:32   #26
Dižem malo temu,
zanima me da li netko ima primjer da je jedan od suvlasnika zgrade ujedno i upravitelj zgrade.
testic123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:07   #27
Quote:
testic123 kaže: Pogledaj post
Dižem malo temu,
zanima me da li netko ima primjer da je jedan od suvlasnika zgrade ujedno i upravitelj zgrade.
Moj stari je godinama bio upravitelj zgrade. Pošto mu se ne da više, susjed je nastavio....
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:08   #28
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Moj stari je godinama bio upravitelj zgrade. Pošto mu se ne da više, susjed je nastavio....
Upravitelj ili predstavnik stanara?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:49   #29
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Upravitelj ili predstavnik stanara?
Mene zanima situacija da je jedan od suvlasnika Upravitelj.
testic123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:24   #30
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Upravitelj ili predstavnik stanara?
Upravitelj. Drugi susjed je predstavnik
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.