Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 11:05   #1
Sunce će umrijeti

Sunce još neće umrijet, ali svakako hoće..

Bilo to blizu ili daleko za ljudsku civilizaciju, ako itko ostane suočen sa ovom strašnom epizodom kozmosa, morat će razmišljati o međuplanetarnom iseljavanju...
Kamo, gdje, nitko ne zna..

No, Sunce svakako umire.
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:46   #2
Mozda mi je realnija prica da ce jednoga dana, niko ne zna kad ce taj dan;

pasti zvezde sneba.

Sve prodje
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:39   #3
Mi ćemo umrijeti puno prije, i pojedince, i ljudska vrsta.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 22:12   #4
Quote:
Eneja iz Elama kaže: Pogledaj post
Sunce još neće umrijet, ali svakako hoće..

Bilo to blizu ili daleko za ljudsku civilizaciju, ako itko ostane suočen sa ovom strašnom epizodom kozmosa, morat će razmišljati o međuplanetarnom iseljavanju...
Kamo, gdje, nitko ne zna..

No, Sunce svakako umire.
Kakva strašna epizoda kozmosa? Jedna zvijezda sim-tam. O iseljavanju bi trebalo već sada razmišljati, ali imamo prečih problema. Nogomet, recimo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 00:28   #5
Quote:
Eneja iz Elama kaže: Pogledaj post
morat će razmišljati o međuplanetarnom iseljavanju...
Kamo, gdje, nitko ne zna...
O "međuplanetarnom" neće biti previše smisla jer bude Sunce uništilo sve planete...
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 00:44   #6
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
O "međuplanetarnom" neće biti previše smisla jer bude Sunce uništilo sve planete...
Još jedna glupost plasirana od englesko-kolonijalno-darvinističkih , ali i raznih religijskih dogmatskih učenja.
Sunce NE umir nikada, smirite se i opustite.
Vaši praprapra-pra na milijardu na n-tu prapra unuci će imati isto Sunce kao i mi.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:49   #7
Ako se nije rodilo kako može umrit
Je li sunce živo pa da može umrit
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 00:32   #8
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Ako se nije rodilo kako može umrit
Je li sunce živo pa da može umrit
Ček, imam ja bolje pitanje.
Govore kako će Sunce potrošiti svoje gorivo-materiju-masu termonuklearnim procesima.
Pošto veliki planeti privlaće meteore i asteroide, npr. puno ih više padne na Jupiter, nego na Zemlhu, i to iz razloga veće Jupiterove površine, i jače privlačne gravitac. sile.

Da li su uračunali i konstantni dotok mase na Sunce, što od meteora, kometa i asteroida, koji na Sunce dolijeću iz svemirskih bespuća ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 09:49   #9
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ček, imam ja bolje pitanje.
Govore kako će Sunce potrošiti svoje gorivo-materiju-masu termonuklearnim procesima.
Pošto veliki planeti privlaće meteore i asteroide, npr. puno ih više padne na Jupiter, nego na Zemlhu, i to iz razloga veće Jupiterove površine, i jače privlačne gravitac. sile.

Da li su uračunali i konstantni dotok mase na Sunce, što od meteora, kometa i asteroida, koji na Sunce dolijeću iz svemirskih bespuća ?
Termonuklearni proces u Suncu ne ovisi o kometima i asteroidima već o količini vodika i helija.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 01:05   #10
The Last Question

Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 14:13   #11
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Hvala što si me podsjetio na ovo!
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 15:58   #12
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Ako se nije rodilo kako može umrit
Je li sunce živo pa da može umrit
Nšta nije beskonačno bez promjene..
Promjena je starenje materije.
Mislim da je logično očekivati da sve sve mijenja..
Što će biti s nama...WGAF.(Who Give A Fuck).
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:04   #13
pripreme za cosmic voyagers




ScienceCasts: The Mystery of High-Energy Cosmic Rays
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:24   #14
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
pripreme za cosmic voyagers




ScienceCasts: The Mystery of High-Energy Cosmic Rays
Nikada nisu ni na mjesecu bili, a razmišljaju o nečemu ovakvom?

Fascinantno, samo šteta njihova što to više spada pod rubriku SF bajki.

...Jer u stvarnosti, udarili bi samo u zid kupole.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:39   #15
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
O "međuplanetarnom" neće biti previše smisla jer bude Sunce uništilo sve planete...
Koje to? Ono malo sunašce koje kruži oko nas?

Još uvijek buljiš u taj teleskop? Jesi našo šta u tom silnom hologramu?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:11   #16
Quote:
Eneja iz Elama kaže: Pogledaj post
Sunce još neće umrijet, ali svakako hoće..
Bilo to blizu ili daleko za ljudsku civilizaciju, ako itko ostane suočen sa ovom strašnom epizodom kozmosa, morat će razmišljati o međuplanetarnom iseljavanju...
No, Sunce svakako umire.
Umire u smislu prestanka fuzije. No meni to više liči na pitanje evolucije, ne smrti.
Linija razvoja civilizacija prema Ra kaže da bi ljudi trebali biti na 6. vibracijskoj razini za oko 85 milijuna godina, odnosno 150 milijuna do kraja 6. ciklusa. Bića na toj razini mogu živjeti i na zvijezdama, ali i sama proizvode energiju, bez tehnologije, i mogu živjeti na potpuno ohlađenim nebeskim tijelima, što je zapravo uobičajeno.
Manje su česti "vatreni" planeti, poput Zemlje, s vrućom jezgrom. No i za to čak postoji informacija da je u Zemljinoj vrućoj jezgri neko vrijeme boravila napredna civilizacija negativne orijentacije, dok se nisu sami uništili u međusobnim sukobima.
Uglavnom, i u Sunčevom sustavu i u cijelom Svemiru i u drugim dimenzijama postoji masa prikladnih mjesta za napredne civilizacije, to nije problem.
Prema Ra, naši gardijani su civilizacija 7. vibracijske razine koji su smješteni u području saturnovih prstenova.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:59   #17
Sunce ne ce umrijeti, sta sirite depresiju imate li drugog posla?
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:08   #18
Neprekidno se rađaju nova Sunca.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 03:24   #19
Istina. Jednom sam krsni kum

Sunce "umire" veoooooooooooooooooma postepeno.

Pitanje je da li se nekako i samo "obnavlja", jer većina teorija u vezi Sunca temelji se na pretpostavkama -manje ili viśe znanstvenim, ali nikakvim pouzdano dokazanim.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:26   #20
Quote:
benny kaže: Pogledaj post

Pitanje je da li se nekako i samo "obnavlja"
ne obnavlja se
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
jer većina teorija u vezi Sunca temelji se na pretpostavkama -manje ili viśe znanstvenim, ali nikakvim pouzdano dokazanim.
nema vise teorija o evoluciji zvijezda tipa Sunce, tocno se zna sto ce se dogoditi sa Suncem. postavke termonuklearne fuzije u zvijezdama kao izvor energije, te sama evolucija zvijezda je dokazana i to je rjeseno pitanje.
treba razlikovati nukleosintezu do zeljeza i nakon zeljeza. do zeljeza nuklosinteza se odvija reakcijama među nabijenim cesticama, te reakcije su spore dok za teze jezgre trebaju puo eksplozivniji događaji...
sto se tice samog Sunca to ce izgledati ovako:

proces termonuklearne fuzije u kojoj se vodik pretvara u helij s emisijom energije trebao bi trajati jos oko 5 milijardi godina. nakon 9 milijardi godina oko 10% vodika u Suncevoj jezgri bit ce pretvoreno u helij. doci ce do prestanka proizvodnje energije termonuklearnom fuzijom u jezgri. zbog toga ce doci do poremecaja ravnoteze između ukupne sile koju stvara tlak i koja je usmjerena prema van i gravitacijske sile koja je usmjerena prema sredistu Sunca. dolazi do kolapsa jezgre Sunca pod vlastitim gravitacijskim privlacenjem. termonuklearna fuzija se pomice prema van, u ljusku oko jezgre, gdje je jos uvijek prisutna velika kolicina vodika. gravitacijska energija iz kolapsa jezgre ce se pretvoriti u toplinu koja uzrokuje gorenje ljuske. Sunce ce imati inertnu helijevu jezgru i ljusku u kojoj se odvija termonuklearna fuzija, postat ce crveni div. faza crvenog diva ce trajati nekoliko stotina milijuna godina i u tom vremenu Sunce ce izaci sa glavnog niza. tada pocinje gorenje helija i helij u jezgri ce se pretvoriti u ugljik. daljnjom evolucijom Sunce moze postati bijeli patuljak.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.