Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 19:55   #101
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Koji je razlog tome?

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
Povijest, duga priča ...
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 20:04   #102
Svi su ljudi braća.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:28   #103
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Nikad cuo da se Francuzi tako izjasnili. Nebitni smo. Cudo, Njemci o nama ne govore. Jos se nama rugali u jednom TV-sou. Nazalost ne mogu poslati link jer spada ovdje pod copy rights.

frk, grk, trk, brk, crk, Hrvatska (Horvatija), krk, mrk, rt, prd..., prc... drugim narodima (posebno Rusima i narodima srednje Evrope, kojima smo navodno blizi) zvuci jako kruto, neizgovorljivo i disharmonicno.

Uostalom, tema je rodjena za kompleksase. Btw. Mi smo za Srednjo-evropejce i Ruse Balkanci. Ali Rusima smo ipak nekakva malo divlja (ili pre vise temperamentna) slavenska braca. Nijemcima na primjer samo smo Balkanci, skupa sa raznim Balkancima nasim ljudskim etno-biotopom, koliko se to god mnogima ne svidjalo.

Kad ovdje pomisle na Balkanu u prvom redu pomisle na bivsu YU. Kao iz pistolja ce bivsu Jugoslaviju povezati Balkanom. Nikako Grcku, Bugarsku, ili samo Srbiju ili druge. Pojam "Balkan-Kriege" je to ukorijenio.
Tako je to u većini svijeta, ne samo u Njemačkoj.
Balkan=ex Yu
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:56   #104
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Stvar je zapravo obrnuta - nikakvim političkim dikatatom se ne mogu ex-Yu državice kulturno razdvojiti.
U prirodi kulture je da se njena dinamika odvija mimo državnih dekreta. Ako imamo dve kulture, šta bi bila kulturna razmena? Pa, u kulturi je to upoznavanje druge kulture, učenje, usvajanje kulturnih modela...
Socijalna interakcija, hrana, sleng, zabava... sve to mi više znamo jedni o drugima nego o npr. Ruminiji. A onda muzika, književnost, sport, tu je mnogo više od poznavanja onog preko plota, tu je razmena prepoznatljivih aktera -sve se to mnogo više dešava nego između nekih od nas i Rumuna npr.
To je verovatno tako zbog jezika i istorije.
Braco Aleksije, dobro daj ti nama pojasni sto ste vi Srbi toliko navrzli na nas Hrvate. Imat pobogu Grke, Bugare, Rumune, Madjare, Albance, Crnogorce. Ali ne, vama merak bas na Hrvate.

Znas, malo je ta opsesija cudna. Nije da kritiziram, vise konstatiram.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:19   #105
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Braco Aleksije, dobro daj ti nama pojasni sto ste vi Srbi toliko navrzli na nas Hrvate. Imat pobogu Grke, Bugare, Rumune, Madjare, Albance, Crnogorce. Ali ne, vama merak bas na Hrvate.

Znas, malo je ta opsesija cudna. Nije da kritiziram, vise konstatiram.
Krivo Ruko, pitanje glasi zašto su Hrvatice navalile na Srbe?
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:34   #106
Talking

Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Krivo Ruko, pitanje glasi zašto su Hrvatice navalile na Srbe?
Zato sto su skuzile da su Srbi puno manje zahtjevni i puse naivne fore "tako ti je velik od dvajspet centimetara"?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:01   #107
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Braco Aleksije, dobro daj ti nama pojasni sto ste vi Srbi toliko navrzli na nas Hrvate. Imat pobogu Grke, Bugare, Rumune, Madjare, Albance, Crnogorce. Ali ne, vama merak bas na Hrvate.

Znas, malo je ta opsesija cudna. Nije da kritiziram, vise konstatiram.
Brate Rukoslave, nisam ja taj tekst, koji si blagoizvoleo citirati, napisao kao neki Srbin oduševljen što ima visok nivo razmene sa Hrvatima. Ja sam to napisao kao stručnjak koji samo konstatuje kako stvari stoje...
Inače, vi ste na većem dobitku u tu razmenu...
Npr. Svetislav Basara ima tržište od 8 miliona ljudi u Srbiji. Miljenko Jergović ima 4 miliona u Hrvatskoj. Kad se ta dva tržišta knjiga ujedine u 12 miliona, Basara ima proširenje sa 8 na 12, a Jergović sa 4 na 12, pa ti vidi ko je tu na većem dobitku.
Isto tako i Jelena Rozga je na većem dobitku kad obilazi i diskoteke po Srbiji, nego Karleuša kad obilazi i po Hrvatskoj...
Mi Srbi na tu činjenicu sležemo ramenima, kao nešto obično, kao na činjenicu da pada kiša, dok vi u tome vidite navrzenost nas na vas, što je znak nekog vašeg uznemirenja. Ja sam ravnodušan prema toj činjenici, i zbog nje se ne bih udruživao politički sa većinom Hrvata. Udruživao bih se sa onim koji su Hrvatima koji su istovremeno iskreno prosrpski orijentisani, a takvih je malo.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 14:58   #108
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znas, malo je ta opsesija cudna. Nije da kritiziram, vise konstatiram.
Ma to je prirodno. Kad pogledas od Tina Ujevica i Krleze, pa sve do Severine vidis i drugi smijer kretanja. Meni gledajuci iz sredine to izgleda normalno. Nenormalno mi izgleda forsiranje mrznje, kao sto je nekad bilo forsiranje jugoslovenstva.
Ovih dana stalno u BL dolaze bendovi iz Hrvatske i Srbije i ne primjecujem da ljudi napustaju koncert jer nastupa bend iz pogresne drzave. Koncerti su dobri, a zamisli kakvi bi bili da se forsira zatvorenost i da nastupaju samo grupe iz BL (ili samo iz RS) - nebi se prodalo vise od 10 ulaznica.

Drugi fazon je sa knjigama (to je nesto sto i dalje kupujem i pored postojanja pdf). Kupujem knjige od izdavaca sa obe strane. Ako je rijec o prevodima, onda gledam ko je jeftiniji, a na kojem je narjecju nije mi vazno.

Uopste se ne osjecam ugrozenim stvarima koje dolaze iz Hrvatske i Srbije. Ali osjecam se ugrozenim stvarima koje dolaze iz nekih drugih krajeva kao sto su tranzicija, instaliranje potrosackog drustva i forsiranjem potrosackog jezika (nekadasnji engleski).
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:14   #109
Braća ne postoje među nacijama, ali postoje etnički gledano bliski narodi. To su narodi istog korena, porekla ili mentaliteta, istog ili sličnog nasleđa (jezika).

Činjenica koju niko ne može da obori, a ko je bio malo dalje od svoje države zna za to, jeste da se Jugosloveni odmah nanjuše. Iako će dok su na Balkanu jebati jedni drugima majke, u tamo nekom Beču Domagoj, Milorad i Safet će se pre spanđati i uortačiti nego Safet i Olaf ili Milan i Sum Il Ce ili Domagoj i Žan Pjer... Govorim za prosek, naravno da ima mnogo izuzetaka.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:27   #110
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Brate Rukoslave, nisam ja taj tekst, koji si blagoizvoleo citirati, napisao kao neki Srbin oduševljen što ima visok nivo razmene sa Hrvatima. Ja sam to napisao kao stručnjak koji samo konstatuje kako stvari stoje...
Inače, vi ste na većem dobitku u tu razmenu...
Npr. Svetislav Basara ima tržište od 8 miliona ljudi u Srbiji. Miljenko Jergović ima 4 miliona u Hrvatskoj. Kad se ta dva tržišta knjiga ujedine u 12 miliona, Basara ima proširenje sa 8 na 12, a Jergović sa 4 na 12, pa ti vidi ko je tu na većem dobitku.
Isto tako i Jelena Rozga je na većem dobitku kad obilazi i diskoteke po Srbiji, nego Karleuša kad obilazi i po Hrvatskoj...
Mi Srbi na tu činjenicu sležemo ramenima, kao nešto obično, kao na činjenicu da pada kiša, dok vi u tome vidite navrzenost nas na vas, što je znak nekog vašeg uznemirenja. Ja sam ravnodušan prema toj činjenici, i zbog nje se ne bih udruživao politički sa većinom Hrvata. Udruživao bih se sa onim koji su Hrvatima koji su istovremeno iskreno prosrpski orijentisani, a takvih je malo.
Znaci, bivsi brate, Hrvati opet dominiraju?

Pa dobro, pobogu, do kada? Ono, nitko nas nije pitao jel mi to hocemo, nego ono opet Hrvati domniraju i opet smo za sve krivi, doks se Srbi kriju iza nekog pickastog Draze. Ove recentno obrijane bolje da ne spominjem. Sta bas mi Hrvati moramo svaki puta odraditi zajebani posao?

Znas, povremeno sumnjam da nas vi Srbi namjerno zajebavate.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 25.07.2017. at 18:49.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:12   #111
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
kad srpski narod izbaci nekog velikog coeka ka sta je bio Nikola Tesla, onda možda možemo da se približimo, ali ne moramo baš da se vežemo
Nikola Tesla bio je veliki znanstvenik, ali po karakteru nije bio nimalo uzvišen. Zalagao se za eugeniku. A kao hendikepirana osoba ja eugeniku ne mogu ni smislit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:46   #112
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
Evo na primjeru prosječnog izgleda Srba i Poljaka, koje ste vjerujem već vidjeli negdje

Prosječan izgled Srpkinje https://pmsol3.files.wordpress.com/2...ageserbian.jpg
Prosječan izgled Poljakinje https://pmsol3.files.wordpress.com/2...lishfemale.jpg]
Poljakinja ljepše izgleda.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:25   #113
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Poljakinja ljepše izgleda.
Prva bolje kuha...
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:26   #114
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Prva bolje kuha...
A i djecu bolje pazi.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:33   #115
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
A i djecu bolje pazi.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:05   #116
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Što mislite o bratstvu Slavena? Veže li nas neka jača psihička energija nego druge etničke grupe, kao npr. Germane.
Ne znam zašto, meni je draga Rusija. Osjećam neku simpatiju prema njima, iracionalnu, i prema Česima i Slovacima.
Braća poderanih gaća.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:23   #117
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Braća poderanih gaća.
Nemoj da si maliciozan. Braća Slovenci, Belorusi, Česi i Slovaci uopšte ne stoje loše. Lužički Srbi imaju nemački standrad.
Valjda će da krene i nama ostalima...
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:34   #118
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Nemoj da si maliciozan. Braća Slovenci, Belorusi, Česi i Slovaci uopšte ne stoje loše. Lužički Srbi imaju nemački standrad.
Valjda će da krene i nama ostalima...
Lužički Srbi su zapravo slavenska peta kolona u Njemačkoj.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Limeni_bubanj_(roman)
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:35   #119
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Braća poderanih gaća.
Poderane s prednje ili stražnje?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:08   #120
Slovenska solidarnost i to bratakanje je došlo iz istog razloga što se afro-amerikanci i dan danas zovu sebe međusobno "brother and sister" , dakle to bratakanje počiva na osećaju inferiornosti koje je zaista bio problem u 19.veku još uvek kod slovenskih naroda.

Ali danas se bratakati sa slovenskim narodima upravo govori da mnogi "Sloveni" još nisu nadišli dečije bolesti tj.još uvek osećaju inferiornost spram drugih naroda.

Što se tiče Srba i Hrvata i uopšte ovdašnjih naroda , oni imaju kulturnu povezanost koja traje mogu reći oduvek sa istim intezitetom , osim u slučaju kad smo zbog kulturnih očitih veza odlučili da one MORAJU biti i političke jer poltička inferiornost i zaista relano loše političko stanje iz 19.veka ih je na to ponukala.
Dakle , politička povezanost bez demokratskih principa i demokratizacije ljudi uopšte doslovno prekida prirodne kulturne veze i od njih pravi bauke.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.