Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2012., 18:26   #81
Quote:
vang kaže: Pogledaj post
To što je uzgoj GMO zabranjen možeš mačku o rep objesiti. Sva soja, dakle 100% soje koja se u Hrvatskoj uzgaja je isključivo GMO, osim ako se ne radi možda o nekoj organskoj farmi (ali teško da bi oni uzgajali soju).
Sreća je jedino što još uvijek uzgoj soje nije postao masovan, ali ide u tom smjeru, da se svi poljoprivrednici prebace na uzgoj soje zbog isplativosti.

Gdje ta soja završava, ne znam, vjerojatno najveći dio za stočnu hranu.
Ne straši ljude neistinama.U Hrvatsku je zabranjen uvoz GMO sjemena i zabranjen sadnja.Malo se propitaj prvo.Danas je baš to bilo i na tv.Na HTVu u EKO zoni.I pazi još kažeš neće organske farme uzgajat soju.Što je loša cijena?Bolje nego išta drugo.
Uostalom čime razbijaš glavu kad si i tako alergičan kažeš na soju.
Bepo1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:20   #82
Quote:
Bepo1606 kaže: Pogledaj post
Ne straši ljude neistinama.U Hrvatsku je zabranjen uvoz GMO sjemena i zabranjen sadnja.Malo se propitaj prvo.Danas je baš to bilo i na tv.Na HTVu u EKO zoni.I pazi još kažeš neće organske farme uzgajat soju.Što je loša cijena?Bolje nego išta drugo.
Uostalom čime razbijaš glavu kad si i tako alergičan kažeš na soju.
Ne strašim nikoga, ali tvoje uvjerenje da se taj zakon primjenjuje bi ti se moglo lako poljuljati ako odeš u Slavoniju i popričaš malo sa ljudima koji siju soju. Radi se isključivo o GMO soji.
vang is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:52   #83
Quote:
vang kaže: Pogledaj post
Ne strašim nikoga, ali tvoje uvjerenje da se taj zakon primjenjuje bi ti se moglo lako poljuljati ako odeš u Slavoniju i popričaš malo sa ljudima koji siju soju. Radi se isključivo o GMO soji.
Imaš svoje mišljenje i ok.Al što jesti onda ako s tolikim strahom se odnosit prema hrani.Dat otkaz i ići na selo proizvodit hranu sam za sebe?
Bepo1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 14:19   #84
Quote:
Bepo1606 kaže: Pogledaj post
Imaš svoje mišljenje i ok.Al što jesti onda ako s tolikim strahom se odnosit prema hrani.Dat otkaz i ići na selo proizvodit hranu sam za sebe?
Ne. Nego natjerati proizvođače hrane da proizvode zdravu hranu. Natjerati inspektore da rade svoj posao. GMO se apsolutno u Hrvatskoj ne kontrolira, to je samo mazanje očiju javnosti.
vang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:43   #85
Quote:
Atanasovski kaže: Pogledaj post
Imam sojino zrno doma 1kg, htjela bih ga koristiti ali ne znam kako.
Mama mi je rekla da se sojino zrno tretira kao bilo koja druga mahunarka,pa sam ga stavila sinoć namakati... no kako pripremiti ručak...

savjet molim.

Pozdrav!
Mene isto zanima dali se soja u zrnu može jesti sama??
Vodič is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.