Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 11:00   #7041
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Uff mrak, ne mogu se nadiviti kako si to dobro opisao Te doktorske bijele kute, ta bolnička atmosfera, specifičan miris, da i zdrav uđeš unutra moraš oboljeti u takvoj sredini
uz to sve zamislite i bolničke bakterije (MRSA, Legionarska bolest) koje je nemoguće iskorijeniti. Legionarska bolest se širi ventilacijskim/klimatizacijskom cijevima jer se iste ne čiste a MRSA se navodno zadržava na radnim plohama i kvakama i tako prenosi jer se rade od rostfreia a prije se, za kvake npr, koristio mesing koji zbog bakra uništava bakterije.

Quote:
New research from the University of Southampton shows that copper can destroy MRSA spread by touching and fingertip contamination of surfaces.
https://www.southampton.ac.uk/news/2...-and-mrsa.page

Quote:
This means you could hardly think of a better method of spreading Legionnaires’ disease and Pontiac Fever than central air-conditioning, especially in buildings like hotels and hospitals where people gather in large numbers and make heavy demands on the heating and cooling systems. It was, in fact, the hotel’s central air-conditioning system that was eventually identified as the source for spreading the disease in the 1976 outbreak.
http://www.goodway.com/hvac-blog/200...-hvac-systems/
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 17.12.2017., 11:30   #7042
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
..
Dakle, jos uvijek pijem mentu i ne bas cesto rogac jer mi je postalo mucno od njega.
Stanje je jos uvijek bez promjene, bila sam kod doktora, nije celijakija, nije iritabilno crijevo, nisu kolitisi. Ne znam sto su kolitisi, nisam ih proucavala, ali nemam simptoma ni za jedno od toga. Nije ni viroza....
Ja nebi pio mentu i sa rogacom prestao, dosta je da jedes normalno,
aja preporucim bez svih ! mljecnih proizvoda, i bez mesa i bez jaja i sira...
Veganski! Jer zivotinje su patile koje inace pojedemo, i jedan dio te patnje pojedemo i manje vise mucimo nase tjelo i dusu stime.
Slobodno dinstaj na malo ulja, malo vode ktome posle kada se malo izpeklo, nebi kuhao ni bas nista jer sa kuhanjem unistis bas sve zivo u hrani.
ali uvjek malo i friske salate, ne samo zelenu, nego i bas ova doba salatu od zelja, i uvjek sa lukom. Pa i cikle malo na vrlo tanko sirove, a malo cikle za dinstanje.... povrca mozes staviti po volji, ali najmanje 3 razlicita, a bolje i 5 i 7 vrsti radi ukusa i radi svasta. pa ktome malo i testenine, ali gledaj bolje za testeninu koja je tamna, ne svijetla. ponekad i rize.
Ako se osjetis slaba, pa kuhaj si pasulja, njega posle sa povrecem dinstas, mhhh, ali uvjek sa malo friske salate, da se dobi i vitamina, i Bioenergiju iz zivog povrca ( Biophotoni ).
svaki 2 ili 3 dan sa umakom od paradajsa, radi Polyphenola.
Svak dan casu crvenog vina.
Moguce da se skrivas sunca cijelu godinu ko zombi, a najbitnije po ljetu kada je sunce najjace? To bi bio veliki greh, veliki. Mi smo ovisni od sunca.
Vitam D. Nemas za kupiti bez recepta jaki Vitam D.
Ako nisu po ljetu barem 20minuta svak dan na suncu, eto ti, imas pre malo Vitamina D, mozes kod ljecnika da ti pise recept, ili ides u DM ili apoteku i kupis mnogo toga i trpas mnogo u sebe jer je vrlo malo Vitamina u preparatima bez recepta.
Bez Vitamin D nema zdravlja, nikako. u hrani ga nema nigde osim u masnim ribama (eskimo/kod njih slabo sunce i da ga cak i nema pola godine, a i obleceni su jako da nema bas povrsine koze da bi sunce njim moglo pomoci).
Vecinom ljudi se skriva od sunca, grijeh. Vecinom ljudi nisu ni bas zdravi.
Netreba biti na suncu da se izgori, ali neku malu muku i pretrpeti, pa drzi cijelu godinu dok dode opet jako sunce da se natankira za sledecih 8 mjeseci.
I gibati se treba. Zivot je takav, cijeli svemir je u pogonu. Ne treba nonstop trcati, ali friski zrak i gibati se nesto. Mnogo ljkudi danas ima takav posao da se nije u pokretu bas. Od posla i zivota umorni, pa i posle posla ne idu u sentju, i vremena treba, znam. Ali treba si uzet auscajt za zdravlje i mir.
Inace je uvjek neki jajsiga i sve gorse u zivotu.
Dok smo bili mladi nas tjera mladost , neznanje/znatizelni smo, hormoni itd.. da se gibamo...a posle to sve popusti i eto jajsiga dode.

Lp
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Old 17.12.2017., 12:10   #7043
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
...
Legionarska bolest se širi ventilacijskim/klimatizacijskom cijevima jer se iste ne čiste a MRSA se navodno zadržava na radnim plohama i kvakama i tako prenosi jer se rade od rostfreia a prije se, za kvake npr, koristio mesing koji zbog bakra uništava bakterije.
rostfrei kvake bi trebale isto unistavati bakterije jer je srebra unutra, zato i ne hrda to zelezo. To je i razlog zasto u prefesionalnam kuhinja sve mora biti iz rostfrei zeleza/inox.

A yes, mislim da najvise bakterija se krije i siri preko ventilacije, nitko to ne cisti koliko znam. A mislim da se vrlo dobro zna za taj problem i to vec negde 50godina, ali nece se cistiti ventilaciju. Bilo bi mnogo manje bolesnika, kakav bi to bio svijet za bolnice i jos za Pharmaindustriju? Gde bi njima bila onda ogromna zarada? Suti se u tome i zaradi se novac hcim duze , na racun svih ljudi/zdrvlja/smrti isve sto jos spojeno s time , dok se ljudi jednog dana ne pobune na velikom, a to moze grozno izgledati.
.. necu dalje u to , nema smisla.

Jas niti necu ici u posjetu nekome u bolnicu, uzas. Neka bolesni ako moze nekako dode van pred vrata da ga posjetim.
2x sam bio sam u bolnici, uzasno. imao sam 12 godina prvi put.
operisali su nesto kao polipe/sinuse, kao da ne dobim dosta zraka...uzasno, gorse nego mesari. Nije nista pomoglo, ni bas nista, nego od tog dana imam cijeli zivot problema sa sinusima, svaku godinu, cak i kad je toplo.
To se njima jebe, samo da su zaradili novaca na moj racun.
Problemcic je mali samo u nosu, kada vrlo znazno udahnem zraka se zatvaruju malo rupice u nosu, pa ako je to problem onda se malo poveca te rupice i stvar resena ili ostavi se kako je, zivio sam i trcao i nije bilo bas problem.
Da taj profesor jos danas ziv, ja bi njemu razbio glavu, kako on meni.
Od kada se hranim , da ne gresim vise sta se tice hrane, vegan, imam negde oko 97% manje problema sa sinusima.
Drugi puta sam bio sa nekih 28g.u bolnici, nisu mi mogli pomoci, pa posle nekih satova sam otiso kuci, jer su mi hteli zabraniti pusenje i tak i onak su htele 3dana gledati me ,kako ce mi ici jer nisu znali bolje. Ja sam njima morao i hteo potpisati da idem na svoju odgovornost kuci. Vrlo rado.
Tko ce odgovarati drugi za mene? Kada sam bil djete sa 12 godina, nisam imao izbor i znanje. A roditelji su vjerovali tim bijelim kutama i tako mi zajebali sinuse za cijeli zivot uskoro.
Te bijele kute imaju veliku odgovornost, mozda i najvecu. A boli njih "nesto" radi naseg zdravlja, to je moje iskustvo.
Priznajem samo to, znaju pokrpati kosti i kozu. vecinom koze bi ja krpao sam kuci da imam injekciju protiv bolova.
Ovaj svijet/ljudi sve vise idu u krivi pravac, misle da su bogovi a nista neznaju od prirode/biologije, ajd negde 1 % se zna.
Cudi me ljudi sami neki, bas oni koji nisu zdravo rodeni, bas oni krenu da rade djecu nezdravu, jos vise nezdravu. a onda se prave vazni one bijel kute koji neku sitnicu u genomu znaju. A popravit neceju znati jos najmanje 700godina. A proizvodaci aparata za analizu gena se veseli ko ludo je rprodaju sve vise tih aparata za uzasno veliki novac, a gde ipak nem apomoci ali svi se prave vazni i sve na racun od svih koji zive, jer svaki na neki nacin placa poreza itd...
A zdravi ljudi ne rade djecu ili hcim manje.
Moguce da inteligencija i zdravlje spojeno?
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Old 17.12.2017., 12:18   #7044
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Uff mrak, ne mogu se nadiviti kako si to dobro opisao Te doktorske bijele kute, ta bolnička atmosfera, specifičan miris, da i zdrav uđeš unutra moraš oboljeti u takvoj sredini
Da, da, da , taj miris, ti hodnici, te krcate zagušljive čekaone pune ukočenih ljudi koji ćekaju u nadi nešto bolje, izmoreni i iscrpljeni od čekanja i čekanja, šalju te pretraga ova, pretraga ona..... Vidjeh nekoliko puta tako i na onom krevetu-kolicima kako odvoze nekoga prekrivenoga plahtom, a jednom je ruka ispala i onako visila.
I onda kako prekratiti vrijeme, malo spika sa ljudima, sve neke dijagnoze, ali još se nešto čeka, neki nalaz, neka pretraga, pračenje stanja nakon operacije opetovanim nizom pretraga i kontrola, no nije samo to već nešto se naknadno zakompliciralo, stanje se dodatno pogoršalo zbog toga ili ovoga, a uglavnom se vidljivo vidi kako je ljudima sve lošije, sve su pogrbljeniji, sve su u slabijoj kondiciji, sve su bolesniji i jadniji, sve ih više bolovi stišću, sve su ukočeniji, blijeđi, bezvoljni...
Rorion is offline  
Old 17.12.2017., 16:39   #7045
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije me uvrijedilo. Samo rekoh, onako ljudski, nije u redu ljude klasificirati priglupim terminima.

Što se tiče "svaštajed", da se razumijemo, pitah na temi "Cijepljenje" koliko danas u svijetu ima vegetarijanaca, još bolje vegana, koji u svom životu nisu nikad primili nijedno cijepivo, i postoji li uopće takva jedna statistika ;
ignorirali moj upit jer znadu oni priupitah nešto za što se lako pokaže i vegani su "svaštažderi". Mislim, kad ćemo već do tog, što reču, laboratorija koji ljude pritjera još pri rođenju, i nema vegana koji u sebi nema laboratorijskog 'znamena' iliti 'jedenja', što znači još prvog dana pojelo se što se pojesti nije smjelo.
I
to je to zašto se, odrastanjem, ljudi razljutiše. Prkose labu. Ničem drugom, jer pa zasigurno ne Svemiru za kojeg smatraju ti Svemir si garant na našoj strani
Ma ovo sam.ti htio.reći....oko tih "naziva"...obično moji za mene kažu da sam njihovo krme...i da jedem svašta...naprimjer kada su prvi puta posijali repu za prehranu svinja... kako vidjeh one zelene liske odmah sam im to počeo svakodnevno brati... ...tad su definitivno zalkljucili da sam domaća životinja... a ja s tim.nemam.nikakav problem...čak mi je to.i simpatično....


@Rorion

Da....to je fino čuti...da je sve iza tebe i da si zapravo iz tog rolerkostera okrećući se prirodi našao svoj "lijek"
snith is offline  
Old 17.12.2017., 18:07   #7046
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Iako je tragikomična sama činjenica da se najprirodniji način života proglašava nečin alternativnim, ali što se može, u takvom ludom svijetu živimo...
Da, to je žalosno.
Kad bi se "alternativom" proglašavalo ono što je u praksi manje uspješno u liječenju bolesti, bojim se da bi se nazivi itekako zamijenili.

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Uvijek mogu izgubiti makar jedno: život.
Život u ovom obliku ćemo ionako svi izgubiti kad dođe vrijeme za to, znači da ne gubiš ništa što i inače ne bi izgubio.
No, ako se bojiš prijevremenog gubitka života - ukoliko se hraniš "klasično", jedeš hranu značajno izmijenjenu od oblika u kojem se pojavljuje u prirodi te ako se "liječiš" konvencionalnim metodama, tada, nažalost, imaš opravdanog razloga za strah.
No, ne mora to biti tako, sve ovisi o tvom izboru.

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
S dijabetesom se može živjeti dugo, a da kvaliteta tog istog života nije u bitnom umanjena.
A zašto bi netko živio s bolešću ako može bez nje?

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Da živimo najprirodnijim načinom života, vrlo je velika vjerojatnost da sad ne bismo komunicirali - barem jedno od nas dvoje sad ne bi bilo živo.

Od najprirodnijih uzroka, kao što su grabežljivci, zarazne bolesti, pothranjenost...
A što se to po pitanju prehrane, posebice one kojom se bavi ova tema, a vezano uz smanjenje opasnosti od grabežljivaca promijenilo na bolje udaljavanjem od iste, najoprirodnije prehrane?

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
I to je sasma u redu. Dok se neupućeni ne nagovaraju na potencijalno smrtonosne postupke.
Možeš navesti primjer (post) tko je ovdje nekog nagovarao na potencijalno smrtonosne postupke?
O kojim se konkretno postupcima radi?
I po kojiim, čijim i kakvim kriterijima su ti postupci potencijalno smrtonosni?

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Ok. Koje kliničko istraživanje možeš podnijeti kao dokaz svojoj tvrdnji?
Nisu uopće bitna klinička istraživanja već rezultati tih istraživanja.
Da si pitao za rezultate, još bi to imalo nekakvog smisla, ovako se slijepo i nekritički vežeš za nešto nedovršeno, nedorečeno, nekonkretno i apstraktno.
Čemu izmišljanje tople vode?
Jedini dokaz da se netko od nečeg izliječio je isključivo ozdravljena osoba.
Ne priča, ne papiri, ne teorije.
Što je jedini dokaz da ti je netko popravio auto? Studija, istraživanje, znanstveni rad, mišljenje stručnjaka ili popravljeni auto?

Quote:
SusFerox kaže: Pogledaj post
Pročitao sam s razumijevanjem, ali paranoidne pizdarije ne računaju se kao dokazi.
Slažem se. A to su pizdarije u obliku ispraznog kontriranja bez poznavanja materije o kojoj raspravljamo, bez ijednog dana iskustva u istoj, bez iznešenih izvora, dokaza, argumenta i primjera iz prakse.

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Uzmi npr. antibiotike, cak i uz hrpu istrazivanja na ljudima, prakticki niti jedan ne djeluje 100%, sta sad to znaci, da po tebi ne bi tribali koristit antibiotike jer nije 100% dokazano da djeluju.
I ne samo da 100% ne djeluju već imaju i nepoželjna djelovanja, to se i javno svaki dan obznanjuje u mozgoispirajućim, strašno glupim, plaćenim tv reklamama, i to na 3X povećanoj brzini, da bi se teže razumjelo, a da se oni ipak ograde:
Prije upotrebe pažljivo pročitati uputu o lijeku. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Kako pripremaš i konzumiraš li sirovu perad ?
Mislin tema je sirova hrana.
Sirova perad....
E, to bi bio pravi majstor tko bi probao jesti takvu splačinu.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Vračanje na stare prehrambene navike donosi opet stare zdravstvene probleme.
Nastavite li raditi to što ste radili, i dalje ćete dobivati to što ste dobivali.

Quote:
facebookpage kaže: Pogledaj post
Tko god traži "znanstvene" dokaze i klinička istraživanja da sirova hrana lječi, taj ili je promašio planet ili nije popio dozu ljekova koju mu je doktor pripisao.
Ili je popio, ali su ga dobro mlatnule nuspojave...?

Quote:
facebookpage kaže: Pogledaj post
Mlječni proizvodi su toliko štetni da je vjerojatno zdravije jesti margarin nego putar
Margarin je obični otrov i smeće, ali mliječni proizvodi (od kravljeg mlijeka) namijenjeni su teletu.
Tako da je u najmanju ruku naivno očekivati da će čovjek, hraneći se time dugoročno, postići išta osim zdravstvenih tegoba i bolesti.

I za kraj, evo još malo radosti za sve one koji laprdaju da je dijabetes neizlječiv.
Primjeri još nekoliko ljudi koji su dijabetes izliječili sirovom hranom.
Dakle, vatra se može ugasiti. Ali ne benzinom.
A onaj tko je toliko pametan da je gasi benzinom, pričat će da je neugasiva.

Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Uff mrak, ne mogu se nadiviti kako si to dobro opisao Te doktorske bijele kute, ta bolnička atmosfera, specifičan miris, da i zdrav uđeš unutra moraš oboljeti u takvoj sredini
Ako od ničeg drugog, onda se definitivno razboli od vrhunske hrane koju tamo nude.
Valjda to čine da si trajno osiguraju pacijente.
Ibrahim is offline  
Old 17.12.2017., 19:18   #7047
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Uff mrak, ne mogu se nadiviti kako si to dobro opisao Te doktorske bijele kute, ta bolnička atmosfera, specifičan miris, da i zdrav uđeš unutra moraš oboljeti u takvoj sredini
Da, a mi se rađamo i umiremo u bolnicama. Moram priznat da sam se malo zaledila kada sam si osvjestila taj podatak.
Naja Naja is offline  
Old 17.12.2017., 20:27   #7048
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
@Avelina, ovi primjeri osoba koje si navela više je vjerojatno da imaju neke psihosomatske poteškoće u pozadini. I zato je s nalazima sve ok.
Danas kada vlada pritisak da budemo savršeni i uzorni, a budući da nije prirodno ni normalno da čovjek uvijek bude na istoj razini ''uzornosti'', kad tad dođe do sloma.
Samo jedan od mogućih okidača bolesti.
Pa zakolegicu ne znam, jer ne radimo zajedno, tako mi pricaju zene koje putuju s njom doma,a za malca, cini mi se da je vrlo moguce da si je pretegnuo ili pomaknuo zeludac preteskim vjezbama u teretani, jer je zadnjih 8mj vrlo intenzivno trenirao i od krzljavog deckica se u par mjeseci razvio u malu grdosiju.
Rekla sam sinu da postoji onaj stari tretman sa sibicom i casom da se zeludac vrati na mjesto, od toga mu nista ne moze biti, cak i da nije to uzrok, ali njegovi to ne znaju izvesti.
avelina is offline  
Old 17.12.2017., 20:36   #7049
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Ja nebi pio mentu i sa rogacom prestao, dosta je da jedes normalno,
aja preporucim bez svih ! mljecnih proizvoda, i bez mesa i bez jaja i sira...
Veganski! Jer zivotinje su patile koje inace pojedemo, i jedan dio te patnje pojedemo i manje vise mucimo nase tjelo i dusu stime.
Slobodno dinstaj na malo ulja, malo vode ktome posle kada se malo izpeklo, nebi kuhao ni bas nista jer sa kuhanjem unistis bas sve zivo u hrani.
ali uvjek malo i friske salate, ne samo zelenu, nego i bas ova doba salatu od zelja, i uvjek sa lukom. Pa i cikle malo na vrlo tanko sirove, a malo cikle za dinstanje.... povrca mozes staviti po volji, ali najmanje 3 razlicita, a bolje i 5 i 7 vrsti radi ukusa i radi svasta. pa ktome malo i testenine, ali gledaj bolje za testeninu koja je tamna, ne svijetla. ponekad i rize.
Ako se osjetis slaba, pa kuhaj si pasulja, njega posle sa povrecem dinstas, mhhh, ali uvjek sa malo friske salate, da se dobi i vitamina, i Bioenergiju iz zivog povrca ( Biophotoni ).
svaki 2 ili 3 dan sa umakom od paradajsa, radi Polyphenola.
Svak dan casu crvenog vina.
Moguce da se skrivas sunca cijelu godinu ko zombi, a najbitnije po ljetu kada je sunce najjace? To bi bio veliki greh, veliki. Mi smo ovisni od sunca.
Vitam D. Nemas za kupiti bez recepta jaki Vitam D.
Ako nisu po ljetu barem 20minuta svak dan na suncu, eto ti, imas pre malo Vitamina D, mozes kod ljecnika da ti pise recept, ili ides u DM ili apoteku i kupis mnogo toga i trpas mnogo u sebe jer je vrlo malo Vitamina u preparatima bez recepta.
Bez Vitamin D nema zdravlja, nikako. u hrani ga nema nigde osim u masnim ribama (eskimo/kod njih slabo sunce i da ga cak i nema pola godine, a i obleceni su jako da nema bas povrsine koze da bi sunce njim moglo pomoci).
Vecinom ljudi se skriva od sunca, grijeh. Vecinom ljudi nisu ni bas zdravi.
Netreba biti na suncu da se izgori, ali neku malu muku i pretrpeti, pa drzi cijelu godinu dok dode opet jako sunce da se natankira za sledecih 8 mjeseci.
I gibati se treba. Zivot je takav, cijeli svemir je u pogonu. Ne treba nonstop trcati, ali friski zrak i gibati se nesto. Mnogo ljkudi danas ima takav posao da se nije u pokretu bas. Od posla i zivota umorni, pa i posle posla ne idu u sentju, i vremena treba, znam. Ali treba si uzet auscajt za zdravlje i mir.
Inace je uvjek neki jajsiga i sve gorse u zivotu.
Dok smo bili mladi nas tjera mladost , neznanje/znatizelni smo, hormoni itd.. da se gibamo...a posle to sve popusti i eto jajsiga dode.

Lp
Zadnji puta, kad sam pojela salatu, skoro sam zavrsila na hitnoj, isto je i od kiselih salata, tursije, cikle, krastavaca, kiselog zelja....
Voce ne smijem ni pomirisati.
Sto je najgore, polako mi se vracaju alergije koje su se lijepo reducirale, bilo ih je, ali niti u pola koliko sad opet, otkako vise ne jedem sirovo. I aritmije...na njih sam bila skroz zaboravila kako sam bila na sirovom. Sad su i one opet tu.

Sto se tice sunca, na zalost, tu si u pravu, ja stvarno malo budem na suncu, ljeto je u mom poslu vrlo intenzivno i umorno, od 6 do 9 mj uopce nemamo slobodnih dana, osim godisnjeg. Ja sam cijelo ljeto uglavnom toliko umorna da ga cijelog prespavam. Samo na posao i s posla kuci i oko toga mi se vrti cijelo ljeto. A kad i dode go, prvih tjedan dana prode mi kao u snu, ne znam ni di sam ni tko sam

Jedem jako puno povrca kuhanog i dinstanog, rize i kruha.
To mi je jelovnik vec mjesec dana.

Zadnje uređivanje avelina : 17.12.2017. at 21:01.
avelina is offline  
Old 18.12.2017., 08:26   #7050
Evo jednog friškog svjedočanstva, djevojka izliječila hipotireodizam sirovom biljnom hranom: VIDEO

Na tom novom youtube kanalu ima inače dosta sličnih svjedočanstava o izlječenju raznih problema sa zdravljem kroz prirodnu prehranu, pa pogledajte!!
Marec is offline  
Old 18.12.2017., 08:53   #7051
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Isprika na upadu i prekidu, samo da se javim na kratko.
Dakle, jos uvijek pijem mentu i ne bas cesto rogac jer mi je postalo mucno od njega.
Stanje je jos uvijek bez promjene, bila sam kod doktora, nije celijakija, nije iritabilno crijevo, nisu kolitisi. Ne znam sto su kolitisi, nisam ih proucavala, ali nemam simptoma ni za jedno od toga. Nije ni viroza.
U utorak idem vaditi krv, a tek u 4mj sam dobila termin kod gastroenterologa.
Za sada, jos sam uvijek na kuhanom, medutim, nista, ni truncicu sirovog ne smijem ni probati.
Eto, nisam saznala nista, ne spadam nigdje po simptomima.

Btw, prijatelj mog sina, 18g star decko, vec dva mj povraca svaki dan dva puta.
Obavio sve nalaze- zdrav ko dren.
Bojim se i ja takvih rezultata.
Nekako mi se cini da je to ko po nekom dogovoru.
Svi nalazi uvijek budu savrseni, a ljudima nikad gore.

Eh da, i kolegici s posla. Jedno popodne pozlilo joj je odjednom i zamaglilo joj se pred ocima. Za sat vremena vise uopce nije cula na jedno uho.
Obavila sve pretrage, od snimanja glave, uha, sve zivo- kaze joj specijalist, po nasim testovima vi ste zdravi ko curica.
A ona vec dva tjedna ne cuje uopce na to uho

zašto ne smiješ sirovo jesti? Kolitis bolje da nemas, jer to nebi nikome preporucio Znam 2 osobe koje su imale ulcerative colitis i 1 koja je imala i Colitis i Chronovu bolest i izlječili to sa sirovom hranom. Točnije samo su jeli voće, jer im ni sirovo povrće nije pasalo više. Doktori medicine su ih poslali doma i rekli da im ne mogu pomoći jer sve što su probali nije djelovalo, a to je kao "autoimuna bolest" što u biti znači "nemamo tablete za to, a nemamo i poveznicu sa genetikom na koju možemo svaliti, pa ajmo to nazvati autoimunom bolesti".

Dr. Robert Morse (ND) je inače dosta poznat po riješavanju SVIH bolesti sa sirovom hranom (najščešće samo voćem) i ljekovitim biljem, pa ga potraži malo na youtube. Ja osobno poznam nekoliko ljudi (uključujući ovih gore 3) kojima je pomogao.
facebookpage is offline  
Old 18.12.2017., 10:10   #7052
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Pa to o cemu pricas je balansirana mesna prehrana, zato je meni smisno.
znaci smijes se svojoj interpretaciji koja je pogresna. balans je pravilan omjer svih skupina namirnica.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 18.12.2017., 13:07   #7053
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
znaci smijes se svojoj interpretaciji koja je pogresna.
Ne, smijem se tvojoj interpletaciji koja je pogresna kako u teoriji tako i u praksi.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
balans je pravilan omjer svih skupina namirnica.
Slazem se. Samo je pitanje koji je omjer pravilan, kao i koje su namirnice namjenjene za ljudsku hranu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 18.12.2017., 13:49   #7054
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ne, smijem se tvojoj interpletaciji koja je pogresna kako u teoriji tako i u praksi.
ne, smijes se terminu koji pogresno interpretiras. samo zato jer smatras da su svi podjednako iskljucivo kao nekoliko radikala ovdje. balans je susta suprotnost iskljucivosti.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 18.12.2017., 18:31   #7055
Quote:
facebookpage kaže: Pogledaj post
Znam 2 osobe koje su imale ulcerative colitis i 1 koja je imala i Colitis i Chronovu bolest i izlječili to sa sirovom hranom.
Hvala ti na ovim podijeljenom svjedočanstvima i rezultatima.

Sjetio sam se odmah jednog susjeda iz moje ulice koji boluje od Chronove bolesti. Nema previše godina, negdje je u 40-im ako se ne varam.
Pošto se često sretnemo i popričamo i znam za njegov problem, pokušao sam mu reći nešto o promjeni prehrane, ali to je kao da gluhom zidu govoriš.
On ide u Interspar jer imaju hrenovke na akciji.
Kupuje parizer, posebnu i paštetu i raduje se tim otpacima k'o malo dijete. Problem je što mu je njegov malo pametniji liječnik rekao da je to dio balansa.
Rekao sam mu da upravo takva hrana dovodi do takve i praktički svih drugih bolesti, a on je nekako bespomoćno rekao da u dubini on to zna, ali da je njemu doktor rekao da ne smije jesti voće niti skoro ništa sirovo nego ne znam kakva kuhana sranja i bezvrijedna jela jer inače mu ne bude bilo dobro...
A sad mu je dobro...?

Sjetio sam se i jednog forumaša (neću spominjati nick) koji je ovdje na temu dolazio prije par godina pa je malo istrolao s nekoliko tipično glupih postova, sličnih ovima na kakve smo u zadnje vrijeme ovdje navikli.
Sjećam se njegovih postova skoro doslovno do riječi, pričao je kako bi ovakva sirova prehrana njega uništila, da je slijedio "naš" način prehrane da bi on krepa' i da mi pišemo gluposti.
Znači, općepoznata stvar - on kao i većina trolova, nije takvu prehranu uopće probao nijedan jedini dan, ali misli (a misliti je drek znati) da bi od toga on krepa'.
Svađao se i žestoko protivio nečemu o čemu nema blage veze i niti 1 jedini dan iskustva.
Kao i svi leteći njegove vrste, ubrzo je otišao (Bogu hvala), a ja sam slučajno nakon nekog vremena naletio na njegove postove na nekoj drugoj temi i tamo se raspravljalo o Chronovoj bolesti pa se čovjek hvali kako ima C. bolest već godinama.
Pa eto, što reći...iskreno mi žao čovjeka jer pati od nečeg od čega ne mora patiti, ali zbilja se potvrđuje da je Einstein dobro rekao ono o beskraju Svemira i još nečega...

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Samo je pitanje koji je omjer pravilan, kao i koje su namirnice namjenjene za ljudsku hranu.
Ma ta budalaština o balansu je upravo to - budalaština. Pogotovo na ovoj temi.
Tko se hrani nepravilno i nekvalitetno, naravno da mora brinuti o tome. Taj ima razloga o mnogočemu brinuti.
Tko jede prirodnu i sirovu hranu, dobit će sve što mu treba jer gotovo sve sirovo voće i povrće sadrži 99% svih nutrijenata potrebnih čovjeku, samo u različitim omjerima.
A ono što eventualno nema u jednom, ili ga ima malo - toga ima u nekom drugom. Tako da ako je sirova prehrana tek iole raznolika, dobit će se sve što tijelu treba i pričati o nekakvim balansima je samo obično mlaćenje gluposti.

Sirovo voće i povrće upravo ima savršeni balans nutrijenata samo po sebi, upravo u tom obliku u kojem se pojavljuje u prirodi. A ako netko prirodnu hranu izmijeni od tog oblika pa onda dobije nešto sasvim deseto, a tada traži neki balans čijem gubitku je sam doprinio, to nije greška prirode.
Priroda doista nije kriva za ljudsku glupost.
Ibrahim is offline  
Old 18.12.2017., 19:40   #7056
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ma ta budalaština o balansu je upravo to - budalaština. Pogotovo na ovoj temi.
Slazem se sa svim recenim.

Ovaj uporni offtopic je naporan.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 18.12.2017., 20:35   #7057
Trebali bismo prestati vjerovati ljudima u bijelim kutama, te shvatiti da se svako, ali baš svako tkivo, bez obzira na vrstu bolesti, može regenerirati. Kako? Naravno prirodnom sirovom prehranom Sjajan VIDEO
Marec is offline  
Old 18.12.2017., 21:45   #7058
Ne može.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 18.12.2017., 22:08   #7059
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ibrahime, skupila sam sve sastojke, ne samo za cokoladu, nego i za recepte za koje sam te molila da mi posaljes na pp.
Bilo je to par dana prije nego cu se razboliti.
Medutim osjecala sam se uzasno iscrpljeno i lose i nisam ih jos stigla napraviti.
Trenutno uzivam u veganskim receptima dinstanog i kuhanog povrca i rize.

Jucer sam bila prilicno hrabra i napravila si kasicu jer sam se nekako osjecala spremnom, nakon cajeva od mente i dodatka rogaca, porasla mi je hrabrost...to je jedan razlog, a i doma sam dva dana pa sam se htjela testirati malo.
Medutim bila je to i vise nego pogreska....
Da iskljucim bakterije, sutra ili do sredine tjedna, ipak cu otici do dokrora.
Da znam protiv cega se borim.

Jucer sam bila u bio i bio, i trazila mljeveni zir o kojem je Rorion pisao, ali nisam ga nasla. Ne znam zasto je toliko tesko doci do nekih sastojaka.
Znam da casne sestre u dvorcu u Zapresicu imaju sirok opus ljekovitog bilja, cajeva, masti i kojekavvih drugih pripravaka, vec sam narucivala od njih, probat cu i sa zirom, one su mi za sada nekako najpouzdanije.
a da za pocetak krenes neku dijetu i pojedes dnevno saku sjemenka indijske konoplje, sve sto ti treba je u njoj vise no u bilo kojem drugom spoju na ovome planetu, nije štetno ni na koji nacin za razliku od mnoge hrane i izuzetno je hranjivo i zdravo... najbolje sirove mada mogu i kuhane u kašama
ukusne na oba načina, sve proteine, vitamine, aminokiseline i masnoće koje čovjeku trebaju, nalaze se u tim sjemenkama u mega koncentracijama

a kasnije nakon dijete mozes poceti sa hranom od sviježe, nesušene (jer tako nema psiho učinaka) iste navedene biljčice.... ne predugo kuhati da se molekule thca otpuštajući co2 ne pretvore u thc molekule jer tako radi i na mozak....ali ne bi ti ni to škodilo,, vjeruj mi.. treba i psihički biti zdrav
no o tom potom... sjemenke za početak i bit ćeš zdrava ko beba

najeftinije i najdostupnije je sjeme industrijske konoplje,,, dobro je i ono kao sjeme,,, ima ga puno u hranama za papige i ptice, biljka ta kao hrana nije dobra za razliku od indice ili medicinske....iako bi ja i u tom slučaju išao na izvornu indicu kojoj je sjeme dosta skuplje

višemjesečni tretman konopljom u hranidbene svrhe će ti popravit organizam da ćeš jesti sve bez problema

Zadnje uređivanje 3zuteminute : 18.12.2017. at 22:37.
3zuteminute is offline  
Old 18.12.2017., 22:25   #7060
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Zadnji puta, kad sam pojela salatu, skoro sam zavrsila na hitnoj, isto je i od kiselih salata, tursije, cikle, krastavaca, kiselog zelja....
Voce ne smijem ni pomirisati.
Sto je najgore, polako mi se vracaju alergije koje su se lijepo reducirale, bilo ih je, ali niti u pola koliko sad opet, otkako vise ne jedem sirovo. I aritmije...na njih sam bila skroz zaboravila kako sam bila na sirovom. Sad su i one opet tu.

Sto se tice sunca, na zalost, tu si u pravu, ja stvarno malo budem na suncu, ljeto je u mom poslu vrlo intenzivno i umorno, od 6 do 9 mj uopce nemamo slobodnih dana, osim godisnjeg. Ja sam cijelo ljeto uglavnom toliko umorna da ga cijelog prespavam. Samo na posao i s posla kuci i oko toga mi se vrti cijelo ljeto. A kad i dode go, prvih tjedan dana prode mi kao u snu, ne znam ni di sam ni tko sam

Jedem jako puno povrca kuhanog i dinstanog, rize i kruha.
To mi je jelovnik vec mjesec dana.
Ma sada znam sve, ti imas pre brz zivot, stres, pre malo vremena da se smiris, uvjek zuris ince ne stignes obaviti sta trebas...
Nade laksi drugi posao gde manje stresa imas, gde manje radis, trazi,
trebala bi menjati nacin zivota, inace nece biti dobro nego gorse.ii i na zalost mozda pre kasno za sve. Tjelo ti daje znakove, moras/trebalao bi slusati i mijenjati zivot. Nemoj radi navike dalje tako.
Cak da ides na KUR/lijecenje/odmor..popravuit ces se malo, ali hcim dodes u svoj stari nacin zivota ide sve gorse opet. Mozda i radis cak 6 dana u tjednu, i tako pre malo opustanja.
Jos ti dobro da ti zeludac dobar/jak, ali crijeva ti zato pati ...previse kiseline, tako ti pati bakterijska kultura i crijevo samo ...previse i valjda cijelo tjelo kiselo...molim te nemoj dalje tako.
Vitamin D bi ti isto pomogao, ali ne sam 100% za zdravi zivot, treba i dosta mira u zivotu. Valjda i jedes brzo i ne zvaces dovoljno hranu, sbog zurbe u zivotu.
i pokusas se najesti a ako ti uspije onda si vrlo umorna, a opet ne uzmes dovoljno vremena da se opustis.
Zalosno takav zivot, imao sam i jas takav zivot.
Mijenjaj nacin zivota, da nemas stres, da imas posla, zadatke , ali ne zurba bas.
Lp
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.