Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2008., 14:26   #2001
A jel to dostupno u apotekama,ili samo preko moze da se
nabavi?Ako bi mogla da mi napises tacan naziv i koliko kosta?hvala
boka-BG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:49   #2002
Quote:
boka-BG kaže: Pogledaj post
A jel to dostupno u apotekama,ili samo preko moze da se
nabavi?Ako bi mogla da mi napises tacan naziv i koliko kosta?hvala

Pa kako sam napisala - Merz Spezial Dragee - u biti to ti je B kompleks, tabletice koje piješ 2x dnevno kroz 3 mjeseca. Nabavljaju se normalno u ljekarnama, i koštaju oko 80 kn (mjesečna doza).
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:01   #2003
Quote:
hemingway83 kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme sam imao dosta stresa, prosao sam kroz jedan pravi mali rat, tako da mi se opet pocela vracati draga mi sestrica, pa sam poceo lagano opet koristiti korisni mi token.

Oprostite sto vas ovdje tusim, ali nisam imao snage citati sve propusteno dok me nije bilo na netu pa vam se ovim putem ispricavam sto mozda spominjem vama vec dobro poznatu kremu. Ja sam prvi put cuo za nju u Rimu i olaksala mi je zivot.

Inace joj je cijena 24,96 eura za 30 grama i moze se nabaviti u gotovo svakoj rimskoj ljekarni. Ne znam kako je stanje kod nas, ali kako se vratih kuci i kad potrosim donesene zalihe, krenut cu u istrazivanje domaceg terena.

Hvala lipa i citamo se!
jel može malo detaljnijih informacija o ovoj kremi?
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:29   #2004
Nabavio sam čaj i kremu za psorijazu od gosp. Georgi Rangelova iz Srbije. Dali je neko ispitao ima li u kremi ima kortikosteroida ili dali neko zna gdje se može dati krema na analizu?
Ern is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:45   #2005
Hoi svima!!!!!ja sam inace isto tako jedna mlada djevojka rano oboljela od psorijaze.....dugo citam sve sto pisete o toj bolesti na forumu...al nikad se nisam prijavila,do sada!!!
I ja sam probala sve i svasta iako imam tek navrsenih 19 godina!Puno mi je pomoglo dok sam sve to citala...jer znam da se na drugoj strani nalazi osoba slicna meni i mom nacinu zivota!
Inace.....ja sam jako jako psihicki duugo vremena patila od te bolesti jos dok je ona bila u pocetnom stadiju...a sada.......se ta depresija smanjila i puno lakse govorim ljudima o sebi i svojoj
bolesti!!I sada kad vec stize ljeto...iskreno,dragi moji supatnici vec me hvata "panika kratkih rukava" kako ja to kazem....iskreno.....ja bi vam svima zazeljela jednu najvecu zelju na svijetu,
a to je da OZDRAVITE,kao sto to zelim i sebi!!!!!!!!!!


I samo jos odgovor.....za boka-BG:rupice nemoraju znacit psorijazu..imam ih i ja od nedavno!!1.sam citala na netu..i prosvrljala po netu..prelistala tonu stranica i .....poslije otisla kod doktora!
to moze biti psorijaza,infekcija,gljivice bla bla....da vise ne pricam.....recimo kod mene su gljivice!!!!!!!!
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:46   #2006
Quote:
Ern kaže: Pogledaj post
Nabavio sam čaj i kremu za psorijazu od gosp. Georgi Rangelova iz Srbije. Dali je neko ispitao ima li u kremi ima kortikosteroida ili dali neko zna gdje se može dati krema na analizu?
pa probaj da vidis u apotekama gde se prave lekovi,kontam da tamo moze i da se utvrdi sta sve sastoji krema...........a ako nista makar ce te uputiti negde!!
boka-BG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 17:06   #2007
Quote:
Ern kaže: Pogledaj post
Nabavio sam čaj i kremu za psorijazu od gosp. Georgi Rangelova iz Srbije. Dali je neko ispitao ima li u kremi ima kortikosteroida ili dali neko zna gdje se može dati krema na analizu?
Kod nas u Beogradu to mozes uraditi u Gradskom zavodu za zastitu zdravlja, institutu torlak i vojno medicinskoj akademiji.
Analiza se vrsi na doneti uzorak i to za
1. Fizicko i fizicko hemijska ispitivanja- organolepticka svojstva
.................................................. .- sadrzaj metala u ekstraktu
2. Mikrobioloska ispitivanja

3. Strucno misljenje ( na osnovu dobijenih rezultata ) o skodljivosti tj ne skodljivosti sastojka na ljudski organizam.

Ovakva analiza kosta priblizno 100 Eur.

Posedujem licno vise komada ovakvih tako da ovo govorim iz licnog iskustva.

Pozdrav
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 19:51   #2008
Quote:
cokoladicaa kaže: Pogledaj post
Hoi svima!!!!!ja sam inace isto tako jedna mlada djevojka rano oboljela od psorijaze.....dugo citam sve sto pisete o toj bolesti na forumu...al nikad se nisam prijavila,do sada!!!
I ja sam probala sve i svasta iako imam tek navrsenih 19 godina!Puno mi je pomoglo dok sam sve to citala...jer znam da se na drugoj strani nalazi osoba slicna meni i mom nacinu zivota!
Inace.....ja sam jako jako psihicki duugo vremena patila od te bolesti jos dok je ona bila u pocetnom stadiju...a sada.......se ta depresija smanjila i puno lakse govorim ljudima o sebi i svojoj
bolesti!!I sada kad vec stize ljeto...iskreno,dragi moji supatnici vec me hvata "panika kratkih rukava" kako ja to kazem....iskreno.....ja bi vam svima zazeljela jednu najvecu zelju na svijetu,
a to je da OZDRAVITE,kao sto to zelim i sebi!!!!!!!!!
Dobro dosla!!!
Osim sto te hvata panika, mozas nam rec kakvo je tvoje stanje sada i kako se trenutno lijecis??
Mene su isto smetali pogledi usmjereni na psorijazu ali me to vise ne dira, prvo zato sto nije zarazno pa se nemam cega sramit i bojat a nikome nisam prijetnja, drugo zato sto mislim da ima puno gorih bolesti koje puno gore izgledaju pa me ovo tjesi. Uostalom,kada me netko pita sta mi je bez problema kazem i uglavnom sam okruzena svim ljudima koji znaju o cemu se radi pa sada samo pitaju jel mi bolje
Meni nije problem nosit ni duge a ni kratke rukava. Duge zato sto ima toliko laganih i prozracnih materijala da ih ni ne osjetis,a kratke jer mi je stvarno vise svejedno ko ce me gledat. Hvala Bogu da oni to nemaju pa da ne moraju na sebi gledat isto.
Ako te brine kupanje i da te svi gledaju na plazi,onda opet imas izbor,sve one prekrasne uvale Jadranskog mora koje nisu ni jako udaljene od glavnih plaza pa imas pristup svemu.
Nadam se i vjerujem da ce mi ovo bit prvo ljeto bez psorijaze od kada ju imam,ako ovako nastavi,naravno, bas se radujem

I ja tebi zelim da sto prije ozdravis,pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 20:11   #2009
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
molim te napiši pun naziv te kreme jer kad ukucam u google token ništa mi ne izbacuje.
Na kutijici piše: Token 0.005% + 0.05% unguento
calcipotriolo+betametasone

Proizvođač je Intendis S.p.A
Via E.Schering 21
20090 Segrate (Milano), tj.

LEO Laboratories Ltd., Cashel Road,
Dublin 12, Irlanda
hemingway83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 20:19   #2010
Quote:
hemingway83 kaže: Pogledaj post
Na kutijici piše: Token 0.005% + 0.05% unguento
calcipotriolo+betametasone

Proizvođač je Intendis S.p.A
Via E.Schering 21
20090 Segrate (Milano), tj.

LEO Laboratories Ltd., Cashel Road,
Dublin 12, Irlanda
aha to je psorcutan za talijansko trziste i jos je pojačano s malo kortikosteroida(betametasone tj ono sto sadrzi belosalic)
evo belosalic:
Belosalic mast: jedan gram masti sadržava 0,5 mg betametazona u obliku dipropionata i 30 mg salicilne kiseline. Pomoćne tvari: tekući parafin, bijeli vazelin.
http://www.belupo.hr/Default.aspx?si...howNonOTC=true

psorcutan/dovonex/daivonex ovisno o trzistu se bazira na calcipotriolu
It is used in the treatment of psoriasis, marketed under the trade name Dovonex or Daivonex.
http://en.wikipedia.org/wiki/Calcipotriol

i ja imam tu mast ali bez kortikosteroida no za njemačko trziste. radi se o istoj firmi iz irske a krema se zove psorcutan.

vidiš vidiš trebala sam farmaciju studirati
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:07   #2011
Wink

Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
aha to je psorcutan za talijansko trziste i jos je pojačano s malo kortikosteroida(betametasone tj ono sto sadrzi belosalic)
evo belosalic:
Belosalic mast: jedan gram masti sadržava 0,5 mg betametazona u obliku dipropionata i 30 mg salicilne kiseline. Pomoćne tvari: tekući parafin, bijeli vazelin.
http://www.belupo.hr/Default.aspx?si...howNonOTC=true

psorcutan/dovonex/daivonex ovisno o trzistu se bazira na calcipotriolu
It is used in the treatment of psoriasis, marketed under the trade name Dovonex or Daivonex.
http://en.wikipedia.org/wiki/Calcipotriol

i ja imam tu mast ali bez kortikosteroida no za njemačko trziste. radi se o istoj firmi iz irske a krema se zove psorcutan.

vidiš vidiš trebala sam farmaciju studirati
Emergence,
pls. molim te javi točan naziv i proizvođača te svoje kreme jer idem poslovno u njemačku ovaj vikend pa bi si kupio neku veću količinu.
Isto tako molim te da mi javiš kako se ona koristi i koje su nuspojave.
hvala ti!!!!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:33   #2012
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
Emergence,
pls. molim te javi točan naziv i proizvođača te svoje kreme jer idem poslovno u njemačku ovaj vikend pa bi si kupio neku veću količinu.
Isto tako molim te da mi javiš kako se ona koristi i koje su nuspojave.
hvala ti!!!!
evo prepisujem s kutije:

Psorcutan salbe

Intendis Austria Handels GesmbH
1121 Wien


imas pakiranje od 30 mg i 90mg.
90mg se više isplati uzeti jer je veće pakiranje a cijena je niža od tri manje kreme od po 30mg.

čula sam i da imaju psorcutan losion za vlasište pa si i to možeš uzeti.

ako te još kaj zanima reci?

inače mast se koristi jednom dnevno u jako tankom sloju se namaže. napredak nije odmah vidljiv vec za par tjedana.

nuspojave:
Calcipotriol has been shown in clinical trials to have an excellent safety profile. [3] Reports of hypercalcemia are rare.[4]
http://en.wikipedia.org/wiki/Calcipotriol

imaš još na nizu stranica pa si sam pogledaj

manje ima nuspojava od belosalica i u principu je utvrdena sigurnost psorcutana pa se vani i mala djeca mažu s tim.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 22:21   #2013
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post

vidiš vidiš trebala sam farmaciju studirati
nikad nije kasno za drugi studij

hvala ti na korisnim informacijama
hemingway83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 22:34   #2014
Quote:
hemingway83 kaže: Pogledaj post
nikad nije kasno za drugi studij

hvala ti na korisnim informacijama
haha to bi mi bio onda treći studij:hvali se:

nema na čemu kolega psorijatičaru
tu smo da si pomažemo!
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 17:17   #2015
Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
Dobro dosla!!!
Osim sto te hvata panika, mozas nam rec kakvo je tvoje stanje sada i kako se trenutno lijecis??
Mene su isto smetali pogledi usmjereni na psorijazu ali me to vise ne dira, prvo zato sto nije zarazno pa se nemam cega sramit i bojat a nikome nisam prijetnja, drugo zato sto mislim da ima puno gorih bolesti koje puno gore izgledaju pa me ovo tjesi. Uostalom,kada me netko pita sta mi je bez problema kazem i uglavnom sam okruzena svim ljudima koji znaju o cemu se radi pa sada samo pitaju jel mi bolje
Meni nije problem nosit ni duge a ni kratke rukava. Duge zato sto ima toliko laganih i prozracnih materijala da ih ni ne osjetis,a kratke jer mi je stvarno vise svejedno ko ce me gledat. Hvala Bogu da oni to nemaju pa da ne moraju na sebi gledat isto.
Ako te brine kupanje i da te svi gledaju na plazi,onda opet imas izbor,sve one prekrasne uvale Jadranskog mora koje nisu ni jako udaljene od glavnih plaza pa imas pristup svemu.
Nadam se i vjerujem da ce mi ovo bit prvo ljeto bez psorijaze od kada ju imam,ako ovako nastavi,naravno, bas se radujem

I ja tebi zelim da sto prije ozdravis,pozdrav

Hvala za dobrodoslicu
u zadnje vrijeme......iskreno ne koristim nesto bas......ono standardno,djecji sampon,Plivit D3 jer sam svjetla pa nesmijem puno na sunce....salicid kuterid u belobazi i diprosalic losion...no to rijetko(kortikosteroidi)!
ALI jedino sto mi je pomoglo jeste crema BETACORTONE!!!!!!.....koju mi je sestra donijela iz Svicarske..isla sam tamo lijecniku i dao mi je 5 takvih krema,no nemogu ih vise dobit jer tamo nemam zdravstveno...a kupit se nemogu bez recepta!!!!pa sam izgubila volju za bilo cime vise....
Sada trenutno idem u solarij a na ljeto planiram GARRA RUFFA!!!!!!Jer mi je dosta vise i doktora i isprobavanja lijekova......
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 17:29   #2016
Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
Dobro dosla!!!
Osim sto te hvata panika, mozas nam rec kakvo je tvoje stanje sada i kako se trenutno lijecis??
Mene su isto smetali pogledi usmjereni na psorijazu ali me to vise ne dira, prvo zato sto nije zarazno pa se nemam cega sramit i bojat a nikome nisam prijetnja, drugo zato sto mislim da ima puno gorih bolesti koje puno gore izgledaju pa me ovo tjesi. Uostalom,kada me netko pita sta mi je bez problema kazem i uglavnom sam okruzena svim ljudima koji znaju o cemu se radi pa sada samo pitaju jel mi bolje
Meni nije problem nosit ni duge a ni kratke rukava. Duge zato sto ima toliko laganih i prozracnih materijala da ih ni ne osjetis,a kratke jer mi je stvarno vise svejedno ko ce me gledat. Hvala Bogu da oni to nemaju pa da ne moraju na sebi gledat isto.
Ako te brine kupanje i da te svi gledaju na plazi,onda opet imas izbor,sve one prekrasne uvale Jadranskog mora koje nisu ni jako udaljene od glavnih plaza pa imas pristup svemu.
Nadam se i vjerujem da ce mi ovo bit prvo ljeto bez psorijaze od kada ju imam,ako ovako nastavi,naravno, bas se radujem

I ja tebi zelim da sto prije ozdravis,pozdrav

Vidis....mariah-zgb.....ljudi pretezito nisu obracali paznju na mene...jer sam ja to vrlo dobro sakrivala...napravila kratke siske,redovito prala kosu...nista se nije primijetilo.....!!Ruketavljala puder,jer mi je lijecnica rekla da smijem...nitko nista....noge...nosila minice bes problema dok sam mogla.....sve je bilo super(iako je imam 5god)!!!!!!...do prosle godine...ruke,noge...sve je puno.......vise ne pomazu ni diprosalic,elocom,excipial,zorac...da ne nabrajam vise...nista......
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:42   #2017
Quote:
boka-BG kaže: Pogledaj post
ee drugari imam jedno pitanje za vas,naime imam problema sa noktima ali meni se ne prikazuju te sitne rupice nego pojavi se tackica u mesu ispod nokta i ona se siri i siri i siri do nekog stadijuma i onda stane,meso je u tom delu onako tamnije i onda to pocen da se okostava,e sada me interesuje da li postoji neki vitamin ili neka krema da to regulise,bas je ruzno!!!i da li je to uopste problem psorijaze?
Pozdrav svima! Dosad mi se par puta pojavila psorijaza na noktima (na rukama i nogama). Pošto je prilično teško, ili nemoguće mazati oboljela mjesta pod noktom, treba je tretirati "iznutra". Meni se svaki put povukla nakon intenzivnog uzimanja omege-3 (3 kapsule dnevno) i ulja noćurka (1-2 dnevno) u trajanju od mjesec dana. Ovo je dobro i inače uzimati, ali ne u tolikoj dozi.
Nedavno sam bio u Bihaću i kupio mast "Psorex". Pošto sam je i prije par puta kupovao, a davala mi je iznadprosječne rezultate na vlasištu (bivao sam "čist" po nekoliko mjeseci nakon dvotjednog korištenja), ovaj put sam se ugodno iznenadio s novim pakiranjem i specifikacijom sastava!
Dakle, gospođa Kajtezović je zaigrala ozbiljno i obavila pretrage na institutu medicinskog fakulteta u Sarajevu, zaštitila intelektualno vlasništvo i registrirala proizvod. Sličnu stvar je kod nas napravio travar Pero Antičević iz Knina, registrirao obrt i zaštitio proizvod (mast za psorijazu).
Ovo navodim iz razloga što sam nekoliko puta nasjeo raznim "travarima" i puno platio nešto što mi nije donijelo neki efekt, ili je čak pogoršalo stanje bolesti. Vidim da se Izliječeni ponovno počeo javljati i upućivati nove sudionike foruma da čitaju stranice na kojima se reklamirao, a rezultat kod nijednog forumaša nije bilo "izliječenje", nego razočaranje! Stoga molim dotičnog da postupi kao ovi ozbiljni travari i registrira proizvod, a ne da se služi samoreklamiranjem bez pokrića (navođenje navodnih ispitivanja na institutima bez dokaza i pričanje o slučajevim "izliječenja" bez ikakve dokumentacije o istima). Također, njegov nick se uopće ne odnosi na njega, jer nikad nije imao psorijazu, a kamoli se izliječio od nje!
Sastav "Psorexa" (prema deklaraciji na proizvodu): vaselinum flavum, adeps lanae, acidum salicylicum, balsmum peruvianum, pčelinji vosak, oleum hypercium, olea europeaea l. maslina! Molim komentar na sastav!
Sastav Antičevićeve masti: adeps suillus 86%, cera alba 7%, hedera helix 3%, avena sativa 2%, pinus nigra 2%! Također molim prijevod s latinskog i komentar!
Molim cijenjenog moderatora da ovo ne shvati kao reklamu, pošto su proizvodi registrirani i dostupni svima, a osobno nemam nikakvog interesa (financijskog) da bih ih reklamirao. Ovo sam naveo kao svijetle primjere nekih travara da legaliziraju prodaju svojih proizvoda, za razliku od "lovaca u mutnom"!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:12   #2018
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Dosad mi se par puta pojavila psorijaza na noktima (na rukama i nogama). Pošto je prilično teško, ili nemoguće mazati oboljela mjesta pod noktom, treba je tretirati "iznutra". Meni se svaki put povukla nakon intenzivnog uzimanja omege-3 (3 kapsule dnevno) i ulja noćurka (1-2 dnevno) u trajanju od mjesec dana. Ovo je dobro i inače uzimati, ali ne u tolikoj dozi.
Nedavno sam bio u Bihaću i kupio mast "Psorex". Pošto sam je i prije par puta kupovao, a davala mi je iznadprosječne rezultate na vlasištu (bivao sam "čist" po nekoliko mjeseci nakon dvotjednog korištenja), ovaj put sam se ugodno iznenadio s novim pakiranjem i specifikacijom sastava!
Dakle, gospođa Kajtezović je zaigrala ozbiljno i obavila pretrage na institutu medicinskog fakulteta u Sarajevu, zaštitila intelektualno vlasništvo i registrirala proizvod. Sličnu stvar je kod nas napravio travar Pero Antičević iz Knina, registrirao obrt i zaštitio proizvod (mast za psorijazu).
Ovo navodim iz razloga što sam nekoliko puta nasjeo raznim "travarima" i puno platio nešto što mi nije donijelo neki efekt, ili je čak pogoršalo stanje bolesti. Vidim da se Izliječeni ponovno počeo javljati i upućivati nove sudionike foruma da čitaju stranice na kojima se reklamirao, a rezultat kod nijednog forumaša nije bilo "izliječenje", nego razočaranje! Stoga molim dotičnog da postupi kao ovi ozbiljni travari i registrira proizvod, a ne da se služi samoreklamiranjem bez pokrića (navođenje navodnih ispitivanja na institutima bez dokaza i pričanje o slučajevim "izliječenja" bez ikakve dokumentacije o istima). Također, njegov nick se uopće ne odnosi na njega, jer nikad nije imao psorijazu, a kamoli se izliječio od nje!
Sastav "Psorexa" (prema deklaraciji na proizvodu): vaselinum flavum, adeps lanae, acidum salicylicum, balsmum peruvianum, pčelinji vosak, oleum hypercium, olea europeaea l. maslina! Molim komentar na sastav!
Sastav Antičevićeve masti: adeps suillus 86%, cera alba 7%, hedera helix 3%, avena sativa 2%, pinus nigra 2%! Također molim prijevod s latinskog i komentar!
Molim cijenjenog moderatora da ovo ne shvati kao reklamu, pošto su proizvodi registrirani i dostupni svima, a osobno nemam nikakvog interesa (financijskog) da bih ih reklamirao. Ovo sam naveo kao svijetle primjere nekih travara da legaliziraju prodaju svojih proizvoda, za razliku od "lovaca u mutnom"!
Pozdrav sunce ćaćino,
čuo sam za toga travara antičevića ima on i nekakav čaj za psorijazu i nekakav zeleni med.
Sad mi reci nešto, ako se ne varam ti si u nekim prijašnjim postovima pisao da si koristio njegove preparate ali bez nekog većeg uspjeha pa te molim da malo pobliže napišeš što si koristio i jeli bilo kakvih promjena.
Isto tako napiši nešto više o iskustvu sa tim psorexom jer koliko kužim iz ovih sastava obe su masti potpuno bez štetnih sastojaka pa ako ne pomogne bar neće odmoći.
Unaprijed ti hvala na odgovoru!!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:19   #2019
Quote:
cokoladicaa kaže: Pogledaj post
Vidis....mariah-zgb.....ljudi pretezito nisu obracali paznju na mene...jer sam ja to vrlo dobro sakrivala...napravila kratke siske,redovito prala kosu...nista se nije primijetilo.....!!Ruketavljala puder,jer mi je lijecnica rekla da smijem...nitko nista....noge...nosila minice bes problema dok sam mogla.....sve je bilo super(iako je imam 5god)!!!!!!...do prosle godine...ruke,noge...sve je puno.......vise ne pomazu ni diprosalic,elocom,excipial,zorac...da ne nabrajam vise...nista......
Ja bi ti samo savjetovala da ostavis kortikosteroide jer to nikome nije pomoglo na dulji rok, samo je odmoglo. O svemu tome svjedoci puno ljudi na ovom forumu. Pocni koristit neutralne stvari a ako ne ide, savjetuj se sa doktorom. Znam da je tesko cekat i gledat kako te doktori tretiraju kao pokusnog kunica (sve sam to prosla) ali oni daju nesto sto se vecini pokazalo odgovarajucim s time da to sve individualno pomaze ili odmaze. Mislim da su meni nakon 6 godina napokon pogodili terapiju. A kroz 6 godina sam vec stekla neku psihicku zrelost, sta se tice te bolesti, pa sada ne dopustam tako lako stresu i nekim osobama da utjecu na mene kao sto je to bilo prije.
Drzi se,pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:57   #2020
Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
Ja bi ti samo savjetovala da ostavis kortikosteroide jer to nikome nije pomoglo na dulji rok, samo je odmoglo. O svemu tome svjedoci puno ljudi na ovom forumu. Pocni koristit neutralne stvari a ako ne ide, savjetuj se sa doktorom. Znam da je tesko cekat i gledat kako te doktori tretiraju kao pokusnog kunica (sve sam to prosla) ali oni daju nesto sto se vecini pokazalo odgovarajucim s time da to sve individualno pomaze ili odmaze. Mislim da su meni nakon 6 godina napokon pogodili terapiju. A kroz 6 godina sam vec stekla neku psihicku zrelost, sta se tice te bolesti, pa sada ne dopustam tako lako stresu i nekim osobama da utjecu na mene kao sto je to bilo prije.
Drzi se,pozdrav
Hvala ti na potpori........pogotovo jer am nova na ovom forumu!!!!!!
A mozes li mi rec na kakvoj si sada terapiji??????Ako ti je vec pomogla...P.S.neznam jel si pisala vec o tome,pa unaprijed se ispricavam na pitanju ako jesi.....

pozdrav
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.