Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2006., 08:42   #61
Talking Vi...

Quote:
nitko&ništa kaže:
da se malo korigiram

Koji diktator sam sebe razapne da bi spasio svoj narod?
To baš i ne spada u definiciju diktatora?!

Bog, kad se spušta na zemlju, ne dolazi demonstrirat moć, pamet, silu i slično već dolazi živjet, patit i umrijet, u bijedi, kao i svaki drugi čovjek.

abwxy... gore si nekaj rekao o patnji, pa fora je u patnji u ničemu drugome, a ne u bapskom zapomaganju i kukanju... joj sad nememo slobodne volje, joj sad ovo, joj sad ono

Vi ste, gospodine, suviše ozbiljni, želeći nam valjda svima nametnuti nerazrješljivi problem.
Znači Krist je diktator, koji se još samorazapeo. Pa, dokle ćemo, za Boga, doći, otići ćemo predaleko.
A, šta, Isus se spustio na Zemlju, sasvim nova teza.
Joj, sad, nitko, baš smo se našli i snašli - - no stvari, molit ću lijepo, drugojačije stoje, revolucionari su mi sve u ovom modernom vremenu, ozbiljniji, podsjete me na letećega Lao Tzua, i njegove sljedbenike. Bez omalovažavanja naravno.
Gospodin u kolicima, ne treba seminare, tek malo ljubavi. I poštivanja.
I to je stvar prirode; što može i ne mora biti božanskom.
Ograničenom prirodom, u momentu, istina se nameće onome tko je doživi: čovjek u kolicima, je stavljen, u patološku poziciju.
I, gdje je tu pravda, što reče wheel, pravda je jedino u tome, da se zapitam lično, bih li mogao u kolicima da volim ženu, zato što je žena, a ne zato što imam uvjet, da mi se prvo mora dopasti fizički.
A, tek, žena, koja zavoli, takvoga u kolicima - kakva, ona mora biti, da ti stane pamet.
No, tu patološka priroda postaje realna.
A, što, tuljanica napisa - ne bih ja to mogao.
A, kolektivne priče, u tom pogledu, i filozofiranja, su mi daleki.
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 08:49   #62
Talking Mada.

Quote:
wheel kaže:
Veselim se tvojim pokušajima logičnog razmišljanja (ovo "pokušajima" nije uvreda). Kad barem svi pokušavali na taj način opravdavati svoje stavove, odavno bismo napredovali u svemu.
A sad da se vratim na temu: Staljin je diktator jer je ljudima uzeo slobodu. Ali Bog je još veći diktator od njega, jer ljudima slobodu nije dao! Stvorio ih je neslobodnima. To sam obrazložio u svom postu #46 na ovom topicu. A to da Bog nije velik, to nisam ni rekao. Samo kažem da je diktator. Diktator je onaj koji uvodi diktaturu. Božja diktatura je naša realnost. Nije mi poznato da je bilo koji čovjek imao utjecaja na stvaranje dimenzija prostora i vremena. (samo da mi se ne javi sad neki genijalac pa kaže da ljudi mijenjaju prostor).
Ne mijenjaju ljudi prostor.
Ljudi jesu u prostoru.
I ako ne znamo otkud smo ovdje trenutno, kako nam je dosuđeno da smo po slučaju tu, onda je i Bog, po slučaju tu.
To nije genijalno, već obično.
Mala opaska: tko je želio, imao je dovoljno vremena napustiti Rusiju za Staljina; također mogao je ostati i odšutjeti; mogao se i suprotstaviti i ''nadrapati'', a mogao je i živjeti i najobičniji život i biti sretan čovjek; poput Jaspersa pod Hitlerom.
Usput: Staljin je bio veliki čovjek, pa je imao u svojim politikama stavke za one koji se ne žele uopće uključiti.
A, moglo se to sve i umiksati, pa imati više životnih faza: suprotstaviti se Hitlerovoj Njemačkoj: imati iskustvo kojem bi Jaspers da je bio hrabar, zavidio.

Filozofiramo, ha...
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 09:17   #63
Quote:
wheel kaže:
Definicija diktatora:

dic·ta·tor (dĭk'tā'tər, dĭk-tā'-)
n.

a) An absolute ruler.
b) A tyrant; a despot.
Nisam primjetio da mi je bog ikad ista doso i zabranio, a ti?
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 09:45   #64
Quote:
abwxy kaže:
Vi ste, gospodine, suviše ozbiljni, želeći nam valjda svima nametnuti nerazrješljivi problem.
Znači Krist je diktator, koji se još samorazapeo. Pa, dokle ćemo, za Boga, doći, otići ćemo predaleko.
A, šta, Isus se spustio na Zemlju, sasvim nova teza.
Joj, sad, nitko, baš smo se našli i snašli - - no stvari, molit ću lijepo, drugojačije stoje, revolucionari su mi sve u ovom modernom vremenu, ozbiljniji, podsjete me na letećega Lao Tzua, i njegove sljedbenike. Bez omalovažavanja naravno.
Gospodin u kolicima, ne treba seminare, tek malo ljubavi. I poštivanja.
I to je stvar prirode; što može i ne mora biti božanskom.
Ograničenom prirodom, u momentu, istina se nameće onome tko je doživi: čovjek u kolicima, je stavljen, u patološku poziciju.
I, gdje je tu pravda, što reče wheel, pravda je jedino u tome, da se zapitam lično, bih li mogao u kolicima da volim ženu, zato što je žena, a ne zato što imam uvjet, da mi se prvo mora dopasti fizički.
A, tek, žena, koja zavoli, takvoga u kolicima - kakva, ona mora biti, da ti stane pamet.
No, tu patološka priroda postaje realna.
A, što, tuljanica napisa - ne bih ja to mogao.
A, kolektivne priče, u tom pogledu, i filozofiranja, su mi daleki.


nego... khm, khm, evo prigodnog citata:
'Ako čovjek nije spreman trpjeti na ovom svijetu, jedva da ima više što raditi.'
(Vlado Gotovac 18.9.1930. - 7.12.2000.).
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 10:43   #65
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Nisam primjetio da mi je bog ikad ista doso i zabranio, a ti?
Zabranio ti je seks pre braka.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 11:10   #66
Quote:
Dragan kaže:
Zabranio ti je seks pre braka.
Kaj je?

Jedina direktna naredba boga osobno u bibliji koju ja znam su 10 zapovjedi i tu pise da ne zgrijesis bludno a to je vrlo subjektivna tema i nemora obavezno ukljucivat sex prije braka
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 11:42   #67
Thumbs up Eh!

Quote:
nitko&ništa kaže:


nego... khm, khm, evo prigodnog citata:
'Ako čovjek nije spreman trpjeti na ovom svijetu, jedva da ima više što raditi.'
(Vlado Gotovac 18.9.1930. - 7.12.2000.).
Morat ću se složiti.
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 14:16   #68
Quote:
wheel kaže:
Definicija diktatora:

a) Apsolutni vladar
b) Tiranin, despot
Hoću jedan dokaz da je Bog diktator!
Samo mi nemoj opet spominjati Staljina i kompaniju..
dudik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 16:19   #69
Quote:
dudik kaže:
Hoću jedan dokaz da je Bog diktator!
Samo mi nemoj opet spominjati Staljina i kompaniju..
Kaj hoćeš, da ponovno tipkam sve postove koje sam poslao do sad?
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 16:22   #70
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Nisam primjetio da mi je bog ikad ista doso i zabranio, a ti?
Možda imaš slabu moć zapažanja, možda te problematika ne zanima, možda te Bog obasuo blagostanjem, who knows.. Ima ih puno koji nikad nisu primijetili da Bog postoji.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 16:28   #71
Quote:
abwxy kaže:
Ne mijenjaju ljudi prostor.
Mala opaska: tko je želio, imao je dovoljno vremena napustiti Rusiju za Staljina; također mogao je ostati i odšutjeti; mogao se i suprotstaviti i ''nadrapati'', a mogao je i živjeti i najobičniji život i biti sretan čovjek; poput Jaspersa pod Hitlerom.
Usput: Staljin je bio veliki čovjek, pa je imao u svojim politikama stavke za one koji se ne žele uopće uključiti.
A, moglo se to sve i umiksati, pa imati više životnih faza: suprotstaviti se Hitlerovoj Njemačkoj: imati iskustvo kojem bi Jaspers da je bio hrabar, zavidio.

Filozofiramo, ha...
Svjestan sam da još uvijek ima onih koji na zidu imaju slike Staljina, Hitlera, Pavelića, Miloševića.. I imaju brdo opravdanja za njihove postupke. To je. nažalost, činjenično stanje koje se ne može promijeniti i tim ljudima niti jedan forum ne bi uspio dokazati da nisu u pravu.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 16:42   #72
Quote:
wheel kaže:
Možda imaš slabu moć zapažanja, možda te problematika ne zanima, možda te Bog obasuo blagostanjem, who knows.. Ima ih puno koji nikad nisu primijetili da Bog postoji.
Ima ih i puno koji su primjetili da bog lebdi nad njima s bichem u ruci, al nakon dovoljno ljekova se oslobode toga
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 17:48   #73
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Ima ih i puno koji su primjetili da bog lebdi nad njima s bichem u ruci, al nakon dovoljno ljekova se oslobode toga
Ja sam dovoljno open-minded da čak i ovu tvoju neumjesnu insinuaciju o mojoj možebitnoj raspamećenosti dozvoljavam kao mogućnost. Ali onda vjerojatno dovodiš u pitanje i razum svih vjernika koji vjeruju da se krv pretvara u vino ili da mrtvi mogu uskrsnuti, jer su takve teorije puno manje izgledne i vjerojatne od ove moje kojoj dokaza ima svuda oko nas i u nama (naravno, pod pretpostavkom da vjerujemo u postojanje Boga).
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 18:11   #74
Mala upadica.

Jel ko gledao film sa Bruce Willisom u kojem je on nekakav superheroj a suprotnost mu je nekakav čovjek od "stakla" vrlo lomljivih kostiju..(nesjećam se naslova pa sam dao kratki opis).?
Otvara neke vidike vezane uz ovu temu.

Btw.Bog je Gospodar,a ne diktator.Retorička razlika koja ima utjecaja na konačni ishod ove teme..
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 20:28   #75
Quote:
wheel kaže:
Kaj hoćeš, da ponovno tipkam sve postove koje sam poslao do sad?
Pa da.. mogo bi zapravo, al ako nisi pročital, BEZ spominjanja Staljina and co.
dudik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 20:29   #76
I daj molim te jedan primjer-JEDAN-kad je TEBI Bog nekaj zabranil...

..diktatore jedan..
dudik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:36   #77
Quote:
dudik kaže:
Pa da.. mogo bi zapravo, al ako nisi pročital, BEZ spominjanja Staljina and co.
Ma sve za tebe..
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:38   #78
Quote:
Musliman.hr kaže:
Mala upadica.

Jel ko gledao film sa Bruce Willisom u kojem je on nekakav superheroj a suprotnost mu je nekakav čovjek od "stakla" vrlo lomljivih kostiju..(nesjećam se naslova pa sam dao kratki opis).?
Otvara neke vidike vezane uz ovu temu.

Btw.Bog je Gospodar,a ne diktator.Retorička razlika koja ima utjecaja na konačni ishod ove teme..
Vidim da si propustio pogledati definiciju diktatora, post #60.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:45   #79
Ja ne vjerujem da Bog direktno utječe na naše živote,ako uopće postoji.Što znači da nije ni diktator nego da mu se živo je..... za mene.
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:45   #80
Quote:
dudik kaže:
I daj molim te jedan primjer-JEDAN-kad je TEBI Bog nekaj zabranil...

..diktatore jedan..
Zabranio mi je da se upuštam u plitke intelektualne rasprave..
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.