Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2005., 19:32   #81
Quote:
MacGregor kaže:

molim te, reci mi da li imaš nadzor nad tom hranom od samog početka, od proizvodnje, transporta do potrošnje ?
da.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 19:37   #82
Quote:
MacGregor kaže:

"Pricas osobi sa diplomom Prehrambeno-biotehnoloskog fakuteta i doktoratom iz biologije. Ja na marketinske trikove ne padam.
Osim toga, zena sam."

ispričavam se na promjeni spola, , diplome me uopće ne fasciniraju (kao ni vlastita), ako želiš upoznat ću te sa mnogim educiranim ljudima sa diplomama i s doktoratima koji su "otkrili toplu vodu" upoznavši se sa staničnom prehranom .. koji su kasnije promjenili svoje mišljenje nakon određenih činjenica ..
A sta mislis sta se uci na mom fakultetu i cime se bave biolozi?
Nego, da skratimo pricu, lijepo reci sta prodajes, pa smo mirni.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 19:38   #83
Quote:
tilla kaže:
da.
odlično, sad mi reci koliko ima kalcija, željeza, fosfora, magnezija, cinka, joda, kalija, bakra, selena, mangana, vitamina A, B, C, E, D ... itd .. u toj hrani koju proizvodiš (u postocima ili miligramima) ?

MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 19:38   #84
reci ce ti na pm
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 19:40   #85
MacGregor, mozes li nam reci sto si ti po obrazovanju, please?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 19:40   #86
Quote:
MacGregor kaže:
odlično, sad mi reci koliko ima kalcija, željeza, fosfora, magnezija, cinka, joda, kalija, bakra, selena, mangana, vitamina A, B, C, E, D ... itd .. u toj hrani koju proizvodiš (u postocima ili miligramima) ?

Sad ti nama sa bocice svog turbosupermega preparata ocitaj te vrijednosti. Sta ti mislis, da ovdje nitko nije imao kontakta sa prodavacima magle?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 19:42   #87
Quote:
violent_femmes9 kaže:
MacGregor, mozes li nam reci sto si ti po obrazovanju, please?
visokoeducirani herbalajf plaser.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 19:43   #88
Quote:
MacGregor kaže:
odlično, sad mi reci koliko ima kalcija, željeza, fosfora, magnezija, cinka, joda, kalija, bakra, selena, mangana, vitamina A, B, C, E, D ... itd .. u toj hrani koju proizvodiš (u postocima ili miligramima) ?

nema potrebe da mi se smiješ.

ne znam postotke; ali to nisi ni pitao.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 01:32   #89
Quote:
tilla kaže:
nema potrebe da mi se smiješ.

ne znam postotke; ali to nisi ni pitao.
da, u pravu si, vidim da si shvatila, to nije ni bitno .. (sorry za one smajliće)

ono na kaj sam ti htio skrenuti pažnju je činjenica da danas više ne možemo biti sigurni što točno jedemo, istina imamo nekakav izbor, jesti ribu ili svinjetinu, jesti fast-food ili povrće, bijeli ili integralni kruh, dosta možemo i sami odlučivati ali ma kako se u svemu tome trudili ne možemo znati koliko čega i u kojoj hrani ima da bi zadovoljili dnevne potrebe za svim vitaminima, mineralima, biljnim vlaknima itd. ... to je već postala cijela nauka tj. znanost i iza toga su godine proučavanja i godine istraživanja i ako vi svi vjerujete u medicinu i lijekove, ja dajem prednost nutricionistima i njihovim proizvodima .. a ono što me je opredjelilo su isključivo rezultati na ljudima, kojih sam se u zadnjih 1,5 god. zaista nagledao uživo ..

"MacGregor, mozes li nam reci sto si ti po obrazovanju, please?"

kad sam završio medicinu, sklopio sam skelu i prebacio ju na građevinu .......
šalu na stranu, po struci sam ing. građ. al to nema nikakve veze sa onim što radim sada ..

"Sad ti nama sa bocice svog turbosupermega preparata ocitaj te vrijednosti. Sta ti mislis, da ovdje nitko nije imao kontakta sa prodavacima magle?"

iako imaš visoke škole i diplome, i visoko si obrazovana osoba, vidim da nisi shvatila poantu pitanja koja sam postavljao tilli (njoj svaka čast, ona je shvatila) i sve tvoje diplome me zaista ne mogu impresionirati da bi te doživio kako ti to očekuješ spominjući ih ..
ja zaista cijenim svakog onoga tko razmišlja svojom glavom, a da bi se danas nešto znalo i naučilo potrebna je samo dobra volja, otvoren um (i srce), želja za znanjem (a ne titulom), malo logike i
niski ego ... i na dobrom je putu ...
ne znam tko ovdje kome prodaje maglu, onaj tko barata sa činjenicama ili onaj sa "mišljenjima" ? ..
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 12:50   #90
Quote:
MacGregor kaže:

iako imaš visoke škole i diplome, i visoko si obrazovana osoba, vidim da nisi shvatila poantu pitanja koja sam postavljao tilli (njoj svaka čast, ona je shvatila) i sve tvoje diplome me zaista ne mogu impresionirati da bi te doživio kako ti to očekuješ spominjući ih ..
ja zaista cijenim svakog onoga tko razmišlja svojom glavom, a da bi se danas nešto znalo i naučilo potrebna je samo dobra volja, otvoren um (i srce), želja za znanjem (a ne titulom), malo logike i
niski ego ... i na dobrom je putu ...
ne znam tko ovdje kome prodaje maglu, onaj tko barata sa činjenicama ili onaj sa "mišljenjima" ? ..

Svoje misljenje o meni i mom obrazovanju mozes objesiti macku o rep.
I jos uvijek nam nisi rekao sto prodajes. osim praznih rijeci.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 14:15   #91
Quote:
MacGregor kaže:

iako imaš visoke škole i diplome, i visoko si obrazovana osoba, vidim da nisi shvatila poantu pitanja koja sam postavljao tilli (njoj svaka čast, ona je shvatila)
dobro sam ja svatila; poanta je ta da pričaš da je nemoguće dobro se hranit i da se mora uzimat tablete koje prodaješ.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 21:51   #92
Quote:
tilla kaže:
dobro sam ja svatila; poanta je ta da pričaš da je nemoguće dobro se hranit i da se mora uzimat tablete koje prodaješ.
izgleda da sam potrčal pred rudo, kriva procjena, ne radi se o tome ...
svjetska zdravstvena organizacija je do 1.1.2004. PREPORUČIVALA uzimanje dodataka prehrani, ali od tog datuma apelira tj. govori da je svakome onome kome je stalo do svojeg zdravlja OBAVEZNO uzimanje dodataka prehrani .. a to ne priča iz čistog hira nego zbog statistika bolesti koje se sve više pojavljuju zbog nedostataka vitamina i minerala u organizmu zbog loše hrane u današnjoj hrani ..

ja educiram tj. apeliram na svijest ljudi o tome, a da li ćeš ti to poslušati ili ne, to je tvoja odluka, a ako ipak poslušaš taj apel za koje ćeš se ti vitamine odlučiti to je opet tvoja odluka .. ja nikaj ne prodajem, i pomirite se već jednom s tim ..

ja bih bio najsretniji da konačno napišete ovdje nešto poučno i konstruktivno, postaje dosadno čitajući ovakve prazne komentare ... ako se ne možete istaknuti i nametnuti nekim znanjem (ili iskustvom) onda nemojte ni bedastoćama ..
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 23:14   #93
Quote:
MacGregor kaže:

ja bih bio najsretniji da konačno napišete ovdje nešto poučno i konstruktivno, postaje dosadno čitajući ovakve prazne komentare ... ako se ne možete istaknuti i nametnuti nekim znanjem (ili iskustvom) onda nemojte ni bedastoćama ..
pa to se čeka i od tebe; da konačno nešto konkretno kažeš a ne biflaš ko iz knjiga naučeno napamet.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 16:34   #94
Ok... malo se udaljismo teme... Doc. mi je baš danas dal neke tablete protiv alergije, od kojih veli da bi mi se za 10-ak dana koža trebala očistiti... Claritine se zovu... I naravno rekao mi da se pokušam što manje uzrujavati...

Naravno, pol sata nakon izlaska iz ambulante, halta me pandur i počinje mi srati nekaj za sliku na osobnoj... 'bemti i Murphyja i njegove zakone
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 19:55   #95
Quote:
Ego kaže:
Ok... malo se udaljismo teme... Doc. mi je baš danas dal neke tablete protiv alergije, od kojih veli da bi mi se za 10-ak dana koža trebala očistiti... Claritine se zovu... I naravno rekao mi da se pokušam što manje uzrujavati...

Naravno, pol sata nakon izlaska iz ambulante, halta me pandur i počinje mi srati nekaj za sliku na osobnoj... 'bemti i Murphyja i njegove zakone
al si ti neki pehist!
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 23:47   #96
Rekoh, trebao bi igrat loto... očito mi ide s malim šansama... Da ne kažem da mi 3 koljena u natrag nitko nije imao ama baš nikakvih problema s kožom
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 13:13   #97
Quote:
Ego kaže:
Rekoh, trebao bi igrat loto... očito mi ide s malim šansama... Da ne kažem da mi 3 koljena u natrag nitko nije imao ama baš nikakvih problema s kožom
da ti nije bačen kakav urok?

ma šalim se!
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 15:19   #98
Quote:
Ego kaže:
Rekoh, trebao bi igrat loto... očito mi ide s malim šansama... Da ne kažem da mi 3 koljena u natrag nitko nije imao ama baš nikakvih problema s kožom
To i jest problem s psorijazom. Pojavljuje se u svakom cetvrtom koljenu. Ozbiljno.
Mi smo uspjele iskopati da je neka nasa prabaka "imala nesto po kozi". Kako mrzim taj stav! Ja nek' se slikam i zivim u neznanju zato jer neka stara baba misli da je sramota biti bolestan i skriva to. 'bem ti zaostalost.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 15:29   #99
Quote:
MacGregor kaže:
izgleda da sam potrčal pred rudo, kriva procjena, ne radi se o tome ...
svjetska zdravstvena organizacija je do 1.1.2004. PREPORUČIVALA uzimanje dodataka prehrani, ali od tog datuma apelira tj. govori da je svakome onome kome je stalo do svojeg zdravlja OBAVEZNO uzimanje dodataka prehrani .. a to ne priča iz čistog hira nego zbog statistika bolesti koje se sve više pojavljuju zbog nedostataka vitamina i minerala u organizmu zbog loše hrane u današnjoj hrani ..


Zaboravio si dodati da se ovdje radi o NERAZVIJENIM zemljama. U "razvijenom" svijetu uzima se previse kojekakvih suplemenata i trose se milijarde dolara na to, dok za zemlje Treceg svijeta kolicina dovoljna da pokrije vitaminske potrebe jedne osobe kosta 12 centa. Da, bas toliko. Ali lakse je lijenim Evropljanima i amerikancima uvaliti skupe preparate uz jednu tvoju propovijed - od pomoci gladnima u svijetu nema financijske koristi.

Quote:
ja educiram tj. apeliram na svijest ljudi o tome, a da li ćeš ti to poslušati ili ne, to je tvoja odluka, a ako ipak poslušaš taj apel za koje ćeš se ti vitamine odlučiti to je opet tvoja odluka .. ja nikaj ne prodajem, i pomirite se već jednom s tim ..
Cime ti to nas educiras, molim te? Naucio si par fraza napamet i stalno ih ponavljas.

Quote:
ja bih bio najsretniji da konačno napišete ovdje nešto poučno i konstruktivno, postaje dosadno čitajući ovakve prazne komentare ... ako se ne možete istaknuti i nametnuti nekim znanjem (ili iskustvom) onda nemojte ni bedastoćama ..
Za razliku od tebe koji ovdje prosipas fraze sa Herbalifeovog dvodnevnog prosvjetljujuceg seminara, ima ljudi koju pokusavaju drugima prenijeti svoje iskustvo, pa i znanje. Svaki covjek koji boluje od neke bolesti nauci ponesto o svojoj bolesti. Ako ti je dosadno, sretan ti put.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 17:52   #100
Quote:
kem kaže:
To i jest problem s psorijazom. Pojavljuje se u svakom cetvrtom koljenu. Ozbiljno.
Mi smo uspjele iskopati da je neka nasa prabaka "imala nesto po kozi". Kako mrzim taj stav! Ja nek' se slikam i zivim u neznanju zato jer neka stara baba misli da je sramota biti bolestan i skriva to. 'bem ti zaostalost.
Čuj... zapravo se i ne čudim što je tvoja prabaka skrivala tako nešto, kad uzmeš u obzir koliko ljudi i danas izbjegava osobe s psoriozom kako se ne bi zarazili
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.