Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 10:07   #4281
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Mitevski je inače zadnja rupa na sviralu u emisiji, možda se među njima i van emisije nije nametnuo kao direktna i ''s visoka'' osoba, ne traži tretman gdje mora dobiti svoje vrijeme.
Šteta jer ja njega volim slušati.
...
Ta primjedba je za epizode prije prošle, u kojoj je Mitrikeski bio najbolji bar sadržajno ako i nije po "body laguageu".
Baš zbog Mitrikeskog koji je 1. prosinca neočekivano ispao najbolji, da bar nabacim po sjećanju neke dojmove prije nego što dođe novi nastavak. Naime ovako: prošli put je sve bilo depresivno, kako se možda i moglo očekivati "u ovom strašnom času". Svi su bili nekako ošamućeni. Zato su "glavni asevi" vrtili relativno standardne stvari - koje je, da ne bude zabune, vrijedno ponavljati (čak i kad smo ih već puno puta čuli od iste osobe kao u slučaju Raspudića o sudskom tretiranju BiH Hrvata kao ljudi nižeg ranga i u BiH i na haaškom tribunalu) ... ali tu je Mitrikeski iznenadio jer je baš on "pokrpao" s onim što se ipak čuje najrjeđe. Mislim na prvu temu, kad je podsjetio da se naprosto zbog plitkoće hrvatskog teritorija na jugoistoku, moralo vojno nekako angažirati unutar BiH da bismo imali nekakve šanse.

Na drugoj temi o tobože novom pojmu, a zapravo samo novom nazivu "hibridni rat", umjesno je i inteligentno posjetio na Grašaninovo Načertanije kao primjer. Time je ilustrirao kako se ista stvar radi od pamtivjeka, a izmišljanje novih imena za to je jedan od načina da to uspješnije prođe neprepoznato unatoč tom ponavljanju.

S druge strane je u toj epizodi moja darling pametna ljepotica Marija ispala najlošija, bar mislim. Naime, u prvoj je temi (po mom mišljenju) imala jednu krupnu faktografsku grešku. Kad se govorilo o "rubber-stamp", "catch-all" pojmu "udruženog zločinačkog pothvata", pripisala ga je anglosaksonskom pravnom sistemu. Međutim, koliko sam obaviješten, ni tamo nema tako nečega što zapravo derogira presumpciju nevinosti i krivicu za konkretno zlodjelo može prebaciti na nekoga tko s tim nema veze.
KireteriK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:05   #4282
Mitrikeski ispao najbolji? To zato što uvijek nađe način da ekskulpira Hrvate, a opandrči po Srbima (SPC, Načertanije, hibridni rat, Rat u BiH, Siriji…you name it) ili je nešto drugo, tj. treće posrijedi?
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:38   #4283
Očekujem da idući put kad Trump prdne također naprave emisiju
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:03   #4284
Ovoliko ispraznog blebetanja kao sinoć (Mariju sam sa trudom pokušavao uhvatiti, povezati, razumjeti... ali, uzalud) nisam vidio već godinama.

I da, tko je taj papa Franjo da nameće pravila i kanone razmišljanja? Zanimljiv je oblik vjerovanja po principu: "prihvaćam onoliko koliko mi odgovara".
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:01   #4285
Quote:
Pepys kaže: Pogledaj post
Mitrikeski ispao najbolji? To zato što uvijek nađe način da ekskulpira Hrvate, a opandrči po Srbima (SPC, Načertanije, hibridni rat, Rat u BiH, Siriji…you name it) ili je nešto drugo, tj. treće posrijedi?
Nisam primijetio da Mitrikeski "uvijek" nađe način da "opandrči po Srbima" ... iz prijašnjih epizoda sjećam se samo da se žalio da SPC ne želi priznati autokefalnost njegovoj Makedonskoj pravoslavnoj crkvi, te jednom kada je Musić krenuo s "Jovanka Orleanka ..." Mitrikeski ga je ispravio: "Ivana Orleanska!" Ovo kad je pak 1.12 druga tema bila hibridni rat, spominjanje Načertanija sam više shvatio kao navođenje primjera koji je nama bliži (a ne da uvijek tupi s Rusima), a ne napad na Srbe. U "ovom strašnom času 2" kad je Hrvatska na neki način osuđena za agresiju na BiH a Srbija nije, valjda zato što je Hrvatska svoje dokumente na šlepere isporučivala Haagu netaknute a Srbija svoje teškom mukom pa i onda zacrnjene, spominjanje Načertanija je po meni kompliment srpskoj političkoj inteligenciji i podsjetnik na hrvatsku političku glupost i sluganstvo.

I u ovoj epizodi 8.12, začudo je opet Mitrikeski bio najbolji sadržajno, koliko god ga trojica "izvornih govornika"/društvenjaka/humanista/krkana implicitno ismijavala praveći grimase i kolutajući očima dok on govori. (Ovaj put je Jokić bio taj koji je prelazio granice dobrog ukusa.) Jer je Mitirkeski istakao da je Trumpu vanjskopolitički bio cilj i relaksirati napetost s Rusima, a to bi nama izvan USA zbog svjetskog mira valjda bilo najvažnije (bar dok nije jasno što Trump donosi Hrvatskoj). OK, malo je bedasto što stalno drži stranu popovima kad to nije na onaj neuobičajeni i zabavni način Luke Popova, nego pomalo banalno, ali sve u svemu zaključujem da se u prošle dvije epizode Petar Tomev Mitrikeski konačno etablirao!
KireteriK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:23   #4286
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ovoliko ispraznog blebetanja kao sinoć (Mariju sam sa trudom pokušavao uhvatiti, povezati, razumjeti... ali, uzalud) nisam vidio već godinama.

I da, tko je taj papa Franjo da nameće pravila i kanone razmišljanja? Zanimljiv je oblik vjerovanja po principu: "prihvaćam onoliko koliko mi odgovara".
Raspudić kritizira papu a Hrvatsku crkvu i njene biskupe nikad.

Kaže , pa nije sve šta papa kaže točno.U biti kad bi krenuli od stava do stava pape Franje i papinog tumačenja vjere , on se vjerovatno ni s jednim nebi složio,a crkva i vjera mu je svaku emisiju u ustima.
Ali problem je šta vjera ne funkcionira tako da uzimaš ono šta ti odgovara, jer kad kaže :"Pa papa isto može pogriješiti i imati kriva stajališta" onda i u bibliji može biti krivih stajališta po tom principu jer i nju su pisali samo ljudi, kao šta je i papa samo čovjek.
džilansa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:40   #4287
Kipi u meni od jučer

Za Raspudića kad već toliko voli Trumpa:
U travnju je amerika izvršila zračne napade na Siriju.
Nije ni Obama započeo rat u Siriji, ali je odobrio zračne napade
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 09.12.2017. at 17:58.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:23   #4288
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
I da, tko je taj papa Franjo da nameće pravila i kanone razmišljanja?
Papa je poglavar Katoličke crkve i neosporan autoritet za one koji se smatraju katolicima... ako si izabrao da budeš katolik onda ćeš prihvatiti sve dogme i vjerovanja Katoličke crkve
i nećeš dovoditi u pitanje ništa što je Papa rekao.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 01:55   #4289
Možemo nagađati o razlozima zašto je KK (vidi objavak #4169) najdugovječniji sudionik Petog dana i zašto je nadživio mnoge druge, relevantije sudionike; moje osobne favorite Čačinovič (iako je bilo problema s razgovjetnošću) i Šibera (vjerojatno politički nepodobnog, pa izletio). Raspudiću je predrasuda uvijek ispred argumenta, a pritisne li ga netko argumentima, samo će senzualno napućiti usne. Ovaj put smo prošli bez Stipe Mes'ća, ali je ničim izazvana ubačena rodna ideologija. Volio bih ga sresti na pivu da mi objasni zbog čega su laprdanja Stojića, Košića i Mandarića manje štetna od laprdanja ponoćnih dama sa sovom na ramenu koje proriču budućnost!
Pretpostavljam da je u emisiji Mitrikeskom nelagodno i da bi se bolje snašao u Plesu sa zvijezdama ako već traži medijsku pozornost. U raspravama zvuči kao (simpatični) kvartovski mesar kod kojeg ćeš kupiti juneći but i naručiti janjca za Novu godinu i usput ,ali samo usput, prokomentirati političku situaciju i novootkriveni slučaj karcinoma u susjedstvu. I svakako... prijeupotrebeupitatilokalnogžupnika
yeahyeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:47   #4290
Quote:
KireteriK kaže: Pogledaj post
ali sve u svemu zaključujem da se u prošle dvije epizode Petar Tomev Mitrikeski konačno etablirao!
…etablirao kao portparol od Makedonskata pravoslavna crkva - Ohridska arhiepiskopija vo tv-šou Peti dan.
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:49   #4291
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ovoliko ispraznog blebetanja kao sinoć (Mariju sam sa trudom pokušavao uhvatiti, povezati, razumjeti... ali, uzalud) nisam vidio već godinama.

I da, tko je taj papa Franjo da nameće pravila i kanone razmišljanja? Zanimljiv je oblik vjerovanja po principu: "prihvaćam onoliko koliko mi odgovara".
Bome.
Tko je ono rekao što vi hoćete liberali i komunjare, mi živimo po nauku KC. Osim što ne šljivimo Franju, on je, ionako, vaš
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:21   #4292
Makedonac je toliko loš da ga niko ne doživljava niti pokušava ulaziti u rasprave ili polemike s njim Musić je pokušao ali je vrlo brzo odustao, jedino mu voditeljica daje prostor ali to je za i očekivati jer ga je ona i dovela.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:33   #4293
Dobro je, primjećuje se poboljšanje. Jokića su konačno prestali napadati, Musić se s vremena na vrijeme čak i usudi ući u polemiku sa Raspudićem. Marija ne voli anonimne komentare, ali nisu ni komentari uvijek tako loši. Musića se korigiralo radi banalne stvari (filozofski/filozofijski) kao revanš za njegovu opasku o FOX news. Nezgodno je jer ih gledaju i njihovi studenti pa se mora zadržati određeni dignitet.

Raspudić se sudržava radi političke korektnosti i želje da ostane u emisiji čim više ($$$) - velika šteta, jer ima puno toga za ponuditi.

Musić je naivno otvoren, jer ne razumije da su pamet i sujeta nažalost vrlo često srodne kategorije. Ne prolazi majeutika ako netko svoju osobnost identificira sa svojim stavovima (koji ne mogu uvijek biti ispravni).

Jokić sa svojim feminističkim stavovima - veći katolik od pape

Marija vrlo dobra.

Varošanec se trudi, ali nedovoljno.

Voditeljica - višak
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:56   #4294
Evo baš gledam.
Kako ovaj Mitreski drobi tipično laprdalo sa filozofskog.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:11   #4295
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ovoliko ispraznog blebetanja kao sinoć (Mariju sam sa trudom pokušavao uhvatiti, povezati, razumjeti... ali, uzalud) nisam vidio već godinama.

I da, tko je taj papa Franjo da nameće pravila i kanone razmišljanja? Zanimljiv je oblik vjerovanja po principu: "prihvaćam onoliko koliko mi odgovara".
naravno. medju desničarima i mora biti tako. blebetanje bez trunke razuma. zato i jesu - desničari.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:12   #4296
E ova Marija
sve ona fino pripremila, razradila, izgradila svoj stav i onda poentira tako da izvali tešku glupost iz koje se vidi, da nije shvatila o čemu se tu radi

I ne samo ona, ali stvarno su jadni s tom pričom o NGO koje "cuclaju lovu" na račun Istanbulske konvencije. Pa ako se nešto hoće promijeniti onda treba tu neke novce i dati, kako si oni to zamišljaju? Jesu oni neke kriptokomunjare, koje misle da se društveni običaji i navike mlaćenja žena mogu promijeniti tako da se ljude "osvještava" nekakvim besplatnim propovijedanjem ili čime?

Jokić mi nije nešto simpa, ali on je za ove jebeni genije. Čim znaš o čemu pričaš, a drugi pričaju o nečem što nema veze s temom, izgledaš kao da si upao među društvo majmuna. ironično, baš on izgleda kao majmun

Nino pak, već neko vrijeme, ako nešto želi obezvrijediti, uvijek to radi na isti način, tjeranjem do nekakvog apsurda - što kad bi svi i što kad bi sve.
Pa i on je studirao na filozofiji, jadno da nije naučio da ne postoji i nikada nije postojalo čak ni u teoriji stanje da su svi sve, što god to nešto bilo i što god oni bili kao takvi
Strašno je selektivan u logici, pa onda naravno često ispada smiješan. Postaje predmetom sprdnje. Izgleda da veza njega i Marije, ako je točna, nije baš plodna

Čuj ovo, sad on kaže da što ako se brko od 2 metra želi izjasniti kao žena, to je njemu iz nekog pitajbogakojeg razloga argument protiv "rodne ideologije"
Prop'o si Nino k'o žeton.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:20   #4297
Dobro Musiću ja kužim da si ti kao ekstremni racionalist i empirist ali daj onda budi dosljedan u tome. Ovako je to isto sprdnja. Ako smo neki eksperiment već napravili i znamo rezultate, onda ga ne treba opet izvoditi, pametnjakoviću.

Veli on da bi testirao zakon tako što bi zlostavljačima davao 10-15 godina zatvora za tučenje žena, pa bi onda "vidjeli"
Pa to su priče srednja škola, i to niži razredi. Infantilan tip.



Da ne velim kako on koji je za "lean" državu sada naglo zastupa to da zlostavljači žena desetljećima žive i stanuju, na račun te iste države.
Budala, kako bi rekla Marija.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:23   #4298
Jokiću ti ćeš među ovima posijediti jebe se Ninu, on ne može više.

Musić ima usta baš kao ona Kek žaba

Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:03   #4299
Je li to Raspudić ima fobije kako će ga zaskočiti nekakav sirijski trokrilni brko od 2,10???
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:12   #4300
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Je li to Raspudić ima fobije kako će ga zaskočiti nekakav sirijski trokrilni brko od 2,10???
Da, on misli da će doći brko od 2 metra i reći mu, Nino, ja sam rasna žena, a onda će Nino, kao pravo muško, morat to htio-ne htio odradit
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.