Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2006., 17:08   #41
Quote:
Taroth kaže:
jel vi kuzite nesto drugo?

ako su teorije o tome da su gmazovi i ljudi zajedno hodali istom stranom ulice tocne, onda mozda i prica o Noi i sl. nije istinita...

ali su tada definitivno sve one legende a la Tolkien, germanska, keltska i nordijska mitologija.... ISTINITE!!
Wow! Točno! Zmajevi koji rigaju vatru, ustvari su posebne vrste pterodaktila, Orke su neke drevne rase ljudi, a i za druga razna čudovišta iz mitologija imamo rješenje!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 17:31   #42
Quote:
slisch kaže:
Galileo, a što tebe dovodi u ovaj kutak foruma? Ovo je ozbiljnija tema od alanfordovskog stila kojim nastupaš. Dok ne napišeš nešto argumentiranije samo ću preskočiti tvoje komentare. OK?
Ne mogu da ostanem ravnodušan na način kako se ovdje tretira Alan Ford, pa bih vas zamolio da se sa malo više poštovanja odnosite prema stanovitom štivu!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 01:08   #43
Quote:
Taroth kaže:
navedena tema ne postoji.

provjerio sam link i ovo bi trebalo funkcionirati: https://www.forum.hr/showthread.php?p...71#post5403471

Dakle, obrati posebnu pažnju na post br.9 gdje imaš jedan lijep dijagram. Pođi tim putem pa prekopaj stručnu literaturu što ona kaže o tome. Važi!
__________________
www.cps.hr - Centar za prirodoslovne studije
slisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 01:13   #44
Quote:
Orah kaže:
Ne mogu da ostanem ravnodušan na način kako se ovdje tretira Alan Ford, pa bih vas zamolio da se sa malo više poštovanja odnosite prema stanovitom štivu!
Sa svim dužnim štovanjem, odrastali smo uz tu cijenjenu literaturu no, ovdje se ipak bavimo drugim temama.
__________________
www.cps.hr - Centar za prirodoslovne studije
slisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 01:16   #45
Quote:
Galileo kaže:
Pa, argumenti su ti alanfordovski, tako da sam izabrao taj stil, kužiš?

Tvoje priče o suvremeništvu dinosaura i čovjeka upravo su u tom rangu... osim ako se ne pozivaš na obitelj Kremenko...

Kužiš? Iznosiš ovdje pretpostavke koje nemaju veze sa znanstvenim činjenicama... Možda je pregrubo kategorizirati ih kao alanfordovske, ali pridjev "velikovskijanske" im savršeno pristaje... I Immanuel Velikovsky je na jednom drugom području imao slične ideje...
Prijatelju, razmišljaj ! Jesi li siguran da je ta evolucionistička priča o dinosaurima uistinu tako stabilna?
__________________
www.cps.hr - Centar za prirodoslovne studije
slisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 01:41   #46
Nego, društvo, evo malo sličica za mentalnu gimnastiku:


a ostatak komentara od Sida Perkinsa je na http://www.sciencenews.org/articles/20050326/fob1.asp



a evo snimka i jednog T.Rex-ovog krvnog suda . Ostatak teksta na http://www.ncsu.edu/news/press_releases/05_03/075.htm



Evo malo za ljubitelje detalja. Ostatak na http://www.nsf.gov/news/news_images....103152&org=NSF


Teško je pretpostaviti da pratite ovu temu i da ste dobro upoznati s problematikom šokantnog otkrića Dr Schweitzer. Promislite malo zašto je to tako problematično s evolucinističkog stanovišta.
__________________
www.cps.hr - Centar za prirodoslovne studije
slisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 08:55   #47
Quote:
slisch kaže:
Nego, društvo, evo malo sličica za mentalnu gimnastiku:
a evo snimka i jednog T.Rex-ovog krvnog suda . Ostatak teksta na www .ncsu.edu/news/press_releases/05_03/075.htm
Evo malo za ljubitelje detalja. Ostatak na

Teško je pretpostaviti da pratite ovu temu i da ste dobro upoznati s problematikom šokantnog otkrića Dr Schweitzer. Promislite malo zašto je to tako problematično s evolucinističkog stanovišta.
Krepka dinosaurovova juhica od dino buta za ove blagdanske dane.

Njup njup srk gut gut...

Argggtrhh otrovoooooo....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 09:36   #48
Quote:
slisch kaže:
provjerio sam link i ovo bi trebalo funkcionirati: https://www.forum.hr/showthread.php?p...71#post5403471

Dakle, obrati posebnu pažnju na post br.9 gdje imaš jedan lijep dijagram. Pođi tim putem pa prekopaj stručnu literaturu što ona kaže o tome. Važi!
cuj, ti se drzis tog C14 kao pijan plota, a onaj graf je neki jedan mali graf i ne kuzim po cemu je on dokaz za nesto?

a ti fino posjeti stranicu tipa:
http://www.teorijaevolucije.com/radiodatiranje.html

pa tu imas 50 kartica teksta i frpa formula i dodatnih odgovorenih pitanja.

no, ja u principu drzim imbecilnim stavljati teoriju evolucije kontra kreacionisticke teorije. Zasto?
jer je teorija evolucije proistekla iz znanosti, te za nju vrijede znanstveni principi - pretpostavke, dokazi, potvrdjivanje dokaza i sl.
A kreacionisticka teorija ima jednu i osnovnu postavku - bibliju, te sa ostali ne znanstveni pristup koji je u sustini selektivno uzimanje pojedinih nalaza i njihovo uzimanje kao krucijalnih dokaza. To je pljuvanje po znanosti i pokusavanje predstavljanja znanosti kao religije, kao pristrane i sl.

Sjeti se toga svaki put kada budes npr. uzimao tabletu, jer je i ona proizvod znanosti.

sto se tice nadalje kreacionistickih teorija, fino mi pokusaj odgovoriti na ova pitanja, jer mi do sada nitko ama bas nitko od kreacionista na ovo nije odgovorio:

1. ako je kreacionisticka teorija tocna, kako to da na zemlji koja je stara 6000 god. i na kojoj su prije 6000 god. u pocetku postojali samo Adam i Eva, sada postoji 6 mlrd. ljudi razlicitih RASA, GENOTIPOVA i sl. Kako to da postoji kineska civilizacija koja pocinje mislim negdje 3.000 god. pr.n.e (kad i egipatska), te kako to da je samo 1000-2000 god, nakon Adama i Eve imamo pojavu prvih kineza, crnaca, bantu crnaca, a poslije i eksima, nordijski genotip, indijance i aborigine?
pri tome uzimamo u obzir da je Adam zivio navodno oko 800 god. Da li to znaci da su djeca Adama i Eve bili: Kajin, Abel, crnac, crnkinja, kinez, kineskinja, nordijac, nordijka?

2. kako se tumaci velika genetska raznolikost medju nama, kada se zna koliko treba za promjenu i sirenje odredjenih gena?
3. kako se tumaci porijeklo rasa sa mitohondrijskom DNA koja je nepromjenjiva i koja se prenosi sa majke na dijete? naime, proucavajuci mitohondrijsku DNA je utvrdjena velika raznolikost medju ljudima, a ona nije mogla nastati u 6.000 god
4. ako ne kreacionisticka teorija, kao i SZ i NZ tocni, kako to da je Noa u svoju barku strpao sve biljke i zivotinje, a pri tome nije mogao strpati kukuruz, grah, krumpir i paradajz. Te kulture su izuzetno osjetljive na vlagu, te bi u slucaju potopa nestale, a poznate su tek kasnije nakon sto je otkrivena amerika.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 11:35   #49
Quote:
1. ako je kreacionisticka teorija tocna, kako to da na zemlji koja je stara 6000 god. i na kojoj su prije 6000 god. u pocetku postojali samo Adam i Eva, sada postoji 6 mlrd. ljudi razlicitih RASA, GENOTIPOVA i sl. Kako to da postoji kineska civilizacija koja pocinje mislim negdje 3.000 god. pr.n.e (kad i egipatska), te kako to da je samo 1000-2000 god, nakon Adama i Eve imamo pojavu prvih kineza, crnaca, bantu crnaca, a poslije i eksima, nordijski genotip, indijance i aborigine?
pri tome uzimamo u obzir da je Adam zivio navodno oko 800 god. Da li to znaci da su djeca Adama i Eve bili: Kajin, Abel, crnac, crnkinja, kinez, kineskinja, nordijac, nordijka?

2. kako se tumaci velika genetska raznolikost medju nama, kada se zna koliko treba za promjenu i sirenje odredjenih gena?
3. kako se tumaci porijeklo rasa sa mitohondrijskom DNA koja je nepromjenjiva i koja se prenosi sa majke na dijete? naime, proucavajuci mitohondrijsku DNA je utvrdjena velika raznolikost medju ljudima, a ona nije mogla nastati u 6.000 god
4. ako ne kreacionisticka teorija, kao i SZ i NZ tocni, kako to da je Noa u svoju barku strpao sve biljke i zivotinje, a pri tome nije mogao strpati kukuruz, grah, krumpir i paradajz. Te kulture su izuzetno osjetljive na vlagu, te bi u slucaju potopa nestale, a poznate su tek kasnije nakon sto je otkrivena amerika.
evo jednog univerzalnog odgovora:

cudni su putevi gospodnji!

a moze i ovaj novi:

sve je to laž! to sotona vlada u znanstvenim krugovima i zeli vas odvuci od boga i istine!
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 12:34   #50
Netočna je brojka da su Adam i Eva živjeli prije 6 tisuća godina, kada je npr. sam Noa doživio duboku starost od preko 500 godina, a Metuzalem i oko tisuću. Inače, uvjerenja sam da su ljudi u počecima svoje rase bili zdraviji i duže živjeli, a sami Adam i Eva bili su predviđeni i za život vječni. Prema tome, zbrajajući tako dugoviječne generacije sigurno se ide punoooooooo dalje u prošlost.
Brojku od 6 tisuća izračunao je neki vudreni engleski pop, čini mi se, a sada ju tzv. napredni znanstvenici stalno koriste kao neki protukreacionistički argument, dok je to u biti obično podmetanje. Jadan argument, sve u svemu.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 12:51   #51
ali argument da su oni zaista zivjeli tih 500, 1000, xyz godina nije jadan jel tako?
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 14:48   #52
Jasno da nije. Poznato je da i dan danas ljudi na Kavkazu žive po 150 g. i više, pa kako to onda ne bi bilo moguće kad je Zemlja bila mlada i zdrava, kao i ljudi.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 15:07   #53
Sigurno ih se broji u milijunima, jelda? Hej, poznato je da ima danas ljudi preko 2.20m, sigurno su u proslosti ljudi bili preko 5 metara visoki jelda? Ima ljudi i sa preko 300 kila, mora da su u proslosti tezili preko 2 tone?

Da, zbilja, kako nebi bio moguc tako dug zivot, sigurno su se znali sami operirati, lijeciti bolesti, i ostalo.

Zakon!
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 16:57   #54
Filozofiraj ti koliko ti drago, ali to je tako bilo.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 17:01   #55
Nisam ni mislio da imas prave argumente
Ajde papat sarme da budes velik i jak ko adam i eva
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 17:05   #56
Quote:
Veni kaže:
sve je to laž! to sotona vlada u znanstvenim krugovima i zeli vas odvuci od boga i istine!
nemam protuargument
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 17:58   #57
Quote:
Veni kaže:
Nisam ni mislio da imas prave argumente
Ajde papat sarme da budes velik i jak ko adam i eva
Obzirom da nisi skužio, pojasniti ću ti. Dakle, ja sam samo pobio nebulozu o 6 tisuća godina od Adama i Eve do danas. Jer ako se već govori o Biblijskim tekstovima, onda se mora u račun uzeti i broj godina osoba u njoj spomenutih. A to je li to bilo tako ili ne, potpuno je ireleventno. Uz napomenu da ja u Bibliju vjerujem od riječi do riječi. Samo da se zna.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 18:08   #58
Quote:
salvador2 kaže:
Obzirom da nisi skužio, pojasniti ću ti. Dakle, ja sam samo pobio nebulozu o 6 tisuća godina od Adama i Eve do danas. Jer ako se već govori o Biblijskim tekstovima, onda se mora u račun uzeti i broj godina osoba u njoj spomenutih. A to je li to bilo tako ili ne, potpuno je ireleventno. Uz napomenu da ja u Bibliju vjerujem od riječi do riječi. Samo da se zna.
Skuzio sam ja tebe jos davno
A dali je 6k ili 20k godina, potpuno je nebitno, mozda shvatis zasto...
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 18:10   #59
Quote:
salvador2 kaže:
Brojku od 6 tisuća izračunao je neki vudreni engleski pop, čini mi se, a sada ju tzv. napredni znanstvenici stalno koriste kao neki protukreacionistički argument, dok je to u biti obično podmetanje. Jadan argument, sve u svemu.
Pitaj ortodoksne židove.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 18:11   #60
Quote:
slisch kaže:
Stari filozofski ratniče, zaboravio si komentirati ono s tragovima čovjeka i dinosaura a posebno ono otkriće Dr. Mary Schweitzer. Ili su i to pamfletističke kreacionističke gluposti?
Da ponovimo:
Quote:
"U istom geološkom sloju" ne znači nužno i "iz istog vremenskog perioda".

Vrati se malo u peti osnovne i pogledaj u udžbenik iz zemljopisa.
Onaj dio o geološkim promjenama.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.