Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 22:38   #1
Kako osnovati investicijski fond

Kako osnovati otvoreni investicijski fond?
Zanima me cisto informativno, koja je procedura, koji je potrebni temeljni ulog i sl. Jeli to jako slozen postupak?

Mislim da bi bilo zanimljivo upravljati nekim investicijskim fondom, a pretpostavljam i da moze biti strasno unosno.
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 12:03   #2
za pocetak procitaj prospekt i statut bilo kojeg fonda
a zasto mislis da bi ljudi ulagali u tvoj fond ako nemas osnovnog znanja o tome? Mozes samo popus***
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 12:29   #3
U stvari se nada da nece

A ako popusi, nece svoju lovu skuriti, nego moju i tvoju (sic!), hahaha. 0 risk za njega.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 15:17   #4
Quote:
stayalive kaže: Pogledaj post
Kako osnovati otvoreni investicijski fond?
Zanima me cisto informativno, koja je procedura, koji je potrebni temeljni ulog i sl. Jeli to jako slozen postupak?

Mislim da bi bilo zanimljivo upravljati nekim investicijskim fondom, a pretpostavljam i da moze biti strasno unosno.
Društvo za upravljanje fondom zarađuje od godišnje naknade. Recimo da ta iznosi 2%. Želiš li sebi isplatiti plaću od 5000kn, treba ti za to mjesečno npr. 10000kn (jer moraš platiti sve moguće namete), odnosno, godišnje ti tada treba 120000 kn. Tih 120 000kn čini 2% (ili 1/50) svote koja ti treba da možeš naplatiti toliku naknadu:

120000 * 50 = 6 milijuna kuna.

Dakle, ugrubo, trebaš ljude motivirati da ti ostave bar 6 milijuna kuna, da bi sebi mogao isplatiti ne osobitu plaću od 5000 kn .
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 15:34   #5
imaš i još masu drugih troškova...a i temeljni kapital doo-a mora biti milju kuna(a to je van fonda) i moraš imati ovlaštene osobe i tak....nije to baš profitabilno kak izgleda
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:38   #6
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
...a i temeljni kapital doo-a mora biti milju kuna(a to je van fonda)

pa zar nije min. temeljni kapital 5 milijuna kuna?
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 19:09   #7
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/2897.htm
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 10:41   #8
A fond menagera je u RH jako puno
Treba ti po zakonu s iskustvom na takvim poslovima, znači trebaš ga kupiti. I još ga treba HANFA odobriti ispod 50 000 000 kn niti ne pomišljaj na takvo nešto.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 13:58   #9
Quote:
BUFFET kaže: Pogledaj post
A fond menagera je u RH jako puno
Treba ti po zakonu s iskustvom na takvim poslovima, znači trebaš ga kupiti. I još ga treba HANFA odobriti ispod 50 000 000 kn niti ne pomišljaj na takvo nešto.
Večina fond menagera u HR nema neko veliko iskustvo, tek nekoliko godina.
Nije teško biti bistar na tržištu koje godinama raste.
Kad krene MEDO prema dole, biti će svega!
(nadam se ne tako skoro)
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 00:57   #10
Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Društvo za upravljanje fondom zarađuje od godišnje naknade. Recimo da ta iznosi 2%..
+
Ulazne naknade, izlazne naknade...
Ima tu mesa
Z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 00:23   #11
ma ne planiram osnovati svoj fond, nego me samo zanima kako to ide tek toliko da mogu glumiti ekipi ;-)
salim se cisto me zanimalo koliko je slozeno osnovati fond, koliko je kapitala (vlastitog/tudeg) potrebno, i sl.
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.