Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2018., 22:43   #1
Koji program za teretanu za potpunog početnika?

Pozdrav. Novi sam u svijetu vježbanja i htio bih krenuti u teretanu. E sad, ja sam skinny fat i cilj mi je dodavati snagu i mišiće dok sam u kalorijskom deficitu. Da skratim, htio bih uložiti nekoliko stotina kuna u program vježbanja za početnike. Koga biste mi preporučili od domaćih fitness trenera za slaganje programa ili mi je bolje da kupim program preko interneta od nekod trenera sa youtube-a. Problem koji ja nalazim, npr. sa programom, recimo Alexa iz Alpha Destiny-a što neke od vježbe u njegovom programu u svojoj teretani jednostavno ne mogu raditi jer teretana nije osposobljena za te vježbe.

Možda, Sandi Imerović, Marko Drčić; ima neko iskustva s njihovim programima za vježbanje? Uglavnom, nije mi žao potrošiti do 500 kn za program treniranja, a fakat sam zbunjen.

Hvala na pomoći.
BoobyGibson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 08:55   #2
Najbolji program za pocetnike je celo telo, 3 puta nedeljno, po tri osnovne vežbe na svakom treningu, nekih 5 serija.
Pre početka treba videti na koje mišićne partije treba da obratiš više pažnje, a to zavisi od konstitucije, slabih tačaka itd..
Woody is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 10:15   #3
Radi full body i nemoj biti u deficitu.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 18:05   #4
Ice cream fitness , stronglifts , starting strenght , greyskull lp ...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Drughi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 19:33   #5
Ne moraš ništa kupovati. Programi treninga su davno osmišljeni i dostupni svima.

Ako daješ lovu treneru, od njega moraš dobiti individualni rad, dijagnozu slabih točaka i problema pri držanju, kretanju, izvođenju vježbi, poduku što, kako i zašto raditi, trenirati, jesti, i tek onda možeš reći da si dobio neku vrijednost za svoj novac.

Ako platiš trenera i nisi ovo navedeno dobio, našao si trenera koji ne zna svoj posao i bacio si novac.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 23:47   #6
Quote:
BoobyGibson kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Novi sam u svijetu vježbanja i htio bih krenuti u teretanu. E sad, ja sam skinny fat i cilj mi je dodavati snagu i mišiće dok sam u kalorijskom deficitu. Da skratim, htio bih uložiti nekoliko stotina kuna u program vježbanja za početnike.

...

Možda, Sandi Imerović, Marko Drčić; ima neko iskustva s njihovim programima za vježbanje? Uglavnom, nije mi žao potrošiti do 500 kn za program treniranja, a fakat sam zbunjen.
Najbolji izbor ti je kupiti knjigu Starting strength.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.