Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2019., 12:43   #1
Imam strah od pasa, a uzela sam štene..

jedno pitanje koje se tiče mene, a ne mog kućnog ljubimca.

jako se bojim velikih pasa i sve me strah što će biti kad krenemo u šetnje pa se prema nama zatrči neki rotvajler ili slično

uopće ne znam kako taj strah prevladati, ima netko savjet?

što raditi kad ogroman pas dođe i počne njuškati vašeg, a vi bi najradije pobjegli na prvo drvo
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Old 12.04.2019., 12:56   #2
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
jedno pitanje koje se tiče mene, a ne mog kućnog ljubimca.

jako se bojim velikih pasa i sve me strah što će biti kad krenemo u šetnje pa se prema nama zatrči neki rotvajler ili slično

uopće ne znam kako taj strah prevladati, ima netko savjet?

što raditi kad ogroman pas dođe i počne njuškati vašeg, a vi bi najradije pobjegli na prvo drvo
Samo imaj na umu da će taj rotvajler, a i tvoj pas itekako osjetiti taj strah i negativu. Iz toga baš i ne proizlaze super situacije.
Ako ne znaš kaj bi i kako bi izašla na kraj s time, nosi pepper sprej sa sobom pa će ti to možda dat neku sigurnost, a ak dođe do sranja možeš pošpricat i svog i tuđeg psa.

Moja kuja je živac i ako skuži da je se neko boji ona ne prestaje lajat na tu osobu. Drugi pas je flegma. Imamo jednu curicu u zgradi koja se nenormalno boji pasa i kad smo u liftu zajedno vidiš da se trese od straha. Ovaj moj ju samo blijedo gleda i izignorira, dok kuja sumanuto laje.

Tak da puno ovisi i o karakteru tvog šteneta. Moji su iste pasmine a karakteri nebo i zemlja.
nemam-iksicu is offline  
Old 12.04.2019., 13:05   #3
Kako to , kako to, kaaakooooo tooooooooooooooo............

I, kak budete vi odgojili psa? Zakaj ste uzeli psa ako se pasa bojite?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 12.04.2019., 14:09   #4
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Samo imaj na umu da će taj rotvajler, a i tvoj pas itekako osjetiti taj strah i negativu. Iz toga baš i ne proizlaze super situacije.



Ako ne znaš kaj bi i kako bi izašla na kraj s time, nosi pepper sprej sa sobom pa će ti to možda dat neku sigurnost, a ak dođe do sranja možeš pošpricat i svog i tuđeg psa. .
uzet ću pepper sprej

Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Kako to , kako to, kaaakooooo tooooooooooooooo............

I, kak budete vi odgojili psa? Zakaj ste uzeli psa ako se pasa bojite?
ne bojim se svih pasa, samo velikih kao što je rotvajler ili doga ili pit bull ili vučjak... labradori i ritriveri i slični mi nisu strašni

a bojim se jer me vučjak napao kad sam bila mala
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Old 12.04.2019., 15:06   #5
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Kako to , kako to, kaaakooooo tooooooooooooooo............

I, kak budete vi odgojili psa? Zakaj ste uzeli psa ako se pasa bojite?
Neplačkice, bojim se da to neće dobro završiti. Dobro ti kažu ljudi: psi osjećaju, zapravo, prema nekim istraživanjima navodno njuše strah.

U principu se na ulici nijedan pas ne bi smio imati mogućnosti zaletjeti prema tebi, ali kako se mi držimo propisa, realno je da će se to prije ili poslije dogoditi. Međutim, u psećim parkovima i ostalim mjestima gdje je pse dopušteno puštati bez lajne, morat ćeš najprije naučiti procijeniti je li pas koji je dojurio k tebi neprijateljski raspoložen ili nije.

Mislim, Jucko je labradorica - i nije istina da labradori ne mogu napasti! - pa je velika. Dogodilo nam se da je žena s malim psom dignula psa na ruke, u panici "da se psu nešto ne desi". Opje su bile štenci i prije ženine intervencije veselo su se utrkivale po livadi. Jucko je, sasvim razumljivo, obigravala oko njih dvije i lajala pozivajući malecku da odjebe gazdaricu i dođe se igrati. Znaš što mi je žena rekla: "Zašto vaš pas laje?"

Bolje da ti ne ispričam što sam joj odbrusila. A da ne govorimo kako je stalno podizala psa na ruke i kako su joj svi savjetovali da to ne čini.

Ponavljam - nema veze s tobom, nemoj se osjetiti prozvanom: treba početi izdavati dozvole za držanje pasa.

P. S. Ne znam iz kojega si grada ili mjesta, ali doista bi ti bilo pametno da se konzultiraš sa psećim instruktorom, a onda eventualno prođeš i školicu.
Didi is offline  
Old 12.04.2019., 15:11   #6
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
jedno pitanje koje se tiče mene, a ne mog kućnog ljubimca.

jako se bojim velikih pasa i sve me strah što će biti kad krenemo u šetnje pa se prema nama zatrči neki rotvajler ili slično

uopće ne znam kako taj strah prevladati, ima netko savjet?

što raditi kad ogroman pas dođe i počne njuškati vašeg, a vi bi najradije pobjegli na prvo drvo
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post

ne bojim se svih pasa, samo velikih kao što je rotvajler ili doga ili pit bull ili vučjak... labradori i ritriveri i slični mi nisu strašni

a bojim se jer me vučjak napao kad sam bila mala
znaci nekada davno vas je napao vucjak ( pretpostavljam da je prije njemacki ovcar), ali ni rotvajler, ni doga ni putbull (pitbull nije rasa nego skupina tj. zajednicki naziv za 4 rase pase među kojima je cak i bulldog ) nisu? Ali labradora i retrivera se ne bojite ijako su vislji i tezi od "pit bulla"? - to je tipicnan strah od nepoznatog koji je uzrokovan medijskim napumpavanjem i lokalnoseoskim naklapanjima o "opasnim" pasminama.

Ako se toliko bojis nabrojenih pasa onda izbjegavaj livade i vau vau pakrove gdje se takvi psi okupljaju

Koje ste stene uzeli?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 12.04.2019., 15:22   #7
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Neplačkice, bojim se da to neće dobro završiti. Dobro ti kažu ljudi: psi osjećaju, zapravo, prema nekim istraživanjima navodno njuše strah.

U principu se na ulici nijedan pas ne bi smio imati mogućnosti zaletjeti prema tebi, ali kako se mi držimo propisa, realno je da će se to prije ili poslije dogoditi. Međutim, u psećim parkovima i ostalim mjestima gdje je pse dopušteno puštati bez lajne, morat ćeš najprije naučiti procijeniti je li pas koji je dojurio k tebi neprijateljski raspoložen ili nije.

Mislim, Jucko je labradorica - i nije istina da labradori ne mogu napasti! - pa je velika. Dogodilo nam se da je žena s malim psom dignula psa na ruke, u panici "da se psu nešto ne desi". Opje su bile štenci i prije ženine intervencije veselo su se utrkivale po livadi. Jucko je, sasvim razumljivo, obigravala oko njih dvije i lajala pozivajući malecku da odjebe gazdaricu i dođe se igrati. Znaš što mi je žena rekla: "Zašto vaš pas laje?"

Bolje da ti ne ispričam što sam joj odbrusila. A da ne govorimo kako je stalno podizala psa na ruke i kako su joj svi savjetovali da to ne čini.

Ponavljam - nema veze s tobom, nemoj se osjetiti prozvanom: treba početi izdavati dozvole za držanje pasa.

P. S. Ne znam iz kojega si grada ili mjesta, ali doista bi ti bilo pametno da se konzultiraš sa psećim instruktorom, a onda eventualno prođeš i školicu.
gledala sam već za školicu

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
znaci nekada davno vas je napao vucjak ( pretpostavljam da je prije njemacki ovcar), ali ni rotvajler, ni doga ni putbull (pitbull nije rasa nego skupina tj. zajednicki naziv za 4 rase pase među kojima je cak i bulldog ) nisu? Ali labradora i retrivera se ne bojite ijako su vislji i tezi od "pit bulla"? - to je tipicnan strah od nepoznatog koji je uzrokovan medijskim napumpavanjem i lokalnoseoskim naklapanjima o "opasnim" pasminama.

Ako se toliko bojis nabrojenih pasa onda izbjegavaj livade i vau vau pakrove gdje se takvi psi okupljaju

Koje ste stene uzeli?
da, njemački ovčar.
i istina, strah od nepoznatog, nisam to tako zamišljala, ali ja čim vidim velikog strašnog (za moj pojam strašnog ) psa, ja se skamenim

uzeli smo bišon havanezera

što se tiče mjesta okupljanja velikih pasa, samo sam odjednom shvatila da ju vjerojatno neću smjeti šetati po savskom nasipu.. a to mi je blizu.. šteta
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Old 12.04.2019., 15:23   #8
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
P. S. Ne znam iz kojega si grada ili mjesta, ali doista bi ti bilo pametno da se konzultiraš sa psećim instruktorom, a onda eventualno prođeš i školicu.
A možda i koji sat psihoterapije ne bi loše došao. "Bojim se jer me kao malu napao vučjak" nije baš sasvim legitiman razlog - odnosno, ima stotine tisuća ljudi koje je kao male napao pas (i sama sam jedna od njih i još uvijek imam ožiljak da se time pohvalim ; a u međuvremenu sam shvatila između ostalog i činjenicu da sam ja sama bila potpuno i isključivo kriva što me pas gricnuo), pa se kao odrasli ljudi pasa ne boje.

A oni koji se boje najčešće ne nabavljaju pse, pa bih onda rekla da se tu svakako ima o čemu par sati porazgovarati s nekim razumnim psihoterapeutom

EDIT:
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
što se tiče mjesta okupljanja velikih pasa, samo sam odjednom shvatila da ju vjerojatno neću smjeti šetati po savskom nasipu.. a to mi je blizu.. šteta

Smjet ćeš Samo to nećeš željeti. I to je sasvim OK. Ali nitko ti to neće braniti niti zabranjivati, osim sebe same. Taj dio racionaliziraj, to je moj savjet.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 12.04.2019., 15:42   #9
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
gledala sam već za školicu



da, njemački ovčar.
i istina, strah od nepoznatog, nisam to tako zamišljala, ali ja čim vidim velikog strašnog (za moj pojam strašnog ) psa, ja se skamenim

uzeli smo bišon havanezera

što se tiče mjesta okupljanja velikih pasa, samo sam odjednom shvatila da ju vjerojatno neću smjeti šetati po savskom nasipu.. a to mi je blizu.. šteta
Jedini savjet je da probas savladati taj strah, e kako, cuj to je tesko nekome reci jer nismo svi isti.
Mozda ces taj strah prevladati spontano dok ces setati sa svojim pesonjom jer ce biti neminovno susretanje sa navedenim pasminama...jedino sto nemoj, ali stvarno nemoj u slucaju susretanja sa pasminom koje se bojis instinktivno podizati svog psa jer ces tako prenjet svoju traumu i strah na njega - a onda si tek u problemu.

Jedan moj frend se uzasno bojao velikih pasa (nesto poput tebe - strah od nepoznatog jer je kao mali bio ugrizen i sve sto mu je izgledalo opasno je izbjegavao u sirokom luku) , uglavnom dosao motorom u Zg, zadesila ga kisa i otpao mu smjestaj. Gdje ce?-kod mene - uglavnom nije htio ni uci u dvoriste od straha i htio je spavati vani na kisi (totalno ga kuzim jer mu se trah vidio na faci koja je problijedila). Na kraju ga je nagovorio moj pas koji ga je dosao ponjuskati, mahao mu repom i skoro skocio u krilo dok je bio na motoru. U kuci su postali najbolji prijatelji i spavao je pored njegovog kreveta. I tocka na I, na kraju je nabavio istog takvog "opasnog" psa . Poslije se smijao sam sebi i strahu koji je imao, ali eto, kod njega je to proslo nekako klizno i brzinski.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 12.04.2019., 15:48   #10
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
A možda i koji sat psihoterapije ne bi loše došao. "Bojim se jer me kao malu napao vučjak" nije baš sasvim legitiman razlog - odnosno, ima stotine tisuća ljudi koje je kao male napao pas (i sama sam jedna od njih i još uvijek imam ožiljak da se time pohvalim a u međuvremenu sam shvatila između ostalog i činjenicu da sam ja sama bila potpuno i isključivo kriva što me pas gricnuo), pa se kao odrasli ljudi pasa ne boje.

A oni koji se boje najčešće ne nabavljaju pse, pa bih onda rekla da se tu svakako ima o čemu par sati porazgovarati s nekim razumnim psihoterapeutom



Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Smjet ćeš Samo to nećeš željeti. I to je sasvim OK. Ali nitko ti to neće braniti niti zabranjivati, osim sebe same. Taj dio racionaliziraj, to je moj savjet.
hvala ti

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Jedini savjet je da probas savladati taj strah, e kako, cuj to je tesko nekome reci jer nismo svi isti.
Mozda ces taj strah prevladati spontano dok ces setati sa svojim pesonjom jer ce biti neminovno susretanje sa navedenim pasminama...jedino sto nemoj, ali stvarno nemoj u slucaju susretanja sa pasminom koje se bojis instinktivno podizati svog psa jer ces tako prenjet svoju traumu i strah na njega - a onda si tek u problemu.
probat ću ne dizati psa, već to treniram dok smo vani tj gledam okolo ide li neki pes pa ak ide, ja bris u zgradu

kad čitam smiješna sam sama sebi, al samo još ovo, sestrin mješanac iz azila je rastrgao par malih mačaka i jednog psa, a više malih pasa je napadao tijekom godina.. možda mi od tud isto strah

odrasla sam osoba i zato mi je to sve skupa još smiješnije i čudnije, taj strah..
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Old 12.04.2019., 15:59   #11
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post

probat ću ne dizati psa, već to treniram dok smo vani tj gledam okolo ide li neki pes pa ak ide, ja bris u zgradu

kad čitam smiješna sam sama sebi, al samo još ovo, sestrin mješanac iz azila je rastrgao par malih mačaka i jednog psa, a više malih pasa je napadao tijekom godina.. možda mi od tud isto strah

odrasla sam osoba i zato mi je to sve skupa još smiješnije i čudnije, taj strah..
A cuj, ja poznajem nekoliko osoba koje se boje svega sto leti, bas svega: komaraca, muha, pcela, osa, leptira.
Jedna od tih osoba se boji svega navedenog, ali pcela posebice i doslovno vristi kada ih vidi i bjezi glavom bez obzira iz razloga sto je cula da se od uboda pcele moze umrijeti - cisti strah nastao iz prica da postoje alergije na ubod pcele sto si je ona ocito percipirala kao da je to nesto sto se događa masovno (da istina je da postoje ali to se radi o promilima stanovnistva a ne postocima) i da ce dozivjeti anafilakticni sok i umrijeti. Ne moram ni pricati kakvo mi je bilo iskustvo sa njom kada nam je osa uletila u auto (ili je vec bila u autu pa ju nismo vidjele prije), a ona je vozila - sva sreca da smo ostale zive, a auto citav .
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 12.04.2019., 16:02   #12
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post





hvala ti



probat ću ne dizati psa, već to treniram dok smo vani tj gledam okolo ide li neki pes pa ak ide, ja bris u zgradu

kad čitam smiješna sam sama sebi, al samo još ovo, sestrin mješanac iz azila je rastrgao par malih mačaka i jednog psa, a više malih pasa je napadao tijekom godina.. možda mi od tud isto strah

odrasla sam osoba i zato mi je to sve skupa još smiješnije i čudnije, taj strah..

nisi smiješna. tužno je što ćeš napraviti od psa koji kuži tvoje ponašanje i prihvatiti će ga. i ne TO NIJE smiješno ni slatko.

ne znam čemu uzimanje psa kad si svjesna da ćeš imati problema s održavanjem njegovog normalnog života.
atlantis is offline  
Old 12.04.2019., 16:05   #13
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
gledala sam već za školicu
Pametna cura!

Sad te hvalim kao psića.

Quote:
što se tiče mjesta okupljanja velikih pasa, samo sam odjednom shvatila da ju vjerojatno neću smjeti šetati po savskom nasipu.. a to mi je blizu.. šteta
Ako se ikad ipak odlučiš za šetnju po nasipu, shvatit ćeš da su najgora bića ondje ljudi: em je psima dopušteno kretanje bez lajne u inundacijskom pojasu, em oni upravo tamo trče i onda se čude zašto psi trče za njima, a posliej se izderu na tebe "što ne držiš psa na vezu". Točno mi je tako rekao jedan lik, a ja sam njemu rekla: "Zato što nije barka!"

I umalo sam dobila batina. Papreni sprej nosim samo zbog takvih budala.
Didi is offline  
Old 12.04.2019., 16:17   #14
Kad imaš psa i baviš se njime naučiš prepoznavati njegovu mimiku, njegove izraze.
Istu mimiku ima i veliki pas. Bilo koji.
I kad vidiš da ti prilazi rotvajler s mimikom koju ima tvoj pas kad ti iskazuje najveću znatiželju i zaigranost, to ćeš videti i kod drugog psa.

Naravno, to je ako ćeš se psom baviti kao psom, a ne hrpicom slatkoće za maženje. Pošto te zanimala već škola, vjerujem da si ovo prvo
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Old 12.04.2019., 16:18   #15
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nisi smiješna. tužno je što ćeš napraviti od psa koji kuži tvoje ponašanje i prihvatiti će ga. i ne TO NIJE smiješno ni slatko.

ne znam čemu uzimanje psa kad si svjesna da ćeš imati problema s održavanjem njegovog normalnog života.

stvarno to misliš, da neću uspjeti savladati taj strah? ne pada mi na pamet uništavati život peseka.
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Old 12.04.2019., 16:24   #16
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
stvarno to misliš, da neću uspjeti savladati taj strah? ne pada mi na pamet uništavati život peseka.
Pa očito da nećeš, ako ti je ovo taktika koju misliš primjenjivati:
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
već to treniram dok smo vani tj gledam okolo ide li neki pes pa ak ide, ja bris u zgradu :facepalm
Kako bi savladala strah ako je jedino što ti pada na pamet "bris u zgradu"?

Zato ti i kažem, nađi nekog da ti pomogne da savladaš strah. Mislim, svi se slažemo da je školica/trener za psa dobra ideja - zašto ne bi bila dobra ideja isto tako pronaći trenera za čovjeka?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 12.04.2019., 16:34   #17
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Pa očito da nećeš, ako ti je ovo taktika koju misliš primjenjivati:


Kako bi savladala strah ako je jedino što ti pada na pamet "bris u zgradu"?

Zato ti i kažem, nađi nekog da ti pomogne da savladaš strah. Mislim, svi se slažemo da je školica/trener za psa dobra ideja - zašto ne bi bila dobra ideja isto tako pronaći trenera za čovjeka?
ma bio je zato fejspalm pored!

naravno da mi to nije plan
ne bih otvarala temu na forumu da ne mislim da je moje ponašanje u redu
ne bih ni pitala za mišljenja ljude koji imaju kućne ljubimce da želim uništiti svog lljubimca i da me nije briga za živo biće.

želim pomoć i zato sam pitala.

dobila sam puno dobrih savjeta i sad je na meni da se borim s tim, u školi sa trenerima, sa veterinarom, uz pomoć susjeda koji imaju velike peseke pa već znaju za moj problem i oni mi pomažu pomalo kad smo zajedno vani i tak..

još da riješim velike nepoznate pse.. i super
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Old 12.04.2019., 16:37   #18
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
stvarno to misliš, da neću uspjeti savladati taj strah? ne pada mi na pamet uništavati život peseka.
da stvarno to mislim. imala sam u zgradi jednu kojoj je sin 'sebi' kupio psa (i to još od štancera) pa je na kraju ona vodila brigu o tom psu.

vodila znači šetnja na lajni isključivo i to uz cukanje i strah od pasa.

sad ima živčano, nesocijalizirano, užasno frustrirano biće koje je s 10 godina počelo grist namještaj samo zato jer su se preselili u drugi stan. u istoj zgradi

taj pas nikad valjda nije kvalitetno istrčan a o igri s drugim psima da uopće ne govorim.
atlantis is offline  
Old 12.04.2019., 16:39   #19
Imam strah od pasa, a uzela sam štene..

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pitbull nije rasa nego skupina tj. zajednicki naziv za 4 rase pase među kojima je cak i bulldog

Krivo. Pitbull je jedan jedini i to je američki pitbul terijer (American Pit Bull Terrier). To što se pod pitbulla prodaje masa ostalih pasmina je drugi par rukava. Ovo na što ti ciljaš bi eventualno bile “bully breeds” (gdje spadaju i pit i staf i još neke pasmine)
karla1215 is offline  
Old 12.04.2019., 16:42   #20
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
da stvarno to mislim. imala sam u zgradi jednu kojoj je sin 'sebi' kupio psa (i to još od štancera) pa je na kraju ona vodila brigu o tom psu.

vodila znači šetnja na lajni isključivo i to uz cukanje i strah od pasa.

sad ima živčano, nesocijalizirano, užasno frustrirano biće koje je s 10 godina počelo grist namještaj samo zato jer su se preselili u drugi stan. u istoj zgradi

taj pas nikad valjda nije kvalitetno istrčan a o igri s drugim psima da uopće ne govorim.
ma ne dolazi u obzir to. pa to je robija
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.