Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 19:10   #1
Prebacivanje kartona od jednog doktora do drugog

Kod svoje dr. opće prakse sam već tri godine. Nedavno mi je njena sestra rekla da nema moj karton i da ga moram uzeti od bivšeg doktora i donijeti k njoj, prije mi to nije spominjala, samo je rekla da popunim formular o promjeni doktora i odnesem na HZZO i k njoj. Problem je u tome što ja nemam pojma gdje je moj karton (selila sam se, promijenila 3 škole i koješta) i zašto me to sad odjednom traži. Valjda zbog zdravstvene reforme? Može li me netko uputiti što da radim?
__________________
I always made one prayer to God, a very short one. Here it is: "O Lord, make our enemies quite ridiculous!" God granted it.
Posve_nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 19:45   #2
Nazovi područni ured zdrastvenog osiguranja i pitaj gdje je tvoj karton.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:59   #3
Dobro, hvala.
__________________
I always made one prayer to God, a very short one. Here it is: "O Lord, make our enemies quite ridiculous!" God granted it.
Posve_nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:00   #4
Da li po zakonu 12 mj. moraš biti kod jednog doktora da bi se mogao prebaciti kod drugog ili se to može ranije, i da li je potreban nekakav valjani razlog za prebacivanje?
dadamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:00   #5
"Prebacvanje" kartona je sustavna procedura, pošto su svi podaci o pacijentu u digotalnom obliku.
Ono što treba učiniti jest otići kod liječnika novog izbora i ispuniti zahtjev o primanju. Novi liječnik šalje zahtjev sustavom i virtualni karton se prebacuje u njegovu bazu pacijenata iz baze bivšeg doktora.
Nikakvo fizičko nošenje kartona od točke a do točke b više ne postoji u takvom obliku.

dadamaca, mislim da ne postoje više nikakve prepreke osim prebukiranosti liječnika novog izbora da u bilo kojem trenutku promijeniš svog liječnika obiteljske medicine.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:42   #6
Mora proći 12 mjeseci, osim ako imaš neki razlog ( npr. preseljenje u drugo mjesto ili potpuno nezadovoljsvo dosadašnjim liječnikom za što u tom sustavu imaju i poseban izraz, ali se sada ne mogu sjetiti koji). Ako nazoveš HZZO, oni ti sve kažu, a onda put izabranog liječnika i sve dalje ide kako je rekla Ivanicapeca.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 14:32   #7
Da li meni doktorica kod koje se odlučim prebaciti može isti dan prebacivanja ispunjavati forumlare tipa izjave o ozljedi na radu?
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 16:18   #8
Quote:
me3000 kaže: Pogledaj post
Da li meni doktorica kod koje se odlučim prebaciti može isti dan prebacivanja ispunjavati forumlare tipa izjave o ozljedi na radu?
Sve što ti je potrebno, možeš ostvariti od dana kada si na hzzo prijavljena kao pacijent liječnika(znači predala si potpisanu izjavu u hzzo i vratila je liječniku).

O ozljedi na radu će ti nova dr najbolje odgovoriti, ili postavi pitanje na ovoj temi

https://www.forum.hr/showthread.php?t=311556
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 16:46   #9
Mislim da ne. Ja sam imala sličnu situaciju, pa su mi rekli da nova doktorica mora čekati odobrenje HZZO-a da te upiše, tako nekako, uglavnom to se čeka do najviše tjedan dana, a kad sam pitala što u toj rupi, na HZZO-u su mi odgovorili da je stara liječnica za mene odgovorna dok ta nova ne dobije "povrdu" od HZZO-a. Koliko sve to stoji - ne znam. Jer isto tako sam na forumu pročitala da su ljudi isti dan bili zbirnuti kod novog liječnika.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 21:31   #10
Nestali zdravstveni karton

Prebacili smo moju 90g.staru teško bolesnu i nepokretnu nonu prije mjesec dana kod našeg liječnika pošto smo je preselili na našu adresu. I sada je njezin karton doslovno nestao u sustavu i HZZO i novi liječnik prebacuju krivicu jedan na drugog a moja nona ne može dobiti recept ni uputnicu niti se zna povjest bolesti ako se šta desi. Neznam šta mi je činiti
Zac art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 22:04   #11
Meni moj karton prebacuju evo već godinu i mjesec dana. Stara doktorica je otišla u mirovinu 1.1.2023 a cca 15.1.2023 sam prebacio karton iz jednog "Dom zdravlja Zagreb - Centar" u drugi "Dom zdravlja Zagreb - Centar" udaljen svega nekoliko ulica od ovog prvog. Fizički karton sam pokupio no digitalni još uvijek "putuje", i svaki put kad pitam jel stiglo jedna strana prebacuje krivicu na drugu gdje je taj karton. Nova doktorica krivi stari Dom zdravlja da nije odradio svoj dio, stari Dom zdravlja krivi HZZO da je kod njih zapelo. Znači što li reći
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 18:10   #12
Quote:
Zac art kaže: Pogledaj post
Prebacili smo moju 90g.staru teško bolesnu i nepokretnu nonu prije mjesec dana kod našeg liječnika pošto smo je preselili na našu adresu. I sada je njezin karton doslovno nestao u sustavu i HZZO i novi liječnik prebacuju krivicu jedan na drugog a moja nona ne može dobiti recept ni uputnicu niti se zna povjest bolesti ako se šta desi. Neznam šta mi je činiti
Moguca ptetpistavka: prethodni doktor nije prenio sve podatje,a novi nije dobio sve od starog,nego od hzzo-a,pa treba upisivati rucno.Telefon u ruke i zvati sve.I jos jedna kvaka,jeste noni promijenili adresu prebivalista i nova osobna koja ujedno i vrijedi kao zdr.iskaznucu.Telefon u ruke i e mail.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 18:15   #13
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Meni moj karton prebacuju evo već godinu i mjesec dana. Stara doktorica je otišla u mirovinu 1.1.2023 a cca 15.1.2023 sam prebacio karton iz jednog "Dom zdravlja Zagreb - Centar" u drugi "Dom zdravlja Zagreb - Centar" udaljen svega nekoliko ulica od ovog prvog. Fizički karton sam pokupio no digitalni još uvijek "putuje", i svaki put kad pitam jel stiglo jedna strana prebacuje krivicu na drugu gdje je taj karton. Nova doktorica krivi stari Dom zdravlja da nije odradio svoj dio, stari Dom zdravlja krivi HZZO da je kod njih zapelo. Znači što li reći
Nazalost,u pravu si svi 3-'i.Doba sam takvo upozorenje,kada sam promijenila doktora,da bi hzzo mogao stvarati problem,'ali sve uredno prebaceno.Zar jos uvijek postoje fizicki,zar ne bi trebao to odraditi hzzo.?
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.