Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2005., 23:10   #1
Question Platfus [ravna stopala] - iskustva, savjeti, preporuke

Kako poceti sa "lijecenjem" platfusa? Kome se prvo obratiti a da nije lijecnik opce prakse? Koje firme prodaju maglu (u radu koriste metode koje nisu bas efektivne ali efektivno zgrcu lovu)? Koliko kostaju ulošci u prosijeku? Kakvih sve ima vrsta i koji su najbolji? Da li postoje kakve vijezbe za ravna stopala?

Hvala unaprijed

(ako je tema vec bila molim link do nje jer ju nisam nasao)
tomtom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 23:19   #2
pogledaj ovdje: http://www.kinematika.hr/

cijena: 250 kn pregled, 405 ulošci
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 09:04   #3
vježbe su npr. hodanje 'po vanjskom rubu' stopala,hodanje
po 'unutrašnjem rubu' stopala, hodanje po dršku metle
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 17:11   #4
Hodanje po pijesku ili sljunku, znaci treba sto vise vremena provesti na plazi.
Inace moj mali necak ima skroz ravni platfus i bio je kod raznih doktora privatnih, socijalnih, skupih... I ovaj jedan privatni veli da nis koristi od specijalnih cipela ili ulozaka, treba naci obicne cipele koje su udobne. Navodno je to samo zamka za naivne da potrose sto vise novaca a sa platfusom se ne moze bas nista, ne moze se izlijeciti, jedino te vjezbe malo pomazu za opustanje stopala. Onda drugi doktor tvrdi sasvim suprotno i sad kome vjerovati? Roditelji su se odlucili za ovog koji je protiv tih specijalnih cipela.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:28   #5
Ravna stopala

Eto, kao što naslov kaže muče me ravna stopala (skroz su ravna, otisak mi je pun) i to već duže vrijeme...Ne znam hoću li ih ikad moći ispraviti (vjerojatno ne), ali želim bar da mi u cipeli stopalo izgleda normalo...Dosta mi je isprobavanja svakojakih uložaka koji na kraju više odmažu, stoga ako netko ima rješenje ili zna dobrog ortopeda bila bih zahvalna...
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 10:22   #6
ja imam spušteno stopalo i to mi nimalo ne smeta
moš se javiti doktoru ako ti to daje neke smetnje, poput poterškoća u hodanju ili ako osjećaš bol u stopalu, dok kod većine djece bez taakvih simptoma nije potreban tretman, također kod ljudi koji imaju dugotrajno ravna stopala nije potreban tretman, osim ako postoji bol,

postoje fizikalne terapije (kod poteškoća s hodanjem)
irijetko kirurški zahvat - samo ako je deformitet velik


naravno postoje ulošci
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 10:45   #7
Mislim da ne možeš tu puno učiniti, u smislu ispravljanja. Mojoj curici kojoj je to isto dijagnosticirano sa 4 godina (stopala kao slonić ... upravo tim rječima ih je ortoped opisao), sada nakon 3 godine su joj se gotovo ispravila, a za to nisu zaslužni ulošci (nosili smo ih samo par mjeseci) već bavljenje sportom. Istu situaciju imam i s mlađim sinom, tako da iduće godine i njega upisujem u nogomet (ili već gdje bude želio ići).

Ja ih imam cijeli život i sve do sada (38 godina) nisam imala problema, tek kada su počeli bolovi u rukama, ramenima, fizijatar mi je rekao da imam skoliozu i da sve to potiče od ravnih stopala i naravno sjedalačkog posla. Odradila sam fizikalnu terapiju i sada nakon fizikalne i dva mjeseca svakodnevnog i redovitog vježbanja, bolovi su nestali i nemam više nikakvih tegoba.
mamasunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:59   #8
Ja imam 19 godina i još uvijek imam spuštena stopala.. radi toga mi koljena idu previše unutarnju stranu dok hodam...
Ako sad počnem vježbat bi li se meni moglo stanje s koljenima popravit?!
Il sam prestara?
I_Am_Alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:39   #9
Quote:
I_Am_Alive kaže: Pogledaj post
Ja imam 19 godina i još uvijek imam spuštena stopala.. radi toga mi koljena idu previše unutarnju stranu dok hodam...
Ako sad počnem vježbat bi li se meni moglo stanje s koljenima popravit?!
Il sam prestara?
Ispravljaj kako znaš jer nisi prestara za ikakav popravak koji se tiče zdravlja!!! Radi što znaš, vježbaj, pazi s cipelama, bilo što jer posljedica ravnih stopala ti se vraća u svim oblicima: djeluje kako sama kažeš i na koljena, pa time na kičmu, pa vrat, stvara se salo na unutarnjoj strani bedara zbog tog lošeg položaja tj stava ili kako se već zove nogu u gornjem dijelu, a zato jer se mišići opuštaju više nego smiju, pate kukovi....da ne nabrajam radite što znate, samo s pazite....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:05   #10
Hvala puno... već sam se zabrinula da sam prestara... pa ono već se jedno 6 mjeseci bavim penjanjem po umjetnim stjenama, u zadnje vrijeme sam počela i doma malo vježbat...! Sad mi je lakše...
I_Am_Alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:09   #11
Jel se na kraju mogu zaista "izlječiti" ravna stopala ili samo pomoći da bude lakše
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:20   #12
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Jel se na kraju mogu zaista "izlječiti" ravna stopala ili samo pomoći da bude lakše
Ne znam, nisam sigurna ali mislim da nije izlječenje bit nego način da se situacija drži pod kontrolom , tj da se ne pogorša kako se meni dogodilo jer se nisam pazila vjerujući da nema pomoći...Danas bi mi vjerojatno tabani i dalje bili spušteni ali bez tih dodatnih oštećenja....U međuvremenu se dogodi i povećanje težine pa se pojača opterećenje stopalima pa se taj negativni proces dodatno ubrza....Sigurna sam da će netko od ortopeda jasnije objasnit , ali ovo je samo moje iskustvo...
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 13:41   #13
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Ne znam, nisam sigurna ali mislim da nije izlječenje bit nego način da se situacija drži pod kontrolom , tj da se ne pogorša kako se meni dogodilo jer se nisam pazila vjerujući da nema pomoći...Danas bi mi vjerojatno tabani i dalje bili spušteni ali bez tih dodatnih oštećenja....U međuvremenu se dogodi i povećanje težine pa se pojača opterećenje stopalima pa se taj negativni proces dodatno ubrza....Sigurna sam da će netko od ortopeda jasnije objasnit , ali ovo je samo moje iskustvo...

Nemre se sad vježbama i ortopedskim ulošcima dobiti baš neki točno željeni oblik stopala ali se može utjecati da se svodovi malo poprave i ojačaju mišići koji drže svodove stopala, i sprječava se progresija deformiteta. S vježbama treba započeti čim ranije i ortopedski ulošci nisu od štete, jer se mijenjanjem statike stopala, to ste i same napisale, mijenjaju i odnosi sila iznad stopala, znači na koljenima, kukovima i kralježnici pa onda vise nemate samo bolna stopala nego i koljena, kukove i bolne sindrome kralježnice.
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 17:16   #14
Ja imam ravna stopala i samo mogu reći da su me ortopedski ulošci jedno vrijeme poštedjeli bolova u kračježnici. I nešto se čudno dogodilo. Više me nikad nije zabolio lumbalni dio i kao da se malo ta hiperlordoza "poravnala", ali uvijek je ostao bolni vrat. Ljudi navrijeme idite liječniku i nemojte zanemarivati ono što kaže.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:06   #15
Ravna stopala - platfus

Pozdrav!

Zanima me da li sta pomazu oni ulosci sto se stavljaju u cipele?
Gdje bih to mogao kupiti?

Imam 19 god i stopala su mi lagano ravna vec par godina, no tek nedavno sam primijetio da se ona unutarnja strana skoro pa potpuno spustila.
Do sada nisam imao nikakvih problema, no bojim se da cu imati probleme u buducnosti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 12:17   #16
problem

imam jedno pitanje na koji ocekujem odg. jer to mi jako puno znaci i to mi je veliki problem.
jos nisam punoljetan a imam spustena stopala i sa strane kod malog prsta malo nize mi je izbila mala kost nosim uloske vec 2 god i nikakv znak pomoci !!!!! trazim neki dobar savjet ili ako znate gdje mogu kupiti ortopedske cipele koje su kvalitetne i koje bi pomogle barem da se ne nastavi deformirati????molim sto brzi odgovor!!!hvala unaprijed
problematican is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 11:43   #17
Spuštena stopala (platfuss) kod odraslih-vježbe

Velik broj ljudi ima nekih problema sa stopalom, ali neki od nas i ozbiljnijih problema (bolove u stopalu i listovima, trnci, glavobolje, umor), da ne spominjem estetske (gazim prema unutra)...

Navodno da ako to ne riješite u najranijoj dobi nema vam spasa nego nositi čitav život uložak, ali što onda npr ljeti kad se 3 mjeseca nose japanke?

Iz vlastitog iskustva znam da ulošci ne pomažu dok vježbe mogu pomoći, konkretno išla sam jedno vrijeme na klasični balet za odrasle i stopalo mi se ''podiglo'', prestali su bolovi, čak mi se broj stopala smanjio za pola broja!??!

Nažalost plasni studio se zatvorio, ja prestala vježbati i sve se vratilo na staro nakon par mjeseci...da li znate neke vježbe koje mogu pomoći, da li ste ih probali raditi?
__________________
Živjela ljubav ne idem bez tebe!
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 11:00   #18
Jebiga, ljudi su evoluirali na neravnim podlogama, bosonogi. Imali su svi žuljeve, nokte ko ptice grabljivice i kožu debelu pola kilometra, ali su stopala ziher bila zdrava

Po čistoj logici jačanje mišića može pomoći, općenito. Meni pomaže. Doduše, ja unatoč platfusu nikad nisam imala problema s ovime što pišeš, jedino mi stopalo izgleda malo preširoko, što mi nije lijepo

Najbolje rješenje su kvalitetni ulošci.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 21:39   #19
Quote:
ikas kaže: Pogledaj post
Velik broj ljudi ima nekih problema sa stopalom, ali neki od nas i ozbiljnijih problema (bolove u stopalu i listovima, trnci, glavobolje, umor), da ne spominjem estetske (gazim prema unutra)...

Navodno da ako to ne riješite u najranijoj dobi nema vam spasa nego nositi čitav život uložak, ali što onda npr ljeti kad se 3 mjeseca nose japanke?

Iz vlastitog iskustva znam da ulošci ne pomažu dok vježbe mogu pomoći, konkretno išla sam jedno vrijeme na klasični balet za odrasle i stopalo mi se ''podiglo'', prestali su bolovi, čak mi se broj stopala smanjio za pola broja!??!

Nažalost plasni studio se zatvorio, ja prestala vježbati i sve se vratilo na staro nakon par mjeseci...da li znate neke vježbe koje mogu pomoći, da li ste ih probali raditi?
pa ako znaš iz iskustva što ti je najbolje pomoglo (normalno da se broj noge smanjio čim se svod stopala podigao!) onda bi najjednostavnije bilo nastaviti s tim. sjeti se svih onih vježbi koje si radila u plesnom studiju i prisili se da ih radiš svaki dan. očito je to djelotvornije od onog hodanja prsti-peta-rub stopala, nabiranja tkanine nožnim prstima i kotrljanja valjčića!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 09:25   #20
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
pa ako znaš iz iskustva što ti je najbolje pomoglo (normalno da se broj noge smanjio čim se svod stopala podigao!) onda bi najjednostavnije bilo nastaviti s tim. sjeti se svih onih vježbi koje si radila u plesnom studiju i prisili se da ih radiš svaki dan. očito je to djelotvornije od onog hodanja prsti-peta-rub stopala, nabiranja tkanine nožnim prstima i kotrljanja valjčića!
Nije jednostavnije, trening klasičnog baleta čak i ovako za tete amaterke je brutalan
Osim toga ima jako puno toga da bi se sjećala ponoviti...
__________________
Živjela ljubav ne idem bez tebe!
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.