Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2011., 02:14   #21
Quote:
Drins kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam 18 godina i imam blagu skoliozu,(možda 10 stupnjeva) išao sam na te vježbe za skoliozu u bolnicu i sad redovito radim vježbe svaki dan bez iznimke, inače nemam nikakve bolove nego me zanima ako tako budem ustrajan jel mi se ta skolioza svejedno može pogoršati?
Redovno vezbaj, uz vezbe koje su ti pokazali u bolnici i plivanje je odlicno, i pazi na posture.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 12:51   #22
Pilates i Yoga + dodatne vježbe za leđa, trbuh i stražnjicu (noge). Provjerite stopala (spuštena ili ne) te uzmite prema potrebi uloške, provjerite također i način na koji stajete na stopalo...jer...kriva stopala potiču kriv položaj koljena koji utječe na zdjelicu koja se veže na gornji dio tijela. Ono što je isto moguć uzrok povratka skolioze kod liječenih je i dužina nogu, možda je jedna značajno kraća. Napravite kompletan tehnički pregled, imate socijalno i ako imate vremena i volje za svoje zdravlje iskoristite ga. Dva puta sve provjerite, trenirajte, lijepo se držite i nosite se hrabro s problemom od kojeg pati većina ljudi na svijetu.
Postoje Power Yoga ili PilatesYoga centri koji rade naprednije (jače) treninge koji su potrebni da tijelo maximalno dovedete u red.
Don Kana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:50   #23
ha ... dijagnosticirana mi je lagana sinistro konveksna torziona skolioza nisam ni znao da je imam bavim se borilackim sportovima BJJ i idem u teretanu sad nemam pojma trebam li i dalje to raditi . . . problem je sto sjedim na poslu i poslje na faxu na predavanjima teretana + BJJ kolko stignem ali nikad manje od 4 puta tjedno po barem dva sata ... o cem je rijec? i zasto to imam? takodjer imam i nekakvu spondilozu i i trne mi mali prst i primjetio sam da kod napora recimo u teretani mi utrne ruka?! nemam pojma o cem se radi mislio sam da sam kao od kamena??! kolko imam razloga za brigu?
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:12   #24
Ja imam skoliozu (neznam koliko stupnjeva jer mi nisu rekli, ali navodno je "mala") i kao manja isla sam na vjezbe (fizikalnu terapiju) ali meni se cini da mi to ne pomaze, a i boli me. Takoder sam nosila neke "pojaseve" (oko ramena) ali to je isto kao i s vjezbama. Pomoc!
P.S.
Imam rupu u prsima.
Vicky87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 23:16   #25
Poštovani,
Bila bih Vam zahvalna u koliko bi mi netko mogao reči o iskustvu s dr.Kovačem po pitanju dijagnosticirane skolioze.
Nailazim na pozitivne i negativne komentare tako da više nisma pametna,a riječ je o mojoj kćeri 11 godina staroj.
Zahvaljujem.
zabrinuta34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 06:33   #26
skolioza

prorocitajte na koji nacin ju ja rjesavam. tekst jos nisam preveo na hrvatski no nadam se da vam bude razumljiv . za ostale informacije se obratite na [email protected]
http://www.aeq.si/product/odprava-skolioze-198
i engleska verzija
http://www.aeq.si/en/product/odprava-skolioze-198
lp

ales
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:09   #27
dodan i tekst na Hrvatskom.

http://www.aeq.si/hr/product/skolioz...je-rjesiti-198
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 09:31   #28
da malo podignem temu...
zanima me da li ima neka razlika u čučnjevima, da li neki možda manje opterećuju kralješnicu?
imam blagu skoliozu i pojačanje fiziološke lordoze, te parcijalnu sakralizaciju L5 (i još svašta nešto). kod fizijatra ne bum išla sigurno još mjesec dana jer moram još neke pretrage obaviti, a ne bih htjela prekidati vježbanje u teretani prije konzultacija sa njim.
rečeno mi je da je možda bolje raditi prednji čučanj kod ovakvog problema. malo sam čačkala po netu i naišla na zercher čučanj. da li bi on možda bio bolji za vježbanje?
prestala sam raditi leg press jer čim sam povećala kilažu počela su me boljeti leđa i kuk prilikom izvođenja. mrtvo dizanje još mogu kada se dobro skoncentriram na izvedbu. koliko je uopće poželjno raditi mrtvo kod ovakvog problema?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 21:01   #29
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
da malo podignem temu...
zanima me da li ima neka razlika u čučnjevima, da li neki možda manje opterećuju kralješnicu?
imam blagu skoliozu i pojačanje fiziološke lordoze, te parcijalnu sakralizaciju L5 (i još svašta nešto). kod fizijatra ne bum išla sigurno još mjesec dana jer moram još neke pretrage obaviti, a ne bih htjela prekidati vježbanje u teretani prije konzultacija sa njim.
rečeno mi je da je možda bolje raditi prednji čučanj kod ovakvog problema. malo sam čačkala po netu i naišla na zercher čučanj. da li bi on možda bio bolji za vježbanje?
prestala sam raditi leg press jer čim sam povećala kilažu počela su me boljeti leđa i kuk prilikom izvođenja. mrtvo dizanje još mogu kada se dobro skoncentriram na izvedbu. koliko je uopće poželjno raditi mrtvo kod ovakvog problema?
Uz takvu dg. nije baš pametno raditi uz opterećenja.Uz perzistirajući problem tijelo ne raspoređuje težinu ravnomjerno,a opterećenje će to dodatno potencirati.
Što se vrste čučnjeva tiče,duboki čučanj je optimalan iz zdravstvenog kuta gledajući,a ako se radi sa opterećenjem onda prednji.Samo što takav,da ne utječe negativno po zdravlje, zahtijeva pravilnu posturu,određenu snagu i stabilnost trupa i gornjeg njegovog dijela pogotovo,što je uslijed svih navedenih problema već u startu teško postići.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 02:58   #30
Trening

Pozdrav svima!
Registrirala sam se jer mi je potreba pomoc sta se tice nacina vjezbanja...
Ovako, imam skoro 17 godina, 55 kilograma na 169 cm.
Nisam premrsava, al svakako bih voljela imat bolju guzu, malo cvrsce noge, ravniji stomak i tako...
Problem je taj sta imam skoliozu od 30 stupnjeva, u gornjem desnom dijelu ledja (ne mogu se sjetit strucnog naziva na latinskom sad). Uglavnom, ne znam koje bih vjezbe smjela radit, koje ne, jer ne zelim usrat kraljeznicu do kraja.. Najbolje bi bilo kad bih kombinirala i vjezbe za kraljeznicu sa vjezbama gore za dupe, noge.
Smijem li radit cucnjeve, trcat, trbusnjake?
Nemam koga pitat, pa se nadam da ce neko ko zna nesto o ovome dat odgovor...
I vjezbala bih doma, jer nemam s kim u teretanu, a i sami su decki u njoj pa me to nervira i sram me
Pa ako neko zna, kako da pocnem vjezbat, koliko sati, kako da povecavam broj ponavljanja...
Prije sam takoder trenirala, al bih jako brzo odustajala, nakon mjesec dva...
Voljela bih bit u formi.

Hvala unaprijed p.s. ne znam jesam na tocnom pdf-u, pa neka admin prebaci ako sam fejlala.
Ekatarina98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 03:10   #31
Smijes sve raditi, nisu to vjezbe s tezinama. Bolje ti je za kicmu da treniras nego biti na kompjuteru. Samo radi pravilnk vjezbe i rezultati ce doci

Poslano sa mog GT-S7275R koristeći Tapatalk
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 03:13   #32
ako se oce utegnut mora radit sa tezinama.ne znam koliko joj je to pametno zbog trenutnog stanja.najbolje bi ti bilo da se posavjetujes sa svojim ortopedom.
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 11:59   #33
Imaš na stranici oktal pharme dosta fizio-vježbi, a prvo pravilo koje naučiš na jogi je da istežeš mišiće na strani tijela obratno od strane na koju vuče skolioza
i da trebaš koristiti okolne mišiće oko problematičnog dijela da što više centriraju kost u ravninu i da se izdužuju. Znači istezanje obratne strane prije svega , potom izduživanje , a onda rad na snazi simetrično radi centriranja.
Pa bi za to bila dobra uz jogu košarka, jer gađanje u koš i dodavanje zahtjeva istezanje ruku koje povlači da se istežu i mišići leđa, vježbanje u teretani na ergometru i lat mašini i prije svega plivanje- leptir i muški stil.
Sve ostalo kako te volja
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 01:45   #34
Hvala na odgovorima...
Bila sam u Nado centru u St-u i dole naucila te vjezbe za kraljeznicu (asimetricne)... Radila sam ih mjesec ipo i evo mjesec ipo mirujem, jer mi se ne da radit. Profesor iz tjelesnog mi je zabranio kolutove, stojeve, trbusnjake, skakanje...
Htjela bih znat smijem li radit cucnjeve, iskorake, i trcanje? Zenske sklekove?
Mislila sam to kombinirat sa vjezbama za kraljeznicu koje sam naucila u Nado centru, ali nisam sigurna smijem li...
Ekatarina98 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.