Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2015., 10:43   #901
beljki, teoretski gledano, sve ovo stoji..al, ajd pusti malo teoriju jer u ovom slucaju, nema puno veze s praksom....
Quote:
Ali to nije apsolutno nikakav dokaz postojanju proslih zivota niti mogucnosti da ih se hipnozom prisjetimo.
to, možeš tvrditi dok ne probaš, kad probaš, onda ceš se sam uvjeriti da si bio u zabludii ....isto tako, niti sve ove tvoje tvrdnje nisu apsolutno nikakav dokaz da prošli život ne postoji...sve je stvar iskljucivo tvoje percepcije temeljene na teoriji koju je netko drugi osmislio...zato olabavi malo
također, ako u svemu tome nađeš odgovore, zašto je bitno kako ceš isto to nazvati? zar nisu puno važniji odgovori koje si dobio..

btw. par puta sam bila na toj regresiji, probala se igrati s njom i ono što ti mogu jedino reci je da, je sve to daleko od onog što mislimo
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 11:08   #902
Teorija nije neovisna o praksi niti obratno, samo modeliranje iskustava iz prakse i instrument usavrsavanja iste.

Zanimljivo je da je medju "elitom" hipnoze, odnosno medju onima koji su modernu hipnozu stvarali i od kojih potjece vecina toga sto se danas radi (ukljucujuci regresoterapiju) zanemariv broj onih koji su prosle zivote u regresijama nesto previse ozbiljno shvacali, to uglavnom dolazi iz najdoljnjih slojeva hipnopraktikanata (u smislu znanja, iskustva, ugleda itd). Za jednog od najpoznatijih autora knjiga na tu temu i regresoterapeuta u toj domeni (ne mou se sad sjetit o kome se radilo, al jedno od najpoznatijih iena, psihijatar koji se vremenom iskljucivo tome posvetio, napisa par knjiga itd) sam od covjeka (jedan od najpoznatijih instruktora hipnoze u SAD-u) koji ga je poducavao cuo (u nekom video materijalu) da je bio prlico los i trapav u istoj. Ne treba naravno pri tome zanemariti niti polsovne interese. Netko tko je bio no-name psiijatar na taj nacin moze naci vro izasnu specializiranu nisu i zaradjivati neusporedivo bolje, iako ce prilicno izgubiti na ugledu unutar struke. Mogl bi se redi da odnos iskustva sa regrosoreligijom u stvari ima suprotnu korelaciju, sto se bolje poznaje hipnoza to je manje sklonosti prihvacanju takvih stvari kao kakvih fizickih realiteta.

Sto se terapijske koristi tice kako rekoh to je drugo pitanje i nema uopce veze sa time radi li se o stvarnim proslim zivotima ili mentalnim projekcijama.

Koliko su ti odgovori bitni ovisi sto ti je opcenito bitno u zivotu. Meni je drag Platon, ali mi je draza istina i ne mogu osobnu psiholosku korist predstavljati objektivnom istinom, koja mi je ipak vaznija.

Zadnje uređivanje Beljki : 30.05.2015. at 12:01.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 21:07   #903
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Vrlo je upitno koliko su takve mentalne projekcije zaista u vezi sa proslim zivotima. No bez obzira na to nesto nam govore, ali otprilike na slican nacin na koji svojim simbolickim jezikom i snovi nesto govore,, daju nam neke dojmove sa emotivne, iracionalne razine. Ja bih rekao da niti ignoriranje toga nije dobro, ali niti pravljenje nepogresivog autoriteta. Moze biti instrument suocavanja sa nekim vlastitim procesima i dibljim motivima, no na kraju sve moras zdravorazumski uklopit i izvagat, nece nitko za tebe donjeti odluku.
Na ovo potpis ko kuća. Frend mi je radio regresiju. Protumačila sam je jednako kao što bih protumačila san i imalo je smisla. Potom sam sama napravila još dvije na istu šemu. Prva mi je otkrila da se radi o skroz poremećenoj osobi a drugi put sam dobila direktan uvid u nečiju Sjenu.

Preciznije: prva "klijentica" isfurala je arhetip Lutalice i nije mogla prestati klepetati. U trenutku kada se je autostopom vraćala iz nekog građanskog rata pomislila sam si - daj krepaj više!!!

Drugi "klijent" bio je osoba koja se je tada bavila svim i svačim, željela ostaviti svoj trag u svijetu. Skroz nabrijano stvorenje. U regresiji je bio krajnje beskorisni švicarski plemić kojem je život protekao uzalud.

Nisu to bili nikakvi prošli životi nego čiste mentalne projekcije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 17:52   #904
Mene ovo već zanima dugo godina. Bez da čitam desetke stranica teme, je voljan netko preko PM-a porazgovarati o tome?
__________________
You can't go to bed with the devil without having sex.
vjeko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 17:08   #905
Samo uzmeš nekog tko je rođen sljep i staviš ga na regresiju pa nek ti opiše boje i stvari iz prošlog života. Logika je tako predivna stvar
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:58   #906
Bila i preporučam svakome! Ako ništa drugo, bit će vam u sjećanju jedno jako lijepo iskustvo, naravno ovisi kod koga idete!
Podvrgnula sam se nehipnotičkoj regresiji kod jedne naše poznate regresoterapeutkinje, nakon predivnog razgovora s njom, započela je s ulaskom u regresiju i moram priznati da se dugo nisam toliko opušteno osjećala nakon što je sve završilo. Jedan osjećaj koji je teško opisati i voljela bih ga proći ponovno!

Stanje bih opisala kao pred san, a osjećaj nakon regresije kao tijekom/nakon jedne duboke meditacije, predivno!

Bilo da imate nekih nerazjašnjenih stvari, bilo da je iz čiste znatiželje, svakome bih preporučila da barem jednom u životu proba to proći!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:17   #907
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Bila i preporučam svakome! Ako ništa drugo, bit će vam u sjećanju jedno jako lijepo iskustvo, naravno ovisi kod koga idete!
Podvrgnula sam se nehipnotičkoj regresiji kod jedne naše poznate regresoterapeutkinje, nakon predivnog razgovora s njom, započela je s ulaskom u regresiju i moram priznati da se dugo nisam toliko opušteno osjećala nakon što je sve završilo. Jedan osjećaj koji je teško opisati i voljela bih ga proći ponovno!

Stanje bih opisala kao pred san, a osjećaj nakon regresije kao tijekom/nakon jedne duboke meditacije, predivno!

Bilo da imate nekih nerazjašnjenih stvari, bilo da je iz čiste znatiželje, svakome bih preporučila da barem jednom u životu proba to proći!
lagana poput leptirica, oslobođena svih tereta
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:59   #908
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
lagana poput leptirica, oslobođena svih tereta
Tako nekako
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 10:59   #909
Da li netko ima iskustv0 regresije sa Asyom Širovnik ? Radionice ili individualno; molim pm ako se javno smatra reklamom...
__________________
Bliži smo bankrotu nego jutarnjoj kavici .
MissNextYear is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 02:34   #910
Brzinski sam preletio ovu temu, ali malo odgovora na ono što me zanima. Molim one koji su bili na regresiji da pruže par informacija:
1. Ukratko, koliko "života", o kojim se likovima i razdobljima radi.
2. Da li, nakon provedene regresije, mislite da reinkarnacija postoji?
3. Da li ste pokušali provjeriti činjenice iz "sjećanja" i da li su bile točne?
4. Koji je bio razlog odlaska na regresiju?
5. Imate li kakvih "posljedica" nakon provedene regresije?
6. Kontakt podaci regresoterapeuta. Ne znam zašto tako mali broj ljudi želi napisati ime i prezime regresoterapeuta, je li to neki problem?

Hvala svima koji odgovore na dio pitanja. LP.
burthusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 20:47   #911
Quote:
burthusac kaže: Pogledaj post
Brzinski sam preletio ovu temu, ali malo odgovora na ono što me zanima. Molim one koji su bili na regresiji da pruže par informacija:
1. Ukratko, koliko "života", o kojim se likovima i razdobljima radi.
2. Da li, nakon provedene regresije, mislite da reinkarnacija postoji?
3. Da li ste pokušali provjeriti činjenice iz "sjećanja" i da li su bile točne?
4. Koji je bio razlog odlaska na regresiju?
5. Imate li kakvih "posljedica" nakon provedene regresije?
6. Kontakt podaci regresoterapeuta. Ne znam zašto tako mali broj ljudi želi napisati ime i prezime regresoterapeuta, je li to neki problem?

Hvala svima koji odgovore na dio pitanja. LP.
Nisam bila osobno, ali jesu neki moji frendovi pa mogu njihova iskustva napisati na temelju onoga što su mi prepričali:
1. Oboje su prošli kroz više života, a po opisima scena životi su im od 19 stoljeća pa na dalje.
2. Da
3. Ne
4. Rješavanje situacija i problema u ovom životu (npr. problemi u vezama)
5. "Posljedice" su da im je krenulo na bolje. Kao da su otpustili probleme
6. To ne znam. Meni su nedavno preporučili Dražena Radakovića (ili tako nešto, nisam sigurna). Ovi nisu bili kod njega nego kod neke žene.
malena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:37   #912
Regresija- iskustva

Pozdrav ekipo!


Zanima me dal ima netko od vas iskustva sa regresoterapijom te dal ima koji dobar regresoterapeut za preporučiti ( recimo na području sjeverozapadne Hrvatske)

Unaprijed hvala!
Avii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:47   #913
kako nemamo pojma kako mozak točno skladišti informacije, kao niti kako ih prenosi na potomstvo, nije nemoguće da postoji tzv. memorija rase, koja se ponekad otkrije u vidu "prošlih života", kao i npr. neobjašnjivim znanjem stranog jezika, nakon neke traume, s kojim nikako nisu mogli biti u doticaju.

intristing.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 08:36   #914
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
kako nemamo pojma kako mozak točno skladišti informacije, kao niti kako ih prenosi na potomstvo, nije nemoguće da postoji tzv. memorija rase, koja se ponekad otkrije u vidu "prošlih života", kao i npr. neobjašnjivim znanjem stranog jezika, nakon neke traume, s kojim nikako nisu mogli biti u doticaju.
Prica odozgora najčešće ide na akaške zapise (Acashic records). Sustav je složene naravi i pamti sve naše živote na zemlji, sve što smo naučili. Prelaskom na drugi planet to nam tamo nije dostupno jer je ta memorija ostala u zemaljskim "instalacijama", ali je mnogo ostalo i u memoriji našeg višeg Ja, tamo gore. S obzirom da su neki tu od početka, 75 tisuća godina, nakupilo im se, nekima stotine, nekima tisuće života.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:17   #915
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Na ovo potpis ko kuća. Frend mi je radio regresiju. Protumačila sam je jednako kao što bih protumačila san i imalo je smisla. Potom sam sama napravila još dvije na istu šemu. Prva mi je otkrila da se radi o skroz poremećenoj osobi a drugi put sam dobila direktan uvid u nečiju Sjenu.

Preciznije: prva "klijentica" isfurala je arhetip Lutalice i nije mogla prestati klepetati. U trenutku kada se je autostopom vraćala iz nekog građanskog rata pomislila sam si - daj krepaj više!!!

Drugi "klijent" bio je osoba koja se je tada bavila svim i svačim, željela ostaviti svoj trag u svijetu. Skroz nabrijano stvorenje. U regresiji je bio krajnje beskorisni švicarski plemić kojem je život protekao uzalud.

Nisu to bili nikakvi prošli životi nego čiste mentalne projekcije.
Mentalne projekcije možda jesu kod nekih ali kod drugih sigurno nisu. Previše je slučajeva, pogotov djece, koja imaju sjećanja na situacije, ljude i događaje koji se mogu provjeriti.
Lakonsko objašnjenje psihologa da je stvar samo mentalna projekcija je samo pokazatelj da se oni zapravo ne žele baviti regresijom zbog raznoraznih razloga. Ugleda, lijenosti, neznanja itd itd.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:16   #916
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Mentalne projekcije možda jesu kod nekih ali kod drugih sigurno nisu. Previše je slučajeva, pogotov djece, koja imaju sjećanja na situacije, ljude i događaje koji se mogu provjeriti.
Lakonsko objašnjenje psihologa da je stvar samo mentalna projekcija je samo pokazatelj da se oni zapravo ne žele baviti regresijom zbog raznoraznih razloga. Ugleda, lijenosti, neznanja itd itd.
Niti sjecanja nisu dokaz nicega. U slucaju kada se ne radi o osobama rodjenima i odgajanima u apsolutnoj izolaciji nis doka bas nicega, a u drugima su dokaz da postoji neki nepoznati izvor informacija za koji jos ne mozemo zakljuciti koji je pa ne treba brzati sa proslim zivotima.

Pri tome je vecina takvih rijetkih potencijalno neobicnih dogadjaja onih koji se baziraju na spontanim sjecanjima. Namjenske regresije us gotovo sve umisljaji poso su vodjene na nacin koji izaziva zeljene hipnoticke halucinacije (preuvjerenja, ocekivanja, navodjenja terapeuta...).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:44   #917
Ima i sljedeća caka. Prema izvornoj ideji reinkarnacije, duše se nisu seljakale s kontinenta na kontinent kako im se sprdne, nego su se reinkarnirale isključivo u svojim potomcima. Tako da se teoretski možeš regresirati u svoju prababu. Vrijedi probati, zabavno je.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:23   #918
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ima i sljedeća caka. Prema izvornoj ideji reinkarnacije, duše se nisu seljakale s kontinenta na kontinent kako im se sprdne, nego su se reinkarnirale isključivo u svojim potomcima. Tako da se teoretski možeš regresirati u svoju prababu. Vrijedi probati, zabavno je.
Problem nastaje ako je prababa imala 12-estero djece.
Trebalo je onda potražiti malo novih duša iz drugog kontinenta.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 03:54   #919
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Problem nastaje ako je prababa imala 12-estero djece.
Trebalo je onda potražiti malo novih duša iz drugog kontinenta.
Tako nekako.

Ova s kojom sam se spojila imala je samo jednu kći. I jedno unuče, barem dok je bila živa, možda ih se poslije rodilo još. Enivej, mislim da sada znam oteliti mazgu koja se prevrnula naopačke. I još svašta nešto. Ali sumnjam da ću se baviti time, njoj se biznis baš nije isplatio.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 18:05   #920
Ovih dana sam malo švrljao po nekim poznatim facama. Tako sam naišao na izvjesnog Ivica Orlić iz RIJEKE.
Čovjek je iz Punta odakle je moja drugarica. http://www.regresija-hipnoza.com/regresoterapeuti.htm
Inače se radi o doktoru atomske fizike: https://www.phy.uniri.hr/hr/djelatni...-ivo-orli.html

1989
Doktorat iz prirodnih znanosti, nuklearna fizika - Sveučilište u Zagrebu, Institut Ruđer Bošković. Eksperimentalna mjerenja napravljena na Institutu Jozef Štefan (Ljubljana) a teoretski rad u periodu od 1985 do 1989 na Free University, Amsterdam.
1983
Magistar prirodnih znanosti, Atomska i molekularna fizika Sveučilište u Zagrebu, Institut Ruđer Bošković
1979
Profesor fizike i matematike, Filozofski Fakultet, Sveučilište u Rijeci
1960-72
Osnovno i srednje obrazovanje u Puntu na otoku Krku i u Rijeci



Ali je i strastveni jedriličar: http://www.regionalexpress.hr/site/m...ja-oko-svijeta
Jedriličar Ivica Orlić o svojim iskustvima jedrenja oko svijeta
PREDAVANJE U JK HORIZONT POREČ
Jedriličarski klub Horizont Poreč nastavlja s organizacijom interesantnih predavanja o jedrenju. Nakon uspješnog predavanja Saše Fegića i Maje Polić o njihovom budućem jedrenju i putu oko svijeta sa legendarnom jedrilicom HIR3, u Poreč dolazi u goste jedriličar koji je već odjedrio oko svijeta. Sa sveučilišnim profesorom nuklearne fizike, Ivicom Orlićem družiti ćemo se u srijedu 29. travnja u 19 sati u prostorijama JK Horizonta Poreč. Kako i on sam kaže, njegov pothvat života – put oko svijeta na kojem je sakupio 40 000 milja u svojima jedrima i koji je trajao dvadeset i šest mjeseci.


Možda je u prošlom životu bio Mageljan ?
Čovjek je dakle dvije godine samo jedrio !??
Odakle mu novac za tako nešto ? Od sponzora ili od regresije na prošle živote.

p.s.

Da li je tko bio kod ove ekipe iz Rijeke na regresoterapiji ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.