Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 08:41   #21
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Netočno. Bez obzira na uzrok smrti, osim samoubojstva u (mislim) prve dvije godine, isplaćuje se osigurana svota, koja je kod nekih osiguravajućih kuća i dvostruka ako je uzrok smrti nezgoda. Ali ne trebaš otegnuti papke da bi dobio isplatu. Kod isteka osiguranja dobivaš OS + dobit koja je naravno manja nego u fond policama. Međutim imajte u vidu da je kod fond polica osigurana svota daleko manja za isti iznos uplate kao kod polica ŽO, jer se veći dio ulaže u fondove a mali dio je namjenjen osiguranju. Poreznu olakšicu možete naravno ostvariti na ukupni iznos uplate. U tome i jest kvaka. Ulažeš u fondove, a ostvaruješ poreznu olakšicu. Dok se država ne spameti pa i to ukine. Tako npr. (brojeve bacam otprilike) za 1000 eura godišnje premije kod ugovora na 10 godina u ŽO osigurana svota će biti 10.000 eura (za smrt od nezgode 20.000), a kod fond police će osigurana svota za isti iznos uplate biti npr.1000 eura. Ali naravno zarada će biti daleko veća kod fond police.
I životna su osiguranja zastarjeli prizvod? Da, za onoga kome je na prvom mjestu zarada, a negdje pri dnu prioriteta osobna sigurnost i sigurnost vlastite obitelji. Treba dakle odlučiti što nam je bitno. Predlažem kombinaciju police ŽO i fond police.
potpisujem.

mješaju se dvije različite stvari.

Ako želiš zaradu glupo je uložiti u Životno osiguranje isto tako ako želiš sigurnost glupo je uložiti u investicijski fond.

Ako želiš pomalo od sigurnosti i zarade onda je dobra ta polica inv. fonda.

A edgare nemoj pričati glupost za smrt po polici osiguranja. Svakako treba pročitati uvjete. Isto kao što pročitate bilo kakav drugi ugovor.

Porezne olakšice, 3% osig svote kod rođenja djeteta, mogućnost zaloga police za dobivanje kredita. Ima raznih benificija.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:02   #22
Svi pričate ako smrt ovo, ako smrt ono....
Što ako ostanem ŽIV, od čega ću živjeti?
Od životne police sigurno ne!



NE POSTOJE RIZIČNE INVESTICIJE, POSTOJE SAMO RIZIČNI INVESTITORI!
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:14   #23
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Netočno. Bez obzira na uzrok smrti, osim samoubojstva u (mislim) prve dvije godine, isplaćuje se osigurana svota, koja je kod nekih osiguravajućih kuća i dvostruka ako je uzrok smrti nezgoda. Ali ne trebaš otegnuti papke da bi dobio isplatu. Kod isteka osiguranja dobivaš OS + dobit koja je naravno manja nego u fond policama. Međutim imajte u vidu da je kod fond polica osigurana svota daleko manja za isti iznos uplate kao kod polica ŽO, jer se veći dio ulaže u fondove a mali dio je namjenjen osiguranju. Poreznu olakšicu možete naravno ostvariti na ukupni iznos uplate. U tome i jest kvaka. Ulažeš u fondove, a ostvaruješ poreznu olakšicu. Dok se država ne spameti pa i to ukine. Tako npr. (brojeve bacam otprilike) za 1000 eura godišnje premije kod ugovora na 10 godina u ŽO osigurana svota će biti 10.000 eura (za smrt od nezgode 20.000), a kod fond police će osigurana svota za isti iznos uplate biti npr.1000 eura. Ali naravno zarada će biti daleko veća kod fond police.
I životna su osiguranja zastarjeli prizvod? Da, za onoga kome je na prvom mjestu zarada, a negdje pri dnu prioriteta osobna sigurnost i sigurnost vlastite obitelji. Treba dakle odlučiti što nam je bitno. Predlažem kombinaciju police ŽO i fond police.
Prvo, mogao bi se okladiti da radiš ili si radio na prodaji poliac ŽO

Drugo, svaki financijski stručnjak reći će ti da je ŽO zastarjeli proizvod. Malo guglaj po netu pa ćeš vidjeti. ŽO bila su interesantan proizvod dok nije bilo razvijeno tržište kapitala i ljudi nisu osim oročenja imali drugih pametnih oblika ulaganja s većim prinosimaa. Upravo iz toga razloga ŽO danas nude kombinaciju s ulagnjima u fondove, da bi ljudima postali ponovo privlačna.

Porezna olakšica meni osobno i nije neki faktor koji bi me uvjerio na ulaganja u ŽO. Poreznicu olakšicu mogu ostvariti i na hrpu drugih načina, od pukog odlaska zubaru, investicije u stambeni objekt ili uplatom u IIIstup. Naravno kao pravi prodavač, prešutio si nešto a to je da ako tražiš olakšicu da će ti bubnuti porez na kraju u iznosu od 15%

ok, jedno si u pravu. osigurana svot ati je osigurana bez obzir na uzrok smrti. samo, ako ja kroz neki period od (nesjećam se više točno, gledao to bio svojedobno) nezam 30g ukupno uložim npr. 10000€, a istkeom 30g osigurana svot ami je duplo veća tj. 20000€ (ok, možda razdoblje nije 30g, možda je 20g, ne sjećam se točno više). kaj sam ja time dobio tj. netko od mojih nasljednika? naravno govorim u slučaju da nisam umro od nestretnog slučaja kako ga oni opisuju. moji nasljednici će dobiti 20000€. ako idem na tu kartu, ja za ulaganje kroz 30g (ili koliko već) mogu svojim nasljednicima pametnim investiranjem osigurati troduplo više, barem. i kakve koristi onda od ŽO. Koristi ima samo ako stvanro umrem nesretnim slučajem a to je onda, kao što rekoh, sreća u nesreći.

inače, bratić mi radi za OVB. Davio me sa ŽO tjednima. Te je sad akcija, imaš ovo ima oono, sto priča. Rekoh gdi to piše sve kaj ti priočaš. Donio mi uvjete osiguranja Kvarnera. Počeo ja to čitati. Postalo mi mučno već nakon par članka. Ja osobno bi preporučio svakome ako želi ŽO da si to dobro pročita i vidi sva ograničenja a ne slijepo slušati prodavača police, njemu je u interesu prodati policu, a kaj će biti s vama za 20-30g nije ga briga, on je svoju proviziju davno već pobrao.

uglavnom ograničenja su za mene katastrofalna. da sve sad idem banalizirati do kranje mjere ispadne da ak hodam cestom i čovjek me upuca s kalibrom 7,62mm onda ok, ali ako me slučajno upuca npr dugom devetkom, e onda ništa jer taj kalibar koriste npr teroristi pa je to onda teroritičkinapad a ne nesretni slučaj. ali, stari ja sam mrtav, upucao ti mene sa 7,62 ili dugom devetkom.

inače, konkretno u njihovim uvjetima je opisan slučaj antifilaktičkog šoka. ako je on posljedica operacije do koje je dešlo radi nesretnog slučaja (neke nezgode) onda ok, no ako je on posljedic aoperacije recimo bubrega, onda banana.

svakome pametnom dosta

ŽO vam pružaju lažan osjećaj sigurnosti. no ŽO je ko stvoreno za pasivne tipove. ako je vama jedina stvar u životu koje možete ostaviti svojim nasljednicima ŽO, onda svaka vam čast.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:39   #24
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
potpisujem.

mješaju se dvije različite stvari.

Ako želiš zaradu glupo je uložiti u Životno osiguranje isto tako ako želiš sigurnost glupo je uložiti u investicijski fond.

Ako želiš pomalo od sigurnosti i zarade onda je dobra ta polica inv. fonda.
ŽO ti ne pruža nikakvu sigurnost. osim ako imaš sreću u nesreći, kao što opisah.

ako moja sigurnost ovisi o sreći, onda ne vidim nikakvu sigurnost kroz ŽO

onda da igram loto 30g....MOŽDA bi dobio i sedmicu...čista sreća....jedino što nema osigurane svote

Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
A edgare nemoj pričati glupost za smrt po polici osiguranja. Svakako treba pročitati uvjete. Isto kao što pročitate bilo kakav drugi ugovor.

Porezne olakšice, 3% osig svote kod rođenja djeteta, mogućnost zaloga police za dobivanje kredita. Ima raznih benificija.
Ja pročitao, bez brige budi. da nisam, možda bi sada i imao ŽO.

I koja mi je to opcija zalog police ŽO...hahaha

Pa danas dobiješ lomardni kredit na temelju oročenja, uloga u fondu, zaloga u stambenoj.........

poreznu olakšicu mogu ostavriti i sa drugim finan proizvodima, koji su puno manje uvjetovani od ŽO

ukratko, ne trkeljaj i lamprdaj bezveze, nego proširi vidike
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 10:09   #25
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
Mislim da je bolje imati jednu obicnu policu, makar malu, zbog sigurnosti, a visak novca ulagati u razne fondove i po potrebi prebacivati
Po mome mišljenju, ukoliko već želiš neku sigurnost, bolje imati malu policu riziko osiguranja i osiguranja od nezgode, a ostatak novca investirati u fondove. Na taj način si osiguran, može ti polica poslužiti za dizanje kredita, a dobit koju ćeš tako ostvariti je puno veća nego kod obične police ŽO. Istina ne odbija se od poreza ali je opet daleko isplativije.
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 10:19   #26
poslala sam upit mailom u allianz da li mogu svoju postojeću, običnu policu ŽO "prenamijeniti", odnosno preformulirati u investicijsku policu koju nude - Duo Life.
Jest da su vezani za trome fondove ZB investa (euroaktiv i global), ali opet.. i to je dugoročno bolje od same police.
baš me zanima što će mi odgovoriti.
Inače, policu plaćam od 01.08.2004, tako da vjerojatno ništa od otkupa ..
ne znam ovaj pojam kapitalizacija police.. što je to?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:24   #27
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ok, jedno si u pravu. osigurana svot ati je osigurana bez obzir na uzrok smrti. samo, ako ja kroz neki period od (nesjećam se više točno, gledao to bio svojedobno) nezam 30g ukupno uložim npr. 10000€, a istkeom 30g osigurana svot ami je duplo veća tj. 20000€ (ok, možda razdoblje nije 30g, možda je 20g, ne sjećam se točno više). kaj sam ja time dobio tj. netko od mojih nasljednika? naravno govorim u slučaju da nisam umro od nestretnog slučaja kako ga oni opisuju. moji nasljednici će dobiti 20000€. ako idem na tu kartu, ja za ulaganje kroz 30g (ili koliko već) mogu svojim nasljednicima pametnim investiranjem osigurati troduplo više, barem. i kakve koristi onda od ŽO. Koristi ima samo ako stvanro umrem nesretnim slučajem a to je onda, kao što rekoh, sreća u nesreći.
Edgare, po mom misljenju tu je problem u necem drugom: ti ces kroz period od 20 ili 30g osigurati troduplo vecu svotu, ali ne svojim nasljednicima, nego sebi. Tj. najvjerojatnije ces potrositi taj novac na nesto sto ti zelis. Ako zanemarimo detalje u ugovorima o cemu ti govoris (ne kazem da ih treba zanemariti, nego recimo da postoji ZO koje ti uvijek isplacuje lovu u slucaju nezgode), onda ti SVJESNO uplacujes u ZO zato da bi ti ili tvoja familija imala lovu u slucaju nesrece. Tu veliku ulogu igra psihologija: znas da je ta lova tamo za taj slucaj. Ako uplacujes lovu u inv. fond da bi za koju godinu mogao kupiti novi auto, a nekaj ti se desi i moras se lijeciti s tom lovom, mislim da ce ti to s te financijske strane tesko pasti.
Bottom line: kad ulazes lovu bilo gdje, imaj na umu zasto ulazes, koji ti je cilj, a ne samo trpati gdje je najveca dobit.
Inace, nemam nikakvu policu ZO, samo se bavim fondovima, ali razmisljam ponekad da uzmem neku, bez tih dodatnih zarada, samo osnovna premija s kojom me pokrivaju u slucaju nezgode (naravno, nakon sto detaljno proucim cijeli ugovor )
belaMajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 12:55   #28
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ŽO ti ne pruža nikakvu sigurnost. osim ako imaš sreću u nesreći, kao što opisah.

ako moja sigurnost ovisi o sreći, onda ne vidim nikakvu sigurnost kroz ŽO

onda da igram loto 30g....MOŽDA bi dobio i sedmicu...čista sreća....jedino što nema osigurane svote



Ja pročitao, bez brige budi. da nisam, možda bi sada i imao ŽO.

I koja mi je to opcija zalog police ŽO...hahaha

Pa danas dobiješ lomardni kredit na temelju oročenja, uloga u fondu, zaloga u stambenoj.........

poreznu olakšicu mogu ostavriti i sa drugim finan proizvodima, koji su puno manje uvjetovani od ŽO

ukratko, ne trkeljaj i lamprdaj bezveze, nego proširi vidike
Nije to sreća u nesreći. Nego ako se dogodi nesreća da imaš osiguranu svotu.

TEbi se ne sviđa. OK. Ali nemoj izmišljat gluposti kako bi ocrnio proizvod.

Njemačkoj ima u prosjeku 2 police ŽO-a po glavi stanovnika.

Tebi se ne sviđa definicija nezgode, ajde obrazloži šta je po tebi nezgoda.

Ovaj tvoj primjer si izmislio i nema približno veze sa stvarnim stanjem.

Sigurnost. Pa nema tog uloga koji će spriječit sudbinu.

I nemože se svako primiti u ŽO, a ti to vjerojatno znaš.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 13:39   #29
Quote:
belaMajstor kaže: Pogledaj post
Edgare, po mom misljenju tu je problem u necem drugom: ti ces kroz period od 20 ili 30g osigurati troduplo vecu svotu, ali ne svojim nasljednicima, nego sebi. Tj. najvjerojatnije ces potrositi taj novac na nesto sto ti zelis. Ako zanemarimo detalje u ugovorima o cemu ti govoris (ne kazem da ih treba zanemariti, nego recimo da postoji ZO koje ti uvijek isplacuje lovu u slucaju nezgode), onda ti SVJESNO uplacujes u ZO zato da bi ti ili tvoja familija imala lovu u slucaju nesrece. Tu veliku ulogu igra psihologija: znas da je ta lova tamo za taj slucaj. Ako uplacujes lovu u inv. fond da bi za koju godinu mogao kupiti novi auto, a nekaj ti se desi i moras se lijeciti s tom lovom, mislim da ce ti to s te financijske strane tesko pasti.
Bottom line: kad ulazes lovu bilo gdje, imaj na umu zasto ulazes, koji ti je cilj, a ne samo trpati gdje je najveca dobit.
Inace, nemam nikakvu policu ZO, samo se bavim fondovima, ali razmisljam ponekad da uzmem neku, bez tih dodatnih zarada, samo osnovna premija s kojom me pokrivaju u slucaju nezgode (naravno, nakon sto detaljno proucim cijeli ugovor )
Za to ti je dovoljna samo riziko polica o kakvoj sam ranije pisao.
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 13:45   #30
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Prvo, mogao bi se okladiti da radiš ili si radio na prodaji poliac ŽO.

Ja to ne skrivam, a to sam spomenuo i na nekom od prijašnjih foruma na ovu temu, ali i ne lupetam gluposti kao ti. Radim kao savjetnik za ŽO, stambenu štednju, Dobrovoljni mirovinski fond i fond police.

I koja je to hrpa drugih načina osim zdravstvenih izdataka, DMF-a, ŽO i stambenih izdataka (naravno samo u prvu i vlastitu nekretninu).

Stvarno trakeljaš gluposti. Baš me zanima tko ti je prodao foru sa kalibrom oružja. Ili si i to izmislio?

???
Baš me zanima čime se ti u životu baviš...
LionKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 13:48   #31
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Nije to sreća u nesreći. Nego ako se dogodi nesreća da imaš osiguranu svotu.

TEbi se ne sviđa. OK. Ali nemoj izmišljat gluposti kako bi ocrnio proizvod.

Njemačkoj ima u prosjeku 2 police ŽO-a po glavi stanovnika.

Tebi se ne sviđa definicija nezgode, ajde obrazloži šta je po tebi nezgoda.

Ovaj tvoj primjer si izmislio i nema približno veze sa stvarnim stanjem.

Sigurnost. Pa nema tog uloga koji će spriječit sudbinu.

I nemože se svako primiti u ŽO, a ti to vjerojatno znaš.
Gdje si to pročitao za Njemačku, rekla ti je ptičica ili "mentor"?
Koliko ljudi znaš koji su nakon 15-20 god. podigli lovu s police, kako su zadovoljni, jesu li u plusu...?
Večina je podigla REALNO manje nego što su uplatili jer im dobit nije pokrila niti inflaciju u godinama štednje.
Zašto bih i ja radio istu grešku? (uči na tuđim greškama)
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 13:58   #32
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Gdje si to pročitao za Njemačku, rekla ti je ptičica ili "mentor"?
Koliko ljudi znaš koji su nakon 15-20 god. podigli lovu s police, kako su zadovoljni, jesu li u plusu...?
Večina je podigla REALNO manje nego što su uplatili jer im dobit nije pokrila niti inflaciju u godinama štednje.
Zašto bih i ja radio istu grešku? (uči na tuđim greškama)
Netočno. A što je sa indeksacijom? Pričate napamet. I zašto vrijeđate one koji se bave ili su se bavili prodajom osiguranja? Možda zato što ste nesposobni da i sami to radite. Vjerojatno ste probali pa ne ide. Ne ide onome tko ne želi plaću po rezultatima rada, nego 8 sati u uredu i radio ili ne radio plaća će sjesti na tekući. Kod prodaje toga nema. Zaradiš koliko i radiš.
LionKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 14:01   #33
I još jednom napominjem, jer Edgar stalno lupeta gluposti: NE MORAŠ BITI MRTAV DA BI TI OSIGURANJE ISPLATILO OSIGURANU SVOTU!
LionKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 14:06   #34
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Netočno. A što je sa indeksacijom? Pričate napamet. I zašto vrijeđate one koji se bave ili su se bavili prodajom osiguranja? Možda zato što ste nesposobni da i sami to radite. Vjerojatno ste probali pa ne ide. Ne ide onome tko ne želi plaću po rezultatima rada, nego 8 sati u uredu i radio ili ne radio plaća će sjesti na tekući. Kod prodaje toga nema. Zaradiš koliko i radiš.
A tko plača indeksaciju?
To je u redu što radiš, samo možda nemaš neke bolje informacije. Doba je informacije, sve se mjenja, ne možeš isto pričati 10 godina. Jel bilo fond polica prije 5 god? Kužiš? Sve se mjenja!
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 14:23   #35
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
A tko plača indeksaciju?
To je u redu što radiš, samo možda nemaš neke bolje informacije. Doba je informacije, sve se mjenja, ne možeš isto pričati 10 godina. Jel bilo fond polica prije 5 god? Kužiš? Sve se mjenja!
Bilo gdje da ulažeš isti iznos 10 godina na kraju realno imaš manje. I nemam ja ništa protiv fond polica, a niti protiv direktnog ulaganja u fondove. Stvar je što želimo od ulaganja. onaj tko želi dobit uz osobnu sigurnost, može kombinirati. Onaj kome je samo do zarade, neka ide u fondove...Ali tvrditi da neki od ovih produkata nije dobar, da ne valja....pa niti meni fond ne odgovara kada krene u minus ili stane...
LionKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 14:39   #36
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Bilo gdje da ulažeš isti iznos 10 godina na kraju realno imaš manje. I nemam ja ništa protiv fond polica, a niti protiv direktnog ulaganja u fondove. Stvar je što želimo od ulaganja. onaj tko želi dobit uz osobnu sigurnost, može kombinirati. Onaj kome je samo do zarade, neka ide u fondove...Ali tvrditi da neki od ovih produkata nije dobar, da ne valja....pa niti meni fond ne odgovara kada krene u minus ili stane...
Svaka roba ima kupca, zar ne? Netko plaća kamatu na kredu 13%, netko kupuje auto na kredu 7 god. netko stan na 30 god. netko štedi u životnom ili štedi u stambenoj... Sve je to ok!
Samo ne za mene, znam puno bolje načine i koristim ih!
Ajmo to nazvat financijska pismenost (inteligencija) Stvar je INFORMACIJE!!!
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 17:59   #37
Quote:
belaMajstor kaže: Pogledaj post
Edgare, po mom misljenju tu je problem u necem drugom: ti ces kroz period od 20 ili 30g osigurati troduplo vecu svotu, ali ne svojim nasljednicima, nego sebi. Tj. najvjerojatnije ces potrositi taj novac na nesto sto ti zelis. Ako zanemarimo detalje u ugovorima o cemu ti govoris (ne kazem da ih treba zanemariti, nego recimo da postoji ZO koje ti uvijek isplacuje lovu u slucaju nezgode), onda ti SVJESNO uplacujes u ZO zato da bi ti ili tvoja familija imala lovu u slucaju nesrece.
Tu si APSOLUTNO u pravu. to je stvar financijske (ne)discipline. Zato PASIVNI ljudi imaju ŽO, da stavljau nešto sa strane da nešto ostane.....umjesto da s onim što imaju iaktivnim ulaganjem stvore još više....kupe neku nekretninu, neke jake dionice...nešto...što će ostatiu naljedstvu....a ne se zapiti

No za to treba biti discipliniran, financijski
Quote:
belaMajstor kaže: Pogledaj post

Tu veliku ulogu igra psihologija: znas da je ta lova tamo za taj slucaj. Ako uplacujes lovu u inv. fond da bi za koju godinu mogao kupiti novi auto, a nekaj ti se desi i moras se lijeciti s tom lovom, mislim da ce ti to s te financijske strane tesko pasti.
Bottom line: kad ulazes lovu bilo gdje, imaj na umu zasto ulazes, koji ti je cilj, a ne samo trpati gdje je najveca dobit.
i tu si APSOLUTNO u pravu: psihologija. stoga je ŽO namijenjeno pasivnim i labilnim ljudima. a takvih je večina, nažalost.

Quote:
belaMajstor kaže: Pogledaj post
Inace, nemam nikakvu policu ZO, samo se bavim fondovima, ali razmisljam ponekad da uzmem neku, bez tih dodatnih zarada, samo osnovna premija s kojom me pokrivaju u slucaju nezgode (naravno, nakon sto detaljno proucim cijeli ugovor )
Ak imaš viška para, i radi divezifikacije....uloži, neka.

no ulagati samo u ŽO uz sve ostalo što postoji na tržištu je TOTALNA GLUPOST.


bilo bi idealno: imati nešto oročeno, imati stambenu, imati životno, IIIstup, pokoju blue chip dionicu i - ŽO + dobar auto, otplaćen stan, nekretninu za rentanje, vikendicu na moru .........slažem se sve pet...samo kako to sve izfinancirati? stoga ljudi moji prioriteti - prvo okrenutilovu aktivnim investirnjem a zaitm to rasporediti pametno.

Zadnje uređivanje Edgar : 26.01.2007. at 18:50.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:25   #38
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Ja to ne skrivam, a to sam spomenuo i na nekom od prijašnjih foruma na ovu temu, ali i ne lupetam gluposti kao ti. Radim kao savjetnik za ŽO, stambenu štednju, Dobrovoljni mirovinski fond i fond police.
Lijepo si se izreklamirao. možda ti se javi netko na PM i možda kaj zaradiš.

mislim da nisam čitao tvoje prijašnje postove, bar ti ne pamtim nick, znači prokužio sam te iz prve. kužim te po spiki koju prodaješ. ali to je u redu. i ja bi se vjerojatno bunio da netko pljuje po mom poslu kojime zarađujem kruh.

Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
I koja je to hrpa drugih načina osim zdravstvenih izdataka, DMF-a, ŽO i stambenih izdataka (naravno samo u prvu i vlastitu nekretninu).
šteta što to neznaš:

1. zdravstene potrebe - npr odem jednom godišnje kod zubarke, ona je privatnik, ja to platim. tražim je račun za 180kn. ona kaže HVALA BOGU. koji mi je to problem, nitko neće račune, kaj da mi dodje kontrola. Rekoh super...dajte mi račune napišite za koju tisučicu. i nema frke, onda mi retroaktivno napravila račune ko da sam pola zubala promijenio. ona si je pokrila izvor keša, ja dio za poreznu

2. stamene potrebe

- otplaćujem godišnje mali stambeni kredit preko stambene, iznos godišnje kta je cca 1300kn

- imam kuću koju redovito obnavljam. ove godine promijenio stolariju, već samim iznosom računa više mi ništa ne treba za prijavu, smao što još u vrijeme žicanja računa od zubarke nisam znao da idem u tu investiciju

- nema to veze s brojem nekretnina, priznaju ti se računi i za adaptaciju

- i ak se baviš tim poslom, daj se nauči, možda još žive zaradiš

3 III stup - dobijem dps 1250kn na 5000uloženih + povrat poreza -* jedini problem lova zarobljena do 50g života

prošle godine III stup priložio u prijavu, ove godine neću jer imam i previše, osim toga zakajd a me oporezuju nakon 30g s 15%

i oprosti nakon ovolikog tvog neznanja oko pukog povrata poreza, ja da od tebe uzmem policu životnog? nikada stara, vjeruj mi. savjet: uči uči uči, nauči razlike između finan. proizvoda i prodat ćeš više, vjeruj mi, nego da ovako zatucano pričaš jedno te isto i mlatiš praznu slamu. moj bratić radi za OVB, postao voditelj, otvorio obrt, dobro zaruđuje + stalno zaposen, znači to mu je sv eu slobodno vrijeme

Nauči, pa ćeš dogurati do toga, ovako nećeš nikada

Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Stvarno trakeljaš gluposti. Baš me zanima tko ti je prodao foru sa kalibrom oružja. Ili si i to izmislio?
predlažem da čitaš kako piše, ono po VUKU. jesam lijepo rekao da idem banalizirati do kraja, znači karikirao sam. toj e izmišljeno s kalibrom, ali je parodija na one neuboloze o antifilaktičkom šoku što pišu u uvjetima osiguranja KVARNER. Ak ne vjeruješ, pročitaj ih.

Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Baš me zanima čime se ti u životu baviš...
e i ti si našao nekoga s kim ćeš se bosti? znaš da se nikada ne treba bosti s rogatijim od sebe:

Drugi sam po hijerarhiji u firmi od 100 zaposlenih, iznad mene je samo direktor/gazda. Vodim komercijalnu službu (nabavu i prodaju), na grbači direktno imam 20 ljudi i odgovaram za 43 mil kn godišnjeg prometa.

Vodim pregovore s vodećim firmama u autoindustriji, između ostalog i s DaimlerChryslera iliti Mercedes Benz-om.

prema tome, nemoj meni držati lekcije o prodaji. pokrij se ušima, ili još bolje nemoj nego pažljivo slušaj.

i nemoj misliti da se preseravaam i bahatim ovdje, ali pitao si me, pa odgovaram,

ja osobno imam neku averziju prema tipovima poput tebe (na čemu se ispričavam unaprijed) koji se bave direktnom prodajom - ŽO, zepter ili bilo što drugo. Smeta me što me netko davi u moje slobodno vrijeme na moj privatni telefon, uključujući i one agencije za istraživanje tržišta i one što te nazovu doma navečer i kažu da si dobio neki sat (kao što su mene nazvali neki dan) i da ga moram doći podići za koji dan tamo negdje i baš usput će biti neka prezentacija.

istina bog, i ja obilazim kupce, kao i ti klijente, ali po unaprijed dogvorenim termina za vrijeme radnog vremena i u poslovnim prostorima (ili po restoranima i birtijama ) i ne pada mi na pamet nekome hodati po kući i stanovima.


Imaš još nešto za priupitati?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:27   #39
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Gdje si to pročitao za Njemačku, rekla ti je ptičica ili "mentor"?
Hrast, nažalost je u pravu za Njemačku, pročitao sam i ja to negdje neki dan u nkom članku u novinama.

Zar nije to zapravo žalosno?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:28   #40
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Netočno. A što je sa indeksacijom? Pričate napamet. I zašto vrijeđate one koji se bave ili su se bavili prodajom osiguranja? Možda zato što ste nesposobni da i sami to radite. Vjerojatno ste probali pa ne ide. Ne ide onome tko ne želi plaću po rezultatima rada, nego 8 sati u uredu i radio ili ne radio plaća će sjesti na tekući. Kod prodaje toga nema. Zaradiš koliko i radiš.
Rekoh ti da meni ne držiš predavanja o prodaji

Ima onih koji mi mogu održati lekcije o prodaji, ali ti nisi nikako među njima
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.