Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2013., 16:54   #1041
pitanje

Molio bih da mi neko odgovori kako se zove kompozicija koju je izvodio pokojni Bosko Petrovic a pustana je kao podloga za intermeco na radio televiziji Zagteb sedamdesetih godina.
slusalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 14:02   #1042
Stan Getz and Chat Baker - Just friends

http://www.youtube.com/watch?v=l_viy_MGQtI
gji perpetum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 21:24   #1043
Eberhard Weber

Njemački basist, čelist i kompozitor tijekom 60-ih godina svirao je s uglednim pijanistom Wolfgangom Daunerom ("Etcetera") a 1973/74. s jazz-rock grupom "Spectrum" Volkera Kriegela. Kasnije napušta "Spectrum" jer je Kriegela više zanimao rock izričaj. Tijekom vremena postao je jednim od najboljih europskih basista, svirajući sve vrste jazza ali je bio i inovator (osmislio je novi instrument, nazvan "elektrobas"). Njegova osobnost vođe posebno dolazi do izražaja na prvom albumu "The Colours of Chloe", snimljenom 1973. za slavni ECM, a album dobija nepodijeljene kritike te priznanje glazbene publike. Američka kritika zvala ga je "Mefisto basa". Godine 1975. snimaju "Yellow Fields", jedan od najljepših albuma 70-ih godina.
Godine 1975. osniva sastav "Colours", jedan od najutjecajnijih i najvažnijih sastava toga doba (zajedno sa Charliejem Marianom na sopran saksofonu i flauti, Rainerom Bruninghausom na klavijaturama te (prvo) Jonom Christensenom/(kasnije)Johnom Marshallom na bubnjevima). Godine 1977. snimaju "Silent Feet", njihov najbolji album.

Colours of Chloe - More Colours

Colours of Chloe - An Evening with Vincent Van Ritz

Colours of Chloe - No Motion Picture

Yellow Fields - Touch

Yellow Fields - Sand-Glass
Yellow Fields

Yellow Fields - Left Lane

Colours - Seriously Deep

Colours - Silent Feet

Colours - Eyes That Can See in the Dark



KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 20:43   #1044
definitivno jedan od posebnih glazbenika vlastitog izricaja. ne sjeda mi sve sto je napravio ali The Colours of Chloe je album kojem se redovito vracam

veceras ipak nesto klasicnije

Cannonball Adderley With Milt Jackson - [Things Are Getting Better #07] Just One Of Those Things
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 23:23   #1045
Jazz for New Year...
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:52   #1046
Brahem, Garbarek, Hussain

Anouar Brahem, Jan Garbarek i Ustad S. Hussain - Sebika

Sul Lull

Qaws

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 00:39   #1047

Libertango by Yoshiko Kishino Trio
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 23:54   #1048
Dhafer Youssef

Posljednji objavljeni album "Birds Requiem" (2013.), mislim deveti u karijeri, mladoga tuniskog glazbenika Dhafera Youssefa (kompozitor, pjevač i jedan od najutjecajnijih svirača ouda na svijetu) sniman je u Švedskoj i Turskoj (Istambul). Prekrasnog glasa (velikog raspona), decentne, promišljene i izvrsno odsvirane glazbe, album (zapravo suita od četiri dijela) je to na kojem se prožimaju sufijska tradicija, new-age, etno i jazz. Ako vam ne smeta "orijentalnost" i "egzotika" Istoka... ovo je jedan od "onih" albuma koji ostavlja bez daha. Mistično djelo.
(Naravno, nije to vrsta jazza na kojeg možete tapkati nogom u ritmu, već meditativno-mistična glazba (u duhu ECM-a iili Japo etikete) koja odlično može poslužiti i kao pozadinsko slušanje.)

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 22:55   #1049
Jedna predobra "stvar"

Victor Should Have Been a Jazz Musician - Grace Jones

http://www.youtube.com/watch?v=yWJ3fSKrcO8
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 00:44   #1050
Grover Washington, Jr. - Winelight

http://www.youtube.com/watch?v=i80HVojYPdA

ostavlja bez riječi
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 22:24   #1051
Airto Moreira - Free

Jadan od najboljih i najpoznatijih udaraljkaša/bubnjara započeo je glazbenu karijeru kao gitarist i pijanist. Iskustvo je prvo brusio po bespućima Brazila a 1968. sa ženom (slavnom vokalisticom) Florom Purim seli u SAD. Svira s Milesom Davisom ("Live/Evil") i član je prve postave "Weather Reporta" a kasnije i "Return to Forever" Chicka Coreae a kasnije vodi svoj bend.
Po mnogim mišljenjima najbolji album snima 1972. - "Free", i to s kakvim suradnicima! Hubert Lewis, Keith Jarrett, Ron Carter, Jay Berliner, Chick Corea, Flora Purim, Stanley Clarke, Joe Farrell... a prva kompozicija zove se - "Return to Forever"... Klasik koji se uvijek treba (ponovno) slušati.

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:06   #1052
Coleman Hawkins

http://www.youtube.com/watch?v=MIAxA2lWCGA

Nedavno sam ga otkrio...za mnoge eminentne glazbenike pa tako i za moju malenkost No.1 među tenorcima.
__________________
"Your eyes get itchy in the wee wee hours sun's just a red ball risin' over them refinery tower"
Asgaard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 22:31   #1053
Passport - Ataraxia Part 1 & 2

http://www.youtube.com/watch?v=e4hT0HRVwJE

glazba iz davnina d-_-b
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 22:51   #1054
Miguel Zenón - Silencio
vidimo se u nedjelju
tikiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 10:40   #1055
Quote:
tikiman kaže: Pogledaj post
Miguel Zenón - Silencio
vidimo se u nedjelju
Jako dobar jazz!
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 12:12   #1056
Chocolate Disaster - Softly As In A Morning Sunrise

Ženski kvartet, sa Hrvaticom koja studira u Grazu na Akademiji za bubnjem.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 20:29   #1057
Sophie Milman - Do It Again
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 04:11   #1058
ja sam totalno luda za jazzom. Uvijek sam voljela jazz, ali tek od nedavno sam otkrila istinsku strast za jazzom. To nije normalno koliko obožavam tu glazbu.
Može li mi netko upućeniji reći, da li postoje ikakvi klubovi u Zagrebu u koje bi vrijedilo otići?

Novija sam u toj strasti.. Ta me glazba toliko fascinira, oplemenjuje, usrećuje i osjećam se kad ju slušam kao da nisam sama već kao da sam s hrpom velikih jazz majstora, što na neki način i jesam.

Ta glazba je čisto savršenstvo
naivna-budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 01:56   #1059
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Chocolate Disaster - Softly As In A Morning Sunrise

Ženski kvartet, sa Hrvaticom koja studira u Grazu na Akademiji za bubnjem.
Ajme, ove su super! može malo detalja o njima ako znaš?

Btw evo da i ja doprinesem malo temi sa jednom pop-jazz izvedbom poznatije stvari

http://www.youtube.com/watch?v=6st1Y-kZdEI

Zadnje uređivanje Mr. Plas : 08.02.2014. at 02:05.
Mr. Plas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 12:01   #1060


Novi Metheny s Potterom, Sanchezom, Ben Williamsom i Carmassiem. Izvrsno izvrsno izvrsno, neznam šta drugo da kažem.
moussoutilou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.