Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2004., 10:49   #21
Kaj nije ZM mastan?? Kako to onda koristiš na vlasištu? Umjesto gela?
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 22:52   #22
Quote:
MilkyWay kaže:
Eh sad nisam siguran. Bio je u onako prozirnoj plastičnoj flašici, a sam šampon onako smeđi. Nisam siguran, trebao bih pogledati. Miris ne zaboravljaš.
tako nekako...

nisam ga godinama koristila, pa me nije ni zanimalo kad sam ih vidjela na polici, ali mislim da je sampon dobar pa neka ljudi koji imaju problema pogledaju koji je od tih t-gelova za sto
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 20:45   #23
Moja sestra vec oho-ho godina boluje od psorijaze, i to u prilicno teskom obliku. I meni se nedavno pojavise kraste na laktu (valjda od stresa - tako kaze lijecnica). U nasoj obitelji je to cini se nasljedno - neka prabaka je navodno imala psorijazu...s tim da mene taj jedan lakat ni najmanje ne brine. Zdravo se hranim i bavim se sportom, i mislim da je to usporilo pojavu bolesti u mom slucaju (za razliku od moje sestre koja se nikad nije pridrzavala lijecnikovih savjeta ). Meni to nije nikakav bad jer sam prakticki odrasla sa sestrinom bolescu i nemam nekih predrasuda, premda razumijem ljude kojima to tesko pada, narocito s obzirom na reakciju okoline...
Inace u Americi je nedavno patentiran lijek Alefacept (ja kopala nesto za sestru, pa iskopala...). Tretman traje 3 mjeseca, i u vecini slucajeva psorijaza se povuce i ne vraca se i do godinu dana. Cijena - prava sitnica - 10-ak tisuca dolara...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 13:27   #24
Pitanje!

Ja izgleda to imam po ruci . Dali je to to : Prvo se pojvaljuju bijeli vodeni pristici koji pucaju , nakon se koza linja i uzasno je suha.Imam jako malo izmedju prstiju . Zanima me koliko se to siri i koji tip ja imam ?
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:16   #25
Re: Pitanje!

Quote:
Hmmm kaže:
Ja izgleda to imam po ruci . Dali je to to : Prvo se pojvaljuju bijeli vodeni pristici koji pucaju , nakon se koza linja i uzasno je suha.Imam jako malo izmedju prstiju . Zanima me koliko se to siri i koji tip ja imam ?
To moras pitati lijecnika dermatologa. (Ako si u ZG, dr. Pasic na Salati je super. Zena zna svoj posao - kaze moja sister ).
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 09:35   #26
Psorijaza, imam ju od 6-7 godine života (25), da baš ima nekog lijeka i ne. Ima super dana , kad se vide samo točkice, i onih groznih dana kad to izgleda prestrašno. More može pomoći, i ima neka krema Psorcutan, bez mirisa koja pomaže. Al dok ti se koža ne navikne na to.
Izbjegavat stres, čim više.
Ne ići na državni ispit.
A svi pričate da se navikneš živjet s tim. Kak???? Meni po tom pitnju baš i nejde.
Najgore mi je bilo u školi kad je počelo toplo vrijeme, pa svi nose kratke rukave, a i ja bi ih nosila, a onda nađaš nekog pametnog koji počne vikat, gle ova ima AIDS il da ne nabrajm dalje. Kaj se toga tiče još uvijek mi je neugodno.
__________________
Life is what happens while you're making other plans.
samo suncheko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 11:26   #27
Re: Pitanje!

Quote:
Hmmm kaže:
Ja izgleda to imam po ruci . Dali je to to : Prvo se pojvaljuju bijeli vodeni pristici koji pucaju , nakon se koza linja i uzasno je suha.Imam jako malo izmedju prstiju . Zanima me koliko se to siri i koji tip ja imam ?
Nop. Kod psorijaze nema vodenih prištića.

Koža je crvena, suha i brzo se prekriva bijelkasto-srebrnkastim ljuskama. Ta upaljena područja prekrivena ljuskama su onako pravilna, okrugla i znaju biti prilično velika - cijela podlaktica. Zna strašno svrbit, a te se ljuskice cijelo vrijeme ljušte i stvaraju nove.

Nema tipova psorijaze, a najčešće se pojavljuje na laktovima, koljenima, vlasištu. Vidio težih slučajeva koji su imali promjene i na noktima.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 00:44   #28
Quote:
samo suncheko kaže:

A svi pričate da se navikneš živjet s tim. Kak???? Meni po tom pitnju baš i nejde.
Najgore mi je bilo u školi kad je počelo toplo vrijeme, pa svi nose kratke rukave, a i ja bi ih nosila, a onda nađaš nekog pametnog koji počne vikat, gle ova ima AIDS il da ne nabrajm dalje. Kaj se toga tiče još uvijek mi je neugodno.
Znam kako ti je. Moja sestra ima iste probleme. Kad moze obuci kratke rukave, onda joj je praznik...Nemoj se obazirati na budale. Jednom sam vidjela zenu sa psorijazom po rukama, onako, cijelom duzinom. Zena uredno u majici kratkih rukava i ne obraca paznju na idiote. A ako ti bas smeta, ocitaj im bukvicu. Nek' se malo obrazuju i nauce prihvacati druge ljude.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 08:54   #29
to se znalo događat u osnovnoj i srednjoj školi, a jedino mi je drago da sam na faxu upoznala zakon prijateljicu koja mi ja puno pomogla da se riješim obaziranja na takve gluposti (jesu gluposti, ali pogode, posebno ak te pubertet lupa).
MoNi thx.

__________________
Life is what happens while you're making other plans.
samo suncheko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 23:28   #30
Quote:
samo suncheko kaže:
(jesu gluposti, ali pogode, posebno ak te pubertet lupa).
Moja sestra ima 42 godine i dan-danas joj je neugodno kad vidi kako je neki ljudi gledaju. Pa nije ona kriva sto boluje od psorijaze!!! Ja bih takve na kolac...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 23:33   #31
Re: Re: Pitanje!

Quote:
MilkyWay kaže:
Vidio težih slučajeva koji su imali promjene i na noktima.
Nije to samo kod tezhih sluchajeva. I postoje razlichite vrste psorijaze. Neke imaju vidljivije promjene izvana a druge obichno manje vanjskih simptoma ali bolest napada zglobove.

To ima moja sestra...oshteceni su joj samo dlanovi, nokti i ponekad ima promjene u vlasishtu.

A zapravo ima taj tezhi oblik i stradavaju joj zglobovi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 23:44   #32
Re: Re: Re: Pitanje!

Quote:
magic kaže:

A zapravo ima taj tezhi oblik i stradavaju joj zglobovi.
Psorijaticni artritis?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 23:52   #33
da
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 23:55   #34
Quote:
magic kaže:
da
Mojoj sestri se kicma sve vise krivi. Za sto je djelomicno i sam kriva, jer NIKAD ne slusa lijecnike...a s druge strane, dobro je izdrzala i dosad...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2004., 00:14   #35
mojoj su kukovi totalno u komi.

a promjene na kozhi minimalne...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 00:38   #36
Quote:
bipolar2000 kaže:
Ja sam citala da je u Srbiji napravljen neki ''revolucionaran'' melem, i trebalo bi da se pojavi u ljekarnama uskoro. Vidjet cu, isprobat cu, pa cu ti javit. Ja imam para-psorijazu, rjedje se javlja, teze se ublazavaju simptomi. Pijem glinu kad mi bukne koza i to je smiri. Probaj, glina je inace zdrava za sve, ne moze ti skodit.
Evo ti adresa doticnog gospodina.
Nazovi jer je meni i mnogima zaista pomogao i osobno sam mu zahvalna do groba!

Fitoterapeut
Georgi Rangelov
Strošena česma 11
18 320 Dimitrovgrad

tel. 00381/ 10/ 361 841
mob. 00381/ 64 / 136 23 25

Uspješno liječenje:
VITILIGO
PSORIJAZA
EKCEMI
SEBOREJA
PERUT
ROZACEA
BRAON FLEKE

I sve ove navedene bolesti on zaista LIJECI!!!

p.s.Sorry doktori, al ima netko pametniji od vas!
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 01:03   #37
Hvala, catch_up!
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 09:37   #38
A na istoj strani tema o psorijazi. Na dvije stranice.

__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 23:12   #39
Quote:
magic kaže:
mojoj su kukovi totalno u komi.

a promjene na kozhi minimalne...
da
tragic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 11:37   #40
Ribicama protiv psorijaze

Psorijazu imam nekih dvadesetak godina. Do jesenas sam je nekako uspjela obuzdati.
U prvo vrijeme imala sam samo na vlasištu. Nakon prve trudnoće počela se pogoršavati. Sa drugom mi je sasvim buknula. 90% tijela mi je bilo prekriveno psorijazom. Tuširala bi se svaki dan i mazala kortikosteroidnim kremama ali samo najkritičnija mjesta ipak je to bila velika površina tijela.
Tu i tamo mi je pomogao Belosalik s belobazom. Jednostavno nisam više vjerovala da išta postoji što može pomoći na duže vrijeme.
Prošle godine suprug mi je ispričao kako je vidio na TV programu jednu reportažu u Turskoj kako ribice liječe psorijazu grickajući oboljela mjesta.
Izgledalo mi je tako nestvarno i daleko, sve dok nisam malo istraživala Internetom i otkrila da postoje uzgajivači tih ribica u Evropi.
Eto tako smo sve organizirali i nakon dva i po mjeseca ribice su bile tu i mogla sam početi sa terapijom. Poslije terapije dala sam se par puta na sunčanje i to je bilo to .Koža je postala glatka i crvenilo je postepeno nestajalo.
Bilo me je prilično strah kakav će rezultat biti na kraju ipak je bilo prilično novaca uloženo u sve to.
Evo me sada mogu reći da je sve uredu, psorijaza se 100% povukla. U 80% slučajeva se ne vraća a ako se i vrati, to je onda u blažijem obliku i mora se odmah zaliječiti. Napravila sam i osobne web stranice ako Vas nešto zanima pitajte.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.