Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da je Srbija previse zastupljena u hrvatskim medijima?
Da 69 83.13%
Ne 14 16.87%
Glasovatelji: 83. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2010., 20:27   #101
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Kladio bi se da je to zanemariv broj i samo su nagradne igre i to samo ponedjeljkom kad su izlazile one kartice, osjetnije dizale nakladu.Ponavljam da su novine navika i kao što većina neće otići u kino bez obzira na reklamu, već će ići ljudi koji imaju tu naviku tako i novine neće dobiti na nakladi sa nekom gluposti ali na žalost neće ni izgubiti broj prodanih primjeraka..
Ti imaš drugačije mišljenje. Mislim da nije sve u navici, pa ni ja ne bi otišao u kino, jedino bi otišao kada bi bio baš neki dobar film koji me zanima. Po tvojoj logici ljudi bi kupovali i konzumirali samo ono na što su navikli kupovati - Netko će stalno kupovati milka čokoladu, a neće se usuditi kušati drugu, i ako je kuša, ipak će se vratiti milki čokoladi jer je to kao " navika "

Pa da i ima smisla to što pričaš, više ne bi dolazili novi proizvođači na tržište, ostali bi samo stari jer su na njih ljudi kao " navikli "
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 20:35   #102
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Ljudi koji rade na kioscima bi ti mogli potvrditi da VEĆINU novina prodaju poznatim i istim osobama, kvaliteta jest najvažnija ali primjer šrot-novina 24 sata dokazuje da je CIJENA pogotovo u vrijeme recesije isto tako jako bitna stavka. I kupci 24 nisu novi kupci nego ljudi koji su prije kupovali možda i Večernji ali ih je privukla cijena od 3 pa poslije 4 kn a zadržali su naviku kupovanja novina..
Većina jesu stari kupci, ali mediji rade na tome da i privuku masu novih kupaca. Je li ti sada malo jasnije?
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 20:46   #103
Vi ako ne vidite koliko se potiču a ponekad i forsiraju Hrvatsko Srpski odnosi i bliskost ili ste glupi ili ste slijepi.
Doduše često se tu radi o ekonomskim interesima. Jednostavno ovo tržište je jedna cjelina gdje ljudi znaju jedni druge a povijest i kulture su isprepleteni tako da postoji element poznanstva i navike.
Hrvatski poduzetnici, glazbenici itd. nastupaju na Srpskom tržištu i naravno da se i kroz medije potiče ta povezanost. Nije to samo emocionalno političko opredjeljenje nego i realni interes. To je ta Jugosfera.
Ako to politiziramo, problem je u tome što nastupamo s emocionalnog stajališta. I doista, ima mnogo onih koji to i žele emocionalno a i dobit će što hoće jer im stvari idu na ruku. Dok oni koji to emocionalno ne žele...sorry. Možda ćete (ćemo) u vezi nečeg drugog imati više sreće. Ovo je jednostavno povezano tržište s kulturnim vezama. Tko zna, možda u budućnost i političkim.
Franooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 10:10   #104
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ti imaš drugačije mišljenje. Mislim da nije sve u navici, pa ni ja ne bi otišao u kino, jedino bi otišao kada bi bio baš neki dobar film koji me zanima. Po tvojoj logici ljudi bi kupovali i konzumirali samo ono na što su navikli kupovati - Netko će stalno kupovati milka čokoladu, a neće se usuditi kušati drugu, i ako je kuša, ipak će se vratiti milki čokoladi jer je to kao " navika "

Pa da i ima smisla to što pričaš, više ne bi dolazili novi proizvođači na tržište, ostali bi samo stari jer su na njih ljudi kao " navikli "
Tvoju ograničenu logiku nemam namjeru razbijati samo ti ponavljam da tzv. kultura čitanja nije isto što i izbor između Milke i Dorine i nije isti proizvod novine i prehrana,nemaš naviku odlaska u kino i vjeruješ da tvoj jedan odlazak u godini "diže" prosjek posjeta kinematografa za neki veliki broj ?
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 10:16   #105
Quote:
Franooe kaže: Pogledaj post
Vi ako ne vidite koliko se potiču a ponekad i forsiraju Hrvatsko Srpski odnosi i bliskost ili ste glupi ili ste slijepi.
.....
gadljivo se forsiraju i sad mi trebali zaboravit da su divlje horde sa istoka ubijale i palile po hrvatskoj,evo im qratz
__________________
Klik!
Teufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 14:18   #106
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Tvoju ograničenu logiku nemam namjeru razbijati samo ti ponavljam da tzv. kultura čitanja nije isto što i izbor između Milke i Dorine i nije isti proizvod novine i prehrana,nemaš naviku odlaska u kino i vjeruješ da tvoj jedan odlazak u godini "diže" prosjek posjeta kinematografa za neki veliki broj ?
Ni meni nije namjera razbijati tvoje mišljenje. Nego mi nije jasno kako ne razumiješ razliku između kvalitetnog i običnog

Normalno je da će se gledanost i zarada u kinima povećati ako prikazuju film recimo, " Gospodar prstenova " ili " Mladi mjesec ", a ne kada bude neki obični, prosječni film. Sve je stvar u kvaliteti i popularnosti. I na tome svi proizvođači rade. Jer da nemaju toga cilja, izgubili bi smisao da će ikada dobro pošteno zarađivati, već bi samo " preživljavali ". A " preživljavanje " nije cilj nijednog proizvođača, jer bi tako propali
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 13:23   #107
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ajde se ti dogovori malo sa sobom jesu li više pozitiva ili negativa...

A po pitanju Švedske na našim TV, to ti u BiH pada u vodu, tamo puno ljudi ima obitelji, osobito od sredine 90ih..

I kako je to relevantna vijest je li Karleuša srala meko ili tvrdo...
Nama se relevantne vijesti od tamo i ne serviraju nego trash.
nisam ja reko da je takva vjest pozitivna ili negativa nego da nas treba upozorit na nase moguce greske, ja neznam ni ko je karleusa ocito nije netko veliko bice a vidim da tebe to brine
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.