Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 15:13   #61
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
asocira me na potenciju

I još jedna stvar : Zašto je Isus muškarac????
Pa potencija je moć ili mogućnost ili sposobnost da se nešto obavi.

Ne znam zašto je Isus muškarac. Možda ga svemir više voli? Sjeti se da je svemir ženski aspekt.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:17   #62
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Pa potencija je moć ili mogućnost ili sposobnost da se nešto obavi.

Ne znam zašto je Isus muškarac. Možda ga svemir više voli? Sjeti se da je svemir ženski aspekt.
Ako ima dve mame koje su lezbe i nije.

Ali hoću reći tu čovjek nema mira 2000 godina, a svaki je muškarac Isus, a sve žene su kurve. Ono kad će mu svi skinut s kurca.
Da sam ja taj svemir pa više ljudske rase ne bi bilo.
Molit se mrtvacu za oproštenje grijeha.
Fuj.
Katastrofa.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:21   #63
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
Ako ima dve mame koje su lezbe i nije.

Ali hoću reći tu čovjek nema mira 2000 godina, a svaki je muškarac Isus, a sve žene su kurve. Ono kad će mu svi skinut s kurca.
Da sam ja taj svemir pa više ljudske rase ne bi bilo.
Molit se mrtvacu za oproštenje grijeha.
Fuj.
Katastrofa.
Da, to je samo izlika da i dalje griješe. "Svi smo mi ljudi", "griješiti je ljudski" ili "pa bude mi Isus oprostil". To su izmotavanja. Nema ti on za što oprostit. Jedino si sam možeš oprostit. Što siješ, to ćeš i žeti.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:26   #64
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Da, to je samo izlika da i dalje griješe. "Svi smo mi ljudi", "griješiti je ljudski" ili "pa bude mi Isus oprostil". To su izmotavanja. Nema ti on za što oprostit. Jedino si sam možeš oprostit. Što siješ, to ćeš i žeti.
Recimo da je ta priča istinita onda mu je to posao.


Ali pošto je priča bullshit dok - i ako ne naiđe nešto bolje, to je jedna masovna perverzija od 20 stoljeća.


Pa ak posadiš mentu neće izrast pšenica.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:33   #65
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
Recimo da je ta priča istinita onda mu je to posao.


Ali pošto je priča bullshit dok - i ako ne naiđe nešto bolje, to je jedna masovna perverzija od 20 stoljeća.


Pa ak posadiš mentu neće izrast pšenica.
Ne možeš znati koji je Njegov posao. Ono što možeš učiniti je da se sebe promijeniš nabolje. Da te On ne bi puno morao, ako Ga vidiš.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:41   #66
na početku su spominjane kore od banane, voljela bih čut malo više o tome, ako netko nešto zna.
i možda neko može nešto reći o mahovini u tu svrhu?
ili plijesni?
šta se tiče o govorenju o vakvim temama javno, dvosjekli je to mač. s druge strane, informacije su nužne za takve stvari upravo jer su opasne, a ignoriranje i "tabuiranje" takvih tema neće riješit nikakav problem.
onoga koga to zanima, saznat će prije il kasnije, koga ne zanima, ne zanima ga..
Sukuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:52   #67
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Ne možeš znati koji je Njegov posao. Ono što možeš učiniti je da se sebe promijeniš nabolje. Da te On ne bi puno morao, ako Ga vidiš.
Ne bi rekla papak koji je slavan zbog laži a prešel je v Indiju.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 18:57   #68
Quote:
Sukuba kaže: Pogledaj post
na početku su spominjane kore od banane, voljela bih čut malo više o tome, ako netko nešto zna.
i možda neko može nešto reći o mahovini u tu svrhu?
ili plijesni?
šta se tiče o govorenju o vakvim temama javno, dvosjekli je to mač. s druge strane, informacije su nužne za takve stvari upravo jer su opasne, a ignoriranje i "tabuiranje" takvih tema neće riješit nikakav problem.
onoga koga to zanima, saznat će prije il kasnije, koga ne zanima, ne zanima ga..
tako je!
ja sam čula za nešto još bolje. ovih dana je reklamirano u medijima, lako je dostupno, legalno i nije ni skupo a to je smjesa za fuge pa ko voli nek izvoli.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 14:46   #69
Quote:
madamoiselle kaže: Pogledaj post
Idiote!
jedu se bobice, nekih 50ak komada je skroz uredna doza... ali ne bih ti preporučila pretjerivanje. Halucinogeni nisu baš zdravi za mozak...
Ti pričaš o datulji. 50 bobica bunike bi te ubilo
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:59   #70
jel ko gleda seriju sivi dom,kako su tamo buniku drmali
DM SIBENIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 00:32   #71
Quote:
DM SIBENIK kaže: Pogledaj post
jel ko gleda seriju sivi dom,kako su tamo buniku drmali
E znam ali kad zdrmaš šljivu šljive samo popadaju.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 18:59   #72
Quote:
Mrack kaže: Pogledaj post
Ti pričaš o datulji. 50 bobica bunike bi te ubilo
http://hr.wikipedia.org/wiki/Datulja

malo si maka !

kad se vec mislis drogirat s entheogenima onda se bar educiraj kako se zovu ...sto su ...i koliko su otrovni svi ti alkaloidi !
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 14:29   #73
pa zato i otvorih temu
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 22:22   #74
gdje bih mogao nabaviti sjemenke ove biljke u zagrebu? jer bih htio jednu posaditi u vrtu
Navodno raste kao korov, ali ja se ne sjećam da sam ju ikad vidio


a da budem ontopik:
autoru teme - zar stvarno misliš da je konzumiranje ove otrovne biljke vrijedno odlaska u ludnicu ili vrlo lako predoziranja i smrti?
Rekao bih da se ALI ZAISTA bespotrebno igraš sa vragom.
Ako ti je do otkrivanja "mračnih strana mozga" kao što tvrdiš, radije probaj sa konvencionalnijim halucinogenima (lsd, psilocibin, meskalin, lsa, salviniorum, dmt... itd.) ima ih ko u priči a nisu štetni za organizam
Navodno je ayahuasca najbolja za otkrivanje sebe i rješavanje nekih duboko usađenih problema. Radije prouči malo o tome.
__________________
PLUR
Largo LaGrande is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 23:13   #75
Quote:
Hyacinth Lilith kaže: Pogledaj post
pasirana je najbolja i ne vise od 10g.razmuti u kokosjoj juhici i vidit ces, bit ce ti fino

bunika ili mandragora, biljka kojoj su pripisivali magicna svojstva bla,bla...

Lisce - bezopasno, osvjezavajuceg efekta.
Svjezi korijen - snazan purgativ
Overdose - pojedi cijeli korijen (izaziva delirium)
Naribani korijen s konjakom - ublazuje kronicni reumatizam
Male doze korijena - zvakati - efekt anestetika
Mandragora sadrzava mandragorin, po kemijskom sastavu slican atropinu.

eto, lijepo sazvaci cijeli korijen i uzivaj
Glupost! Bunika i mandragora su sasvim razlicite biljke. O čemu ti?!
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 02:27   #76
Quote:
Largo LaGrande kaže: Pogledaj post
gdje bih mogao nabaviti sjemenke ove biljke u zagrebu? jer bih htio jednu posaditi u vrtu
Navodno raste kao korov, ali ja se ne sjećam da sam ju ikad vidio


a da budem ontopik:
autoru teme - zar stvarno misliš da je konzumiranje ove otrovne biljke vrijedno odlaska u ludnicu ili vrlo lako predoziranja i smrti?
Rekao bih da se ALI ZAISTA bespotrebno igraš sa vragom.
Ako ti je do otkrivanja "mračnih strana mozga" kao što tvrdiš, radije probaj sa konvencionalnijim halucinogenima (lsd, psilocibin, meskalin, lsa, salviniorum, dmt... itd.) ima ih ko u priči a nisu štetni za organizam
Navodno je ayahuasca najbolja za otkrivanje sebe i rješavanje nekih duboko usađenih problema. Radije prouči malo o tome.
Evo ovako,probaj pronaci nesto na ovom forumu,stvarno ima svega,isto vrijedi i za pokretaca teme.Ako nema nista o tome ti otvori tamo temu,garant ce ti netko izaci u susret,a o buniki mislim da ima dosta toga..jbga ne da mi se sad trazit pa evo link http://www.vutra.org/

A sto se tice bunike..nisam neki ekspert ali neko je napisao da ima oko 20 vrsta..ja ne znam ali tu u blizini di ja zivim je bilo prije bunika i izgleda da je ovo bila neka dobraNaime ja sam se tako odvalio od toga da sam imao nevjerovatne halucinacije,ali stvarno nevjerovatne..tri dana mi je trebalo da dodjem sebi..mislim ok ako oces jednom probati ali ne preporucam stalnu upotrebu,jednostavno imam dojam da sam jos koji put to uzeo da bi poludio
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 11:51   #77
Ova koju ja oću posadit je Hyoscyamus niger, koja je najotrovnija iz porodice. Što se tiće konzumacije, svaka ti čast, ali mislim da je s ovakvom biljkom bolje ne izazivati sreću.

evo kratki opis sa psychoactiveherbs
Quote:
Since antiquity several members of nightshade have been associated with witchcraft. These plants enabled witches to hex through hallucinogenic communication with the supernatural and transport themselves to far off places. One of the main plants used for this was Hyoscyamus niger.

This plant contains a relatively high concentration of tropane alkaloids primarily atropine, hyoscyamine and scopolamine. Apparently Scopolamine produces the effects. It induces an intoxication followed by narcosis in which the effects occur during the transition state between consciousness and sleep.

Hyoscyamus niger has been known and feared from earliest classical periods when it was recognized that there were several kinds and it was the black variety that was the most potent.
btw, već sam pitao na vutra forumu, ali nisam još dobio odgovor pa rekoh da pitam na više mjesta
__________________
PLUR
Largo LaGrande is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 16:05   #78
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Glupost! Bunika i mandragora su sasvim razlicite biljke. O čemu ti?!
primjetio sam da ljudi često brkaju te biljke (datura, bunika, velebilje, mandragora) ali ne bih točno znao zašto...
valjda jer od svih možeš past u delirij
__________________
PLUR
Largo LaGrande is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 02:10   #79
Quote:
Largo LaGrande kaže: Pogledaj post
Ova koju ja oću posadit je Hyoscyamus niger, koja je najotrovnija iz porodice. Što se tiće konzumacije, svaka ti čast, ali mislim da je s ovakvom biljkom bolje ne izazivati sreću.

evo kratki opis sa psychoactiveherbs


btw, već sam pitao na vutra forumu, ali nisam još dobio odgovor pa rekoh da pitam na više mjesta
A zasto ces posaditi tu biljku ako se smije znat?
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 13:32   #80
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
A zasto ces posaditi tu biljku ako se smije znat?
Privlači me ideja imati ju u vrtu.
Daturu već imam posađenu.
Htio bih još Atropa belladona (velebilje) i mandragoru.

Pa ako netko zna gdje bi ih moglo biti ili ima sjemenke tih biljaka i voljan je podijeliti, bio bih vrlo zahvalan.
__________________
PLUR
Largo LaGrande is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.